Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Vidis ja kad sam gledao NIF, prvi put, nije mi se svidela... sem dva glavna lika. Bas nisam osetio svo to hvaljenje serije. lol Ali, ajde, mozda nisam bio u raspolozenju za to, iako sam pogledao nekoliko epizoda. A sada, ne planiram da probam ponovo, jer trenutno, pogotovo, nisam za kineske istorijske drame sa vise od 25 epizoda. Tesko mi uci u pricu... bas tesko. (a i veliki broj epizoda mi nikako ne odg.) Probao pre neki dan 'Ever Night' i nisam mogao dugo da gledam, pa sam je ostavio na kraju. Mozda drugom prilikom kad budem vise za ovo, pa i probam... obe serije, opet. ^^

 

Mene sa te liste mnogo zanima 'Exclusive Memory' ali niko ne prevodi (naravno! XD)... pa cekam, nadam se prevodu pre nego sto izgubim interesovanje. :/ 

'Best Chicken' planiram da probam, 'Romance is a Bonus Book' kad zavrsi pa cu da vidim... 'A Story To Read On The Day You Fell In Love' takodje kad se priblizi kraju i prevedu epizode pa cu da probam... 

'I Will Never Let You Go' sam hteo poceti zbog BinBin-a ali sam broj epizoda i sto je istorijska me jede, pa necu. xD (79% su sanse da mi se nece svideti hahaha)

'Emperors & Me' vidim da prevod izlazi... kad sve prevedu, pa cu da vidim. ^_^  Necu opet da se opecem, kao sa 'Eagles and Youngster', poceo, mislio prevodi ce izlaziti do kraja i onda sve stalo... cekao nedeljama, nista... sada vidim da su sve preveli, ali me serija vise ni ne interesuje iako mogu reci da je ono sto sam video bilo bas dobro. ;) 

'Spring Must Be Coming'  mi zvuci kao nekoliko 'soul switch' serija koje smo nedavno imali... izgleda da Koreja kad se necega uvati, ne staje, nego ajde da naprave jedno 10 serija (te teme) dok ljudima ne dosadi pa se onda okrenu nekoj drugoj temi. haha

'Kingdom' sam citao da je strasna... haha probacu, ipak... ali samo po danu. xD 

Jedinu seriju, koja nije na ovoj listi jer ima premijeru u februaru, koju zelim da pratim iz nedelje u nedelju je 'Dazzling' sa Han Ji Min, Kim Hye Ja i Nam Joo Hyuk. Ovo sve ostalo ce ici na cekanje.

 

Ipak... ima dosta zanimljivih serija da nas greju ove zime. haha Samo se nadam da ce vise kineskih koje me zanimaju dobiti prevode.... cuo sam da ce neka nova platforma (na slovo B... zaboravio sam ime sorry...) za kineske serije poceti sa radom na prolece... ako je to stvarno istina, i to se stvarno desi... nadam se da vise necemo imati problema sa prevodima oko kineskih serija.... dobro, mozda nece sve biti prevedene, ali nadam se da ce vecina njih biti. Jer trenutno... one 'vece' i 'poznatije' kineske dobiju prevod, a one malo manje poznate a koje su mozda i bolje od ovih... cekas mesecima, pa i godinama za prevod.

 

U bliskoj buducnosti... nadam se da ce i japan nesto slicno uraditi... jer i oni imaju zanimljivih serija ali prevoda nigde... i ako neke serije dobiju... deo njih se prevode na LiveJournal-u gde je sve zakljucano i nikako da te prihvate u 'grupu' koja prevodi, da gledas... bas razocaravajuce. :/ 

  • Insightful 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mio- said:

'Kingdom' sam citao da je strasna... haha probacu, ipak... ali samo po danu. xD 

definitivno jest...sinoć je bio film Svjetski rat Z i kažem ti prva epizoda drame je strašnija ha iako neki nisu zadovoljni. To bi @MitziDmogla najbolje procijeniti.:)

21 hours ago, Mio- said:

Jer trenutno... one 'vece' i 'poznatije' kineske dobiju prevod, a one malo manje poznate a koje su mozda i bolje od ovih... cekas mesecima, pa i godinama za prevod.

istina, mislim da će Binova drama dobiti prevod jer mu je partnerica Ariel Lin. Unique Lady je kratka i slatka, ali bez prevoda.

Inače, hvala na preporuci za SKy Castle. Nisam očekivala da će mi se svidjeti. Presudio je sastavak o šalici za kavu u prvoj epizodi. Jadna djeca:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SKy Castle meni opis drame nije privlacan, mora da imate dobar razlog za gledanje.

Ariel Lin mislim da se prosle godine udala i pozdravila sa glumom, ali izgleda nije tako. Pratim nije los pocetak serije. Hvala @hobi ima i previse noviteta, vidim PSHo ce imati opasno dobru ulogu.

 

Nirvanu nikako nisam mogla zapoceti gledati a sve je kvalitetno uradeno. Japanski film My long awaited love story 2016 je simpatican.

