Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Trendovi se brzo mijenjaju i stalno dolaze mlade snage. Ali ako uspiju ostati u glumi do srednjih godina, položaj im je valjda osiguran, jer stalno vidim iste sredovječne glumce.

Mislim da nekih glumaca nema zbog vojske ili zasnivanja obitelji.

 

Hot Stove League je ozbiljna drama o naličju sporta. Podsjeća me na dramu Life, jer je i tamo novi šef trebao uvesti reda i raskrinkati negativce.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko mi je 'Love With Flaws' prirasla srcu... da mi je bas zao sto danas zavrsava sa emitovanjem. :tears::wub: Toliko zanimljivih likova i parova koji cine seriju veoma posebnom! Bas sam iznenadjen, prijatno, kako je serija postala sve bolja od prvih epizoda! eh :)

 

Pratim jos jednu kinesku, L.O.R.D Critical World, i postaje zanimljiva... radjena je po filmu L.O.R.D (iz 2016). Bas sad na trenutnim epizodama podsetili su me jedne scene iz filma i mogu reci da mi je probudila zainteresovanost... meni je film bio dobar. Ima serija malo (vise) neukusnih sala (a i scena) za moj ukus ali takodje ima solidno zanimljive likove, iako, je jos rano da ista vise kazem. Ja sam uvek veoma pazljiv sa serijama koje imaju dosta epizoda, a ova ih ima 48. :) Posebno jer dosta njih ostavim... :phew::lol:

 

Probavam nesto novo, da gledam serije iz drugih Azijskih zemalja, jedna po jedna, prvo sam sa Korejom, sad sam u Kini a mislim kad zavrsim ovu (nadam se!!!) da cu ici do Tajlanda, pa Tajvan i Japan. Pa opet nazad, iznova... mislim da bi mi gledanje ovako bilo zanimljivije... a imam serija koje zelim da gledam. :lol: Polako... i stignem. XD

 

E da, pogledao sam i Drama Stage S3: My Uncle is Audrey Hepburn, bez prevoda... i nemam sta drugo da kazem nego da prevod izadje pa da i drugi mogu da pogledaju. Bio je dobar specijal !!! ,a i ja hocu prevod da neke scene bolje razumem... ha ha XD :lol:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Love With Flaws nema teških scena, sve se brzo razotkrije i nema negativnih likova tako da mi je bilo baš neopterećujuće gledanje ali isto tako mislim da mora se biti u tom nekom raspoloženju za gledanje takve serije i razumijem zašto je neki kritiziraju ali meni je ovih par mjeseci dobro došla.

Spoiler

U zadnjoj epizodi vidi se da u nekim scenama nedostaje InHa jer bi trebala cijela obitelj biti na okupu ali zaokružili su priču dobro tako da drago mi je da je njegova obitelj pristala na to da ne izbace njegove scene iako im vjerovatno nije lako to za gledati, posebno kada se njegov lik isto borio sa suicidalnim mislima.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@hobi Onda cekam utiske. :P

 

ah lepo je cuti da ti se svidja. :D Drugacija je sa pricom, sto mi se svidja. ^_^ A ove godine nas ceka i ova drama, koju ne mogu docekati. ha ha Da podelim ovde sa tobom :lol::wub: 

Spoiler

 

Ja se samo nadam da necu morati cekati jesen... :vicx:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- Strpljen spašen. A glavni dojmovi za kineske drame su xiao Zhan i Luo Jin.:lol:

Spoiler

Pogledala sam i TharnType, ali ne znam... nije baš za 9. Priča je nekako slaba i predvidljiva. Da, i meni je drago da su pokušali nešto novo, mada se skoro sve tai drame zbivaju u školi ili na faksu haha Deep Blue Kiss mi isto nije bio nešto osobito, zato me iznenadila UWMA. Mislim da bih inače odustala od tai bl

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Vidjela sam da ima i The Untamed specijal - koliko sam pročitala po komentarima više je napravljeno zbog popularnosti za fanove pa su malo više produžili scene s Wuxian i Wangji. Ništa novo ali eto, sad kad im je popularnost skočila, da malo još izmuzu tu seriju. Ali ima 20 epizoda po sat vremena tako da praktički se ispočetka gleda cijela serija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator da, vidjela sam, ali nisam baš zainteresirana. Ne volim kad se forsira fan service. Više me zanimaju njihove nove drame, da vidim što još imaju pokazati jer su obojica mnogo više od ljepotana.

