Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Svima sve najbolje u 2014. godini, puno zdravlja, srece i naravno smeha. Sa optimizmom zivot je uvek lepsi!
 
@aida Slazem se da je Ha Ji Won izgledala kao princeza. Prekrasna zena.  I odlicna glumica. Prvi put sam je videla u filmu http://www.gooddrama.net/korean-movie/the-duelist-movie koji se verovali ili ne, davao na nasoj televiziji. Jos tada sam naravno, bila odusevljena njome. Kasnije sam u svetu koreanskih drama i filmova mnogo vise saznala o ovoj glumici. Ahh, Secret Garden, Obozavala sam tu dramu! Sve cestitke za nagradu =D>

Link to comment
Share on other sites

@aida odista jesu, mozda i 40 te :)), secam se da kada sam videla Kete Winslet na nekoj dodeli posto je napunila 30 i neku, pomislila, vau pa ova zena je procvetala!

Sta se radi kada imate planinu za opeglati nakon praznika? Naravno, poslusa se savet prijatelja i izmaratonise http://www.gooddrama.net/korean-drama/my-love-from-another-star. @adnanado i @orhideja potpuno ste u pravu, stvarno je nesto posebno. Totalno neocekivano. Mislila sam vanzemaljci, vracanje u proslost, romansa pa, oduvali su me!

Najpre, dopada mi se izbor glumaca. Mislim da ni jedan mladi glumac ne bi umeo da na takav nacin odigra ovu ulogu. A o izgledu necu ni da govorim. Nije lud reziser pa ga malo, malo stavi po  tus :\">!Glavna junakinja je vec posebna prica. Ne mogu sa sigurnoscu da kazem sta je to, ali ova glumica ima neku magiju u nacinu glume, ne mozes skinuti oka sa nje, tako prirodna, nekako kao da je to odista ona sama.
Volim kako kamera ide u ovoj drami. Mekano, nezno. Svetlost je ono sto daje romantican i nostalgican izgled. Imam utisak kao da je tu stalno prisutna maglicasta svetlost zvezda. Prica u kojoj se preplicu proslost, sadasnjost, istorija i sudbina fenomenalna je. I jos nesto, ima jedna poruka koja me prosto udarila kao nepobitna istina, ljudi nikada ne nauce iz gresaka. Mozda vanzemaljci hoce!
@adnanado ovo mi je prva serija koju gleam dok se emituje. Happy end????

Link to comment
Share on other sites

@anagard Ja mislim da ce da bude happy end posto je rom-com glavni zanr serije sa malim udjelom naucne fantastike i melodrame.A sve rom-com koje sam gledao tj sve rom-com imaju happy zavrsetak.Glavni glumac je imao meni licno dobru seriju prosle godine http://mydramalist.com/korean-drama/3079/the-moon-embracing-the-sun ,pa ako si voljna pogledaj,ovdje je glumi i @aida miljenik a glumica mi je takodje veoma draga jer njezin film Sassy Girl mi je bio prvi Korejski film.Samo jos da kazem da jedva cekam do odgledam 6 epizodu,izgleda da je bila najbolja do sada,can't wait,subs fast :)

Link to comment
Share on other sites

@aida sjajna profilna slicica. U novu godinu pod punom ratnom opremom :)>- Ne mogu se vise sloziti, samo napred devojko!
Davno sam gledala tu seriju, ne znam zasto, ali nesto u likovima koje igra Gong Hyo Jin nikako mi ne odgovara. Lepo sam se izrazila, nije problem njena gluma vec likovi koje igra. Volele bih jednom da je vidim u ulozi nekoga ko jasno zna sta hoce i ko bez straha kaze sta mislli. Znam da ti nisam ni malo pomogla, ali to je moj utisak. @adnanado te bolje, za sada :D poznaje  pa se pouzdaj u njegovu preporuku!


=)) =)) Kocka do kocke kockica!!!

@adnanado uh, lakse se dise! Hvala na preporuci!

Link to comment
Share on other sites

@aida vec gledao i kao sto si rekla simpaticna komedija!
@anagard ja se nadam da sa upravu,jer nebi volio da ima ikakav drugaciji zavrsetak,jer serija je pun komicnih elemenata i nebi trebala imati neki iznenadjujuci zavrsetak,ali u K-svijetu drama sve je moguce.

Link to comment
Share on other sites

@aida treba ih uramiti koliko su simpaticni, odlican gif, TGLove je simpaticna komedija ali samo prvih nekoliko epizoda mi je bilo gledljivo, nisam je do kraja pogledala a tebi se mozda svidi, inace nisam bas u prijateljstvu sa glavnim glumcem mada je talentovan. @anagard  drama MLFStar deluje na nas kao ova divna razglednica od @lexisanja  gde samo pronadje tako magicnu cestitku.  @anagard   Mislim da ce tvoja pegla biti sretna ako si gledala i ovu preporuku prijatelja Gu Family Book, koja mnogo podseca na MLFS, odlicno si opisala sve likove u drami bas imas dara za opisivanje , a i meni se cesto desava da imam utisak da u nekim dramama vecinu drame iznose glavne glumice, toliko je sasava, inace razumem te za Goong ona uvek ima takve uloge zato i nisam pogledala Greatest Love do kraja, inace od So Ji Suba ako nisi bar nesto pogledaj, npr. film Always. http://www.gooddrama.net/korean-drama/east-of-eden ako nekad odlucis fenomenalna je, ako volis taj zanr. Svaki dan po dve epizode. 


