Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

26 minutes ago, hobi said:

Zašto su Korejci opsjednuti serijskim ubojicama?:phew:

 

Nekako mi se cini da je sve pocelo od NamGoong Min-a... ili mozda to samo meni :lol::phew: Ali, kad se vate necega... nikako stati :vicx::lol:

 

Ja ove novije od korejski trenutno ne planiram, sem 'Hi Bye Mom' koju cu da probam odmah kad izadje. :sweatingbullets: ///Rugal sa Choi Jin Hyuk-om izgleda interesantno... izlazi u martu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 2/2/2020 at 7:51 PM, hobi said:

Mislim da je počelo ranije, nisam sigurna s kojom dramom, ali da, to je stvarno popularna tema.

Sjećam se da je I GapDong bila dosta popularna serija i da su pričali o Lee Joon-u kako dobro glumi iako ja osobno nisam završila tu seriju.

 

Doctor Romantic - malo sam previše očekivala nakon komentara ali mene nije toliko oduševila... teme mi se ponavljaju iz prve sezone

Spoiler

Fascinatno je koliko ljudi mogu spasiti. U prvih 7 epizoda nitko nije umro da tako, baš i nije realna a i što mi je najviše zasmetalo u 5 ili 6 epizodi kad je trebalo spasiti mafijaša, EunJae ga je trebala "zašiti" na brzinu i održavati ga 15 min na životu dok se sala ne oslobodi a ona otišla na "sekund" tj. otišla do svlačionice, malo sjela i razmišljala, uzela tablete, još malo razmišljala, izašla na hodnik i pričala s ostalim mafijašima da bi onda "dotrčala" natrag u ambulantu i počela ga šivati i neke tube gurati itd. ... ono, sala se oslobodila prije nekih sat vremena a i čovjek bi odavno umro ... takve sitnice mi smetaju i razmišljam odustati od serije ali samo me drži medicinski brat i još neki sporedni likovi koji se prekratko pojavljuju ali podignu mi atmosferu. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Chocolate do kraja ostaje kao prve epizode. 

Spoiler

lepa i topla ljubavna priča, mnogo dragih scena sa malim pacijentima u bolnici, drugi deo malo slabiji nekako odgledah do kraja. 

 

Par simpaticnih japanskih filmova za pogledati: Your Lie in April, Perfect World i Principal: Am I a Heroine Who Is In Love? Planiram i ja pogledati već dugo Hajimete Koi wo Shita Hi ni Yomu Hanashi.  

Pokušala gledati HDLuna i mogu reći da ni druga epizoda mi nije pomogla a IU je impresivna kao i uvek. Za sad odustajem. Pre mnogo godina sam gledala jednu veoma staru japansku dramu Hotelier 2007 meni se dopala iako vidim na mdl ima veoma nisku ocenu. 

 

Kad bi snimili Gap Dong 2 isčekujemo.... možda su nam i obećali. Inače LJonova majka je glumica tako da i on ima dosta talenta za glumu. 

 

Vidim stigla Forest i The Game: Towards the Final Hour. 

Gledam do kraja CLY od HBina taman dobra da zadrži interesovanje do kraja. Žanr: drama bez koje se može. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, elpida2206 said:

Chocolate do kraja ostaje kao prve epizode. 

  Reveal hidden contents

lepa i topla ljubavna priča, mnogo dragih scena sa malim pacijentima u bolnici, drugi deo malo slabiji nekako odgledah do kraja. 

 

 

Hvala za utiske :wub:

 

4 hours ago, elpida2206 said:

.... na mdl ima veoma nisku ocenu. 

 

a ja se nekad stvarno pitam koliko su stvarno te ocene uopste i bitne? i to sto vecina voli ili ne voli? Dosta puta kad odem na MDL glavnu stranicu i pocnem citati... nekad mi tako detinjasto zvuce, ja nzm... sve to ili si ovamo ili si onamo, nema druge. I ako nesto ne volis sto vecina vole, 'oh Boze' a o drugoj strani da ne pricam, kad volis nesto sto vecina ne voli >< 

Razumem da i ja sam volim biti pristrasan prema dramama koje volim, ali opet gledam da i postujem tudje misljenje iako ja ne vidim tu drama na taj nacin... tako da onda kad odem na MDL, bas mi vise nije ni uzivanje, pa se i sklonim te glavne stranice iako me i sama navika natera ponekad da procitam pa onda se iznerviram. ha ha ha 

 

Ja volim kad neko kaze ovo i ono o nekoj drami (da nisu ogromni spojleri!! :P ), pa ajde mogu i saznati da li ima nekih stvari sto se meni ne svidjaju pa da bezveze ne tracim vreme... svidja mi se to ali opet ni to ne znaci da mozda jednog dana necu se vratiti toj seriji. Nikad se ne zna. Kao i to sto i ja sam imam drama koje imaju malu ocenu (na tom MDL) a meni su se licno svidjale. Moj ukus... moja stvar!