Dobro su to Kinezi smislili: od popularnog bl romana naprave bromance s kvalitetnim glumcima i beru profit. Glumcima to isto odgovara jer im skoči vrijednost pa dobivaju bolje ponude. Npr, onaj glumac iz Guardiana, Zhu Yi Long je postao itekako poznat. Gledala sam ga u The Story of Ming Lan i glavni par glumaca (koji su već u braku) ga nije zasjenio koliko je dobro uspio prikazati svoj lik

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 11:29 PM, hobi said:

@Mio- Strpljen spašen. A glavni dojmovi za kineske drame su xiao Zhan i Luo Jin.:lol:

  Hide contents

Pogledala sam i TharnType, ali ne znam... nije baš za 9. Priča je nekako slaba i predvidljiva. Da, i meni je drago da su pokušali nešto novo, mada se skoro sve tai drame zbivaju u školi ili na faksu haha Deep Blue Kiss mi isto nije bio nešto osobito, zato me iznenadila UWMA. Mislim da bih inače odustala od tai bl

 

^_^ a za ovo u spojler...

Spoiler

ha ha Isto mislim i o jednoj i o drugoj seriji.

TharnType mi je u pocetku bila dobra, ali onda kad su od jednom krenuli 'sa onim' scenama... i kako se to sve brzo desavalo, bukvalno sklempano, po mom ukusu, sve od tada je samo islo dole i dole... takodje, previse agresivnosti, i tacno mi je bilo zao Tharn-a, jeste da sam kasnije ostavio i ta osecanja i jednostavno prestao gledati seriju. A onda kad citam komentare na MDL, tacno mi dodje da se cupam za kosu... sa jedne strane uzdizu seriju, koja ima toliko agresivnosti i maltretiranja, za nepoverovati... a onda druga serija, gde ima isto to, ali umerenije, pljuju. ha ha ha Jeste da se meni cini da su to sve djeca... ne znam sta drugo da kazem. >< Nisam jednostavno imao snage da zavrsim seriju... Jos kad sam saznao o liku Lhong-a, tacno sam ostao zaprepasten... :|

 

A Dark Blue Kiss... boze, Pete i Kao su mi isli na zivce u pocetku, pa sam ih zbog toga i saltao i samo pratio Sun/Mork, koji su bili vecinom dobri... jeste da su se i oni izgubili kasnije ali sam ipak zavrsio sa njihovom pricom i mogu reci lepo su je zavrsili. Opet, kad sam pogledao isecke Pete/Kao delova iz njihove prosle serija, koja se nadovezuje da ovu, ni ne cudi me sto mi se nisu svidjali... tacno sam se setio da ih ni tamo bas nisam voleo. :/

 

Tako da gledano... obe serije su me razocarale... mozda DBK malo vise, jer sam pogledao trejler pre i stvarno je dobro izgledao, a dok TharnType malo manje, ali opet kad vidim te prve epizode...tacno mi zao gde je serija otisla... :unsure:

 

UWMA je jedina kojs se odrzala. Sve mi prija... iako mi je u prvim epizodama mozda malo smetalo to ponavljanje, i plakanje, ali kako je serija isla, sve mi je bila bolja i bolja. Glumci su dobri, muzika je dobra... prica je, opet u skoli, ali mnogo.. mnogo vise od tipicne serije tog tipa. Cak mi ni nesmeta sto stvari idu sporijim tempom. Tacno mi to odgovara i zao mi sto zavrsava... ali postoji sansa da serija ima jos nekoliko epizoda, sto bi islo u prilog samoj seriji, jer treba jos tu nekih stvari da pokazu i odrade. Tako da nadam se da je istina da ce dobiti jos 4 do 6 epizoda... jer definitvno je jedina BL koja mi trenutno odgovara. :wub:

 

Pocinje WHY R U the series ove nedelje... videcemo sta ce biti od ove, ali nekako mi je UWMA podigla tu neku lestvicu, pa ... videcemo sta ce biti. Kao BL obozavatalj, bice ove godine serija... samo se treba malo strpiti i nadati se da budu dobre. ^^

 

A ako nisi gledala HIStory 3: Make Our Days Count, preporucio bih ti da ne pogledas poslednju epizodu... uopste. Ono veze sa vezom nema. Totalna glupost od kraja... morao sam je pogledati u rekordnih nekoliko minuta, brzinski... koja budala je ono pravila ja sam ostao bez teksta. Nesto drugo, da ne otkrivam, bih imalo smisla... ali ono. eh :vicx::vicx:

