Quantcast
Jump to content
Guest јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

@Mio-upravo slušam IU na Kpop temi i mislim da ću svakako pogledati Hotel del luna:D

@Vanilia pozdrav:wub: Sve stigneš, nisi mnogo propustila;)

• Love 1
  • Awesome 1

Ako vam je promaklo kao meni...

Spoiler

Prvog svibnja/maja ove godine u Seulu održana je 55. dodjela umjetničkih nagrada Baeksang, gdje je zavidnu pobjedu u klasi serija odnio “Nebeski dvorac” sa sveukupno četiri nagrade: za najboljeg režisera (Cho Hyun Tak), najbolju glavnu glumicu (Yum Jung Ah, koja je glumila lik Han So Đin), najboljeg sporednog glumca (Kim Byung Chul, koji je glumio lik profesora Ča) i najbolju novu glumicu (Kim Hye Yoon, koja je glumila lik Kang Je So).

Od ostalih zapaženih dobitnika Park Sung Jin je dobio nagradu za najbolju filmsku umjetnost za seriju “Sjećanja na Alhambru”, a najboljim glumcem proglašen je Lee Byung Hun, kojeg smo imali prilike vidjeti kao gospodina Sunčanog u istoimenoj seriji.

Inače scenaristica serije “Nebeski dvorac” Yoo Hyun Mi osobno je pitala Cho Hyun Taka da bude redatelja ove serije. Zanimljivo je i da njih dvoje imaju u planu surađivati na još jednoj seriji. Veselimo se vidjeti hoće li i njihov sljedeći projekt biti jednako kvalitetan kao što je to bio “Nebeski dvorac”

• Like 1
  • Insightful 1

trač

Spoiler

I za ovu nedeljnu kaficu ujutro, jedan zanimljiv trač, pošto dugo nismo pisali ništa o ljubavima poznatih.
Ova vest u stvari nije trač, ali je sočna jer je par u pitanju par koji u Kini najviše žele da rasture od svih poznatih parova, a i reakcija "glavne glumice" u njemu zaslužuje aplauz.
Naime, Luhan (nekadašnji član grupe Exo) i njegova devojka, glumica Guan Sjaodung, inače jedna od četiri vodeće kineske glumice rođene na smeni milenijuma (ima 22 godine), nedavno su "uhvaćeni" na delu - u strasnom poljupcu na relativno javnom mestu.
Radoznali i nedobronamerni fanovi okačili su te fotografije svud po internetu, uključujući i forume zajedničke drame "Sweet Combat" (na čijem su se snimanju i upoznali i zbližili), gde su čak pokušali da proguraju materijal i kao scenu koja se na kraju nije našla pred gledalištem.
Osim što su neki fanovi počeli da reaguju s besom na "staru priču" i "smaranje", ono što je naročito interesantno je reakcija Guanove na buku koja se digla među fanovima.
Ona je samo kratko rekla: "Meni je već 22 godine. Šta je loše u tome što sam ga poljubila?"
Da je to mešanje fanova u njen privatni život i dušebrižništvo (Luhan je stariji, s milionskim vojskama obožavateljki, a ona "mlađa sestra" cele Kine) prevazišlo svaku meru nije tajna, ali Guanova je krajnje smireno rekla fanovima da prestanu da se brinu i da je ona već velika cura koja zna šta treba, a šta ne treba da radi. Izvanredno inteligentno i nedvosmisleno s njene strane. Da smo mi na Luhanovom mestu, verovatno bismo se ponovo do ušiju zaljubili u nju.
I, mada nas niko ne pita - kao ni te fanove koji vole da se mešaju - verujemo da ovaj par zaslužuje nedvosmislenu podršku. Zašto, pitate?
Prvo, zato što su tako mladi, tako popularni i tako zauzeti, a tako posvećeni jedno drugom i prilično nepokolebljivi. Mnoge njihove starije kolege nisu u stanju da održe ne veze, nego ni brakove pod svim pritiscima zvezdanog života i karijere. A ovo dvoje - guraju i ne obraćaju pažnju na sve što ih sa svih strana zasipa, od izmišljenih glasina i oko njih naduvanih skandala, do realnih problema sa kojima su se suočili. Kako već rekosmo, njih dvoje su već godinu i po dana par koji bi cela Kina najradije rasturila!
Sam njihov "izlazak u javnost" u oktobru 2017. bio je jedan od najvećih šokova godine i tu vest nisu ispratili ni odobravanje ni čestitke fanova. Luhan je svojevremeno obećao svojim fanovima da će reći kada bude imao devojku - i to je i uradio. Međutim...
Njegovo poštovanje obećanja datih fanovima dočekano je na nož. Da to nisu bili samo otrovni komentari po društvenim mrežama i sajtovima, svedoči recimo i to da je do kraja 2017 (manje od tri meseca), izgubio najmanje četiri velika reklamna ugovora sa poznatim brendovima. Predstavnik jednog od njih nije krio da je to upravo zato što je prodaja brenda vrtoglavo opala otkad je objavio svoju vezu sa Guanovom. Da nekom ne svane dok nekom drugom ne smrkne, svedoče i ugovori Dilrabe Dilmurat, Džeksona Vanga, Alojsa Čena i Bai Đijendinga sa tim brendovima. Njegov rejting na sajtu "Weibo", koji je uvek stabilno bio u prva tri - za manje od šest meseci pao je do petog mesta, ali je razlika u broju glasova postala ogromna. Broj njegovih ponuda za snimanje znatno se smanjio, a čak je morao da napusti i svoju staru menadžment agenciju da bi osnovao sopstvenu. U jednom trenutku našao se bez kontakata i podrške ljudi iz industrije, pa je bilo razloga za brigu za njegovu budućnost.
I uprkos brojnim skandalima koji su izbijali oko njihove veze (izmišljeni raskidi i trudnoće, a ove godine lažna vest čak i o tajno sklopljenom braku) - njih dvoje i dalje su snažni i vole se, uprkos iskušenjima.
Možda bi ova priča izgledala mnogo bolje dramatizovana nego da je neko živi u realnom životu - ali svakako je poučna, čak i sada - dok je ne vidimo sa distance.

