Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Mitzi.D ispravno misliš a Koreanci su možda smotani ma sve je to isto beskrajno samoljubivo i sebično ;) kod mene kiša, eto da sam znala za snjeg poslala bih ti sanke od juče ih farbam u belo  ;;)
Evo po koji put odgađam ovu dramu gledati možda ti se svidi Vessel of Sand

Link to comment
Share on other sites

Evo film kojega mozete staviti na svoje liste: http://mydramalist.com/171-temptation-of-wolves je onaj 'old school' korejski film, koji se na prvi pogljed vidi kao neki tinejdzerski film ali ima stvarno neko vsebino i te na kraju dodirne. Kinematografija... no ja bilo je posneto u 2004 zato bodite realni zaboravite HD i scene su snimljene usred nekog sivog grada onda necete vidjeti slikovitih cvetocih cesnja... ali zato jesenske barve i prvi snjeg. Ja sam vam malo glasbenog freaka, kod mene bio sta dobro ili bilosta lose ali mislim da muzika onako malo vise kao slidna i se ujema sa prizori. A velike zasluge ide igralski ekipi njihovi uverljivi igri.

P.S. Kad vec kod igre mislim da pronasla novog oppa ( @orhideja sjetis se debate o muskih iz Busana, evo jos jednog bisera)- Kang Dong Won :x bio mi nekako interesantan u TofW filmu
 kangdongwon.jpg
...steta kako mu zadnja drama bia vec davno u 2004 ali ima zato vise filmova.Mislim da poslednjog koji izasao ovog sept 2014 nije za propustit, evo vam trailer:


hm, vrjedi ogleda?
Link to comment
Share on other sites


Odličan uvod u japanske filmove http://mydramalist.com/discussions/japanese-drama-movies/5525-history-japanese-dramas-and-films
@lexiesanja ranije sam gledala Temptation of Wolves odličan solidna 9 šteta što nema više takvih filmova iako stariji film bolji od dosta novijih, a taj novi film bi stvarno mogli gledati od KDW čini mi se da on ima neku svoju tvrtku ili restoran pa ga zato više nema u dramama ili više voli filmove, ali iznimno odličan glumac slažem se  :-bd Piši ti na slovenskom baš da vidimo koliko mi razumimo od toga  ;)
Ima li nešto loše u Busanu sad se ja pitam od pogleda na more pa do ljudi jednom taj naš put u Busan mora da se ostvari, kakav Seul, prvo idemo u Busan  ;;)

http://www.srbijadanas.com/clanak/ej-otkad-sam-se-rodio-dan-rodenja-govori-o-vasem-karakteru-i-ponasanju-26-10-2014
http://www.fojnica.de/nas_izbor/dan_rodjenja_aplet/dan_rodjenja.htm
 ja u sredu interesantno 

Link to comment
Share on other sites

 @anagard još ima nade da naučiš jesti sa štapićima, juče te se setila kad je So Eun kupila dečije štapiće Song Jae Rimu u Wgm jer je primetila da ima poteškoće sa običnim chopsticks
http:http://mamaot.com/2012/10/14/how-to-make-kiddie-chopsticks/

Ne mogu sliku postaviti ali potraži ih pod kids chopstickst ima ih više vrsta 
:x
Stigao i japanski film L DK 2014

Link to comment
Share on other sites

U gostima mi je stara neprijateljica migrena nosimo se vec par dana....Draga @orhideja trenutno jedva ubadam i slova, cim mi se malo razbistri, potrazicu stapice, hvala ti! 
A L DK .....bicu krajnje bezobrazna.....tek ako i kada ga pogledaju mangaljubci @Mitzi.D. i @lexiesanja....... Poslednji put kada sam pogledala adaptaciju najomiljenije Kyou Kou ...tako nesto...boli me vugla, izvini,  umalo me slog nije strefio....totalni promasaj....Pozdrav svima, cim se opasuljim eto me opet 
>:D<

Link to comment
Share on other sites

@Mizi.D spisak je podugačak nisam gledala koji mi je poznat znaš da ja i japanski filmovi baš nismo na ti ali me oduševio članak pa reko možda će nekom trebati ko voli taj žanr verovatno su u pitanju borbeni filmovi a ja se nameračila na ovaj film za devojčice, šta ćeš kažu u svakom od nas bez obzira na godine čuči negde jedno dete i trebalo bi da je tako  ;)

