Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Mitzi rekla bih da su ove jeseni japanske drame bolje, a i korejskih je bilo onih nasih omiljenih
Dobro pitanje za prevodioca =))  valjda će se smilovati do kraja ove godine to prevesti 
Moj recept za Pride je gledati prvih deset minuta bilo koje epizode strpljivo i taman se zainteresuješ da bi mogao pogledati i pet odjednom, stigla sam do 18 a još mi ni jedna epizoda nije bila dosadna
Sviđa mi se i Sunao ni Narenakute sa Ueno Juri  i Eitom a glumi i Jae i Tamayama Tetsuji 


Link to comment
Share on other sites

Da se primetiti da neke dobre i ozbiljnije japanske drame imaju veoma losu ocenu, od sada necu puno davati paznje na ocenu ako mi se plot svidja.
Nije jos preveden Platonic ali svidja mi se zbog plakata odavno je merkam, a Wakamono Tachi cu gledati. Do samog kraja Sunao ni N... mi je bila predivna drama o prijateljstvu, nemamo puno zajednickog s njima ali nekad sam pomislila kako bi to bilo kad bi svi mi ziveli u istom gradu i kako bi izgledali ti prijateljski susreti... ostajem s nadom da tako divna prijateljstva ipak postoje 



Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam Eien no 0 na dc priča o pilotu iz drugog svetskog rata, Miura Haruma glumi ali više sporedan lik, to je film
Isto tužna i teška priča ali odlično napisana je i film iz Han Gong Ju 
Mitzi sad imaš listu pa beleži, jao koliko puta se zaletim gledati nešto, ma stani da vidim listu kad ono već pogledano davno  =))
A stigao i novi Raianov film For love or money sitnija slova

Link to comment
Share on other sites

 N.Concerto probala gledati ali me nekako nije zaintrigirao s prvim epizodama, a čujem mnogi oduševljeni super smešno itd. Sunao iz 2010 godine fantastična drama. 
Čim pre probaću i ja gledati film Admiral  ;)

 Say I love You ja pronašla dramu Miki He glumi samohranog oca, baš su im posvetili dosta drama prošle godine 

Zaboravila sam ti reći iako hvale PSHye meni se njena gluma u toj seriji i nije činila posebnom a dramu Pinokio nisam mogla isto gledati... 

Link to comment
Share on other sites

Ana pa nisam ja budala da tebe ignorise :D,jednostavno nemam vremena da pišem na forumu nego samo udjem procitam postove i izadjem.
I ja bi prije rekao da sam velika mudrica :P
Da vam javim jednu sretnu vijest df.com se vratio u zivot,@hobi ponovo mozes gledati serije na omiljenoj stranici.
N.Concerto bila solidna rom-com,jedina mana sto nije bilo ni jednog kiss tokom cijele serije.



Link to comment
Share on other sites

Gledala taj filmić skoro

:-O šta pa ja nisam znala da imamo i Fince na forumu, pa da kad bismo gledali drame kad bi samo se dopisivali eto neko te razume a Hobi će se baš obradovati, meni sad više ovi drugi sajtovi u jednom delu odgovaraju a svaki ima svoju čar. 
I tako bih stvarno danas mogla posvetiti dan Healer drami.... konačno ili gledati film Admiral 

Link to comment
Share on other sites

Mitzi čuvaj se za kraj meseca naša korejska dramska godina tek počinje
Evo nije loš ni ovaj film Season of good raian nije za deset ali osmica može, miran i romantičan film glumi miljenik od hobi iz Padam Padam... 
Kad ste probali da i ja kažem juče probala moje prve instant noodle, super su bile sa samo 300ml ključale vode i nisu se raskuvale ni malo, a tek oni začini Azije  :x

Link to comment
Share on other sites

@Mitzi.D. hvala sto si me podsetila na Say I love you  :-*  Sladak je...doduse, ne moze parirati mangi...Cudno mi je sto su svi likovi fizicki neverovatno slicni onima u mangi ali ...bez trunke hemije....
Sve nesto razmisljam da vas pitam, ali uvek zaturim nekako to pitanje. Da li je zbog kamere ili same svetlosti Japana ali da li se i vama cini da je  osvetljenje u vecini drama i filmova nekako suvise zuto? Procitah sama ovo svoje pitanje i crkavam od smeha...Pa samo na ovom forumu ga mogu postaviti a da me ne strpaju u ludnicu ili ocnu kliniku...

Link to comment
Share on other sites

Mnogi su prigovarali za taj film čujem, u pravu si a i što se tiče glume mogli su malo više se potruditi, neki japanski glumci glume gore nego u lutkarskim predstavama nema nikakvog izraza kod njih
Odgledala prvi sat Admirala, pravi film za ovaj žanr, mora da je pravi strateg ovaj Admiral 
Nadam se da se Dragana rešila svoje zubobolje a i doktorke  ;;)

Link to comment
Share on other sites

anagard said: @Mitzi.D. hvala sto si me podsetila na Say I love you  :-*  Sladak je...doduse, ne moze parirati mangi...Cudno mi je sto su svi likovi fizicki neverovatno slicni onima u mangi ali ...bez trunke hemije....
Sve nesto razmisljam da vas pitam, ali uvek zaturim nekako to pitanje. Da li je zbog kamere ili same svetlosti Japana ali da li se i vama cini da je  osvetljenje u vecini drama i filmova nekako suvise zuto? Procitah sama ovo svoje pitanje i crkavam od smeha...Pa samo na ovom forumu ga mogu postaviti a da me ne strpaju u ludnicu ili ocnu kliniku...

Link to comment
Share on other sites

Gledala sam Mitzi koji dan pre tebe taj korejski film nije loš ali možda malo više koju reč o glavnom ženskom liku i nekih ranijih dešavanja, nekako imam utisak da je bilo još nekih stvari koje su mogli ubaciti da bi bio odličan.  
Naravno sumnjaš juče odgledala Admirala do kraja, koliko su mi Korejci bili sa svojim robama simpatičniji od Japanaca sa onim čudnim maskama ne moram pričati, ko zna kad Sanja bude gledala da li će za Japance navijati, još jednoj osobi sam preporučila film i oduševljena je, kažu da je tako urađen da bi korejska publika uživala gledajući i prisećajući se svog slavnog Admirala koji je uzor svima njima... 
Pošto sam tek sad stigla u virtualni svet hvala ti ovo mi je prva vest da je drama k o n a č n o prevedena 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..