• Like 2

@hobi Strasno je kako se ti takozvani 'fanovi' ophode prema svojim 'idolima'... jedan ogroman razlog zasto nikad ne bih mogao da radim posao koji oni rade. Divim im se a i veoma mi ih je zao... ako to uopste moze da ide zajedno... strasno mi je zao kad vidim kako se ti fanovi ophode prema njima kad objave da su u vezi. Niti ti fanovi stvarno zele nesto dobro, niti u toj svojoj glavi znaju sta taj idol oseca citajuci takve komentare... toliko bezosecajnih ljudi koji ne znaju sta takve stvaru mogu da urade nekome. Toliko jadni su ti fanovi da ne mogu razlikovati stvarnost od fikcije... i to da je on, covek, kao mi, od krvi i mesa... koji ima osecanja i nije, neki tamo, andjeo. Strasno! :mellow:

• Like 2

@Mio-  jest, hvata me jeza kad pomislim da fan može svog idola uslikati mobitelom u skoro svakom trenutku i od toga napraviti skandal. Čemu takvo ponašanje? Uz takve fanove, nema potrebe za antifanovima

• Like 1

5 hours ago, Mio- said:

Zavrsio sam sa 'Boy for Rent' i mogu slobodno da kazem da su z#$rali drugi deo serije... moglo je to mnoooogo bolje. '2 Moons 2 the series' gledam, mozda zanima @hobi, pocetak je bio uh-oh, ali sad uzivam... od 5-6 epizoda bas postaje da bude dobro i meni licno, uzivanje i odmor od svega :wub: Nadam se da se nece pokvariti i menjati k'o ovo vreme. XD

Boy for Rent sam odgledala i drago mi je što sam preskočila do zadnje ali vidjela sam po komentarima da je Lizina kosa bila do kraja magična pa se mijenjala iz scene u scenu. Ne znam kako im se toliki propust dogodio jer su valjda znali kako radnja ide i koje scene trebaju redom snimati.

2Moons2 sam vidjela da dosta njih komentira o starim parovima ali iskreno meni je jedino žao starog Kita jer mi se on nekako baš stopio s tom ulogom ali i ovaj novi glumac je nekako sav nježan pa mi ne smeta. Što se tiče glume čini mi se da su se Wayo i Phana najmanje snašli a ovi ostali su mi dobri (Forth mi je puno draži novi glumac) tako da i meni dođe za odmor jer nema nikakve velike drame. Drago mi je što su ipak odlučili nastaviti snimati jer mi je najgore kada nešto gledam pa prekinu bez da su do kraja ispričali priču. A i dobro je što odmah na službenoj stranici ima prijevod pa ne treba se čekati i ovisiti o fanovima. 

• Like 2

@puzlator nisam znala da i ti gledaš BL. Kako si počela? Mene je @Mio- nagovorio na SOTUS, a poslije sam pogledala Addicted, Advance Bravely, Beloved Enemy, Guardian. Thai drame me ne privlače osobito, npr. What the Duck mi je isprva bila jako smiješna, a poslije bezveze. 2 Moons sam malo pogledala na početku.

