Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Znate kako se kaze, pas reko, pas poreko....Onaj film za devojcice...L-DK ....sa takvim sam ga uzivanjem odgledala...@Mitzi.D. pa ona je definitivno ista Aoi kako sam je zamisljala...on pa dobro moze da prode..Ma kada Japan uradi nesto slatko, on ga stvarno uradi....Dobro sam se odmorila uz filmic, a uopste nisam ocekivala... Ali ipak, manga je mnooogo vise odraslija, znate na sta mislim.....
 
@hobi drago mi je da nisam potpuno pogresila u preporuci pa da gubis vreme zbog mene...


  (:|   U principu, takva je cela druga polovina godine....Ja trenutno ponovo gledam Ok ....i uzivam do maksimuma....

Sada se vec brinem...gde nestade @adnanado? Nadam se da je sve ok!

Da ne zaboravim, @Mitzi.D. neka ti je srecan novi posao!

Link to comment
Share on other sites

@Mitzi.D. nasla posao?

@orhideja oh boy kako nisi vec prije stavila onih tajlandskih revolvera ovdje mozda bi i ja pokusala gledat sta njihove radnje...ili bolje da ne kako imam tako malo vremena i moram vec sad delati selekciju. Ali muzika uz videonije losa :D

@hobi stvarno nas odlicno zalagas sa novimi dramami za gledanje :) Dali ti planiras na Birth of a beauty?

@anagard hahaha =)) =))
... znam da vam vjerovatno vec idem na zivce sa japanom ali svejedno, dali znajo japanci ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Tako sad i ja odgledala L-Dk i.... nije los.
Ali mora biti svak po svoje sudac ovdje. Manga ili anime fan ce kritiziraz na podlagi vec dozivetog uz dojemanje price kroz druge medije i tako filmu pola pola sanse da uspije ili obsuden na strogo kritiko. Nekomu ce to biti usponena na svoje mlade godine. Nekomu ce biti bitno vidjeti film zbog omiljenog glumca. Drugi smo u filmu culi jedno od omiljenih grupa...
A kad smo barem malo objektivni islo bi tako: sladka prica srednjesolskog para na japanski nacin. Film ima nekih dobrih kadrova, dialogi mogli bi biti bolji, liki su prilicno dobro uradeni, glumci simpaticni. Moglo bi biti nekoliko dukcije kao bi bolje upoznali sve likove...ali je dobro i tako, ko zna ako ce biti odziv dobar vidimo mozda jos dramo. Cula sem da je manga jos uvjek u radnji?

Ah gejse huh? Sjetih se sad, kad bili kod korejskih povjestnih zadevahima koga ko poznat i sa japansko stranu povjestnih dram i filmova? Nekako moram priznati da pristne j. historijske drame jos nisem vidjela, kako mi to uspjelo nije mi jasno kako cak kinesko i tajvansko uspjela vidjeti.

Link to comment
Share on other sites

O curke moje, pa odavno se nismo čule ni vidjele! :-DJa vam nešto ovih dana padam s nogu od umora, pa ne stignem ni da pišem ni, da gledam. Malo sam pogledala Modern Farmer (Onako, simpatična komedija. Ima scena za krepat od smijeha, mada priča i nije neka) , ali kao volim Lee Hong Kia riješih da je pogledam. Jednostavno u njegovom je stilu , bez ikakvih prevelikih pretenzija. Još sam pogledala Birth of a Beauthy, e ta mi se svidjela. Zanimljiva  mi je i mislim da će biti prilično dobra, pogotovu kad sam vidjela glavnog glumca ( Joo Sang Wook iz Cunning Single Lady) On je po mom ukusu  ;;)  Nisam bila u toku događanja proteklih dana, ali vidim da nam se Mitzi zaposlila . Čestitam!

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja super primedbe za film malo bolji dijalozi i koji događaj i bio bi super film ali i ovako je bio ugodan za gledanje, ako nisi gledala pogledaj i ovaj ozbiljniji što smo ovih dana preporučili Good Friends 2014 ili Confession veoma dobro urađen film 

I ja danas petu od Farmera pogledala nije stvarno neka radnja ali ima dogodovština i veselih trenutaka kako im je samo uspelo sve to tako upakovati  :)>-

Link to comment
Share on other sites

lexiesanja said: @Mitzi.D. nasla posao?


@hobi stvarno nas odlicno zalagas sa novimi dramami za gledanje :) Dali ti planiras na Birth of a beauty?

