Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@ina111 ovdje je naš glazbeni kutak ako te zanima http://forums.soompi.com/en/topic/331263-к-поп-и-забава-за-ex-yu-k-pop-i-zabava-za-ex-yu/?page=157

Aha, više nisam usamljena u gledanju drama. DotS je bila tako-tako, Healer zanimljiv, ali su zbog Venere iz Degua prešli na moju stranu :D Sigurno bi @draaagana bila ponosna na mene B)

@MitziD javit će se Ado kad vidi da ga spominješ ;)

Link to comment
Share on other sites

@MitziD ne diraj mi Japan oni vredno rade, tek krenula sezona njihovih dramica. Zadovoljna sam sa ove dve što gledam laganica:  Hapimari: Happy Marriage!? i   Suki na Hito ga iru koto.

 

 LJS može biti plastičar ali iako me ne privlače njegovi projekti za sad ima odličan osećaj za svoje partnerke, veoma lako im se prilagodi, gluma mu nije nepriroda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to ne bi rekla za Dotsovce možda su prohodali nakon serije njihove scene su baš bile neprijatne za gledati. 

 

Ova druga o prijateljstvu dramica. Sporo prevode. A nekima je ova hot Seisei-Suruhodo-Aishiteru. A Micko kad budeš ljuta pogledaj našeg Malog princa JCW u novoj dramici The Whirlwind Girl 2. Hapimari mi je sad favorit takve glumce i dramu neprimetiti strašno gde sam i ja bila do sada. Odmah sam morala ovu od njega pogledati http://mydramalist.com/16001-please-love-the-useless-me. Dođe mi da probam i ovu gledati i istrpiti nekako Rainie http://mydramalist.com/161-miss-no-good

 

Kakvi su utisci za ovu dramu samo sam čitala o toj famoznoj razlici u godinama. Bring-It-On-Ghost

Link to comment
Share on other sites

@MitziD slatke su dramice. Počela sam tu danas stvarno dobra komedija ali ton je na nuli. Za Dots nisam mislila u tom smislu već da mi se učinilo da nisu bili opušteni tokom tih nekih ključnih scena kao npr. glumački par u Another Miss Oh ili kao u mnogim drugim dramama. 

Anagard nema nigde mora da je neki problem sa internetom već na dva minuta mogla bi i s telefona se javiti da znamo da je živa, ženo čuješ li ili je odlutla u thai svet skroz na skroz.A Ado pa navikli smo da je u zadnjih par meseci veoma zvaničan ovde sa svima nama. Eto stigla nova članica a on ni da pozdravi. Ali kad ovo pročita eto njega da se pozdravi na tren. :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ina111

@Vanilia hvala na muzici. Maloprije sam vodila te CNBLUE momke u šetnju i fino sam se provela. Vokali su im stvarno odlični, mogla bih ih slušati čitav dan iako nisam još super ljubitelj njihovih pjesama.  

Od "Bring it on Ghost" sam probala nekoliko epizoda, i nisam imala nikakvih primjedbi. Priča i glavni likovi su mi bili zanimljivi, gluma dobra, a ta razlika u godinama mi nije bila upadljiva. Planiram je dovršiti kad nađem vremena. 

 

@hobi hvala, moraću stvarno pregledati i muzički forum da vidim šta to sve propuštam.
U posljednje vrijeme dosta slušam OST iz drama koje sam gledala. Trenutno su mi najdraže neke iz "Cheese in the Trap" i "Oh Hae Young". (Hvala dragom TvN-u.) Inače nisam nesto posebno bila zainteresovana za pop muziku, ali nakon što sam počela gledati japanske i korejske drame počeli su mi se mijenjati muzički interesi. 


@MitziD Internet je stvarno malo mjesto!  Pridružujem se pozdravima odsutnom Adnanu. :) 
Jesi li gledala onu 5->9 sa Yamapijem? Ja je još nisam odgledala, ali sam čula da je bila jako popularna. "Please love the useless me" mi je baš bila zabavna i slatka, klasični rom-com. Glavna glumica mi je simpatična i sviđa mi se njen smisao za komediju, a glumac stvarno godi očima. 
U posljednju godinu i po iz Japana sam najvise gledala krimi i misterije. Od work/family/slice-of-life drama koje sam gledala bile su mi dobre "Juuhan Shuttai", "Kazoku no katachi" i "Chanpon tabetaka."