• Like 1

Nisam ni ja znao da @puzlator gleda BL. Pricaj? lol :ph34r: ah ha @hobi se svidelo i eto... jesi li HIStory: Trapped pogledala jos? :P Vidim da nas ceka jos po koja nova serija do kraja godine, nadam se da ce biti dobra/e jer ove godine nema puno dobrih BL serija. :sweatingbullets:

Ja sam od What the Duck odustao, a posle kad sam citao o drugoj sezoni... bolje sto sam to uradio. Lepo je pocela... i to je to. Together With Me The Series je bila super!!!! , ali drugi deo bolje ne gledati. :lol: A Love By Chance mi se JAKO svidela... mozda je bolje da ne diraju i ne nastavljaju... jeste da je bilo problema oko nekih stvari pa su odustali od svega, mozda je i bolje tako. :/ Samo zalim zbog jedne stvari u toj seriji... ali nzm da li je vredno druge sezone... mislim da ce biti previse dramatizirano, pa ce to unistiti onu skoro drama-free sezonu. XD

• Like 1
  • LOL 1

@Mio- ako pitaš mene za History, jesam, najbolja od svih, ali to kažem za svaku:D E da, Together With Me The Series je bila odlična zbog ženskog lika. Prethodna serija Bad Romance čisti promašaj. Mene zapravo odbija što su thai glumci tako mladi, ali to je valjda kod njih ok.

• Like 1
  • Love 1

@hobi @Mio- naletila bih ja tu i tamo na neki film/seriju koja ima BL ali to su većinom bile japanske dok korejske bi možda malo spomenile (jedino koju znam da je baš imala otvoreno gay par je Life is Beautiful). A SOTUS me doveo na ovaj forum jer sam umirala da saznam što će biti (posebno kada je bila pauza od 2 mjeseca zbog smrti njihovog kralja) a u toj grupi je Mio bio među većim fanovima i stalno je komentirao tako da sam zbog njega naišla i na ovu grupu - tako da, Mio hvala :wub:

A onda nakon SOTUSA sam naletila na Diary of Tootsies (prva sezona mi je bila urnebesna) i nakon toga sam nekako počela pratiti i Thai serije. Onda počele i kineske BL (dok ih nisu cenzurirali pa postalo bromance :lol:) tako da sve što ste nabrojali sam i ja gledala i slažem se sa mišljenjima. 

U Love by Chance mi je super glumio Ae i baš me u nekim scenama iznenadio koliko je dobro emocije prikazivao. Čitala sam malo da se nešto događalo oko menadžera, glumaca i direktora pa nekako i bolje da se ne nastavlja ako je već atmosfera uništena. Možda Can/Tin nisu imali svoju neku priču ali bolje stati dok nisu sve upropastili.

• Like 1
  • Love 1

Life is Beautiful je klasik. :D @puzlator stvarno? ha ha Lepo! :P Ja sam bas bio aktivan u SOTUS temi. Bas sam cekao svaku novu epizodu i bilo je lepo pricati sa svima o raznim stvarima o seriji ;) a i posle SOTUS-a vise i nisam bio aktivan na drugim temama, osim ovde... jeste da su mi glavna slika i dalje glavni par iz SOTUS-a. Ma jednostavno sam lenj da ih menjam a i tako su... :ph34r::wub:

Ja obozavam Diary of Tootsies, humor im je bas dobar... gledao sam seriju vise puta i zao mi sto nece biti trece sezone... hocu jos! :tears:

Danas sam nesto razmisljao, gledajuci The Untamed, i popularnost serije... da Kina jednog dana 'pusti' da se BL (opet) prikazuje, msm da bi Kineske (BL) serije 'ladno zauzele prvo mesto i bile medju glavnim BL serijama..... Zao mi sto nije... jer dosta gube a i za nas ljubitelje, bi bilo dosta... samim tim sto su popularne, i pored cenzure, u Kini... govori da ljudi vole to, a politika i njihova cenzura sve unistava.

Ja mogu reci da i bromance u The Untamed, a i u Guardian-u je na drugom levelu, gde se moze videti mnogo vise od 'prijateljstva'... glumci su odradili svoj posao. Ali uvek... to ali... da je cisti BL, uzivanje bi bilo jos, mnogo, lepse. :sweatingbullets:

• Like 2

Sjećam se kada je bila Addicted serija i koje je razmjere njihova popularnost dosegla a i samim time što se sve događalo nakon što je Kina zabranila seriju - pomalo strašno.

• Like 2

15 hours ago, Mio- said:

Ja sam bas bio aktivan u SOTUS temi.

Eto, sad znam odakle ti tako velika reputacija:P To mi je i dalje najbolja thai BL drama.

