Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@adnanado  =)) dobro ali trudi se ovaj momak. Kam izbjegla tvoja prva slika, nikako da naviknem na ovog brkaca. Ah i sjetila s jednog pitanja kojo bi moglo interesirati @aida dali bi ti ikad nosio haljinu? Kao oni
220px-Malice_Mizer_-_Gekka_No_Yasoukyokuimages?q=tbn:ANd9GcRWuRrPLPeAkDr6Br-8B5Sali kao Kame (aida sjetis se sa nasih J vecera?).

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja imam mnogo dragih citati inače ovih dana stalno slušam od kćerke Feng Shui kaže: ... a ljudi postaju hladni i sebični u ovim vremenima sve više, uglavnom mene je vreme naučilo kao što kaže Halid da treba od svakoga očekivati sve i manje će vam smetati kad doživite neku neprijatnost. Život ide dalje bilo kako bilo. 

http://citiram.net/citati
http://www.izrekeicitati.com/
Ne znam gde bih mogla pronaći tu svemircovu knjigu a svakako toliko dobro mu stoji sva ta ozbiljnost i načitanost, ljudi koji su obrazovani su uvek u modi, inače ove naše drame nas poučavaju da obično svaki bad boy ima dobro srce, juče sam čula  da svaka osoba na svetu ima nešto dobro u sebi samo mi to ne znamo često prepoznati jer prvo što nam bode oči su tuđi nedostatci na žalost

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja meni je ovo ostalo urezano:

Zitna polja ne podsecaju me ni na sta. A to je zalosno! Ali ti imas kosu boje zlata. Bice divno kada me pripitomis! Zito, koje je pozlaceno, podsecace me na tebe. I ja cu voleti sum vetra u zitu...
Lisica ucuta i dugo gledase malog princa:
-Molim te... pripitomi me, rece ona.
-Vrle rado, rece mali princ, ali nemam mnogo vremena. Treba da pronadem prijatelje i da se upoznam s mnogim stvarima.
-Covek poznaje samo one stvari koje pripitomi, rece lisica. Ljudi nemaju vise vremena da bilo sta upoznaju. Oni kupuju gotove stvari kod trgovaca. A kako nema trgovaca koji prodaju prijatelje, ljudi vise nemaju prijatelja. Ako hoces prijatelja, pripitomi me!
-Sta treba da radim? upita mali princ.
-Treba da si veoma strpljiv, odgovori lisica. Najpre ces sesti malo dalje od mene, eto tako, na travu. Gledacu te krajickom oka, a ti neces nista govoriti. Govor je izvor nesporazuma. Ali, svakog dana, sesces malo blize....
Sutradan mali princ ponovo dodje.
-Bilo bi bolje da si dosao u isto vreme, rece lisica. Ako dolazis, na primer, u cetiri sata popodne, ja cu biti srecna vec od tri sata.



Ukoliko vreme bude odmicalo, bicu sve srecnija. U cetiri sata bicu uzbudjena i uznemirena; upoznacu cenu srece! Ali ako budes dolazio kad ti padne na pamet, nikada necu znati za koji cas da spemim svoje srce... Potrebni su citavi obredi za to.
-Sta je to obred? upita mali princ.
-I to je nesto sto se davno zaboravilo, rece lisica. To je ono sto cini da se jedan dan razlikuje od drugog, jedan cas od drugih casova. Kod mojih lovaca, na primer postoji jedan obred. Oni cetvrtkom igraju sa seoskim devojkama. Cetvrtak je, dakle, divan dan! Idem u setnju cak do vinograda. Kad bi lovci igrali kad im padne na pamet, svi bi dani licili jedan na drugi, i ja ne bih uopste imala odmora.
Tako mali princ pripitomi lisicu. A kad se dan rastanka priblizi:
-Ah! rece lisica... Plakacu.
-Sama si kriva, rece mali princ, nisam ti zeleo nikakva zla, ali ti si htela da te pripitomim.
-Naravno, rece lisica.
-Ali ti ces plakati, rece mali princ.
-Naravno, rece lisica.
-Znaci, time nista ne dobijas!
-Dobijam, rece lisica, zbog boje zita.
Zatim dodade:
-Idi, pogledaj ponovo ruze. Shvatices da je tvoja jednistvena na svetu. Vrati se onda da mi kazes zbogom, a ja cu ti pokloniti jednu tajnu.
Mali princ ode da ponovo vidi ruze.
-Vi uopste ne licite na moju ruzu, vi jos nista ne znacite, rece im on. Niko vas nije pripitomio, i vi niste nikoga pripitomile. Vi ste kao sto je bila moja lisica. Bila je to obicna lisica slicna stotinama hiljada drugih. Ali ja sam od nje napravio svog prijatelja, i ona je sada jedinstvena na svetu.
Ruze su se osecale veoma nelagodno.
-Lepe ste, ali ste prazne, rece im on jos. Covek ne moze da umre za vas. Naravno, obican prolaznik poverovao bi da moja ruza lici na vas. Ali ona sama znacajnija je od svih vas zajedno zato sto sam ja nju zavoleo. Zato sto sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato sto sam njoj napravio zaklon. Zato sto sam radi nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato sto sam nju slusao kako se zali, hvalise ili kako ponekad cuti. Zato sto je to tvoja ruza.
I on se vrati lisici.
-Zbogom, rece joj on...
-Zbogom, odgovori lisica. Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: covek samo srcem dobro vidi. Sustina se ocima ne da sagledati.
-Sustina se ocima ne da sagledati, ponovi mali princ da bi zapamtio.
-Vreme koje su ulozio oko tvoje ruze cini tu ruzu tako dragocenom.
-Vreme koje sam ulozio oko moje ruze... rece mali princ da bi zapamtio.
-Ljudi su zaboravili tu istinu, rece lisica. Ali ti ne treba da zaboravis. Ti si zauvek odgovoran za ono sto si pripitomio. Ti si odgovoran za svoju ruzu.
-Ja sam odgovoran za svoju ruzu, ponovi mali princ da bi zapamtio.
Link to comment
Share on other sites

