Quantcast
Jump to content
јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

On 6/1/2018 at 9:54 AM, Vanilia said:

Nisam znala da ovde postoje neki LMH-oovci mislila sam da sam zalutala na pogrešan forum :lol:

nisam ni ja znala:lol: jer Sanje već dugo nema...

Ja sam se pretplatila na njegov kanal i to mi je dovoljno, ali ako ga želiš pozvati, zašto da ne.

@Mio- što je makjang?

• Like 1
  • LOL 1

41 minutes ago, hobi said:

nisam ni ja znala:lol: jer Sanje već dugo nema...

Ja sam se pretplatila na njegov kanal i to mi je dovoljno, ali ako ga želiš pozvati, zašto da ne.

@Mio- što je makjang?

Sad znate da sam i ja LMH-ovac. hahaha

Makjang, evo ti zanimljiv clanak, da ga ja ne tupim (ha ha ha )http://www.akiatalking.com/2015/01/makjang-definition101.html

Ali ukratko, preterivanje u "nekim stvarima" i bas sve stave... vecinom drame koje se mogu zvati makjang su vikend drame, koje idu Subotom i Nedeljom u Koreji, po 50 epizoda i daily drame (Pon-Pet - 100+ epizoda)... koje bas znaju da budu pune svega i svacega. Previse ne realno i preterano, ali opet gledas, jer je zanimljivo i do neke mere zarazno. ha ha xD uh (Morao sam.... XD) 

• Thanks 1

Od 13 stranica na listi u temi omrazeni glumac na svakoj strani je bar 4-5 puta pomenut. A niko mu ništa ne može. Mogao bi to mišljenje i promeniti u svoju korist ako u budućnosti bude počeo da glumi u ozbiljnijim dramama, a mislim da će i morati zbog godina. Sve više stižu mlađi glumci i u Koreji tin i komedijski žanrovi su uvek među najtraženijim. On verovatno sada i radi na svojoj glumi, ne fali mu puno. Mislim da više ljude nervira zbog svoga uzdržanog i usiljenog stava i što se još nije opustio i pokazao svoje prave glumacke sposobnosti. Mora biti malo iskreniji i opušteniji sa publikom.

Makjang satirična drama ili drama koja nam govori o korejskoj porodičnoj svakodnevici. Vidim da svako ima neku svoju predstavu u članku o tom žanru. Nekada i takve drame poželi čovek pogledati jer uvek neki novi humor se pronađe.

Što se tiče CAHugMe

Spoiler

jeste dosta ozbiljna, teška i traumatična drama. Nije za sve prilike.

• Like 2
  • Thanks 1

@Vanilia ja niti ga volim niti ga ne volim. Gledala sam ga u nekoliko drama, i uvijek je isti, stalno znaš da je to on, a ne lik. Slažem se sa svime što si rekla. Sad će morati prebaciti u petu brzinu, ako želi opstati. Mislim da bi mu neka drugačija uloga bila dobra prekretnica u karijeri, kao npr. IU Mister

• Like 2

On 6/4/2018 at 2:05 PM, hobi said:

@Vanilia ja niti ga volim niti ga ne volim. Gledala sam ga u nekoliko drama, i uvijek je isti, stalno znaš da je to on, a ne lik. Slažem se sa svime što si rekla. Sad će morati prebaciti u petu brzinu, ako želi opstati. Mislim da bi mu neka drugačija uloga bila dobra prekretnica u karijeri, kao npr. IU Mister

Primetila sam da mi odavno o njemu slično razmišljamo. Istorijska uloga mu je bila odlična. Neki su stvarno omiljeni ne samo zbog svoga talenta već i zbog likova sa kojima se povežemo. Uvek se setim Mitzi kako ga je spominjala ranijih godina :lol:

Pauziram i polako se spremam u potragu za pravom dramom.

• Like 1

@hobi Probao sam dramu sa Tiffany i Luo Jin... i sve sto mogu da kazem je: Nemoj gubiti vreme na ovo. :lol::lol: Jos cam citao komentare posle, i izgleda da nekih velikih desavanja izmedju glavnog para i neke romance nema do 20+ epizoda. ha ha 

Serija je imala dobru prvu epizodu, ali to je sve, sto se tice dobrog. Posle toga je meni skrenula na neki veoma nepoznat i glupav put, za seriju koja ce po plotu biti jos dramaticinija kasnije. Sasvim nepotrebno i, opet, glupo, posle onako lepog, do neke mere, pocetka.

Vecina kineskih modernih drama, po meni, ima potencijal i nadje se tu po neka koja bi mogla da bude dobra (Kao sto sam nedavno gledao To Love, To Heal) Sve to lepo krene i taj potencijal je tu, ali oni ne znaju da izvedu tu seriju na taj put, ko sto Korejci to urade. I sam taj broj epizoda ih ubije... to je nesto, po meni, sto bi kina trebalo da promeni. Manje epizoda, daje kvalitetniju pricu i neke stvari da se ne razvlace a i opet dosta tih drama sa potencijalom, bi na kraju i mogle da budu nesto 'veliko' i 'dobro', sto je u pocetku i izgledalo da ce biti, ali nije.

Oni nesto dobro sto rade u proteklih godinu/dve su istorijske drame i drame koje se desavaju u proslosti. Tu ih mogu pohvaliti... izgledaju lepo, imaji solidnu pricu (neke cak i veoma dobru) i nadje se vise drama koje su gledljive, nego kod njihovih modernih drama. 

• Thanks 1

@Mio- slažem se s tobom. Gledala sam  dve njihove zajedničke drame i nešto mi je nedostajalo, bez obzira je li kraj sretan kao u Diamond Lover ili tužan kao u Beauty in Troubled Times. Jedina moderna koja mi je bila zanimljiva je Pretty LHZ i to valjda zato jer je rađena prema korejskoj drami. Da, povjesne drame su im adut s kojim su prepoznatljivi u svijetu. Dobro da znam, pogledat ću samo prvu epizodu:lol:

• Like 1

dokumentarac

Spoiler

Ako koga zanima,  danas se na HRT 2  u  21. 37 h prikazuje dokumetarac o Korejcu koji je pod japanskom zastavom trčao maraton na Olimpijskim igrama u Njemačkoj 1936. i osvojio zlato. Mislim da svi pamte te igre po Jesseju Owensu, a ovoj ovaj je slučaj ostao u sjeni.

On 6/8/2018 at 11:39 AM, hobi said:

Lawless A čini mi se da je LJK jako smršavio

moraš i gladovati da bi dobio ulogu u Koreji. On tvrdi da je zadovoljan. LL prosečna drama.

Ne moram reći koliko su slatki Moonshine and Valentine

Spoiler

fantasy drama

Moonshine and Valentine još par epizoda svidela mi se ova lagana serija.

Da li je neko gleda nešto od ovih novih drama?

https://mydramalist.com/article/jasmine-s-all-time-favourite-chinese-dramas-0522182288

Ima dobra zapazanja Jasmina. Mogla bih još po neku sa liste pogledati. Naša princeza na kraju svakako najlepša.

@hobi kineske drame otvaraju neki novi svet i imaju neku svoju lepotu zato nas i privlače jedino mogu da zamore sa dinastijama. Oduvek se sećam da su kineske drame i filmovi odavno i na televiziji prikazivani.

Toliko očekivani japanski Bof i nije nešto za gledanje.

Odavno se pitam zašto ne neka drama o vodenim sportovima....

• Like 2
  • Thanks 1