Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

7 hours ago, Mio- said:

'HIStory: Trapped' sam pogledao u rekordnom roku!

i ja:D čini mi se da su se ovaj put najviše potrudili što se scenarija i količine epizoda tiče.

kineske su mi sve više, ne bih baš rekla dosadne, nego nekako neozbiljne. Dugo mi treba da se uživim u radnju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@puzlator Ja mislim da cu probati The King's Avatar ali ne ocekujem puno... cekam malo vise epizoda pa cu da vidim.

 

Do neke mere bi se slozio @hobi , tesko mi i naci neku dobru kinesku, sve sto probam ne mogu zavrsiti. Pre ove GGSquid, sam probao i Exclusive Memory, i nisam mogao dugo opstati... iako je par imao hemiju, nekako mi serija nije bila gledljiva posle vise epizoda. Evo sad sam juce probao 'The Untamed' i za sada ok prve tri epizode... planiram da malo sporijim tempom gledam pa da vidim hocu li je zavrsiti. 

 

Definitivno nemam puno drama bas u kojima uzivam trenutno... a ono sto je zavrsilo, kad pocnem, zavrsim brzo pa to i ne brojim. xD Mislim da vise citam komentare i article o serijama nego sto ih gledam :lol::lol::lol: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mio- said:

Mislim da vise citam komentare i article o serijama nego sto ih gledam :lol::lol::lol: 

i na taj način si u  toku.:) Za Untamed mi je trebalo 8 epizoda mada znam da je dobra. Izgleda da nemam strpljenja kao nekad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam stigao do osme epizode 'The Untamed' i dobra je za sada... :ph34r::wub::lol: ali mozda ne bih smeo da zurim, malo sam prekrsio ono pravilo, u malim dozama, kao sto sam rekao da cu gledati... XD haha mislim da je bolje malo usporiti i upijati sve kako treba. ha ha Glavni par definitivno zanimljiv... Wei je pun energije a Lan susta suprotnost. To uvek pali! Jos kad glumci imaju hemiju... ma sta ima vise da pricamo. Ajmo gledati!~ :P Svidja mi se jako sto ne idu 'napred-nazad' sa proslot-sadasnjost... nego krenu sa 'sadasnjost' i onda lepo se vratimu u proslost i detaljno idemo gledati sta se sve desilo da bi doslo do onoga momenta u pocetku. Procitao sam da ce se malo oduziti, ali dobro... za odgovore mi ne smeta. Samo se nadam da ostanu ovako zanimljivi! GoGoSquid mi je ovo sa proslost-sadasnjost uradila na pogresan nacin.... i smorila. Iako mi zao kad vidim fotke para, vamo-tamo... bas su slatki. Mozda pogledam poslednje dve-tri epizode... samo zbog njih dvoje i K&K momaka :D msm da je kraj sutra (sa prevodom) @puzlator, a za King's Avatar, javljam utiske cim probam... sad najvise iscekujem poslednju epizodu 'Boy for Rent', bio sam spreman prosle nedelje ali me zeznuli i pomerili kraj za ovu nedelju :lol::sweatingbullets:

 

 

  • Like 1
  • Awesome 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se isto glumci sviđaju. Iznenadila sam se kad sam pročitala da je Wang Yibo idol i kad sam vidjela da pleše jer uopće nisam ga mogla povezati sa ulogom tako da je za sada što sam odgledala, dobro obavio posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

#TheUntamed (Ep. 23)-

Spoiler

 

Stigao sam do epizode 23 i mogu reci da me serija polako ali sigurno gubi... probacu jos da izdrzim do onog trenutka kad se vracamo u 'sadasnjost'... Kad sam vec mogao izdrzati zadnjih nekoliko epizoda koje su bile veoma 'diskutabilne'... haha izdrzacu jos koju, ako se uopste budemo vratili nazad ... XD

 

Neki likovi bas kvare seriju, i neke scene i price su uzele previse 'minuta' za moj ukus. A o recikliranju price, da i ne pocinjem... bas me iznervirali u ovoj poslednjoj epizodi... jedan ode, drugi dodje?! i sto su neki likovi toliko glupi?! i kako od jednom unistise Yin Iron?! ah Trebalo je drama da ima oko 30-tak epizoda... mislim da bi prica bila mnogo bolja i bez previse nepotrebnih scena. ;) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- iskreno i mene je u početku gubila priča ali vidjela sam da je netko stavio link romana po kojoj je snimano pa sam pročitala dio i sada su mi neke stvari jasnije i mogu pratiti priču. Dosta je tu događanja, njihovih okupljanja i likova pa se možeš izgubiti.

