Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Anagard decko ce da te ostavi na miru i nece ti vise kvariti ugodjaj :D
Mitzi i ja sam napisao zato posto sam znao da se salis, a ti smajlici imaju na mene efekat jedino kad ih ti posavis,bude losu stranu mene :P
Orhideja ne valja sta sam odmah krneuo pratiti Shine,sad valja cekati po sedam dana na novu epizodu a to mi nije jaca strana.
I ja volim ljuto ali u granicama normale,a ne kao Izet pojde teglu feferona pa kasnije zove vatrogace,htio covjek da obori Ginisov rekord =))

Link to comment
Share on other sites

Ado zaboravio si nam preneti utiske šta se to gleda i njupka u Vjetnamu, baš me zanimaju neke njihove najpoznatije drame 
Ne mogu da verujem čeka se na jednu epizodu sedam dana, lepo smo ti rekli strpi se malo dete 
Prvi put čujem da postoje i ljute mrkvice, Anagard samo neki noviteti od tebe, kad bi mi sve znali šta ljudi kisele pogotovo u Koreji 

Link to comment
Share on other sites

Crna Mitzi, skoro sam se zadavila od smijeha ahahahahhaa, čuj: Ringe Ringe Raja  =))  =)) =)) =)) =)) =))  =))  =)) =)) =)) =))  Ime moje, kakve su ti to ljute mrkvice, daj da probam , a ta scena sa ljutom papričicom mi je krvava  =)) =)) =))  Ado,morat ću isprobati taj tvoj recept, nisam još jela špagetice s kukuruzom  :-/  Vanilia, jučer si mi pala na pamet. pitala me snajkica koje ćemo kolače praviti i ja onako, ne razmišljajući kažem: vanilice i počnem se smijati jer sam se odmah tebe sjetila... Na kraju sam pravila rol-baklavu, pošto je njena želja bila da vidi kako se to  pravi... Super je ispala, evo donijela sam pred lap, pa samo navalite 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam ga pitao o tome,pošto je Vijetnam porilicno siromasna zemlja,njegove rijeci,sav taj svijet Filmske i Muzicke industrije je zazivio nedavno,pitam ja njega imal kod njih k-pop zvijezda kao u Koreji,kaze on ni navidiku ali zato su serije i muzika iz Koreje veoma popularni u Vijetnamu,kao sto su i u ostatku Azije i svijeta.Za sada sam naucio da se uz svako jelo jede riza,nije vazno koje doba dana,ulice su im pune standova kao i u Koreji i hrana je veoma jefitna.
Kaze on da kod njih nema ni jedna velike religije koja se mora pratiti,tvoja odluka je licno dali ces u sta da vjerujes iako je Budizam najzastupljeniji,ali to je uglavnom kod starijih ljudi.Jedina stvar kome odaju počast i mole za bolju buducnosta su pretci,juce je bila Kineska nova godina koju oni slave i slavlje traje tri dana,gdje se rodbina medjusobno obilazi,obilaze pretci i odaje im se pocast i zahavalnost.On kao sin jedinac,posto ima dvije sestre preuzet ce ulogu od oca kasije,gdje ce morati nauciti cijelo porodicno stablo,morat ce znati sve pretke i obilazit ih svake godine,kao sto to njegov otac sada radi.
Plus on kao sin jedinac ce da sve naslijedi a jos jedna zadaca sina jedinca je da se brine o roditeljima kada ostare i vise nisu u mogusti to sami da rade,jedna sestra mu se vec udala i zivi sada sa muzem kod njegovih roditelja.
Da se vratim na temu filmova i serija,trazio sam na internetu i nisam nista nasao,mozda nisu toliko popularne kao serije iz drugih zemalja.
I definitvno najbolje iskustvo da sada je bilo kada sam razgovarao sa njegovog sestrom i porodicom preko skypa,ni u hiljadu godina se nisam nadao da cu razogovarati sa nekim iz Vijetnama :D
Mitzi stid me bona :\"> ,nisam toliko hrabar da budem velicanstven >:)

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Adnane, tako se šire vidici i upoznaje svijet Ja sam u svoje vrijeme, da ne kažem u tvojim godinama , a i prije imala jako puno prijatelja s kojima sam se družila, a bili su sa svih strana svijeta Nikad nisam razmišljala o drugima  kao o drugačijima, nego kao o zanimljivijima, jer sam po prirodi jako radoznala i širok spektar interesovanja, ali to nam je izgleda obiteljska crta Mom mužu je jedna baka  Njemica, druga Mađarica,  zet mi je  Slovak, snajka će mi biti Hercegovka, ja porijeklom Crnogorka... e da sam mogla nabaviti još kakvog indijanca, bilo bi mi puno srce   >:D<

Link to comment
Share on other sites

@Adnann Super je sto ces jos vise da naucis o azijskoj kulturi. Ne rece nam, da li si jeo stapicima ili viljuskom. 
@draaagana Pa to je sjajno. Koliko si samo u svojoj porodici razlicitosti spojila. Ne smem ni da zamislim tvoje umece u  kuvanju. Verovatno je ravno internacionalnom kuvaru :D
Mom muzu je mama Makedonka, tako da samo sa te strane svaki put naucim nesto novo. Meni je inace Makedonija zemlja u kojoj se osecam najbolje i gde jedino punim baterije do maksimuma.