Link to comment
Share on other sites

hahaha L DK osudena na propast pre nego ga ko pogledao . Sada mi ga je zao , a znate kako sam sa ovim , prikupiti sve stvari koje ljudi odbacuju, tako da ima moja kolekcija vecc Raina , Ja - jaje - nešto nesto ... Sad malo da ne 'moram' gledati ovaj film. @orhideja nedaj se curama nisu japanski filmi u obste losi :D
Ali da @anagard anime/manga adaptacije imajo svoj stil i vrlo malo ima odlicnih (tu da kazem nije kriva prica kako u mangi navadno vise nego odlicna). Vecina anime fanova i tako ne vole live verzija, samo vole da citaju mange kako je i sa knjigama. Ima preproste razloge. Kad beres u glavi si stvaras neki svoj svjet- karaktere, glasove, emocije... A koji direktor/reziser moze stvoriti nesto bolje od tvoje/moje/nase potpune maste. Upravo neznam kako to drugacije objasnit, moguce cete razumjeti. Ali imam resenje- pogledas film ili citas anime ali ne oboje.
Nooo,ja mislim da ne mozemo govorit tako generalno, nama najpoznatija adaptacija mange ti je Hana Yori Dango, jos uvek mozes reci da je sve bezveze? =)) =))
I jos mi je ovdje nesto palo na misao, zasto onda korejci i kinezi adaptirajo japanske adaptacije manga/anime ako tako lose. Samo u ovo vrjeme jih ima nekoliko :-/

Link to comment
Share on other sites


id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-color: rgb(255, 255, 255); background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;"Hyun Bin & Tang Wei- Late Autumn Preview


Jedan običan film od HBina ako je nekom nedostajao.... a čujem da i od KJWooka ima film Pygmalion's love tek bih trebala gledati
Link to comment
Share on other sites

Honki glumi u Farmeru a on mi nije bas omiljen, tako da cu ipak preskociti, ali svejedno hvala @orhideja! Vidim da smo se bacili na filmove i ostalu azijsku produkciju, bas bih mogla malo do Taiwana, nisam sto godina pogledala njihovu dramu....

@Mitzi.D. Nisam pogledala Kaihkan...U sustini, slabo sam gledala anime, mozda samo desetak. Nekako, bolje mi je da procitam, lepsi mi je dozivljaj. A i u anime je izbor muzike uglavnom katastrofalan.

Slazem se da je manga ljubiteljima tesko da prihvate adaptaciju, necu se ponavljati ali za par sam htela da upucam rezisera...@lexiesanja odlicno zapazanje..Sa jedne strane kukamo, ali sa druge, najbolje drame su radene po mangama.  To je i poenta. Drame a ne filmovi. Za mange takvog kvaliteta kao sto je LD K ili Kou nemoguce je kompletnu karakterizaciju strpati u 120 minuta. A i cini mi se da je izbor glumaca za drame mnogo kompleksniji, da se mnogo vise paznje poklanja orginalnosti, svemu uostalom...

Pa pogledajte samo koje drame su radene po mangama ....
    
http://my30uplife.wordpress.com/2013/11/17/25-anime-or-manga-turned-into-live-action-dramas/

I evo jedne kompletnije liste gde su ukljuceni svi vidovi crtanih stripova Azije, znaci i manhwe, manhue i anime.... a po kojima su snimljeni filmovi ili drame...

http://asianaddictsanonymous.com/lists/dramas-based-on-manga/

Impresivno zar ne!


 

Link to comment
Share on other sites

@orhideja naravno, toliko je drama..kada bi samo imali toliko vremena da ih gledamo  :D 
Nemam nista novo da vam kazem, nekako mi tuzno da stalno stojimo na ovoj stranici   :-??
Za nasu @Mitzi.D  



Na ovoj zurci mogu da te zamislim   :D
Link to comment
Share on other sites

Happy Halloween!!
 26104wall.png
Drage moje vjestice i... zombie (btw stvarno kdje nam @adnanado poslednje vrjrme?) dali se gleda danas sta strasnog?


@anagard i @Mitzi.D. slazem se  sa vama oko filmova. Ako su drame dobre verujem da nemozes cjele price iz mange urediti u 2h dugi film. Ali anagard dobri linkovi do list.

Link to comment
Share on other sites

@hobi ako bi nešto thai u španskom stilu tu je Tawan Deard dosta akcije, revolvera, sukoba... dobar kvalitet, na yt. Odličan je ovaj film Good Friends, u kakve su nevolje uveli sebe a i prijatelja, do kraja neizvesno...
id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif; background-image: initial; background-attachment: initial; background-color: rgb(255, 255, 255); background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;"Mark & Yaya || Angel with a shotgun || Tawan Deard


id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; line-height: normal; overflow: hidden; font-family: arial, sans-serif; background: rgb(255, 255, 255);"Tawan Deard - Singh and Ploykwan

Link to comment
Share on other sites

@Mitzi.D da sad se sećam da sam neki film od tebe htela gledati, a nisam zapamtila da je ovaj. Nemam reči kakva gluma od sve trojice ne zna se ko bolje glumi, JJH je došao potpuno do izdražaja, od priče, glume sve je bilo vrhunsko a tako jednostavno rečeno. Još dugo ću razmišljati o ovom filmu i mislim da će biti od onih za pamćenje. 
Nisam ni ja nastavila s dramom od JIW e valjda će nas na godinu bar s nekom dobrom komedijom u njegovom stilu obradovati a mogao bi i neki dobar film do kraja godine
Gledaj Pride svi kažu da su odlične prve dve epizode

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..