15 hours ago, Mio- said:

Ali uvek... to ali... da je cisti BL, uzivanje bi bilo jos, mnogo, lepse. :sweatingbullets:

To kažu fanovi koji nisu čitali roman. Drama je definitivno više BL i to od samog početka što  je sve iznenadilo. Fanovi su čak htjeli da glumci smanje doživljaj samo da ne ukinu dramu.:lol:

@puzlator zbog Addicted sam pročitala prvi BL roman samo da znam kako drama završava.:D Iznenadila sam se koliko je prevođenje takvih romana odnedavno popularno, prevoditeli tako i zarade za džeparac. Ponuda je stvarno velika, kvaliteta varira, ali nađe se i stvarno dobrih romana gdje romansa nije isključivo na prvom mjestu.

• Like 2

Bacit ću oko na Diary kad ju toliko hvalite. Nego, budući da tajlandska zabavna industrija ima dobro prihvaćeno područje za LGBT zajednicu, čini mi se da mnogi mladi glumci nastavljaju glumiti u BL dramama, npr. Kong iz SOTUS-a je glumio u 3 drame. Mislim da je to dobro sve dok dobiva ponude i za ostale drame.  Šteta je da se glumci forsiraju na određeni tip uloge isključivo zbog popularnosti, kao npr Korn i Knock iz Together With Me The Series . Kakva su vaša mišljenja?

The Untamed interviju

Spoiler

• Like 1
  • Love 1

Meni je thai industrija sva čudna što se tiče castinga (bar za BL serije) jer oni dosta tih glumaca nađu na otvorenim audicijama za tu seriju i katkad mi liči na seriju statista jer to su osobe koje nikad nisu glumile tako da ne znam koliko njih stvarno se želi baviti glumom ili samo žele iskoristiti priliku da zarade malo novaca i da budu popularni. Ali zbog toga dosta često i zatvorim oči na kvalitetu njihove glume jer se podsjetim da im gluma nije zanimanje. 

Sigurno da ako nekoga od njih zanima gluma ne bi se trebao fokusirati na jednu vrstu serije jer brzo postaneš dosadan gledateljima kao glumac.

• Like 2

On 8/15/2019 at 11:17 PM, puzlator said:

Sjećam se kada je bila Addicted serija i koje je razmjere njihova popularnost dosegla a i samim time što se sve događalo nakon što je Kina zabranila seriju - pomalo strašno.

Ja ako se dobro secam, negde sam citao... Kina im je zabranila da zajedno glume u serijama a i da budu... uopste zajedno, bilo gde. Sad ne znam da li je to sve stvarno istina.... :/ Msm ako jeste... strasno!

@hobi *hands up* Uhvatila si me. Nisam citao roman... :ph34r::lol::lol:

Tajland je nekako otvoreniji prema LGBT zajednici, cak i u njihovim dugim 'lakorn' dramama... uvek mozes naci po jedan lik takav i mislim da ih to nekako izdvaja od drugih, definitivno... ali dobro, po meni njihove duge serije znaju biti previse, da ne pocinjem sa tim nekim scenama i stvarima sto ja ne volim, iako sam pogledao po koju i te koje sam pogledao bile su dobre ali ne mogu se bas naviknuti na te njihove serije. 

A sto se tice glumaca koji glume u njihovim BL serijama... ja mislim da ako imas jedan par, koji stvarno ima hemiju, ne treba sad ici od njih napraviti vise serija, slicnog kalupa samo da bi usrecio fanove, a oni iza zaradili novac. Mislim da svakom dosadi ista ili slicna prica sa parom, koji da ima i najbolju hemiju... Po mom misljenju pravi glumac treba da moze da se snalazi u vise 'zanrova' a ne samo u jednom. Dosta njih i nisu neki glumci, ali i dosta njih taj BL ih je povukao na neke 'visine' sto i nije lose... samo treba da se dokazu i u drugom zanru, sto neki i jesu a opet neki nisu i tu su stali, ostali u BL-u ili jednostavno shvatili da ovo nije za njih. 

Tajvan polako otvara vrata BL serijama... nema jos puno toga ali nesto mi govori da ce biti vise izbora u godinama pred nama. :D

(Hvala za taj intervju @hobi :wub:)

• Like 2

Hvala @Mio- na preporuci, Deep in My Heart je zanimljiva i lako se gleda.

• Like 2

Tisućama godina japanske su žene ratovale rame uz rame uz svoje muške suborce. Pogledajte priču o onna-bugeishama.

Spoiler

Preporučujem film

Spoiler

• Like 1
  • Thanks 1

Ne znam zašto ne mogu staviti video u spojler?

Zadovoljna sam s The Untamed. A vi?

Da se nasmijemo za kraj:lol:

Spoiler

• Like 2