Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@anagard i nikad se nece ni promijeniti,a to i jest ljepota musko-zenske veze.Kroz sve te uspone i padove covjek nauci cijeniti njemu dragu osobu jos vise i zavoli sve njene/njegove mane i vrline.
@aida ja vama vjerujem i ja sam za monogamiju,ali kad mi se ukazala ova sansa sto da ne,znas kako kazu YOLO =)) =)) =))

Link to comment
Share on other sites

@adnanado dodala bih jos ovo, kroz uspone i padove u vezi mozes proci samo ukoliko odista nekoga volis. U svakom drugom slucaju padovi su samo tezi i neminovno vidis i mane koje su mozda nekom drugom zanemarljive. Jednostavno, gde nema dovoljno ljubavi... ode mast u propast   :-q

Link to comment
Share on other sites

Podrazumjeva da ljubav izemdju dvije date osobe mora biti jaka da bi sve te prepreke preskocila,ali kao sto se obije navele danas je to rijetak slucaj,sto je zalosno.Ali izgleda da ja ljudski da svi vise gledaju na mane nego na vrline date osobe,zbog cega je to nije mi jasno.Jer kako kazu mozes uraditi milion dobrih stvari i biti odan/pouzdan ali ucini samo jednu losu stvari sve ce to da padne u vodu.

Link to comment
Share on other sites

anagard said: Posto vecina vas pored dobre drame voli i dobru knjigu, setila sam se jos necega u cemu sam uzivala skoro isto toliko koliko u Gospodaru prstenova.
To je serijal Deca Zemlje pleme-pecinskog-medveda.jpg

Ovo je prva knjiga, potom slede Dolina konja, Lovci na mamute... ukoliko krenete ovim putem nacicete dalje.

Radnja pocinje u praistoriji, ledenom dobu, odnosno osvitu covecanstva. Pratimo put devojcice Eijle koja ostaje siroce i pronalaze je neandertalci. Zato sto pripada ljudima smatraju je ruznom pa stoga ona prolazi kroz brojna iskusenja i torture u njihovom plemenu. Uglavnom, kao i kod nasih drama, treba progurati kroz ovu prvu. Nastavak serijala je iz knjige u knjigu sve bolji i kompleksniji. Odmah da vas upozorim, ovo su one veoma debele knjige, ali koje se ne ispustaju iz ruku, to obecavam..

Fasciniralo me je kako je autor uopste dosao do tako kvalitetnih podataka. Kroz ove knjige, vidi se sta su jeli, kako spremali, kako cuvali hranu, lecili se, potom kako se dolazilo do svakog nama sa ove tacke gledista nepojmljivo prostog pronalaska, poput igle, tocka, pravljenje odece.. Da ne duzim vise, uz sve to imamo i ljubavnu pricu, prelepu sa usponima i padovima koje svaki par prolazi. Izgleda da se od praistorije samo musko zenski odnosi nisu promenili....cu li ti to @adnanado

Link to comment
Share on other sites

U danasnjem vremenu tesko je definisat granicu izmedju lose i dobre stvari,jer ima stvari koje ti mozes smatrat da su lose a druga osoba moze smatrat to dobrim i obrnuto,jednostavno moralne vrijednosti su se promijenile.Evo jedan lican primjer na meni,ja ne pijem niti pusim,nisam nikad u zivotu ali ja kada vidim curu da pusi meni to smeta,jer ona kvari sliku same sebe odmah u pocetku.Jer ja smatram da su alkohol i cigare lose za zdravlje i treba izbjegavat tj ne konzumirat ali danas se to smatra normalin,i to je ta razlika sto neko misli da je totalno normalno pusiti i piti,do ja npr ne salazem se sa tim.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno si u pravu  @lexiesanja  niko ne treba da trpi u braku, to je zajednica na koju se svojevoljno odlucujes iz ljubavi i zelje da sa tim nekim sve delis i dobro i lose kao sto rece nas romantik. Nazalost vremena u  kojima zivimo su veoma teska pa se glavni razlozi stupanja u brak ili zivljenja sa nekim ocas posla zaborave. Brak, ko vam drugacije kaze laze i to po principu sto da je njemu bolje nego meni, jeste i stvar kompromisa. Negde mora da se popusti ,negde ne. Ipak smo svi mi razliciti, poticemo iz razlicitih porodica, drugacijih navika a i obrazovanja. Kada se u ovaj koktel ubaci i novac dobijete poprilcno ljuto pice. Mnogi to ne zele, pa otuda i toliko razvoda. Mogu da razumem da se ljudi promene tokom godina, da im se interesovanja ili zelje jednostavno vise ne podudaraju ali ono sto me porazava u danasnje vreme jeste odnos prema deci prilikom razvoda. Ona prosto dodu kao kolateralna steta sto je uzasno.