Što se tiče epizode kada se vraćaju u sadašnjost

Spoiler

To je u 33. epizodi tako da imaš još 10-ak epizoda ali mislim da će ti stvari biti zanimljivije već oko 25+ epizode kada polako sve vodi prema borbi sa početka serije

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator Bila si u pravu da postaje opet zanimljivije od 25+ epizode... jeste da sam ja ipak morao malo neke epizode na brzaka gledati jer nisam mogao da docekam 'glavnu' epizodu. haha Glavni par ima emociju... bas su mi neke scene bile emotivne. Veoma dobro odradjen posao. Ostala mi je jos jedna epizoda, pa onda cekanje za nove... mislim da cu tu ostaviti za sledecu nedelju, pa sa novim polako (pokusati) pogledati. ^^ Iako serija ima svojih slabih tacaka... mogu reci da me opcinila ovih nekoliko dana... sad moram malo odmoriti. :D

 

Jiang-a malo vise podnosim sad... i ona narukvica mu toliko dobro stoji. ha ha ha 

 

Hteo sam probati Well Intended Love, ali kad sam procitao neke stvari o seriji... bolje da nisam :mellow:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator roman The Founder of Diabolism /  Grandmaster of Demonic Cultivation  preporučujem, jedan je od najboljih koje sam pročitala,  (inače nikad nisam mislila da bi mi se kineski horor bl roman mogao svidjeti) No mislim da ne pomaže pri praćenju drame, samo ćeš se zbuniti.

 

The Untamed ima previše promjena i meni je postalo zanimljivo tek kad sam odlučila ignorirati radnju romana, a dramu shvaćati kao posebnu verziju.

 

Roman  je vrhunski napisan, likovi su trodimenzionalni, suze i smijeh isprepliću se skladno, ničega nema previše. Romansa je jako suptilna, glavni likovi osvješćuju osjećaje  tek na kraju. To u biti akcijski horor krimić koji osvaja zanimljivom radnjom i složenim interakcijama među likovima. Jedino se mnogi žale da ima previše flashbackova. Meni to nije smetalo, dapače, pomažu shvatiti zbog čega su se mnoge stvari dogodile.

 

U svakom slučaju drama je mnogo bolja nego što sam očekivala, s obzirom na kinesku cenzuru.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

anime

Spoiler

Prvi komercijalni japanski anime nastao je daleke 1917. godine i od tog vremena se konstantno razvija. Šezdesetih godina izrastao je u svojevrstan umetnički izraz koji se značajno razlikuje od zapadne animacije. Akcenat nije na samom pokretu, već na realističnom okruženju, emocijama i priči. Japanski anime egzistira u gotovo svim žanrovima u kojima egzistira i igrani film ili drama, a ima i sopstvene žanrove. Elementi fantastičnog su vrlo često prisutni i u realističnim žanrovima i pričama. Devedesetih godina dvadesetog veka japanski anime beleži značajne uspehe na svetskom nivou, naročito od onog trenutka kada su svetske kuće počele da otkupljuju prava i rade sinhronizacije serija i filmova. Iako anime industrija sa više od 430 produkcijskih studija predstavlja tek deo filmske industrije Japana, ona ima najveći udeo u prodaji diskova. Prema podacima, od 2016. godine pa na ovamo, japanski anime čini više od 60% animiranog TV programa na svetskom nivou. No, ono što možemo da primetimo i na našim TV stanicama koje otkupljuju prava za sinhronizaciju i prikazivanje, od ekonomske moći države i TV stanice značajno zavisi kvalitet anime serije koja će se prikazivati. A verujte, kvalitet varira od teškog đubreta do vrhunskih dela.
Ova industrija zapošljava vrlo velik broj ljudi.
Ono što nas danas zanima jesu glumci koji svojim glasovima stoje iza likova. Mi ovde smatramo da se ubijanjem originalnih glasova, sinhronizacijama na određeni jezik, gubi veliki deo čari anime serijala, a naročito sinhronizacijama na engleski jezik 1f603.png

