Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

On 6/8/2020 at 11:37 AM, hobi said:

A ja sam raspoložena za intrige pa gledam staru dramu Six Flying Dragons. Inače mi teško idu njihove drame od 50 epizoda, ali ova je stvarno zanimljiva, a još ima i nastavak Tree With Deep Roots. Vi ste to sigurno odavno gledali-_- Svaki put se iznenadim koliko je Yoo Ah In dobar glumac.

 

Baeksang Arts Awards

je li tko gledao Kameliju?

 

Česti sporedni glumci 2

Stranca se uopće ne sjećam:lol:

 

Ja već godinama planiram početi Six Flying Dragons ali uvijek ju nekako ostavim jer čim vidim broj epizoda bojim se da će mi dosaditi ali čula sam dosta pohvala za tu seriju tako da mi je na listi pogledati čim budem imala želju za povijesnom korejskom. 

Kameliju sam ja pogledala par epizoda ali mi se nije uopće svidjela koliko je svi hvale ... da mi oprostite na opisu ali imala sam osjećaj da su glavni likovi nekako malo zaostali u razvoju tako da mi nije bilo ni smiješno ni zabavno a opet ni realno (čak mi je i Gong HyoJin smetala)... možda kasnije se poboljša radnja ali mene nije privukla. 

 

On 6/8/2020 at 8:46 PM, Mio- said:

 

@puzlator pratis li mozda Who Are You ?? Thai verziju korejske 'School 2015: Who Are You'. Ja nesto razmisljam da li da pocnem ili ne... ali ajde prvo da vidim ovde gledas li ti i ako gledas, utisak o seriji? glumcima? slicnosti originalu?

 

Nisam počela pratiti iako razmišljala sam jer mi stalno izlaze obavijesti o novim epizodama. Međutim, nisam gledala korejsku verziju tako da nemam s čime usporediti ali znam da su i korejsku dosta hvalili pa razmišljam koju verziju početi. Vjerovatno ovu novu jer tko će se vraćati u 2015 :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj viked je prošao u drama maratonu.
 

Spoiler

 

Pogledala sam Memorist. Drama je očekivano dobra, ali mi neće ostati u trajnom sjećanju.

Jako mi se svidjela When the Weather is Fine. Baš je onakva kakvom ste ju opisali. Atmosfera podsjeća na japanske drame. Ima svega pomalo, ali ničega previše i ost je prekrasan. Glavna glumica se iskazala. Negdje sam bila pročitala da je rekla kako bi voljela dobiti ulogu sličnu N. Portman u Crnom Labudu pa se ne čudim što je odabrala turoban lik ovog puta.

I bilo mi je simpatično što je jedan glumac ponovio ulogu iz Extra...You. da ne bi slučajno zaboravili da je školski top 1.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kim Young Dae :lol::wub: a i Lee Jae Wook-ov lik je u ovoj seriji bas simpatican. 

 

Ja sam ovog vikenda... probao gledati The King, i posle cetiri epizode... posle dan odmora, mislim da necu nastaviti. :sweatingbullets: Nije sve lose, ima zanimljivih stvari, ali serija kao jedna celina mi je poprilicno bezukusna. Treba zacina... ne samo Woo Do Hwan :lol::lol: Realno, drama nije nesto... za mene!

 

Zavrsio sam sa ovom kratkom korejskom BL serijom 'Where Your Eyes Linger' i takodje... nije nesto, ali dobro krakta drama je... moja ocekiavanja su bila previse velika... a ove "devojcice" na MDL su stvarno nevjerovatne. Tacno mi oci automatski pocnu kolutati kad citam komentare :lol::sweatingbullets::vicx::vicx::vicx:

 

Sad trenutno pratim samo thai dramu 'The Shipper' , koja se dosta popravila od pocetka... a i humor mi odgovara. Svidja mi se... ovo ti je ono 'jeste BL a opet i nije' ... vise je coming-of-age drama, o glavnom zenskom liku koji shvata dosta toga o njenom okruzenju a i drugim ljudima, gledistima nakon sto se 'zameni' sa muskim likom koji je njena glavna zvezda u njenom BL fanfic-u... dosta smesnih scena takodje, a opet i lepih... posebno cekam da pocne njena romansa... samo da shvati da joj je 'ljubav' bila na korak do nje. LOL >< 

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

The Shipper nisam htjela gledati jer mi se opis nije svidio ali sam vidjela neke isječke Jennie i odlučila vidjeti kakav lik glumi jer mi se činilo komično i na kraju mi je ispala ok serija. Mislim da neće završiti kao BL i to mi je skroz dobar završetak. 

Spoiler

ali Kim i učiteljica mi je bio šok da sam mislila da će napraviti da je na kraju bio nesporazum a kad ono.... zanimljivih tajni ima Kim, mislim da još nismo sve otkrili :lol:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Svaki put kad me nema neko vrijeme na forumu, dočeka me neka novost.:o Kakvi su sad to bodovi?

Preporučujem kinesku dramu The Mystic Nine  Neka vas ne uplaši broj epizoda, drama se lako gleda. Iako bi priča mogla biti bolja, glumci su odlični. Ima dovoljno humora, akcije, romantike i ne previše jezivih stvari. Jako mi se sviđaju kostimi i scenografija iz 30-ih godina. Iznenadilo me što je se uvodna špica mijenja s napredovanjem radnje. Svaka je efektna. Nisam još vidjela da se netko toliko potrudio oko uvodne špice. Pogledala sam i pripadajuće filmove, nisu loši. Dajem joj 10 jer je drugačija i drži pažnju što je rijetko za kineske drame.