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Vanilia said:

SKy Castle meni opis drame nije privlacan, mora da imate dobar razlog za gledanje.

ni meni nisu privlačni iskompleksirani bogataši, no scenarij je jako dobro napisan, poput psihološkog trilera pa je drama dobra za maratonsko gledanje. Čeka se još zadnja epizoda.

 

22 hours ago, Vanilia said:

vidim PSHo ce imati opasno dobru ulogu.

imat će, svaka čast na hrabrosti. Meni se poslije Misty više ne gledaju takve drame.

22 hours ago, Vanilia said:

Nirvanu nikako nisam mogla zapoceti gledati a sve je kvalitetno uradeno

jel da, e to mi nije dalo mira.... zamisli, gledam i 3 Kingdoms od koje sam davno odustala. Trebalo mi je 20 epizoda da se uživim i sad je zanimljiva. Od 13. epizode se pojavljuje glumac iz PWY u ulozi cara. Odlično glumi slabića.

  • Love 1
  • Insightful 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2019 at 4:37 PM, hobi said:

ni meni nisu privlačni iskompleksirani bogataši, no scenarij je jako dobro napisan, poput psihološkog trilera pa je drama dobra za maratonsko gledanje. Čeka se još zadnja epizoda.

 

haha ISTO! Ni ja, kad sam procitao radnju serije, nisam bio uopste zainteresovan... sta?! cela drama o bogatasima?! Ne, hvala! Ionako ih vec imamo na sve strane i vise mi ih je dosta. lol Ali sam ipak poceo da gledam i dobra je serija... veoma dobra. Nekad sam synopsis/plot te moze navesti da ne pogledas nesto, sto moze da bude neverovatno dobro... XD 

 

Opet kazem... @Vanilia daj seriji 6 epizoda... ako te posle toga ne zanima, onda je bolje da je ostavis. ;) Meni je trebalo malo vise epizoda (od 3)  da bas zavolim seriju... sve posle je previse dobro! 

 

Trenutno gledam dve serije... zajedno. 'My Strange Hero' [moze proci. OK] i 'Top Star Yoo Baek' [Obozavam. Sve preporuke!].

 

  • LOL 1
  • Insightful 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mio- said:

Ni ja, kad sam procitao radnju serije, nisam bio uopste zainteresovan... sta?!

kakva radnja, meni je bio dovoljan cover odn. poster da ju preskočim:lol:

 

2 hours ago, Mio- said:

sve posle je previse dobro! 

zaista, a tek cliffhangeri...baš te vuče na gledanje..@Vanilia probaj pa ako izdržiš, u 15. epizodi je obrat zbog kojeg je još zanimljivije;)

  • LOL 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je to sve kratki postupak, jos kad bi mi neko sve te interesantne scene glavnog para stavio u kratke snimke kao sto to rade sa nekim turskim serijama na yt. Hvala pogledacu, na nekim dramama se toliko zadrzim a neke samo preletim. Bas me film juce oraspolozio odavno nesto tako jednostavno i zanimljivo nisam pogledala.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Veliki pozdrav za sve :D ,

 

Vidim da je forum bas utihnuo ali se nadam da cemo se svi  probuditi i ponovo saliti, razmjenjivati utiske o serijama i druziti kao  do sada.

Nadam se da ste svi zdravi,sretni i uzivate u k-svijetu.Take care all  :)  

 

Do slijedećeg pisanja,over and out ;) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledajući ponudu serija ovih zadnjih mjeseci nije mi ni čudno što je utihnio forum... pokušala sam neke serije gledati ali bih odustala nakon epizode-dvije.

 

Nadam se i ja da ste svi zdravi i da samo hibernirate jer trenutno nema nekih serija za preporuku :D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ;) 

Slazem se sa izborom serija... slabo. Ja vrlo malo gledam a i od kad sam presao na kablovsku sad vise gledam tv. xD Od K-serija trenutno jedino sto bas pratim je Eulachacha Waikiki 2 i poceo sam sa Abyss, dobar pocetak. ;) 

 

Kill It sam odgledao i bas su je unistili do kraja. O da, i Haechi gledam u malim dozama, za sada solidna, tu sam negde blizu pola puta do kraja. :P Jung Il Woo je dobar glumac a i Go Ara je opet ovde solidna (posle Miss Hammurabi u kojoj je isto bila)! ;) 

 

@hobi mi se javila pre koju nedelju na MDL i ima problema sa sifrom ovde na forumu a koliko mi se cini i @Vanilia ima slicnih problema. Nadam se da ce resiti problem i da se cujemo uskoro. :) 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima:)

saznala sam od Vanilije, koja će nam se uskoro pridružiti, da se ponovo okupljate, super. :D

Da, morala sam promijeniti šifru. Vidim opet novosti na forumu.

Pogledala sam  The Crowned Clown i to jedva. Glavni glumac drži cijelu dramu. Čitam da su Doctor Prisoner i Confession dobre, ali još nisam gledala, nemam volje.

