Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Počela sam gledati Extracurricular i prvi dojam je bio:omg: što se ovdje događa? Ali nisam mogla prestati gledati. Nakon 5. epizode sam bila uvjerena da je to rimejk neke europske serije o mladima, ali ne, radi se o originalnoj korejskoj mračnoj drami o problematičnim adolescentima. Lako je moguće da će Amerikanci otkupiti prava. Gledateljima se sviđa i pričaju o drugoj sezoni.

Meni je u redu, ponudili su nešto novo.

 

:piggydance:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Okitegami Kyoko no Biboroku :wub:

Todome No Kiss :wub:

Death Note :wub:

:approves:

 

Moram da vam preporucim Thai seriju WHO ARE YOU, rimejk korejske serije. Zavrsio sam u rekordnom roku, ono nekoliko dana... (i ja sam usporio, nije kao pre, dva dana. XD LOL) Ali... stvarno me je serija lepo iznenadila, iako u prvih nekoliko epizoda sam bio pomalo skeptican, i malo neke likove nisam mogao videti kao 'original', niti da li mogu da pridju blizu originalu, posebno jer sam voleo original i glumce koji su izneli sve to... iako je sve to diskutabilno koliki su oni glumci tad bili, ne ukljucujucu Kim So Hyun ovde, ali emocija je meni tu bila i zato mi je original bio blizak srcu. Tako da mi je tesko bilo to... taj pocetak, ali kako su epizode isle, vratila se ta stara emocija, i sad posle pogledane citave serije, mogu reci da su odradili veoma dobar posao. I sto se tice emocije, i glume... a i onaj cuveni, najcuveniji '2nd lead syndrom' je bio toliko blizu originalu.. uff Ako ste gledali original, ili niste. preporucujem vam da (ipak) probate ovu seriju. Nadam se da ce vam se svideti kao sto se i meni... bas svidela. :heart1:

i @hobi probao sam 'Romance of Tiger and Rose', bilo je tu zanimljivih stvari... i glavni par nije bio los, i glumac je lep... ali ja sam izdrzao do desete epizode!  Posto me interesovalo (tu i tamo nesto :P ), posle desete sam  brzo gledao do kraja... i na kraju, bio sam zadovoljan sto sam brzo gledao, jer serija i nije nesto. A sam kraj je bzvz... ima tu boljih serija ovog tipa, gde iz "buducnosti" idu u proslost, ili 'pisci' udju u svoj 'roman'... ma sve je to meni nesto blizu / slicno.

 

Posle 'Road To Kingdom', koji mi se svideo :D gledam da uskoro pocnem nesto drugo od variety programa, mozda ipak /napokon/ 'Heart Signal 3' ili ovaj novi muzicki/survival 'I-Land' :foodie2:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da se oporavim od Extracurriculara, počela sam gledati Mystic pop up Bar. Nije loše za opuštanje, poput parodije na Goblina i Hotel del Luna. Slučajevi koje moraju riješiti su ozbiljni, ali im je pristup urnebesan. Glavna glumica se previše proljepšala - prepoznala sam ju tek kad se počela derati:loolz:

Sviđa mi se što smanjuju broj epizoda na 12. Mislim da tako imaju manje šanse da promaše scenarij. Sve u svemu, dobra drama za odmor.

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Bas... previse promena je bas... previse, za ovo kratko vreme. Trebali su malo usporiti. :Furious:

I ja sam pogledao seriju '3 Will Be Free' i sama serija je toliko EEEHH (ako gledate The Shipper, razumece te XD)... ahaha da sam srecan sto sam je ipak , uspeo, zavrsiti. Definitivno nije jedna od onih koje bi ponovo gledao... niti, iskreno, preporucio nekome da gleda. >< :headbang:

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Hospital Playlist postaje dobra ako izdržite prve dvije epizode kada polako počinju prikazivati duboko prijateljstvo koje veže glavne likove. Da se radi samo o depresivnim medicinskim slučajevima, ne bih nikako gledala. Glumci su odlični, pogotovo Jo Jung Suk. Mislim, znala sam da je dobar, ali sad ću ga zapamtiti. Ost je stvarno odličan i drama ima prepoznatljiv potpis scenaristice. Jedino mi se ne sviđa što mijenjaju dužinu epizoda, ali neka. Znači ima 12 epizoda koje djeluju poput 16.:foodie2:

@Mio-je li ta reakcija znači da je Jo Jung Suk tvoj oppa?