Link to comment
Share on other sites

Hvala super je članak o Vjetnamu da i mi nešto novo saznamo, moram pročitati još koji put i utvrditi gradivo
Dragana znači tako seti se ti mene malog kolačića =)) =)) pripazi se ljutine da ti kasnije u životu ne zasmeta .... moji se boje ljute paprike kad slučajno malo ubacim tek da se oseti komentarišu kako je preljuto....
vidim sprema se i jubilarni 1.000 post čestitke Dragani trebalo je to sve napisati 
Mitzi nam je obogatila rečnik vidi se da vredno uči novi jezik kao što je i rekla.... tetka čeka možda još ove godine 

Link to comment
Share on other sites

Dosada sam upoznao ljudi iz dosta zemalja od Australije,Malezije,Kine,Japana,USA,Alžira pa do Poljeske,Italije,Bocvane,Ugande..itd lijepo je vidjeti kako svi imaju neki svoj nacin ponasanja,obicaje,kako se uklapaju u novu sredinu,primjetio sam da raja iz Azije nije toliko otvorena na pocetku kao raja iz zapadnih zemalja,ipak mentalite ima dosta uticaja,malo se zatvoreniji i povuceniji u pocetku ali s'vremenom se opuste ,kad vide da ne ujedamo :D
Kako sve te raznolikosti koje gledam svaki dan cine zivot interesantnijim i zapitam se "kako ja ne znam nista",a jedan zivot je prekratak da se upoznaju sve ljepote ovog svijeta.
Mitzi ringe ringe raja doso cika baja pa donio jaja,jedno jaje buc a mi djeco cuc :D

Link to comment
Share on other sites

@Adnann zavidim ti, tako si mlad a upoznao si toliko razlicitih kultura. Moje je u odnosu na tvoje bas siromasno. A tvrdim da je to izuzetno vazno. U principu, prosecan covek ima malo sanse da putuje i upoznaje, naravno zbog novca. A sireci vidike na taj nacin, postajes bolji, naucis da postujes i razumes i druge. U mom kraju je  veoma ocigledan taj nedostatak sireg pogleda na svet. Ma da nazovem stvari pravim imenom, nedostatak kulture. Da samo znate kako sam bila, u najmanju ruku zblanuta kada sam isla na roditeljski sastanak povodom odlaska na ekskurziju maturanata u Italiju. Saveti profesora su me ubili u pojam. Od ponasanja na granici,  na ulici, hotelima svaki je bio upotpunjen primerima sve crnjim od crnjeg. A da su ta deca bar godisnje imala priliku da posete i vide i spoznaju drugaciji nacin zivota sigurno bi bilo drugacije.   

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam odrasla u Beogradu, gdje je valjda bilo sa svake strane svijeta po neko, a imala sam i sreće što sam komunikativna i nije mi teško uklopiti se u svako društvo U zgradi preko puta su stanovali neki studenti iz Iraka, sa njima sam se skompala dok si rekao keks, imala sam jednog frenda Palestinca, koji me je učio arapski, imala sam dečka Grka, Mađara... Lee je bio Koreanac, a ovu domaću  balkansku raju ni ne računam, oni su mi oduvijek tu. >:D<  Šta ću kad volim egzotiku u svakom pogledu  ;;)
 Da ne pričam da mi je sestra dvije godine radila u Grčkoj, pa sam preko nje i svog mlađeg brata upoznala gomilu Grka, koji su studirali u Beogradu

Link to comment
Share on other sites

 Hvala, hvala  :-*

  Moj Adnane, malo je reći u dvadesetom vijeku, još ih ima i pećinskih ljudi, a da o ženama ni ne pričam...Ima ih koji nisu izgleda još čuli za sapun i vodu, a o drugim stvarima da ni ne pričam. Strašno, gdje živimo i s kim živimo  Meni je oduvijek bila želja da putujem svijetom, jer bih toliko toga željela vidjeti, ali na žalost, nisam u mogućnosti...možda u nekom drugom životu Nagovaram sina da ode negdje vani potražiti kakav posao, jer u ovoj žabokrečini nema života

Link to comment
Share on other sites

Na nasem brdovitom Balkanu covjek moze vidjeti svega i svacega ali ne znam ni ja sam koliko godina unazad to vise nisu lijepe stvari nego samo ruzne,lijep stvari su cisti izuzetci.Sve to mozemo zahvaliti nasoj politickoj sceni i nikada mi nece biti jasno kako tako mala grupa ljudi moze mijenjati mislje vecine gradjana jedne drzave,pa nismo mi ovce,alli izgleda u njihovim ocima jedno i zato nam je takvo stanje kakvo je.Trebamo se svi drzati ovoga"Dok se ne promijeni ponasanje jednog naroda,nece se promijeniti ni stanje u kojem se nalaze" i kako god pogledamo krivi smo samo sebi u svemu.
Dragana upoznao sam i ja Poljaka,bio mi je cimera i misljenja je tvoje snajke.Ja njemu rekao Njemacka ti je prekuputa znas jezik,uslovi su 10 puta bolji nego u Poljskoj i sigurno ces naci posao,kaze on meni ne,ne,ovih 5 mjeseci u Grazu je meni bilo i previse,sve mi je u Poljskoj i ne pada mi napamet da idem negdje drugo.Ocigledno je nekim ljudi tesko se prilagoditi novoj sredini i nisu tako otvoreni za to kao drugi.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno ste u pravu, ali to da nismo ovce, ne znam vise. Prosto krivim svoju generaciju, jer smo bili toliko apoliticni, toliko svi u nekom cool fazonu da smo zaboravili da ovu zemlju treba i voditi. Ja znam imena tri politicara, verujete li u to. Odakle mi onda pravo da sudim. Mozda sam moglai ja nekako ovoj zemlji da doprinesem. Nemam cak opravdanje ni sto sam bila mlada. Sada je davo odneo salu. 
@draaagana i ja svoje maksimalno guram. Sta mogu drugo, nego da im pozelim da zive i rade u uredenoj zemlji. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..