@anagard hahaha =)) =))
... znam da vam vjerovatno vec idem na zivce sa japanom ali svejedno, dali znajo japanci ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Eto i mene ste nagovorile da pogledam L-DK :-D Baš je sladak filmić. Volim takve romantične, lijepe filmiće... Ako imate još koji sličan nabacite ime ili link, uživam da se opustim uz malo smijeha, puno romantike i nimalo zamaranja mozga.Podsjeća me na Mischievous Kiss....to mi je bila prva drama na vikiju koju sam pogledala i odmah se zaljubila u nju... Sada je to već doživotna ljubav   :x

Link to comment
Share on other sites

Ha! L-Dk postaje pravi hit ;)

Neznam koliko vam do kafe, mislim dali ima ovdje nekih kafetaric? Ako primjetile ima u koreji pravi hype oko kave vec nekoliko godina. Preneslo se i to nekoliko puta u drame- za uspomen Coffee prince naprimer- i pitam se li ko polago paznjo na njihove coffe shope i se mozda sjeti kojih imen? Btw koju/kako kafu radi pijete? 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno ne gledam nista novo @orhideja planiram Prade ali neka malo odmakne...
@draaagana Pretpostavila sam da si prezauzeta, verovala ili ne upravo danas sam mislila na tebe. Nesto sam trazila na VIKI i ponovo sam razmisljala koliko ti volje i energije treba da prevodis serije...Kako to uopste ide, mozes li da odustanes ako te neka smori na polovini? 
Ne znam da li si gledala ovaj japanski filmcic, ista kolicina slatkoce i takode snimljen po vrhunskoj mangi.
   http://youtu.be/GmVLjLNHlhE

Ja sam ga obozavala a decko je ....bas kao u mangi...coooooooolllll....
Kad god sam u bedaku, ovaj film me vrati....
   



Evo ti odgovora @lexiesanja definitivno, slatko je ...slako  :D  Odlican ti je komentar, nedostajali su mi tvoji komentari, svaka ti je na mestu. 
Naravno, kada se zaljubim u dramu, postajem zaludenik, pa istrazim sve o njoj....Ne znam da li je dj @adnanado postavio ovo ali ne fali da ponovim....lepo je sto dodosmo i po  necemu lepom u koreanske drame...     http://youtu.be/-BGLePHk16YA ova pesma mi je pesma za dobar dan...
 


@lexiesanja Iskljucivo crnu tursku slatku  :D
Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja svi će oni jednom biti slatke tate, danas u prodavnici se jedan mladi tata hvalio kako je napravio frizuru kćerki a prodavačice mislile da je mama pravila frizuricu. Nisam baš neki veliki ljubitelj kafe, bilo je godina kad je i nisam pila kao i sad može koji dan proći i bez nje ili pijem oko pola šest popodne moju prvu kafu, a kad pijem idealna bi mi bila slatka sa šlagom  ili cappuccino.... 
Koji sladak filmić za našu neumornu prevoditeljku @draaaganu

A Moment Of Love (2013)

Ai wa Mieru (2010)

Akai Ito
Babo : Miracle of a Giving Fool
Bicycle Looking For A Whale
Bokura ga Ita Kouhen


Link to comment
Share on other sites

Ime moje, mogu uvijek odustati, kad me smore, ali nema smisla, poslije nekog vremena  im se vratim, da ih dovršim. Nekako ne volim nedovršene poslove. To  mi je kao seks bez svr......(he) ;;)Imam ih par u radu, trenutačno. Nisam ih dovršila na vrijeme, jer sam počela neke druge , koje su mi bile interesantnije...pa su mi se ove malo razvukle.. Ali uvijek se vratim i nastavim tamo gdje sam stala. Imam ih i koje sam počela u dogovoru sa par cura, kao ekipa... Jedno vrijeme je išlo, ali su u nekom trenutku odustale, pa su tu velike rupe koje moram pokrpati... :-B Zato u zadnje vrijeme radim sama, ali sam odlučila da ne uzimam nove serije, dok sve ove započete ne dovršim. Naravno, osim ako ne naiđe kakva neodoljiva...
;)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo da vas sve lijepo pozdravim :),nije me bilo porpilicno dugo na forumu i vidim da se se neki vec zabrinuli ali košto je Ana rekla nema potrebe za tim a i objasnila je zbog čega :D
Da se odmah bacim na temu serija,čuo sam odlične komentare u vezi Preide and Prejudice,Birth of Beauty,Liar Game,Cantabile Tomorrow,moje mišlje vrijedi ih pogledati.
A ja vam preporučujem ove tri serije,prvo za mene lično jedna od najboljih korejskih serija ove godine Misaeng http://mydramalist.com/10619-incomplete-life ,mnogi kažu da im je dosadna ali svima su ukusa različiti a o ukusima se ne raspravlja.
Druga preporuka  je Japanska serija Nobunaga Concerto http://mydramalist.com/10067-nobunaga-concerto ,meni lično je odlična serija koja je mix različitih žanrova ali komedija je najviše zastupljena.
Od mene za sada dosta,pa do slijedeceg javljanja a Bog sami zna kad će ono da bude, odjava :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..