Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

@orhideja neznam ni ja tocno ali 'さようなら' to ti je sayonara i prevodi na engleskom 'goodbye', slovensko 'zbogom'. Utrebiva se ako govoris sa starijo ili uradno osobo tada prosto znaci samo dovidenja. Ako to sa osobom koja ti nesto znaci, poznajes je duze vrjeme onda moze znaciti i (take care) zbogom- cuvaj nase- necemo se vise vidjeti. Nesta tako. Uff upam da ces razumjeti ovo salato
:\">

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@aida =)) Super se trudis :) Ali je pravilno Rada bi se naučila slovenskega jezika (slovenscino) :)
Sad sam se sjetila da uvjek kad sam isla u Bosnu uvjek su me molili, da jih nesto naucim. Tako sam svoju rodicu naucila jednu pjesmu...



... i ona je tako setala po selu i pjevala refren ove pjesme. =)) =)) =))

@orhideja meni je isto. Jedne rijeci su mi WTF kad jih cujem ali ako sam se navikla na korejski jezik nema vraga, da se ne bi jos na to.

Link to comment
Share on other sites

@aida radim već godinama neke prevode s grčkog jezika, taka da sam se uverila da gtranslator baš i nije uvek sto posto siguran i najbolji izvor, za učenje običnih fraza da. Ne mogu još da se odlučim da li da počnem korejski ili japanski učiti? 

Link to comment
Share on other sites

Probala ja  japansku reč Sayonara što mi je leksi objasnila i nije hteo prevesti, ubacila ja i japanska slova i neće, ostavi je tako. Doći će i to vreme kad će i gtranslator raditi perfektno. Korejski baš zvuči blago, pogotovo kad čujem njihovu decu kako pričaju. 

Link to comment
Share on other sites

Nije tako tezko. Za nujne primjere imas ovo

http://www.branah.com/korean

Evo ako koga zanima kako se pise ime na hangulu:


@lexiesanja (sanja) : 사 냐
@aida: 아이다
@hobi: 호비
@orhideja: 올히데야
@ivauki: 이와우기
Jagoda: 야고다
i moje: 얏미나 (jasmina)

Sam koga zaboravila?
meh ne radi bas najbolje ova virtualna. Hvala bogu je nas jezik lahak za pisanje u hangulu. Amerikanci si po mojem cupaju kosu dok je pokusaju nauciti :)


http://www.branah.com/japanese

http://gate2home.com/Chinese-Keyboard

Link to comment
Share on other sites

@aida procitati znam ali razumijem 당신이 (ti?), 나는 (ja?), 한국 (hanguk/ korejski, korejsko, nesto sa korejskim?), 줘요 (chwoyo- da se ti svidja?) nesto, nesto... Bleh ne znam, ne znam! ^#(^

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislila, da ti stvarno razumijes. Veselila se, da ces me nauciti :( Nemam ja jos uha za njihov jezik. Previse rijeci je slicnih pa jih brzo pomjesam. A nemam ni neke volje da to ucim jer mi stvarno nista ne koristi. Znam samo ono sto sam pobrala iz drama i dok prevajam.

Link to comment
Share on other sites

Tastatura je odlična, probala sam i orginal ubaciti u translator ali neće, ova tastaturica je super za kišne dane, hvala jasy. :-bd Prva tri imena bih i nekako znala napisati, a moje ime jako teško na japanskom. 

id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"City Hunter (城市獵人 ep8) Rainbow:You and I




Link to comment
Share on other sites

Kakvih sve skrivenih talenata ima ova naša @aida, što volim tako talentovane a skromne ljude. Sledeće zime stižemo kod tebe u školu korejskog jezika, valjda ćeš naučiti do tada bar pedesetak reči  :-c

id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"John Park - Fallinghttp://www.youtube.com/watch?v=3q54KDDw73E&list=PL310AD00E900B13C4&index=64

Link to comment
Share on other sites


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"[엠사플] I'm Your Man - 존박(John Park)


Link to comment
Share on other sites

id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"2AM - To Love Again (다시 사랑하기엔) - (eng&rom)


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"2AM - 최고의 사랑 (The Greatest Love) English+Romanization+Hangul Lyric


Fukuyama Masaharu's remake song 

Link to comment
Share on other sites


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"2AM - 바보처럼【Personal Taste OST Part 5】


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"[Personal Taste OST] Dropping Rain - Kim Tae Woo

Link to comment
Share on other sites

id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"So Goodbye - (SHINee) Jonghyun [ost. City Hunter Part.2]



http://www.youtube.com/watch?v=AD7IhKZ5WuE&list=PLIW6KMzEGUxJCWs5cBtUUQZ2CKSJLCFwS&index=49
Link to comment
Share on other sites


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"City Hunter Funny Moments Part 2



id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif;"Boys Over Flowers Funny Moments Part 1

Link to comment
Share on other sites

id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"Cute and Funny SS501 Kim Hyunjoong


id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; line-height: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"Kim hyun joong singing Rain

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..