 

@puzlator @hobi The Untamed Specijal - tipicno muzenje popularnosti jedne serije! Slazem se. Ja sam probao i ne gleda mi se... nisam ja toliko zaludjen njima pa da opet, tako brzo, gledam. Ali dobro.... svako ima svoje. Ja bih vise ovo pogledao kad mi dodje da ponovo gledam tu seriju... to je kao 'brzo' 'bolje razumljiva' verzija... iako ja nzm da li sam toliko bio izgubljen likovima da mi treba ovo... :phew::lol: Sama serija je u drugom delu bila bolja... pocetak solidno dobar, sredina mlako ali ako se prezivi onda je uzivancija, sto je primer kod mene. 

 

oh Jeste Zhu Yi Long bas dobio na popularnosti od Guardian-a... pa eto, iako Kinezi 'tuku' pare, opet glumcima je to velika odskocna daska, sto i jeste dobro za njihov posao. Mozda nesto pozitivno iz tog 'muzenja' na popularnosti. ha ha XD E sad... pokazati se dalje u radu, posle ovoga, je pravi izazov... izazov u kome se YiLong dobro pokazao. :) To me nesto i podseti na par iz Addicted, iako su ih zabranili, po meni se cini da je Huang Jingyu dobro prosao, dok nekako manje vidim Xu WieZhou, ima ga, ali nekako mi se cini da je Johnny bolje zasijao :sweatingbullets:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mio- said:

To me nesto i podseti na par iz Addicted, iako su ih zabranili, po meni se cini da je Huang Jingyu dobro prosao, dok nekako manje vidim Xu WieZhou, ima ga, ali nekako mi se cini da je Johnny bolje zasijao 

 

Vidim da obojica imaju dogovorene nove drame, ali da, u pravu si. Možda je Huang Jingyu

karizmatičniji. Xu WieZhou  se uvijek može vratiti pjevanju.

Veća je razlika kod para iz Advance Bravely. Dok Simon ima čak 4 nove drame (i glavne uloge), Jason nije otada ništa snimio. No, on je model. Sve je dobro dok postoji još opcija osim glume:)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Mio- said:

^_^ a za ovo u spojler...

  Hide contents

ha ha Isto mislim i o jednoj i o drugoj seriji.

TharnType mi je u pocetku bila dobra, ali onda kad su od jednom krenuli 'sa onim' scenama... i kako se to sve brzo desavalo, bukvalno sklempano, po mom ukusu, sve od tada je samo islo dole i dole... takodje, previse agresivnosti, i tacno mi je bilo zao Tharn-a, jeste da sam kasnije ostavio i ta osecanja i jednostavno prestao gledati seriju. A onda kad citam komentare na MDL, tacno mi dodje da se cupam za kosu... sa jedne strane uzdizu seriju, koja ima toliko agresivnosti i maltretiranja, za nepoverovati... a onda druga serija, gde ima isto to, ali umerenije, pljuju. ha ha ha Jeste da se meni cini da su to sve djeca... ne znam sta drugo da kazem. >< Nisam jednostavno imao snage da zavrsim seriju... Jos kad sam saznao o liku Lhong-a, tacno sam ostao zaprepasten... :|

 

A Dark Blue Kiss... boze, Pete i Kao su mi isli na zivce u pocetku, pa sam ih zbog toga i saltao i samo pratio Sun/Mork, koji su bili vecinom dobri... jeste da su se i oni izgubili kasnije ali sam ipak zavrsio sa njihovom pricom i mogu reci lepo su je zavrsili. Opet, kad sam pogledao isecke Pete/Kao delova iz njihove prosle serija, koja se nadovezuje da ovu, ni ne cudi me sto mi se nisu svidjali... tacno sam se setio da ih ni tamo bas nisam voleo. :/

 

Tako da gledano... obe serije su me razocarale... mozda DBK malo vise, jer sam pogledao trejler pre i stvarno je dobro izgledao, a dok TharnType malo manje, ali opet kad vidim te prve epizode...tacno mi zao gde je serija otisla... :unsure:

 