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ovo nisam znala:tears: prvi put sam ju gledala u King of Baking

 

https://mydramalist.com/people/966-jun-mi-sun


 

Spoiler

 

Jučerašnji dan obeležila je tužna vest o smrti 48-godišnje glumice Đon Mi-sun, koju znamo i volimo iz mnogobrojonih drama. Izvanredna i kao zla antagonistkinja i kao dobrodušna protagonistkinja, svojim likovima uvek bi dodala još jednu dimenziju izvan scenarija - čime bi oni dobili na uverljivosti, a drama na kvalitetu, bez obzira o kakvom je scenariju bila reč. Nama će nedostajati njena gluma - igrala je u više od trideset serija i više od dvadeset filmova, i dobitnica je brojnih nagrada u svojoj karijeri dužoj od četvrt veka. Bila je veoma uspešna pozorišna, filmska i TV zvezda. Setimo je se u serijama i filmovima kao što su Suđenje veštici, Ljubav je ludilo, Sunce u naručju Meseca, Majka, Istočno od raja, Sećanja na ubistvo, Veštičje ogledalo, mnoge druge... Poslednja drama u kojoj smo je videli bila je tek emitovani naslov "He Is Psychometric".
Ono što je najtužnije je što je i Đon Mi-sun jedna od mnogobrojnih blistavih zvezda korejskog šoubiznisa koja je život završila samoubistvom posle dužeg lečenja od depresije.

 

 

 

 

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam poznavateljica anime, no  preporučujem Fruits Basket. Za sada je izašlo 19 epizoda.

 

 

Spoiler

 

Fruits Basket (Korpa za voće) poznata i kao Furuba je šođo manga autorke Natsuki Takaje koja je od 1998. do 2006. izlazila u magazinu Hana to Yume (Cveće i snovi) izdavačke kuće Hakusenša. Naziv mange inspirisan je dečijom igrom popularnom među decom osnovnoškolskog uzrasta u Japanu i opisana je u samoj mangi (kao i animeu). No sama priča ni izbliza nije dečija igra i taj naslov predstavlja odličnu metaforu tj. skrivenu analogiju, kao uostalom i sve drugo u ovoj psihološkoj drami. Možda nekoga i zavara naizgled lagan i zabavan početak, no ako ostanete sa nama, sigurno ćete vrlo brzo osetiti svu dubinu priče ispričane u 136 poglavlja jedne veoma uspešne i nagrađivane mange.

 

Ono što je svakako interesantno jeste da se često Istok i Zapad ne poklapaju po pitanju mangi ili anime serija, te se dešava da ono što je popularno na Istoku bude manje popularno na Zapadu i obratno. Ovo je jedna od mangi koje beleže popularnost i visoke tiraže na obe strane. Da stvar bude bolja, čak je i kritika složna u pozitivnoj oceni ovog dela kao “intelektualne priče čija lagana prva knjiga ipak nagoveštava nešto tamnije što se valja u pozadini i tera čitaoca da preispituje sve što se u priči dešava”.

 

Prva anime adaptacija mange emitovana je još 5.7.2001. tj. mnogo pre nego što se manga završila. Moramo priznati da mi ovde uopšte nismo bili zadovoljni istom, što je često slučaj kad se krene u adaptaciju tako rano. Međutim, na svetskom nivou gledano, anime je sasvim dobro prošao i takav kakav je bio (verovatno zato što dobar deo anime publike ne čita mange 1f642.png:) ). Za režiju je bio zadužen Akitaro Daiči, a snimanje serijala je proteklo u stalnim svađama između režisera i autorke mange koja takođe nije bila zadovoljna adaptacijom. Priča se da se autorka i režiser ni u čemu nisu slagali, pa čak ni u izboru glumaca koji su pozajmili svoje glasove glavnim likovima.