@orhideja ima nesto na tih recima. Ali ja jednostavno ne podnosim slabih lju- ne da jih ne podnosim ne razumjem, kako moze netko biti zlocest. Zar ne zeli svako bitje najbolje za sve i napokon za sebe. Nije krivo vrjeme nego sta ljudi zaboravljaju da smo ovdje samo za trenutak i radi bi vjecnuost, sto nije moguce ali sa tom zeljo progazijo sve sta jih ceka na putu. Mozda naivna ali ja zelim vjerovati u ljudsko dobro... jos postoji dobri ljudi. Kao i gentlemana ko nas Adnane ;)

Link to comment
Share on other sites

Lijepo receno @orhideja uglavnom ljudi traze samo sto nevalja kod drugih ljudi,moze covjek uraditi milion dobrih stvari ali samo nek uradi jednu losu i ta jedna losa ce na nadvlada sve one dobre,sto je zalosno.Svi se mi rodimo sa dobrim srcem ali s'vremenom neki se promjene a neki ostanu isti.
Meni je dobra ona izreka od Ive Andrića:"Doće vremena gdje će pametni da šuti,budala da progovori a fukara da se obogati".Ja mislim da je taj vakat vec dosao.

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja još si mlada i verovatno se nisi susrela sa takvom vrstom ljudi, mislim dobro bi bilo da ih nikad i ne sretneš a to je nešto neizbežno, kad sve čuješ ko kome pravi kakve smicalice u kući ili na poslu ne možeš verovati da takvi ljudi postoje, a to je naša stvarnost. Uglavnom teško je biti dobra osoba u ovo vreme jer dobrodušne ljude i pune veselog duha i lepe reči za svakog smatraju neprirodnim i najgorim, često sam imala prilike da mi kažu ma da ti što se stalno smeškaju i žele biti sa svima ok. su najgori. Izokrenuo se sistem vrednosti kao što je Ivo Andrić rekao. A često sam srela i dosta ljudi koji su toliko puni sebe i svoje tobožnje pameti i obrazovanja, da s njima ne možeš ni jednu reč progovoriti jednostavno nemoguća misija.

Postoje samo dva načina da živiš: da živiš kao da ništa nije čudo ili da živiš kao da je sve čudo.

Albert Ajnštajn

Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju.

Pablo Pikaso

Pokušavamo dobiti mir i sreću spolja, iz novca ili moći. Međutim, istinski mir i spokoj trebali bi doći iznutra.

Dalaj Lama
Link to comment
Share on other sites

@orhideja Oh znajem take ljudi , srela jih vise kao bi zeljela i izkusila stvarnost koju nikomu ne pozelim ali sta zeljela kazati je da nije dobro opustiti zeljo po dobrem i ako vise ljudi rade na tom moze se nesto promjenit. Nazalost, da, nema puno takvih.

Link to comment
Share on other sites

Koji zakljucak se da izvuc,danas se ljudi uglavnom druze radi interesa,a interes je veoma jaka rijec jer sve u ovom svijetu krece radi interesa od ljubavi pa do rata,a malo je ljudi danas koji se druze sa tobom zato sto im se svidjas kao covjek a ne radi toga sto imas i sto im treba.Ali ja se drzim onoga cini dobro i dobro ce ti se vratiti,jer samim time ces se ti dobro osjecat kao i osoba kojoj si pomogao,zato svi don't worry,just be happy :D

Link to comment
Share on other sites

Tacno tako @adnanado Sramota je sto se prave vrednosti omalovazavaju i obesmisljavaju. Dobar kazu glup, posten kazu budala, veran i iskren kazu kreten. Tesko je coveku da u ovakva vremena zadrzi glavu iznad mulja. Malopre si pominjao mas teror, jer ga ja tako dozivljavam, koji  vlada,poput realiti soua, takmicenja u kojima je sve bitnije od znanja. Sa svih strana smo zasuti programima koji umrtvljju mozdane celije, umesto da ih podsticu na rad!

Link to comment
Share on other sites

Dobro mama iz Secret Garden,zatim ne znam kako se zove onaj iz Faith,zatim Lee Min Ho tata iz City Hunter,The King 2 Hearts ona budala sto je drzala ona neku organizaciju...itd,ali ja ne obracam toliko paznju na negativce,ipak OTP je meni najvazniji i dobra pirca :D

Link to comment
Share on other sites

@aida da tuzan gif ali kao sto si rekla to je realnost,a one scene sam nasao dok sam prelistavao forum EK,jedan od najaktivnijih na soompi,moze covjek naci brdo gif-ova i slika,a što se tiče sexy kadrova držat ću se svog prava da šutim,zato no comment :D

Link to comment
Share on other sites

@aida evo šta se desilo u datoj sceni
P.S. ma kakvo maltretiranje,slobodno pitaj kaj želiš :)

ona je izgubila svijet i krenula se gusiti,on da bi je spasio dadne joj vjestacko disanje usta na usta,vjerovatno nece biti ni svjesna sta se desilo ali zato princ ce biti presretan


Link to comment
Share on other sites

Jel Kralj postojao i u stvarnosti ili je on izmisljen samo da bi bilo intersantnije tj da imamo ljubavni trougao.Ja bi ipak volio da više zavrsi sa kraljem jer kralj je dosta ozbiljniji a princ se ponasa pravo djetinjasto,malo se krenuo mijenjat ponasanje zadnjih par epizoda ali ipak kralj je kralj.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..