UWMA je jedina kojs se odrzala. Sve mi prija... iako mi je u prvim epizodama mozda malo smetalo to ponavljanje, i plakanje, ali kako je serija isla, sve mi je bila bolja i bolja. Glumci su dobri, muzika je dobra... prica je, opet u skoli, ali mnogo.. mnogo vise od tipicne serije tog tipa. Cak mi ni nesmeta sto stvari idu sporijim tempom. Tacno mi to odgovara i zao mi sto zavrsava... ali postoji sansa da serija ima jos nekoliko epizoda, sto bi islo u prilog samoj seriji, jer treba jos tu nekih stvari da pokazu i odrade. Tako da nadam se da je istina da ce dobiti jos 4 do 6 epizoda... jer definitvno je jedina BL koja mi trenutno odgovara. :wub:

 

Pocinje WHY R U the series ove nedelje... videcemo sta ce biti od ove, ali nekako mi je UWMA podigla tu neku lestvicu, pa ... videcemo sta ce biti. Kao BL obozavatalj, bice ove godine serija... samo se treba malo strpiti i nadati se da budu dobre. ^^

 

A ako nisi gledala HIStory 3: Make Our Days Count, preporucio bih ti da ne pogledas poslednju epizodu... uopste. Ono veze sa vezom nema. Totalna glupost od kraja... morao sam je pogledati u rekordnih nekoliko minuta, brzinski... koja budala je ono pravila ja sam ostao bez teksta. Nesto drugo, da ne otkrivam, bih imalo smisla... ali ono. eh :vicx::vicx:

 

 

Ja sam isto mislila napisati svoje mišljenje o TharnType ali vidjela sam da ću se previše raspisati pa sam odustala ali evo, ti si sažeo sve moje misli B)  i dodao si moje misli za DBK

HIStory 3 i zadnja epizoda mislim da sam ušla u neki pararelni svemir jer više mi ništa nije bilo jasno - čak sam morala ići čitati komentare jer sam mislila da sam opet nešto propustila

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onda zaobilazim History u širokom krugu. Ne znam zašto su se odlučili za tragediju:blink:

 

Hot Stove je sve bolja.

Spoiler

Jeste puna bejzbolskih termina koje uopće ne razumijem, ali drama  ima dovoljno zanimljivih obrata pa mi to ne smeta. Nam Goong Min briljira u ulozi, skoro je neprepoznatljiv s tom pokeraškom facom. Kako drama odmiče, saznajemo okolnosti zbog kojih djeluje hladno, dok je zapravo osjećajan i sve skuplja u sebi. Mislim da bi mogao biti nominiran za neku nagradu od strane struke. Drama neće biti baš popularna zbog specifične teme. Uopće mi ne smeta što nema romance i ljubavnog trokuta. Malo za promjenu;) Scenaristu je to prvi projekt, svaka čast. A redatelj je poznat prema Defendant, OST, je sve bolji . Kevin Oh:wub:Preporučujem dramu u vrijeme kad se umorite od uobičajnih drama jer će vam inače biti dosadna.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, puzlator said:

 

HIStory 3 i zadnja epizoda mislim da sam ušla u neki pararelni svemir jer više mi ništa nije bilo jasno - čak sam morala ići čitati komentare jer sam mislila da sam opet nešto propustila

 

Spoiler

ali vise bi smisla imalo da su otkrili da je on bolestan... nego ono sto su uradili?! Ne znam kakvu su poruku sa onim hteli da posalju... zar nije bilo lepo videti koliko je Shi Gu uticao na Hao Ting-a i probudio u njemu ono najbolje... krenuli zajedno za lepse sutra i zajednicki zivot i onda ono urade. :wacko::vicx: Ajde pa su Bo Xiang i Zhi Gang lepo zavrsili i nasmejao sam se malo na njihovu scenu... ali ne mogu da krijem koliko su unistili glavnu pricu......... :mellow:

 

@hobi Pa mene ta serija bas i ne zanima zbog same teme o bejzbolu :phew: ALI, uhvatila si me na 'nema ljubavnog trokuta', mozda pocnem kad se vratim u Koreju. XD 

Trenutno sam u Tajvanu (ha ha) i gledam 'Someday or One Day?'. ///prva epizoda obecava!!! Nisam vec duze vreme pogledao neku Tajvansku a za ovu sam slucajno cuo(procitao) na DramaBeans-u :lol::wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- ni mene ne zanima bejzbol,:phew: i stvarno nisam očekivala da ću pogledati više od dvije epizode. To je više kao prikaz društvenih vrijednosti, odnosa prema sportu općenito i o tome da "svaki šef ima svog šefa". Dobrodošla promjena  u kdrama landu. Iako, možda se zaljube u zadnjoj epizodi^_^