 

I... zalosno je videti da dosta drama, koje su bile voljene i pocetci za mnoge, sada samo citas ruzne komentare i ljude koji kao da ih nikad ni nisu gledali samo da bi sad bili u trendu. Tuzno i zalosno! To je od mene za ovu temu... ><

 

4 hours ago, elpida2206 said:

Vidim stigla Forest i The Game: Towards the Final Hour. 

Gledam do kraja CLY od HBina taman dobra da zadrži interesovanje do kraja. Žanr: drama bez koje se može. 

 

 

 

Obe planiram i ja probati kasnije. Jeste da nisam Forest jos ocekivao da pocne... :sweatingbullets::phew::lol:

 

A za zanr od CLY si bas pogodila. Slazem se u potpunosti! Moram se naterati da nastavim... cisto zbog cameo i malo jos da vidim Hyun Bin-a, pa ako izdrzim do kraja... :lol:

  • Like 2
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno za mdl. Uvek licni utisak prevlada ako imamo hrabrosti započeti neku epizodu :lol:

 

Možda i ja gledam najviše zbog Hyuna i ostalih u ekipi.Više se i ne sećam koju sam zadnju od njega uopšte gledala. Glavna glumica će se valjda super snaći u ovih par zadnjih epizoda jer će biti na svom terenu. Kako bi mi ovde odgovarala Han Ji Min. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Mio- i @elpida2206 slažem se  s vama u vezi MDL korisnika, nekada znaju biti nerazumni i netolerantni.

Evo, pisala sam vam ranije da mi se nije svidio film Parasite jer duboko uznemiruje. Shvaćam da je to kritika društva i svakako sam već oguglala na korejsku brutalnost, no ipak mi je na kraju bilo žao što sam ga gledala. Vjerujem da sam u veelikoj manjini, pogotovo nakon Oscara, ali to je moj osobni dojam filma. Da to stavim na MDL, mislim da bi me linčovali:lol:

  • Like 1
  • LOL 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hobi said:

@Mio- i @elpida2206 slažem se  s vama u vezi MDL korisnika, nekada znaju biti nerazumni i netolerantni.

Evo, pisala sam vam ranije da mi se nije svidio film Parasite jer duboko uznemiruje. Shvaćam da je to kritika društva i svakako sam već oguglala na korejsku brutalnost, no ipak mi je na kraju bilo žao što sam ga gledala. Vjerujem da sam u veelikoj manjini, pogotovo nakon Oscara, ali to je moj osobni dojam filma. Da to stavim na MDL, mislim da bi me linčovali:lol:

Iskreno, ni mene Parasite nije nešto previše oduševio. O.k. film ali sam vidjela i puno boljih korejskih filmova ali razumijem da je za ostatak gledatelja i kritičara koji ne prate toliko azijske filmove, možda ovaj film bio nešto novo i na novi način prikazao razlike između bogatih i siromašnih (s dozom i malo humora dok se pokušavaju uvući u kuću). Ali sad, dobiva nagrade i onda masa želi da ga svi hvale. Svaka čast na nagradama jer nije lako stranim filmovima uvući se u američko tržište ali neki drugi filmovi su mi od tog redatelja puno bolji i prije bih ih preporučila nego Parasite.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sviđa mi se Someday, vjerojatno je najbolja tajvanska drama koju sam gledala. Glavna glumica izgleda obično što je pravo osvježenje, jer su uglavnom tajvanske glumice slične lutkicama.

 

Royal Nirvana slobodno zaobiđite, previše je depresivna.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Someday nekako sam neodlučna za dalje gledanje, dve epizode sam pogledala.

Spoiler

Mislim da će kasnije biti jednolična i predvidljiva kao većina njihovih serija. Kao par su stvarno odlični 

 

Forest 

Spoiler

Zbog postera :lol:velika očekivanja. Mislim da ću s vremena na vreme pogledati. Glavna glumica opet problem sa preglumljivanjem, za sad prve epizode su mi tako-tako što se tiče zanimljivosti. 

 

Vreme je da pronađem neku malo ozbiljniju dramu. Probaću Money Game i The Game. Go Soo je do sada mudro birao projekte. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Spoiler

Eto, pade sneg...
U kući toplo, i nećemo napolje..

Evo da se malo divimo najboljem korejskom klizaču, simpatičnom osamnaestogodišnjem CHA JUN HWAN-u i majstorskim klizačkim bravurama, velikom talentu pred kojim je biserna klizačka budućnost. Jun Hwan je djak svetskog prvaka Kanadjanina Briana Orsera.
Vrlo talentovan klizač, trostruki prvak Južne Koreje pred kojim je blistava budućnost. Njegova specijalnost je besprekorno izvodjenje četvorostrukih skokova.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..