Link to comment
Share on other sites

Svi krenemo sa ostom iz neke drame, eto ja već par meseci ne poslušah ni jedan ceo ost ni jednu pesmu do pre neki dan ono omiljenu 60 sec što je hobi opet postovala. Nekad više nekad manje vremena. Meni lično neki kpop u globalu ne odgovara neki spotovi su mi previše monotoni i liče jedan na drugi. Balade volim a od Cnblue i ja imam omiljene pesme, hvala ti @ina111 što si ih vodila u šetnju ,a ako živiš tamo negde daleko možda ih jednom i sretneš u nekoj šetnji znaćeš ko su oni :w00t:

Te tri zadnje nisam gledala ostalo da. Slažem se imaju kvalitet te japanske drame. Odoh sada da vidim kakve nevolje pravi Miss No Good tj. Gospođica Božićno drvce. Jao @Hobi da je samo vidiš kako sija u svim bojama kad se obuče za grad :sweatingbullets: @MitziD je vec videla...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma naravno nije čovek mogao od nje doći do izdražaja :).

 Cinderella vidim jučer da i Japan snima neku šta im je svima ove godine sa Cinderellama? Koliko Japan snima da li ću sve to stići do kraja godine odgledati?

Nemam neka velika očekivanja od te LJKi drame znam da bira samo dobre projekte inače 

Spoiler

u kineskoj verziji samo su se svi vrtili oko glavne glumice i tako u nedogled a ništa konkretno se nije dešavalo to mi veoma često smeta u kineskim dramama jer imaju po 50 epizoda i samo se vrte u krug ... 

Kako poetično to ime drame zvuči pa kako da je neko ne pogleda baš sam htela to jutros doći da kažem par meseci prođe da mi se naslov neke toliko svidi i samo zbog njenog imena poželim je pogledati  Love in the Moonlight

Link to comment
Share on other sites

@ina111 Dobrodosla na forumu! Vidim da i ti volis sve sto iz japana :D Dobro cemo se mi poslozit. Koliko vec dugo ucis japanski? Dali mozda vec posjetila japan ili koreo?

Netko spominje moje ime? Oooh Death note... @MitziD dali si vidjela novi remake (japanska drama) od death note?  Btw japanci vec prije 2 godine imali Cinderella sa Miura Haruma. Dali sad jos neka?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@MitziD polako mijenjam mišljenje u vezi korejskog remekea, posebno kad sam vidjela fotke scena iz kupatila :sweatingbullets: http://www.dailymotion.com/video/x4nlfsf_grimizno-srce-tizer-02_creation

Uostalom Korejci za razliku od Kineza imaju svu kosu :lol:

Jesi li vidjela djeda, svaka mu čast, stvarno možeš ako vjeruješ u to. :)

Inače, ja još nisam pogledala dečka izvanzemaljca...:phew:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ina111

@MitziD Gledala sam dijelove Kill Me Heal Me, ali onu drugu nisam nikako. Slažem se, moraću ih pogledati. :D 
Knjiga Norwegian Wood me je emotivno smorila kad sam je čitala, pa oklijevam da gledam film. Znači film se vrijedi pogledati.
Slaba sam inače sa filmovima, ne znam da sam pogledala 5 u zadnju godinu dana. (A dva od tih pet sam gledala u zadnjih 10 dana.:sweatingbullets:) Plan mi je da ih češće gledam, pa skupljam preporuke ovdje in na mydramalisti.


Slažem se, ima stvarno previše serija za gledanje ove godine. @Vanilia, ja sam već upala u tu zamku od Love in the Moonlight.:) Volim ono dvoje mladih od ranije, ali nisam očekivala da će mi se serija toliko svidjeti. Nadam se neće razočarati u kasnijim epizodama.