Drago mi je što uživaš na Tajvanu. Moja prva drama uopće je bila tajvanska Hana Kimi. Ležernije su od korejskih, japanskih i kvaliteta varira. Ali može se pronaći i neka dosta dobra, npr. Summer Desire. Nekada te slučajne drame ispadnu i najbolje:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja planiram Dr. Romantic 2. Jedinica me oduševila kad sam ju pratila tako da sam bila malo skeptična kad sam čula da prave nastavak ali po komentarima i gledanosti izgleda da me neće razočarati. A i stalno mi iskaču prijedlozi za OST tako da će biti materijala i za slušati :D

  • Like 1
  • Awesome 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, puzlator said:

Ja planiram Dr. Romantic 2. Jedinica me oduševila kad sam ju pratila tako da sam bila malo skeptična kad sam čula da prave nastavak ali po komentarima i gledanosti izgleda da me neće razočarati. A i stalno mi iskaču prijedlozi za OST tako da će biti materijala i za slušati :D

 

I ja cu... kad stignem :lol::lol: javi utiske! :P 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Divno i meni se prvi deo te drame dopao. Dr. Romantic 2 moram pogledati ko je u ekipi.

 

Odgledano prvih 10 ep. Crasch Landing on You nešto uopšteno

Spoiler

znam da je ona prva na listama korejskih glumica ali u vecini scena mi je izvestacena i nedorecena, sporedni glumci su se bolje od nje snašli u svojim ulogama.... sama drama nije toliko dosadna ali precenjena. Ima i zanimljivih situacija. 

 

Par epizoda od You are the Miracle simpatičan par, možda nastavim gledanje. Lagana i predvidljiva. 

 

 

Chocolate po prvoj epizodi bih rekla da ce to biti jedna topla drama sa dvoje divnih glavnih likova kao i drama puna toplih vibracija i lepih poruka. Danas cu nastaviti dalje gledanje. Za sad od samog pocetka me zainteresovala. HJWon je uvek prijatno gledati. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
59 minutes ago, hobi said:

Joy of Life je komična i zanimljiva drama od početka. Jedna od onih gdje ne morate čekati da se radnja razvije. Mali pametnjaković je presladak. I ost je dobar.

 

a nekako me broj epizoda... a i to sto ce imati tri sezone, plasi. :lol::phew: Ipak, uzivaj! Javi utiske kad sve zavrsis :P :wub:

 

Ja moram sad da posaljem veliku preporuku za 'Someday or One Day'. Dobra tajvanska drama, posle duzeg vremena i definitivno vredna paznje! Samo ako planirate da pocnete, pricekajte jos tri nedelje, da se zavrsi :lol::P

 

U medjuvremenu sam bio i u Japanu (ha!) i pogledao 'Hajimete Koi wo Shita Hi ni Yomu Hanashi' (iliti na engleskom 'A Story to Read When You First Fall in Love') i mogu reci da je bila dobra drama. Japan bas pravi drame na svoj nacin, gde emocije bas lepo prikazu/donesu a i priblize gledaocu. Dobra prica iako nisam bio nesto toliko zatresan u glavni par, ali ono, bili su ok... dok me je lik 'Masashi' bas odusevio. Dusa! U pocetku mozda i ne toliko ali je posle jednostavno bio previse dobar! previse!

 

Jos sam probao i 'Why R U' i prva epizoda me i nije odusevila... bas sam hteo da ostavim na pola puta i onda sam ipak nekako zavrsio pa bilo je tu i necega dobrog. ha ha Tako da sam resio da pogledam jos drugu epizodu i evo nakon pogledane i te druge mogu reci da se malo popravila i definitvno je gledljivija... videcemo jos trecu epizodu sta ce da kaze. :phew: Ono sto mogu da kazem: drugi par je interesantniji i serija definitivno ima zanimljive sporedne likove i neke scene koje ukljucuju te likove a bas su dobre!... glavni par mi jos nije na radaru. Nez... jednostavno, vidim... nista :unsure::sweatingbullets::lol: ...trenutno... :phew:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- tri sezone, ajme meni:o Tko preživi, pričat će:lol:

Ee, Someday or One Day je meni već na popisu:P Obećava za tajvansku dramu

 

Money Game je razočarenje:( Drama je previše, ali previše ozbiljna s mnogo financijskih termina. Priču je teško pratiti. Gluma je izvanredna, kao da gledam film, ali često odlutam:blink:

The Game: Zero je solidno dobra, ali ne nudi ništa novo po mom mišljenju. Zašto su Korejci opsjednuti serijskim ubojicama?:phew:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..