Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Mr.Queen baš mi dobro dođe preko vikenda. Čak par epizoda nisam mogla dočekati prijevod pa sam gledala i bez prijevoda a onda naknadno i s prijevodom. Gluma mi je odlična posebno Shin HyeSun koju sam gledala u dosta serija i većinom su bile ozbiljnije ali komedija joj odlično ide. Serija ima i dovoljno doza ozbiljnosti da se vrti radnja ali ništa preozbiljno da ne moram previše razmišljati nego samo opušteno gledam :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- oki doki. The Legends je dobra za odmaranje mozga jer priča je klasična borba između dobra i zla, ima mnogo humora i kemije između glavnog para. OST mi se također svidio, stavit ću ga preko.

@puzlator već sam na 8. epizodi Mr. Queen :D Mislila sam da će se priča ispuhati nakon dvije epizode, ali stvari su sve zanimljivije. A tek zgode iz kuhinje:lol: Nisam nikad mislila da ću to reći, ali drago mi je da se TvN vratio starim i dobro provjerenim temama kao što su hrana, zamjena identiteta i putovanje kroz vrijeme. Samo je šteta što se glavni glumac rijetko pojavljuje. Dobro mu stoji crna košulja;)

 

Odličan članak o kineskim dramama 2020. Odmah mi je za oko zapala prva kategorija Historical Mysteries.

 

E da, pogledala sam staru dramu Love Me, If You Dare. Može parirati britanskim krimi serijama :ilike:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sretno Valentinovo :heart4:

 

Odmah se primijeti da je scenarij za Hush pisan na osnovu pravog romana. Kombinirali su više žanrova i nema očitih klišeja, osim što stalno spominju hanu. Likovi su slojeviti, imaju razloge za svoje postupke koji postupno izlaze na vidjelo. Priča je pomalo depresivna, ali ima dovoljno humora i toplih trenutaka za dobar balans. Postaje lakše i brže nakon prve četiri epizode. Također ima i obrata koji drže pažnju da poželite nastaviti s gledanjem. Glumačku ekipu ne moram ni spominjati, glavni glumac sve drži na visini, pa je to više kao dugačak film, a ne drama. Ost je prikladan, nježan i utješan. Isplati se gledati do kraja, lijepo su sve zaokružili. Čista desetka, ali morate biti u pravom raspoloženju za ozbiljnu dramu.

 

The Case Solver zaobiđite - prijevod je mehanički i prebrzo prolazi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

The Disguiser je kineska akcijska drama tipa Jamesa Bonda, ali ja je gledam zbog odlične obiteljske dinamike. Ne bih znala za nju da nisam pročitala članak o obiteljskim dramama. I stvarno, bratsko- sestrinske scene dođu kao predah od sve te pucačine. Trebalo mi je šest epizoda da se uživim u radnju.

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, hobi said:

Nove kineske drame

  Hide contents

 

 

Ovo me podsetilo da bi trebalo da probam 'My Girlfriend is An Alien'. XD 

Mogla bi biti dobra serija sa Wang Yi Bo, malo odmor od romanse i komedije, bas sto kaze osoba koja je napisala clanak. :P Jedino negativno je sto je drama na Mango TV, oni su poznati po losim prevodima ili cak... uopste nema prevoda. >< Ali gledano da je Yi Bo, neko od fanova ce sigurno uzeti seriju pod svoje i prevoditi.  :)

 

Dosta ima 'mladalackih' drama sa nikakvim novim temama. Dosadno, za mene! 

 

Netflix i K-drame = Ne, hvala! ///Ne znaju oni za 'ono nesto sto imaju' K-drame i sta je K-drama... po meni. Previse hoce da stave ono 'Americko' u K-drame i na kraju ispadne sve vestacko! >< I nikako mi se ne svidja sto sve vise 'trpaju' sezonske K-drame! Jos malo pa cemo imati K-drame sa 20 sezona. ha ha ha Ali evo clanka za Netflix K-drame koje ocekujemo u 2021:

 

 

....

 

Mogu reci da je ' A Tale of Thousand Stars' za sada vrlo dobra. Cetiri od deset epizoda su prikazane! Nadam se da ce se drzati do kraja!

Moram zavrsiti True Beauty... ali tako mi se ne da.... :sweatingbullets::vicx::lol:

 

///Bas mi smeta sto su pomerili 'Edit' dugme... nikako da se naviknem :lol:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio-  čitala sam i ja članak o Netflixu i zaključila da ga uopće ne vrijedi ovdje kopirati. Ne znaju oni što znamo mi veterani:D

 

Ni ja ne volim sezone, kad je išla Stranger 2, morala sam opet skinuti prvu da se uopće prisjetim tko je tko. Na kraju me sasvim umorila.

