Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Kako bi svet bio uzasno dosadno mesto da je sve isto! Razlicitosti daju zivotni zacin. Pa i u jednoj porodici svi clanovi se razlikuju a nekmoli gledano globalno. Da budem potpuno iskrena ja vise ne vidim da imaju kose oci. Casna rec, zapanjim se kada neko tako nesto prokomentarise...Prosto i jednostavno kao da ceo zivot zivim medu njima.. 

Link to comment
Share on other sites

~X( ~X( a ljudi moji nemati drugi naziv za ljude nego reći da su žutaći, ma što ih više gledam  većinu ljudi iz Koreje i Japana gledam s velikim poštovanjem ipak su to nacije koje su se izdigle iz pepela kakvih su sve nevolja imali i dobro je koliko su puni dobre volje i želje za boljim sutra a neki iako imaju težak život i dalje se trude a ne kao da su im sve lađe potonule... 
Znam da su ta dva naroda bila u ratu ali mi tako grozno zvuči kad negde pročitam da neko kaže da mrzi i prezire Japance ili Korejce zbog nečega, ma u svakom narodu ima i dobrih i loših. 
Kad Ado završi fakultet biće virtuelne apoteke tako da on klijentkinje neće ni videti  ;))
Uvek želim nešto dobro podeliti sa ljudima oko sebe isto je i za ove serije ali u rl većina ljudi smatra normalnim gledati te indijske od 500 i koje epizode nego gledati ove japanske i korejske, šta ti ljudi misle sebi u glavi kad im preporučiš ko zna, tako da digla sam ruke od preporučivanja. 

Link to comment
Share on other sites

Takve ljude kao sto je tvoja kolegica lagano stavis na ignore,mirna ti a mirna i ona,jer kakav je nas balkanski mentalitet,mi kada zacrtamo nesto u glavi tesko nam neko moze tu ideju izbaciti ili promijeniti,a još mi je žalosnije sto prva rijec za bilo sta iz Azije je kinez,kina,kinesko...itd,koda ne postoji druga zemlja u onom dijelu svijeta,moramo se pomoriti sa cinjenicom iako je 21 vijek jes uvijek dosta naseg naroda zivi u kamenom.

Kad ja zavrsim fakultet sve ce se slati preko amazona ili ebay droidima :D

Link to comment
Share on other sites

Znam ja da ti druženjem po dramskim forumima skupljaš buduće klijente dobra strategija junior  =D> rođaka mi treba otvoriti i drugu apoteku i nikako pronaći farmaceuta i tehničara koji bi došli u njen grad i radili, velika je potražnja za farmaceutima, a kod nas u gradu bile sa državnom tri apoteke a kad pomisliš ko će to kupovati i da će se neka zatvoriti ne, otvorile se prošle godine još tri apoteke i svi rade, tako da i tvoja zamisao da otvoriš nešto u svom gradu nije loša, iako smatram da nas farmaceutska industrija uveliko truje već godinama i teško je biti pošten farmaceut i dati prave i iskrene savete klijentima  :)>-

Link to comment
Share on other sites

Naravno da skupljam,treba farmaceut da bude i dobar biznismen,sve je u taktici :D
A uvijek ce biti bolesnih ljudi i zbog toga apoteke ce uvijek imati posla,jednostavno nekad zanimanja nikad nece izumrijeti,kao sto ce uvijek biti potrebe za sisanjem,popravljanjem zubi...itd.
Ko god otvara apoteku zaposljava uglavnom samo farmaceutske tehnicare jer magistri farmacije su skupi za zasposliti i zaposaljavaju ih samo kada bas moraju,jer se ne isplati.

Link to comment
Share on other sites

Isti zakon i kod nas čak ne možeš biti vlasnik apoteke ako nisi magistar, neki vlasnici prepisuju apoteku na magistre da bi im uopšte mogla raditi malo apsurdno ali tako je. Moraš imati bar jednog magistra i jednog tehničara.
Mitzi u pravu si za bar privid kulture što se tiče tih naroda ne osećaš se kao tvor kad uđeš u neku prodavnicu ili butik kao što to zna biti slučaj na Balkanu kad te dobro odmere od glave do pete kad im dođeš u butik.
 Fasciniraju me japanski običaji jer znaju biti previše srdačni i gostoprimljivi, nekad mi se to učini čudnim ili čak pomislim da li ima koja trunka licemerja u svemu tome, izviču se jedni na druge i onako od srca kažu šta taj tren misle a već sutra se izvinjavaju zbog jučerašnjeg ponašanja pa se baš pitam da li se oni zaista i privatno tako ponašaju 
Isto i za njihove drame nekad se sve posloži baš kako bi trebalo biti pa mi bude nerealno i pitam se opet da li je to 100% iskrenost ili neki kompromis 

Link to comment
Share on other sites

id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; line-height: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif; background: rgb(255, 255, 255);"Shimanto river Kochi 



Upravo se vratih kući http://mydramalist.com/5339-osozaki-no-himawari Šta sve rade mladi ljudi u Japanu da bi pomogli starim i nemoćnim  id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; line-height: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif; background: rgb(255, 255, 255);"Osozaki no Himawari OST


Mitzi hvala na potvrdama o japanskim običajima a za tehničare si u pravu rade i tuđe poslove, u toku radnog vremena treba da prodaju lekove i uvode novo pristigle lekove u sistem, spartanski posao
Al će naš magistar Ado da uživa u društvu tehničarki a i lepih klijentkinja ;)
Link to comment
Share on other sites

@Vanilia Kakao da te ne oslovljavam kada imas bas lepo ime  :x

Pokazujem sinoc mojoj ceri slike onog hanka Healera, gleda ona, gledam ja... :D
E majka, sta bi  rekla da se ja udam za Koreanca?
Ma znam odgovor, odmah bi htela da upoznas familiju...

=)) =)) =)) Ljubi je majka, kako me poznaje  :D

Link to comment
Share on other sites

Znači najbolji posao je u Koreji biti plastični kirurg? Dobro plaćen i mušterija na svakom koraku...
 Mima, pa zašto plačeš ako ideš u Austriju? Trebala bi se radovati :-D

 E kad nisam pala sa stolice od smijeha kad se u KMHM  pojavila Yu Na  =)) =)) =)) =))  JS je stvarno neponovljiv, ne znam koji bi bolje odigrao takvu ulogu   =)) =)) =)) =))

Link to comment
Share on other sites

Više i ne znam s kim imam čast se dopisivati Yu na ili Mima  =)) =))
Evo nisam verovala da i ovakve drame postoje pogotovo što se tiče Japana i svi joj daju 10 a nek vide i neki članovi da su se vremena promenila što se toga tiče  ;))
http://mydramalist.com/3988-ooku-arikoto-iemitsu-hen

kakav plot 
@anagard ne žuri udati kćerku, davno sam čula da Korejci baš i nisu verna nacija ako budeš proveravala javi i tvoje utiske
@Mitzi znači novine iz Koreje, i ja sam osim zanimljivosti sa cipelama u ovoj istorijskoj drami saznala da u stara vremena u Koreji ako su vladari ili neke važne ličnosti umirale morale su povesti sa sobom deset sluga na drugi svet - kojima bi neke drevne sveštnice dale nekakav napitak i udarili ih za nekim maljem zatim posložili oko pokojnika, dugo se to praktikovalo a jedan od tih sluga je morao biti mlad da bi služio vladara i u sledećem životu... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..