Link to comment
Share on other sites

@anagard definitivno kompromis je najjace oruzje u braku,jer bez kompromisa brak bi bio nemoguca institucija.A materijalni svijet tj novac je postao glavni razlog vecine razvoda,ne moze se reci da novac ne igra veliku ulogu ali za vecinu brakova novac danas igra vecu ulogu od uzajamne ljubavi.A za djecu necu ni da pricam,brat mi je bio 3 mjeseca u USA i kad mi je ispricao da svakog druga/drugaricu koju je upoznao tamo roditelji su im razvedeni.Kako tu utice mentalno na dijecu necu ni da razmisljam.
www.4shared.com/office/bxwPFai7/Auel_Jean_M_-_Deca_Zemlje_3_-_.html evo ovdje imaju svi nastavci,kako ja vidim ima 6 knjiga a ne 3.

Link to comment
Share on other sites

@adnanado kao sto sam vam rekla, zivim u veoma maloj sredini, pa recimo da u mesto broji oko 1700 ljudi. Samo prosle godine razvelo se vise od  22 para. Ne znam bas najbolje statistiku, ali recimo i da je ovaj broj uzasno veliki ukoliko racunas i prosecnu starost stanovnika ovog mesta. Brojevi ne brojevi,  sta to kaze o ulozi porodice u danasnje vreme.  Ima je ocigledno vise u tv reklamama nego u stvarnom zivotu!

Link to comment
Share on other sites

Nazalost to je velik broj ali nista u poredjenju sa zapadnim svijetom,i svi ti razvodi su uglavnom razvodi mladih bracnih parova.A brak kao temelj svakog drustva je sve podcjenjeniji,jer u cemu je razilka kada ja zivim sa nekim zajedno bez udaje/zenidbe  ili kada to potvrdimo listom papira.I kao sto si rekla vise je na TV nego u stvarnom zivotu.

Link to comment
Share on other sites

I ovde su u pitanju mladi bracni parovi. Fakticki razvela se cela jedna generacija mladih roditelja. Pa ti vidi.

 A sto sam ja na 90 posto nosila poklone.. a..

Laku noc svima  I-)  , dobar pocetak nedelje pa se dopisujemo sutra

Link to comment
Share on other sites

Nije tako tezko zamisliti kako mentalno steto razdor stvori deci. Kako ce otrok ikad imati hrabrost sam stopiti u neko 'normalno' zvezu. Zato toliko mladih bracnih parova rastavlja, to vec generacija koja jedan put sa svojima roditeljima prestala razdor. Nemaju neke slike o odnosima. Ali tv sasvim druga prica.


Link to comment
Share on other sites

Ne znam ja koliko sam kvalifikovan da pricam o braku ali covjek tokom odrastanja mora stvoriti lijepu sliku o braku,jer ako se to ne desi i tokom odrastanja bude gledao i slusao svadje svojih roditelja,kasnija taj individualac ne pridaje toliki znacaj braku i zbog takvih slicnih slucajeva danas imamo ovaj trend,ali ovo je samo jedan mali faktor koliko ih ima.Ali dosta za danas,bas smo se ispisali i prodiskutovali razne teme.Tek je krenula radna sedmica a broj tema je neogranicen.Laka noc :-h

Link to comment
Share on other sites

Ma brzina je najmanji problem,prvo nisam mogao normalno stranice otvarat soompi primjer broj 1,zatim mi je zafrko postavke sa ruterom,napravio dvije iste IP adrese pa kad se spojim na ruter nisam imao internet,sve u svemu bolje ga ne korsititi a Sanja je preporucila isto ultrasurf,dosta jednostavniji,sigurnije za koristenje i neces imati ove probleme.

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja ma ne brini nista i ne moras mi se izvinjavat,ovaj sam program instalirao na vlastitu odgovornost a probleme koje sam imao rijesio sam u roku od 30 min,sa kakvim sam se problemima susretao na laptopu ovo je mala maca,a vjerovatno drugacije utice ma svaki operativni sistem.Jos jednom nista ne brini,sad je sve ok i Ultrasurf radi bez ikakvih problema i jednostavno ga je koristiti,hvala jos jednom za ovu preporuku :)

Link to comment
Share on other sites

@aida sta ovo treba da znaci?
class="at_ttl"‘Golden Rainbow' Jung Il Woo, "I Enjoyed Kissing UI"

jung il woo

Actor Jung Il Woo said preparing a kiss scene with actress and singer IU was pressuring but enjoyable.

Jung Il Woo participated in the interview in MBC conference hall on January 17, 2014, regarding his role in MBC Saturday Sunday "Golden Rainbow."

When the reporter asked about his kiss scene with his partner IU, Jung Il Woo said, "It was the first scene in the morning that day, and we started filming around 8 in the morning. It was different because it was so early in the morning and I had not been fully awake."

Jung Il Woo added, "In fact, I have actually don't a lot of kiss scenes in the past, but this time was different because it was the first time filming a kiss scene with a younger partner. So I was pressured to lead the scene. But it was enjoyable."

Jung Il Woo in the MBC Saturday Sunday "Golden Rainbow" plays the main male character, Suh Do Young.

In related news, "Golden Rainbow" is a story of seven siblings' love and ambition. Producers Kang Dae Sun and Lee Jae Jin filmed the drama, and drama scriptwriters Son Young Mok and Cha Yi Young wrote the drama. 

http://www.kdramastars.com/articles/14409/20140117/golden-rainbow-jung-il-woo-i-enjoyed-kissing-ui.htm


Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..