 

I ja stalno gledam dolje:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo sam odgađala Story of Yanxi Palace

Mislila sam, haremske intrige iz dinastije Qin, gdje muški nose ćelu, a žene umjetno cvijeće u kosi, što će mi to :D Prevarila sam se. Glavna junakinja je previše drska i prepametna za svoje dobro, pa stalno upada u nevolje. Ništa novo, rekli biste. Ali zanimljivo je gledati kako se iz njih izbavlja, uvijek ima neki plan i nikome tko joj se zamjeri ne ostaje dužna. Ali pri tome ne gubi ljudskost i osjećaj za pravdu. Car je pravi seronja, ali ju je pročitao od prvog dana:D Svaka čast glumcima, sve je na visokom nivou. Ovo nije lagana drama s idolima, nego uvlači gledatelje u priču od prve epizode. Pitala sam se kako ću pogledati dramu od 70 epizoda, a već sam na 30. Pogledajte barem prve četiri pa onda odlučite je li vam dovoljno zanimljiva. Meni je vrhunska i ići će u 5 najboljih. Nikakvo čudo što je toliko popularna u Kini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nije mi jasno zašto Manner of Death dobiva tolike hvalospjeve. Zar je drama remek-djelo ako završi prosidbom? Ovo je veliki promašaj. Mislim da su se glumci zeznuli što nisu prekinuli suradnju nakon TWM i krenuli u nove projekte kao što to čini većina glumaca koji prihvate BL ulogu. Tako bi im ostala slava iz TWM bez obzira na druge ponude. Ali ostaju glumiti zajedno u sve lošijim dramama. To im može prolaziti dok imaju fanove, a poslije tko zna...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ne znam što bih rekla na Thailand i njihove BL serije - previše ih je i kvaliteta scenarija je drastično otpala. Imam osjećaj da naprave seriju od svakog online romana na koji nalete makar ga napravilo dijete. A neke priče, jednostavno trebaju ostati priče i ne može ih se prenijeti na film, posebno ne doslovno, a oni uzmu svaku scenu u romanu i samo ju snime (malo ubace nešto za tinejdžere da fantaziraju) i eto njima serije. Prije par godina glavni problem  je bio gluma jer su to većinom bili neiskusni glumci i novac ali vidio se trud da se ispriča neka nova priča, a sada imaju mogućnosti ali idu samo za zaradom.

 

Bila sam pogledala i Nabi, my step darling i nikako se ja navikniti na taj tajlandski "mentaliltet" ili kako da ga nazovem a da ne budem prekritična. To njihovo ja ću te zgrabiti za ruku, potegnuti, gurnuti uza zid - niti malo romantično, niti malo zanimljivo, ali onda opet sama sebi kažem, to je samo serija, nisu valjda takvi u Tajlandu :crazy:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da su serije svojevrsno ogledalo društva, pa je lako moguće da funkcioniraju u stili povuci - potegni...

S druge strane, u Kini luduju za Word of Honor, drami po još jednom romanu koji je napisala Priest, autorica Guardiana. Nisam gledala, čekam da snime do kraja, ima 30-ak epizoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem za Manner of Death @hobi

 

a @puzlator sto se tice njihovih BL, pa i jesi u pravu... polako su se srozali i sve manje neceg dobrog stize od njih. Cudi me da bar ne pokusaju da se vise potrude. Danas stvarno ima glumaca, ima i ljudi koji bi mogli napisati dobar scenario, snimiti to dobro ... ali price su toliko jeftine, dosadne i ponavljanje da se ponekad i sam pitam sto pokusavam da gledam. :vicx:

 

Ja ne shvatam sto njihov BL ne moze da ode dalje od univerziteta i skole... eto i ta famozna 'Manner of Death' serija, bravo za pokusaj ali ja im samo mogu reci bravo zato sto su pokusali da izadju iz tog nekog kalupa i probaju nesto novo... a za seriju nemam nista pozitivno da kazem, iskreno nista, cak ni glavni par. Nula! (Policajac... mozda.... HA HA HA )
Treba jednostavno vise truda, vise vremena i da smanje sa brojem serija koje pustaju godisnje... cak i da dobijemo 10 serija na godisnjem nivou, ali deset solidnih a ne ovo danas, imas serija na bacanje a vecina kopija one prosle ili pokusava da bude onaj 'hit' od pre 3 godine. Trebaju da rade na kvalitetu... na kraju ispade da je Koreja, sa ovim web-BL-dramama kvalitetnija od Tajlanda koji je u ovim 'vodama' vec duze vreme. Zalosno. 

 

A o 'Nabi, My Stepdarling', pratim i sve gledam kao onu dobru staru sapunicu. XD Iako i meni smeta ona 'vuca' glavne glumice. Ja da sam na njenom mestu, a nisam, vec bi mu odavno jednu dobru vaspitnu zviznuo! Samo toliko! 

I, da ne ulazim u njihove serije i silovanja u tim serijama.... ne znam sta da kazem na to sto njihov 'narod' nema nista protiv toga i protiv samog tog cina ophodjenja prema zeni kao da je neka stvar, a ne zivo bice. Ja nisam dosta njihovih serija zavrsio, koje su veoma voljene, cak i na MDL, bas zbog ovoga. 