@Mio- kažeš Kill it ne vrijedi gledati? Dobro da znam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i od mene. Opravdano odsutna neko vreme, a dešavaće se opet.Tek trebam probati nešto pogledati, pa javim utiske. Bez brige ovo je forum i za razonodu. Možete pisati i o nekim drugim stvarima niko to ne kontroliše. Pa i preporučiti neki strani film ili seriju koja vam ovih dana aktuelna.

 

Čujem da pratite novu od JIW moram pronaći o kojoj se to zapravo seriji radi i koliko epizoda ima za sada a posebno ako je neka komedija prijala bi mi. Nisam bila prisutna pa nisam u toku koje su tek počele a koje su pri kraju od serija. Čekam nešto novo od LJKi valjda do kraja godine vidim da redovito ide na neke vežbe valjda će opet biti neki tajni agent i sl. A stiže nam i najava da nova drama i nema dobre prognoze da postane super hit od JCWook. Vreme će nas uveriti....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@hobi Pocetak je obecavao ali ono posle... ne bih nikome preporucio, ali ti ako bas hoces, probaj. :P @Vanilia JIW drama je istorijska, Haechi, daleko od komedija (+ ima i malo smesnih delova, writer-nim ih je lepo ubacio :P ) ali posle odgledanih svih epizoda preporucio bi vam da je probate. Po meni, vredna gledanja. Druga polovica drame je posebno dobra. Bas sam uzivao gledajuci! :wub::wub:

 

Mislim da za komedju definitivno preporucujem Eulachacha Waikiki 2. Druga sezona je dobra koliko i prva, ima malo tih, po meni, 'losih sala' ali ako zazmiris na neke od njih kasnije postane veoma gledljivo i smesno. Mozda ide u krug sa pricom ali smeha nikad ne nedostaje. Ja se bas lepo nasmejem uz ovu seriju. Zao mi sto zavrsava danas... moram naci neku drugu komicnu da gledam. Ipak smeha i komedije treba u zivotu. ;) 

 

Interesuje me sad kakva ce biti ova nova drama sa Song Joong Ki, sto nam stize pocetkom juna, Arthdal Chronicles.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, hobi said:

@Mio- e baš neću:P Slažem se s tobom, smijeha nikad dosta, pogotovo u današnje vrijeme.

Jesu li samo meni ružne ove oznake za trofeje i medalje?:huh: Ne znam ni čemu služe.

 

ahahaha :P smeha uvek treba :D:P 

 

Pa mogli su nesto bolje da stave... a i ne znam sta im znaci to, nesto kao D, pa 'I', sto bi trebalo level da oznacava. Mislim, gluposti... i dete od 10 godina bi nesto lepse napravilo od ovoga, ali ajde.  :sweatingbullets::P:P:lol::lol: 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio-vidim još si budan... jesi li pratio Eurosong? Bilo je dobrih i čudnih pjesama. Meni se najviše dopala Slovenija, valjda jer su imali najobičniji nastup pa se ističu:)

 

Hvala na preporukama, Haechi bi mogla biti jako dobra, a Arthdal Chronicles ima neobičan sinopsis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SJKi nije dugo nešto radio, mislim da će to biti ili hit ili hajde da probamo gledati. Nije valjda da bi do sada čekao na neku običnu dramu? Haechi a i JIW ako je negde to ne može da ne valja, ali probam. Pošto nisam imala dobar internet prošli mesec a i zbog premora ni deset minuta neke serije nisam uspela pogledati, tako da će mi verovatno i neka gora odgovarati..... još ću vas iznenaditi svojim izborom.

Više se i ne sećam na listi moram pogledati da li sam uopšte i završila neke započete..... a meni se nove uvek rađe gledaju...

 

Propustila sam i Evroviziju za finale se spremam...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, hobi said:

@Mio-vidim još si budan... jesi li pratio Eurosong? Bilo je dobrih i čudnih pjesama. Meni se najviše dopala Slovenija, valjda jer su imali najobičniji nastup pa se ističu:)

 

 

Meni Slovenija totalni promasaj. Sorry :/  a citavo vece mi je bilo bas... bas mlako. Do seste pesme skoro pa sam spavao. Nevena me malo probudila. Island je totalno otkacen... Australija prosla, nastup mocan. Vidim da dosta njih islo za portugal... ja sam citao nesto o znacenju njegove pesme ali sam nastup i sve ostalo je totalni promasaj, po meni.

 

Ocekujem vise od drugog polufinala. Cekam Holandiju! Samo da prodje u finale!!! A onda finale pa da vidim i Italiju uzivo (sutra bi trebali dobiti mali deo od njegovog nastupa). Miki (kao moj nadimak) iz Spanije ima dobru pesmicu. :D 

 

Abyss (serija) me razocarala posle odgledane 3 i 4 epizode. eh Mogla je PBY izabrati bolju dramu, posebno posle svog tog cekanja od njene prosle drame. Glumac pored nje je lep i zajedno izgledaju dobro ali pisci su njegov lik unistili i sva ta prica oko lep/ruzna me iritira. A koliko glupav moze biti muski lik... e stvarno sam hteo nesto baciti hahahaha

  • LOL 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..