 

@hobi Taj čovjek je stvarno inspiracija. Moram tati proslijediti taj link. 
Onaj drugi članak me ja dobro nasmijao. Haha, onaj gif sa Siwonom pod brojem 7 :lol:  To je bio dobar cameo
Za muziku ću komentarisati na drugom forumu. Baš sam bila krenula da ga malo čitam/slušam. music-crazy-rabbit-emoticon.gif

 

@lexisanja Hvala na dobrodošlici. :D  Učim japanski od u 2013. sa nekim manjim i većim pauzama. (Prošle godine sam se navukla na korejski, pa sam tu izgubila dosta vremena i moždanih ćelija.:blink:) Na žalost nisam po tim zemljama nikad putovala, a svarno mi je želja. Voljela bih i do Kine. Možda sljedeće godine... :) 
A ti? Čula sam da si upoznata sa japanskom entertainment scenom. Imaš li omiljenu grupu ili pjevača iz Japana?

Link to comment
Share on other sites

@ina111 isto se kod mene dogodilo sa japanskim jezikom kad pocela gledati korejske drame. Sad ako si priznajem ili ne bolje mi ide korejski, cak naucila citat sta mi na japanskon nikad nije uspjelo. Pa onda kaze se da ima koreja najlaganiji alfabet. Najmilija grupa ili pjevac na japanskom? Hah! To je najlakse pitanje ikad jer imam odgovor na to dvoje kao i na najmiliji glumac, najbolji voditelj showa vse u jednom paketo i jos se najde koji multitalent sto sam sad propustila ali evo to jest ARASHI.

189768.jpg

Vec dugo nisam pa mogla sad da ponovno ubacim kojo njihovo fotko na forum :rolleyes: A tvoje najmilije sa japana? Kako upravo pocela svojo adventuro kroz azijo?

Kako to da te zanima Kina? pogodila bi japan ali to je bilo sad iznadenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala @hobi, interesantan dokumentarac. Čovječe, ono brodogradilište u Ulsanu... kako bih to voljela vidjeti iz prve ruke.
Nasmijao me je voditelj kad je prelazio ulicu i komentarisao da je Koreja sigurna za pješake. Daje veoma drugačiji utisak od korejskih serija gdje se pješaci kose kao trava. :D


@lexisanja Drago mi je čuti da nisam jedina kojoj je korejski jezik odvukao pažnju od japanskog. (Kako me je samo suprug oko toga zezao...) Slažem se sa tobom oko korejskog pisma. Isprva mi je izgledalo neobično, a ispade da ga je lakše naučiti čitati od engleskog. Japanski je stvarno noćna mora sto se tiče čitanja. Jadna njihova djeca. (A jadna i ja s njima. :) )


Arashi!  :heart:  Sviđa mi se tvoja procjena. :wub: 


Moja azijska avantura (lijepo mi to zvuči) je počela zbog dosade i želje da učim novi strani jezik. Htjela sam da to bude neki jezik koji bi bio veoma drugačiji od mog maternjeg, i tako sam natrapala na japanski. (Prvo sam krenula sa kineskim, ali zbog tonova sam odustala nakon dvije sedmice.:vicx:) Zbog japanskog jezika sam počela gledati njihove serije, a preko japanskih serija sam se navukla na korejske. Ovih dana mi učenje slabo ide, ali zato postajem stručnjak u gledanju TVa. :D
Japan i Koreja su mi definitivno prvi na listi zemalja koje bih voljela posjetiti. Kina je odmah iza njih. :)


A moja omiljena japanska grupa... Od 2015 slabo slušam japansku muziku izvan OST pjesama, ali od ranije su mi najdraži Gesu no kiwami otome i Soutaisei riron. Takođe volim Utada Hikaru, Salyu i Yui.

Link to comment
Share on other sites

I moja je želja bila naučiti bar čitati jedno od ta dva jezika ali si kažem šta će ti to, u svakom slučaju meni nekako lepše zvuči japanski više me privlači taj jezik nekako za izgovor imam neki osećaj da nije tako težak kao korejski. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..