 

Distribuciju i sinhronizaciju animea za englesko govorno područje preuzela je kompanija Funimation Entertainment. Zanimljiv je podatak da je aprila 2005. godine ta kompanija pozvala učesnike anime konvencije da učestvuju u projektu pravljenja 1000 papirnih ždralova. Naime, prema japanskim verovanjima, kada od papira napravite 1000 origami ždralova biće vam ispunjena želja. Fanovi su uspešno napravili i više od 1000 ždralova i iste poslali na adrese anime studija Deen i Hakusenše sa željom da se započne snimanje nastavka anime serijala.
Prošlo je 13 godina pre nego što im je želja ispunjena.
 
Svi mi koji smo voleli ovu mangu iskreno smo se obradovali vestima da će proleća 2019. godine biti premijera, ali ne nastavka, već novog serijala u više sezona, koji će pokriti celu mangu. Zbog nezadovoljstva autorke mange prethodnom adaptacijom, izlazi se sa potpuno novim materijalom. Režiju potpisuje Jošihide Ibata, dizajn likova potpisuje Masaru Šindou, dok su kompozicija, izbor scena, osvetljenje isl. povereni Taku Kišimotou. I glumci su promenjeni. Još nam ostaje da vidimo hoće li manga ovog puta biti uspešno adaptirana.

 

 
Link to comment
Share on other sites

@Vanilia mislim da se ponuda drama malo poboljšava. Svi smo se uspavali neko vrijeme jer stvarno nije bilo spomena vrijednih drama ali uskoro se neki glumci (kojima vjerujem što se tiće izbora serija) vraćaju na ekrane - npr. Gong HyoJin.

 

Trenutno gledam i I Don't Love You Yet i čudno mi je za japansku seriju da ima 16 epizoda jer njihove su obično po 11. Serija obrađuje temu koja je već sto puta obrađivana - cura je ostarila a još se nije udala :rolleyes: - pa sam mislila da će biti lagana za gledati jer nema se tu puno toga nadodati ali stvarno je frustirajuća. Glumci su mi ok i možda samo zato još ću pogledati do kraja ali događaji se stalno ponavljaju

Spoiler

Od 10 epizoda glavni glumci su 9 slobodni i vidi se da su zaljubljeni jedno u drugo ali nikako priznati jedno drugome u lice nego si ostavljaju poruke na mobitelu i onda te poruke ne dođu i onda završe s nekim drugim. Aj jedanput da se to dogodilo ali već tri-četiri puta je previše, a još ima 6 epizoda pa ne mislim da će to biti zadnji put. Također, većina njezinih razgovora se tiče kako nema dečka za udaju pa mislim da su mogli malo više ubaciti neke događaje vezano za posao jer ipak ima neku visoku poziciju. I zaključak - trebali su skratiti na 11 epizoda

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Vanilia :wub::ph34r: Pozdrav :P 

 

Preporucujem vam da probate 'Deep in My Heart', kineska drama... 28 epizoda po 30 minuta. ;) Meni se svidja... ja sam slucajno naisao na nju, plot zanimljiv bio i eto ga... xD

 

@puzlator i Ji Chang Wook se vraca u novoj drami, a i Lee Min Ho... nez da li obojica se vracaju pocetkom sledece godine ili sam ja pomesao loncice. Uskoro Im Si Wan u ovoj horor drami 'Strangers From Hell' pravi comeback... sa njim glumi i Lee Dong Wook, previse strasno (izgleda) za moj ukus, ali mozda probam pogledati sa svim rekvizitima protiv 'zla' i 'duhova' i svetlom, po potrebi onim prirodnim od sunca. ha ha ha ha 

 

I dalje najvise uzivam u 'Hotel Del Luna', pa onda 'The Untamed'... koja je bas postala dobra, posle svih onih problemcica. :lol: Zavrsio sam sa 'Boy for Rent' i mogu slobodno da kazem da su z#$rali drugi deo serije... moglo je to mnoooogo bolje. '2 Moons 2 the series' gledam, mozda zanima @hobi, pocetak je bio uh-oh, ali sad uzivam... od 5-6 epizoda bas postaje da bude dobro i meni licno, uzivanje i odmor od svega :wub: Nadam se da se nece pokvariti i menjati k'o ovo vreme. XD

  • Like 2
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..