:heartxoxo:

  • Like 1
  • Where's My Oppa? 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da su vratili notifikacije na vrh - to mi se više sviđa jer sa strane ne bih ni primjećivala a ovako čim mi se učita stranica na vrhu vidim je li ima štogod novog  :D

 

Ja sam bila odustala od Hospital Playlist (ne sjećam se na kojoj epizodi) ali baš mi je bilo teško to ostaviti upravo zbog glumaca ali trenutno mi je dosta tih medicinskih jer sam gledala neke američke i trebam malo odmora :sweatingbullets:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator i ja prvo gledam zvono s notifikacijama. :D

 

I meni je puna kapa medicine, HP gledam najviše zbog benda. :getmygrooveon:

Što ne stave emoji s električnom gitarom?^_^

 

Jesi li gledala New Amsterdam? Išla je na RTL2 pa su je maknuli, bila mi je dobra

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@hobi naletila sam na par epizoda ali ju nisam pratila. Ali nije ništa novo da hrvatske televizije počnu nešto prikazivati i onda to ne otkupe do kraja. Ali glavno da već godinama vrte jedne te iste serije i samo se pitam kad će opet prikazivati Dadilju :crazy: A da ne spominjem one serije iz domaće radionice.... 

 

Čitala sam da je HP dosta starijih pjesama popularizirao i njihove su obrade i OST dosta hvalili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I meni notifikacije prvo zapadnu za oci, pa onda idem dalje. :P Tako da, da, bolje je sto su vratile na staro mesto, onako je bilo... manje vidljivo. ;) 

 

oh repriziranje serija. HA HA Jezim se na ovo... kod nas samo vrte nekoliko serija u krug. Blagi uzas, a sve novo je krimi, ubistva, wannabe detektivi / policajci i serije o vojsci, a da ne pricam stare ratne filmove svaki boziji dan. Ja ne mogu da gledam nase nacionalne kanale. Ono je UZAS! Sam rts, pa onda pink rijaliti fijasko sa Happy parovima i turske serije u kojima se i nadje nesto zanimljivo, ali tacno su mi se i one smucili. 

 

Pratio sam malo New Amsterdam na nasem FOX Life-u. Tu i tamo gledam neke serije... recimo. 911: Lone Star nije losa, American Housewife me nasmeje, Will and Grace i Playing House takodje, a i Young and Hungry me iznenadila, to mi je bilo prvi put da gledam ovu seriju i svidela mi se bas, trebali bi malo vise da je repriziraju. Trenutno kad uhvatim pratim 'Bite Club' na Fox Crime-u, dobra serija. Ima tu jos po nesto sto uhvatim ali malo toga bas pratim iz nedelje u nedelju i oni dosta, ali bas dosta, repriziraju neke serije... recimo kao The Big Bang Theory i How I Met Your Mother. Iskreno polako mi se obe serije pocinju gaditi... iako drugu nisam nikad ni voleo. XD Ono, kad zavrse, posle nedelju-dve pocnu opet, ili odmah krenu ali u drugom terminu. Tacno me podsete na AXN, koji vrti stalno jedno te isto.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- ma ista stvar i kod nas. Mi imamo samo 12 programa, od toga pratimo osam i nekad ne  znamo što da gledamo. Kod mene su krimi serije uvijek aktualne da su mi se već smučile.

E da, voljela sam Mentalista pa sam preostale epizode pogledala na laptopu, ali kad je ponovo počeo na tv-u, nikako da prestane sve donedavno. Sad opet ide Castle:dead:

Hvala Bogu na dramama:fullofhearts:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, hobi said:

 

Hvala Bogu na dramama:fullofhearts:

 

Bas !!! :heartxoxo:

 

E da, pratim Monk-a na TV-u i bas je dobar. :) :hooray2: Ja se nekad zazelim RTL-a, Doma TV... mogao sam pre hvatati signal, pa sam pored srpskih gledao i hrvatske kanale, ali otkad imam Total TV satelitsku, samo imam Nova TV i HRT i to pola programa crn ekran :unsure: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..