Probala sam gledati Miss Korea i Lets Eat ali tek prvu epizodu, sreca moja pa mi se nisu za sada toliko svidele, mada Lets Eat nije tako losa prva epizoda, isto Densha Otoke je drama o coveku koji se trudio ugoditi drugima u svemu, ima humora, dopisivanja, ali isto nisam gledala dalje od prve epizode, ima bas japanski pocetak, bas me zanimalo sta je u toj drami Japancima interesantno kao i In a good way i kod nje mi broj epizoda sporan, mada mozda je jednom pogledam. 



dobra komedija sa YEH, toliko simpatican par  http://www.gooddrama.net/korean-drama/the-vineyard-man

Link to comment
Share on other sites

@orhideja ja ti preporucujem da dadnes jos koju sansu Miss Korea i Let's Eat,ipak prva ili pilot epizoda ne kaze toliko puno o daljnem toku serije,ali posto ti imas dosta razlicit ukus od mene sto se tice zanrova mogu te shvatiti :) .

Link to comment
Share on other sites


@hobi hvala sto mislis na mene, provericu verovatno ima neke prirode a verovatno je i za mladje preporucljiv, a ovaj aidin film isto prilicno dobro zvuci, moracu gledati, inace raspust je pa bi mi trebala neka porodicna drama ili nesto sa zivotinjama da i mladji pogledaju, ako ima nesto s tvoje liste preporuci. Citam ovih dana dosta, procitala sam i San bas je knjiga za fanove. 
@aidaZbog dodele Oskara neke drame nece biti emitovane ove sedmice, a Empress Ki isto. Prilika da se smugne do http://forums.soompi.com/discussion/2017918/current-drama-2013-2014-empress-ki-%EA%B8%B0%ED%99%A9%ED%9B%84-ep-19-preview-english-trans-on-p457/p464 i da se pogledaju ove slike ako se posle ove drame HJW ne uda nece nikad  ili pogleda koji Gag Concert, nemoguci su ovi Korejci sa svojim humorom i http://forums.soompi.com/discussion/57508/variety-gag-concert-%EA%B0%9C%EA%B7%B8%EC%BD%98%EC%84%9C%ED%8A%B8/p1. Da li je Patato Star drama ili neki show program i da li i dalje  gledas svaku epizodu?
Lets Eat mi se cini zanimljivom, ali moja lista ima dosta drama ubedjujem se, uvek je dobro imati dobru preporuku, da @adnanado blago meni ja izgleda gledam sve osim horora za sada i  potpune naucne fantastike tako da mi nije suzen toliko izbor, hvala na preporuci, znas kako to ide posle neke melodrame uvek mi dobro pogledati nesto light. Ipak  ima  i dosta drama koje nam se i svidjaju ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

@orhideja Film Aways obozavam, imam ga u svojoj filmoteci. Inace zbog njega se uclanim na neki od filmskih sajtova i znas sta se desilo, sutradan sajt padne...
:((      Song Seung Hun :x, Naravno da cu drami dati sansu! Nije mi jasno kako mi nije bila na radaru ova drama sa HYS!

@adnanado Upravo gledala sestu epizodu MLFStar. Tek sada sam pogledala zanr, kaze melodrama, komedija, romansa. Mogu ti reci da mi savrseno odgovara ovaj tip serije.

Link to comment
Share on other sites

@orhideja pa sladak su par. Nego vide li ti u dnu stranice na sta lici Miki Rourk? Strasno da  strasnije ne moze biti!

@aida prevrnula sam se od smeha na tvoj komentar kako je na dodelu dosao Ji Sub  =))  Meni ovi cvetni dezeni na muskarcima bas nikako ne prijaju. Doduse, mozda tako uvek imaju izgovor Doneo sam ti sebe na dar!!!

Link to comment
Share on other sites

Ji Sub mora da ima dobar razlog za to prerusavanje, tko zna neka devojka mozda je u pitanju, bas cudno izgleda, skroz druga osoba. Kad god si u elementu @aida vesti su uvek dobrodosle ni ja nisam znala da je KRW postao otac. 

@anagard ma ja ti vise ne pratim americke glumce, zamisli da vise ne znam ni kako izgleda Tom Cruz, zaista izmenili se mi, izmenili se oni ipak je to period od nekih 20 godina za koji bi svako mogao reci da je prosao kao tren. A za Mikija sto bi rekli, pogledati godinu proizvodnje nisu svi mladoliki kao Ha Ji Won, te plasticne operacije ih unistise. Song Seung Hun  njemu  neka akcijska drama vise odgovara, a ova poslednja drama je bio servis fanovima. 

Link to comment
Share on other sites

Dobra večer narode  :D  Nije me bilo sto godina, ili se ja samo tako osjećam. Vidim da ima dosta novih forumaša i baš mi je drago zbog toga. Ja se malo bacila na posao, pa nisam imala vremena da svraćam, Čini mi se da će mi trebati jedno mjesec dana, da sve iščitam što sam propustila i pohvatam sve niti. Ali izuzetno mi je drago, što vidim da i dalje sve radi kao urica.Usput, da vam svima čestitam :SRETNA VAM NOVA GODINA 2014. Evo toliko od mene za sada. Kad sve pročitam, kuckamo se opet!  :-*

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..