E, da, mislim da sam shvatila zašto angažiraju strane glumce koji  se preglumljavaju. Pa da ne zasjene njihove:D Filmovi su truga stvar, tamo je gluma vrhunska, kao npr. u Taksistu.

 

 

 

Japanske ljetne drame

Japance slabo gledam, možda se vama nešto svidi:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pogledala ovih par epizoda od It's Okay to Not Be Okay i gledljiva je serija ali ništa posebno. Imam osjećaj da je neka kombinacija Hotel Del Luna i You Who Came from Stars samo bez nadnaravnih moći.

 

P.S. vidim da smo dobili meme :Woah:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OMG kakve su ove nove reakcije? HA HA !!!?? i meme i jos neki tamo bodovi... pa kako ovo od jednom. :sweatingbullets::lol:

:coolshades: jos i cute emoji :piggydance::cries3:

Spoiler

 

@hobi okej, necu da se plasim broja epizoda... :sweatingbullets: kad se steknu uslovi, probacu :heartxoxo: a ima i ona jos jedna drama gde Lay glumi koju bi da pogledam... (da nadjem)... aha ... The Golden Eyes!

 

I ja Japance slabo gledam... :bashful:

Ovih dana sam pogledao En of Love, sve tri 'price/dela' i sve mi je nekako osrednje. Prva je pocela veoma lose pa je negde postala... ok? , druga za koju sam cuo na sve strane reci 'hvale' ja ispala katastrofa u pocetku, dosta stvari na koje nisam mogao jednostavno reci, u redu je, pa su tu napravili neku dramu i nesto malo su se kao iskupili... ali opet, po meni,  najlosiji deo i eto nas na trecem delu, koji mozda nije bio kao prva dva, ali po meni bolji jer nije bilo preteranog dramatiziranja,,, pa mi se i najvise svidela. Generalno, ove mini drame su trebale da budu mnogo bolje.... 
i ja sad iskreno mislim da treba polako, da vise, idemo iz ovog 'school' okruzenja. :letsgo: Vidim da dosta njih vapi za nekim promenama!!!

 

Sa druge strane, pratio sam i Good Casting i mogu da vam kazem... dobra je i sve preporuke! :hooray2:

Original Sin poceo pratiti i iskreno... :facepalm::idk:

 

 

Edited by phikyl
More than 3 emoji gifs under spoiler to keep loading speeds consistent. Thank you!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, hobi said:

@puzlator i @Mio- kad sam vidjela da imate nula bodova, pomislila sam da ste ih već potrošili na ove soompi kutije:lol: Valda tako navlače mlađariju...

@Mio- što znači ova  teakcija Twerk ? :rubchin:

 

 

Soompi kutije?! sta?! :what!: Nisam dovoljno istrazio ove novine, izgleda... :P 

hmmm twerk  hmmmm pravimo se da ne znamo? :Twerkdatbutt:

ehh nisam znao da ne sme vise od tri emoji GIF-a na jednom postu, a ovo drugo mora u spoiler. eh :sweatingbullets: 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- imaš ponudu kutija i medalja u Members Shop.

 

Ne zezam te, stvarno nisam znala jer je slika te reakcije sićušna:sweatingbullets:

 

HRT3 je prikazao kineski film Anđeli nose bijelo. Ne preporučujem ga iako je osvojio 34 nagrade jer je tema preteška. Tak toliko da znate da se na televiziji prikazuje noviji kineski film u udarnom terminu Angels Wear White

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bila slučajno naletila na taj film i kao aj, da podržim još azijskih filmova na televiziji pa ga odgledala ali isto mi nije za pogledati ga dvaput.

 

 

Nisam ni ja znala za kutije.... budem pogledala malo bolje novitete. Ali izgleda da administratori imaju sada neke ideje pa su se razbacali sa svime i svačime :tenor:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator da, toliko je godina ovaj forum bio sasvim miran i ugodan, a sada nema čega nema, okreće se biznis baš kao ova buba:lol:

Javite mi se kad će vam trebati donacija;) Ozbiljno, ja nisam zainteresirana za te paket ponude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator super je ova rock reakcija, tu barem prepoznajem:sweatingbullets::lol:

Imamo i tražilicu za emoji. Bome, stvarno se trude:sparklyeyes:

Isprobala sam dark theme. Nije loše za promjenu. Night mode malo previše blješti, po noći valjda neće.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno, bravo Soompi za sve ove promene. :cutekitty:

On 7/5/2020 at 11:21 AM, hobi said:

Uvod u Thai Drame

 

Preporuke za gledanje

Planiram pogledati Hospital Playlist, Extracurricular i The World of the Married

 

Ja planiram da pogledam The Romance of Tiger and Rose, The World of the Married i Memorist. Itaewon Class sam citao bas bas dobre stvari, ali mene trenutno ne privlaci tako da cu ostaviti tamo za neki kasniji period, kad budem raspolozen, slicno razmisljanje i za Hospital Playlist. :/ 

 

Od drama, trenutno gledam samo The Shipper. >< Poceo sam sa Road to Kingdom i dobri su nastupi i svidja mi se, na 4-oj sam epizodi. Zao mi... bilo koga... ko bude eliminisan u sledecoj epizodi. Dobri su, i trude se... :cries:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- javi za ovu kinesku ako valja.

Neplanirano sam počela gledati 365 i zasad mi se sviđa. To je dobra drama za maraton zbog misterije i cliffhangera. Mišljenja su podijeljena - nekima je super, nekima samo ok, dok drugi kažu da nije ravna japanskom originalu. Ja jedino mogu reći da je nakon 8 epizoda zanimljiva i da drži pažnju, a glumci su sasvim solidni.

:eats2:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..