 

@hobi Gledam 'Word of Honor' i do neke mere zasluzuje pohvale a i sve ovo ludilo oko serije. Meni se svidja iako nisam toliko opcinjen serijom... jos! Preporucio bi da probate i dajte 5 epizoda sanse... ali bolje pricekajte da se zavrsi. Od sledece nedelje pustaju 3 epizode nedeljno sa prevodom i ne znam sto mi je to trebalo da pocnem ovo gledati ranije... >< 

Meni je 'Guardian' bila dobra serija, jeste da danas na MDL svi nesto protiv nje... valjda je 'The Untamed' podigla tu neku lestvicu. (Znas ono kad nesto 'WOW' izadje i onda se svi prave da nisu voleli ono od pre... HA HA HA )  Kina kad bi dozvolila BL, oni bi bili vodeci po kvalitetu. To se definitivno moze videti u 'The Untamed', 'Guardian' pa cak i 'Word of Honor'. Glumci a i svi iza serije donesu taj osecaj iako ga 'ne kazu pravo u lice'... opet se oseti. To mi se svidja kod njihovih boljih adaptacija... ali opet bude tu ona zal za onim, sta bi bilo kad bi bilo... da je to sve tamo dozvoljeno. Bilo bi tu dosta, dosta zanimljivih stvari za ljubitelje ovih serija. Ali za Kinu to se, jos dugo, nece pomeriti od 'bromance'.... ko voli bromance, njemu je ok a ja generalno vidim sve vise BL adaptacija koje nam stizu u buducnosti i pitam se da li Kina nema, po njima, vise onih 'normalnih' adaptacija pa rade ove adaptacije i neke iskasapi, samo da bi... pokusala... sta?! da zaradi od, po njima, (ne)normalnih prodavajuci teski 'bromance'?! Izgleda da im pali ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- ironično je da zemlja u kojoj vlada tolika cenzura ima potencijal za kvalitetni bromance. Rade dobre drame po kvalitetnim romanima, ali da zaslužuju toliko ludilo...i ne baš. Često fanovi izgube osjećaj za stvarnost, a ima i dosta hejtera. I ja sam primijetila da u se pomamili za BL adaptacijama. U pripremi je nekoliko poznatih i već se naveliko špekulira tko će biti glumci. Ma, namirisali su profit, što drugo?

:piggie:

Guardian je bila dobra drama zahvaljujući glavnom paru, iako mi je kraj bio nejasan, točnije pravi identitet glavnih likova, pa sam pročitala roman. Mislim da ću i Faraway Wanderers kad prevedu do kraja, ali nakon drame, da si ne pokvarim doživljaj.

 

E da, inspektoru iz MOD stvarno dobro stoje košulje. Svakako bolje izgleda kad je sređen tip top nego stanoviti koji otkopčaju prva 3 pa i 4 gumba:rolleyes:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam par epizoda Word of Honor i "klizi" serija - gluma je dobra i ok je radnja iako kao i Mio nisam opčinjena ali prođe epizoda bez neke muke. Jedino kao i The Untamed previše mi je tih njihovih grupa ili dinastija (kako se već zovu) i u jednoj epizodi nabacaju 20+ likova i svi povezani, a ništa se o njima ne sazna, a opet su važni za daljnju radnju i na kraju nikog ne zapamtim. Pohvatala sam više-manje najvažnije likove i kad su njihove scene znam o čemu se radi a kad mi ovi drugi pričaju o nekim taktikama ili povijesti samo gledam pejzaž :coolshades:

  • Love 1
  • Awesome 1
Link to comment
Share on other sites

@hobi Ima na MDL fanovi prevode... (mislim da je drama do 16-e epizode prevedena...) probam 'Killer and Healer' kad zavrsi i kad sve (stvarno) bude prevedeno. Citam da ljudi dosta pricaju da ima malo slicnosti sa 'Guardian'... tema i likovi, valjda. :)

 

A Mango TV, oni su toliko ozbiljni u prevodjenju, da prevedu prve 2-3 epizode pa preskoce koju i onda 8-9, pa opet preskoce i tako. Dosta prevoda je... lose! >< Njihove drame izgledaju interesantno ali dosta ljudi bezi, cim procitaju 'Mango TV'. Da su iole pametni, odavno bi vec ozbiljnije poradili na prevodu. :vicx:

 

Ceka li neko dramu 'Navillera' ovde? Ja iskreno cekam! :doggie:

 

E, a to za gledanje u 'pozadinu' kad nesto ne razumem ili kad je dosadna scena... !!! DA! :hwaiting2::approves:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šteta je kad prijevod drame ovisi o tome koliko je neki glumac popularan. Evo, ja na listi imam čak tri koje bih voljela pogledati, Dream Detective, Game Changer, Unbending Will. U nadi je spas.

 

Ja čekam:)@Mio- TvN opet razmišlja van okvira. Zanima me kako će to izvesti, nadam se s ukusom. Sviđa mi se što ima 12 epki. Ako sve bude kako valja, to je sasvim dovoljan broj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..