Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Putovanje crvenog balona, tajvansko-francuski film

LE VOYAGE DU BALLON ROUGE / FLIGHT OF THE RED BALLOON

  • Godina proizvodnje:  2007.      

Pariz, današnje vrijeme. Suzanne (J. Binoche), majka sedmogodišnjeg Simona (S. Iteanu), prilično je zaokupljena pripremom svoje nove lutkarske predstave. Zbog toga zaposli kinesku studenticu Song (F. Song) kao dadilju. Simon i Song stvore vrlo lijep odnos i počnu maštati o tome da ih svuda po gradu slijedi tajanstveni crveni balon.
Istodobno, Suzanne ima problema s podstanarom Marcom (H. Girardot) koji je prestao plaćati stanarinu, a osim toga očekuje povratak svoje starije kćeri, koja živi s ocem u Bruxellesu...
Le voyage du ballon rouge dopadljiv je i dražestan film kultnoga suvremenog tajvanskog redatelja Hou Hsiao-Hsiena (Cvijeće Šangaja, Millenium Mambo), inspiriran kultnim francuskim filmom iz 1957. godine, Crveni balon Alberta Lamorissea. Hou Hsiao-Hsienov film prvi je njegov snimljen izvan Azije, u Francuskoj, a svojom je odmjerenom režijom, simpatičnim likovima i odličnim glumačkim interpretacijama (osobito je odlična slavna francuska glumica Juliette Binoche) osvojio naklonost kritike. Vrstan smisao za detalje iz naoko obične svakodnevice, izvrsna kamera Leeja Ping Binga i dobri dijalozi daljnji su aduti ovoga filma.


sutra na programu ako koga zanima...

Link to comment
Share on other sites

@aida drama ima mnogo teško se odlučiti, po drami Nine  i  The World That They Live In sam shvatila da novinarske drame nisu moj žanr. Nine mi je bila dobra u prvih par epizoda
@san2710 drago mi je da si nam se opet javio, o dramama i ocenama bi se moglo dosta raspravljati. Ove godine u trendu su detektivske drame, možda da pogledaš Who are you, možemo na listi ili ovde u privatnim porukama  razgovarati o dramama i preporukama ukoliko ti je teško pronaći neku dramu za sebe, veruj to je proces i nama ostalim koji smo pogledati podosta drama, Hobi je recimo pogledala mnogo više drama od mene. Recimo davno sam rekla sedmice su mi veoma dosadne drame a opet žao mi dati nekoj drami manju ocenu od sedmice, osmice su mi drame koje imaju neku kvalitetu glumu ili radnju, devetke su skoro pa savršene drame ali im fali ono nešto, a desetke su mi drame u kojima sam svaku minutu rado gledala, e sada ukusi se razlikuju, recimo ne smatram se nekim velikim dramskim poznavaocem ali volim oceniti takve drame gde je gluma ozbiljna i kvalitetna desetkom. Na mdlisti forumu možeš pronaći i drugih članova iz svih krajeva sveta npr. u mojim prijateljima skoro sam dodala i neke ljude iz Grčke pa možda pronađeš još nekoga sa kim imaš sličan dramski ukus. Recimo ni ja ne volim neke preterano šašave tinejđ drame, ali su mi zato sve tinejđ muzičke drame bile interesantne poput You are beautiful, Marry Stayed out all night, Boys befor flowers, kao i sada tinejđ drama Heirs ima dosta romanitčnih momenata, mislim da bi osvežila tvoju drama listu, nekada pogotovo posle neke teške drame dobro dođe neka tako reći light drama toga žanra. Sviđa mi se kako si  se dosetio iskoristiti vreme na putu od kuće do posla, veoma interesantna ideja u ovom užurbanom svetu. 
Ako ti nije teško pošalji mi u privatnoj poruci da li ovde ili na my drama listi adrese gde mogu pronaći i slušati nešto od knjiga koje si naveo, posebno od Haruki Murakamija, da vidim da li ću uspeti nešto od toga razumeti.

Link to comment
Share on other sites

Bila mi je veoma draga ta stranica u poslednje vreme jer je cesto celu epizodu imala u jednom delu. Bitno je kako se u stvari osecas, kako koristis te godine  a zdravlje je najbitnije u bilo kojim godinama da si, ja u mojim godinama se ne osecam staro mada se vec blizim cetrdesetim, mladost prolazi i svako od nas ce pre ili kasnije stici u zrelije godine a ostariti se mora. Mnogi mladi ljudi danas ne koriste svoju mladost na pravi nacin.

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se ne brinem šta će mi godine ako nemam zdravlja, a pare nisu problem kako kažu  =)) ovih dana svi. Nikako potpun ugođaj, daleko bilo od nas, ja se još nadam povratku tog sajta kao i nekih starijih što su otišli. Uvek će biti stranica, ako ništa mi prelazimo na knjige, do povratka stranica, snalažljivi smo mi  ;;)

Link to comment
Share on other sites

Da svakako zdravlja je najvaznije,lijepo kazu zdrav ima milion zelja a bolesni samo jednu.A sto se tice para,pare nikad nisu bile problem para nema =))
A ne mogu oni tako brzo pogasiti sajtove kako novi mogu nići.


@aida nisam ja nigdje vidio u MHIYD da su muškarci ugrozeni,samo zenska populacija :)

Link to comment
Share on other sites

=))  O boze opet o godinama... cini se ovo cesta tema ovdje.
Sta je to sa stranicama? Ponovno na radu DF ili ko sad? :(( Moze biti, da se otvaru nove stranice kako kazes @adnanado ali svaka zatvorena stranica znaci menje drama. Znaci onih ''hidden gems'' drama. Onih manje poznatih se na novih stranicah nitko ne sjeti, da bi jih ponovno stavio ili nema vise starih clanova koji imali ove snimke.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam potpuno van japanskih vesti isto. Sanja skoro sam objavila Wu Chun se oženio i ima već kćerkicu od dve godine. Ji Sung iz drame Secret isto se oženio. U Heirs mi je najsimpatičniji brat, LMH mi nije nešto posebno pa ni kao glumac. Interesantne scene sa belinom i špagetama dok ona spava. Poslednji momenat mi je najinteresantniji bio.

Link to comment
Share on other sites

Heirs mi se čini kao obična romantična priča, snimljena u modernom okruženju, nešto već viđeno, light drama, recimo Monstar nisam mogla gledati do kraja jer mi nije zadržao toliko pažnju. Dugo nisam neki film gledala. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..