Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

anagard said: @hobi Prošli put sam zaboravila da prokomentarišem zbilja fenomenalan članak koji si postavila. Još je čudnije jer mi se upravo tih dana to vrzmalo po glavi i želela sam to da podelim sa vama ali, naišla nova epizoda Secret hotel pa tal tal to odneo u vetar....Razumljivo ....

Naime, odgledala sam ovih dana što voljno, što nevoljno par američkih filmova tokom nedelje pauze od koreanskih serija. Da li slučajno ili ne, uglavnom za svaki,  sam se debelo upitala kako je moguće da ima tako lošu glumu. Dobro, ne generalizujem stvari, ali dobra gluma se  oseti, baš kao što je pisac članka obrazložio.


Link to comment
Share on other sites

@anagard bila kod mame par dana pa nisam ništa gledala evo prvo jedva čekam moju period dramu nastaviti hvala na preporuci i drži se nek te zaobiđu poplave i loše vreme 
@draaagana bila kod tebe u susjedstvu par dana, eto nisi bila sama i da bio to taj dan čas pada čas ne pada kiša pre neki dan 

Link to comment
Share on other sites

@orhideja što nisi navratila ? Mogle smo popiti kavicu   ~O)

Koke moje, jeste li vidjele  u MSH one pločice na Nam Goong Minu? Wow, oči mi ispadoše... =P~  @-)  Morala sam staviti cvike, da bolje vidim :-B
Oppa, svaka čast i mnogi mlađi glumci bi mu pozavidjeli na onakvom tijelu.=D> Ali,...Ali...Tal-Tal je za mene ipak Tal-Tal.... Hahaha, samo sam čekala da se i on skine, ali je, na moju žalost, odustao...Šteta....

;)

Link to comment
Share on other sites

Hvala @orhideja valjda ce ove kise jednom stati, i psihicki su se ljudi potpuno umorili a i poprilicno unervozili od vremena ove godine.

@draaagana  Da nije taltala i onih njegovih ociju, jer ne znam kako, ali nikako nesto da stignem dalje da pogledam  :D  cim on gleda mene uhvati izmaglica.......aha da se nastavim, batalila bih potpuno ovu seriju. ....

Link to comment
Share on other sites

@draaagana da trebala sam svratiti na kaficu a i usput koju epizodicu da pogledamo  ;))


[-X [-X rekla sam vam ja ne zalećite se sa svim mogućim dramama, ne stiže se a nisu više sve one kvalitete na koju smo navikli a o orginalnosti i da ne govorim, toliko se ponavljaju......
@hobi još nisam ali sam planirala nekako Reset mi bio najprivlačniji a znam i glumac da je veoma talentovan i dugo nešto od njega nisam gledala ali mi se čeka jer mi se čini da ide jedna u sedam dana ako se ne varam, hvala i samo ti javi o nekoj kvalitetnoj drami. U planu mi je i ova nova od Raina možda si gledala, nije mi omiljen ali sad neki drugi stil, možda će biti simpatična drama My lovely girl 

Evo me na epizodi  60|108 King DSBHyang

Link to comment
Share on other sites

@orhideja i @lexiesanja odlicni komentari. I jedna u druga ste u pravu. Posle Secet tri puta odnosno, samo posle vase preporuke uzimam novu dramu....Za sada cu da trazim neke starije koje sam ispustila.

Juce sam skinula poslednje epizode Fated, i pade mi na pamet kako uopste nismo prokomentarisali jedan veoma vazan detalj. Secate se epizode u kojoj Gun porada njenu sestru. A gde? Pa na feribotu. Prilicno jasna simbolika, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja odličan opis Japana, mada i to ima dobre i loše strane uvek prija promena na bolje kako kažu kome stagnacija čini dobro, a korejsku industriju si isto do srži opisala, mislim imaju pozdrav od mene ako nastave u američkom stilu što im ne znači puno opet i to će neko gledati  :D  Meni je dosta kliše drama, već sam rekla ne svidi mi se drama od prve odmah odustajem ne znam koji omiljeni glumac ili glumica da glumi.
Niko ne iznosi mišljenje o Blade man drami LDWooka, neki čujem stigli i do 6 epizode i baš nešto nisu zadovoljni odvijanjem radnje ali zato njegovu glumu hvale, a priznajem u većini korejskih drama iako su kratke često znaju o istoj temi raspredati u 15 epizoda od mogućih 20. Eto gledaćemo ne bismo li propustili neke orginalne drame. 
@anagard malo se šalim a opet znaš koliko zbilje u svakoj šali ima  ;;)

Link to comment
Share on other sites

Pozdravljam dame,prije par dana sam saznao da je cast Naeil's Cantabile/Tomorrow Cantabile bio u Salzburgu i snimali su neke scene za prvih par epizoda,u prvom Teaseru se lijepo vide dijelovi Salzburga,bili su tako blizu a istovremeno tako daleko :D
Što se tiče novih serija,Irona Man/Blade Man veoma interesantan i specifican plot,LDW glumi prvog super heroja u K-drama svijetu,necemo racunati aliena iz YHCFTS kao superheroja posto nije bio sa nase planete.
She's So Lovable/My Lovely Girl veoma lagana i simpaticna serija,gledati i uzivati bez puno razmisljanja,za odmaranje.
Secret Door,My Spring Days ne pratim.
Dosta od mene,odjava.

Link to comment
Share on other sites

@Mitzi kako ti se svidio The Host?   Mene je knjiga oduševila, pa mi je film ostavio malo bledunjav utisak  naspram knjige.Očekivala sam  mnogo više. Inače sam fan znanstvene fantastike. Obožavam filmove, knjige, serije, sve moguće....Pravi zaljubljenik...

Link to comment
Share on other sites

Za mene je ljuto zabranjeno, ali kako mi je svekrva makedonka, malo malo pa nas zaljuti :D  @draaagana uzivaj, nije ni cudo da si hiperaktivna  :D  bije ti para na usi.....

Kada smo vec kod toga, na svakih destak dana kupim novi ukus noodle.... Aha, @lexiesanja svidece ti se ovo. Resila cvrsto da naucim da jedem stapicima, ali uvek zaboravim da ih kupim. Tako, nedeljni porodicni rucak, klopamo rostilj sa sve raznjicima. U jednom trenutku, moja cera uze dva ona naravno, prazna i krete da jede sa njima kao rodeni kinez.... Moja faca  :-O   a ona mi jos opusteno kaze da je hrana tako jos ukusnija.... Ljubi je majka.......

@orhideja Kao i uvek si u pravu, tako mi i treba kada ne slusam veterana ....

I ja sam zestok ljubitelj fantastike, pojma nemam kako mi je taj zanr promakao u korejskoj produkciji. @Mitzi.D. sibaj utiske, ali molim te za mene bez zombija ....

Link to comment
Share on other sites

Mitzi.D. said: @hobi,pretpostavljam da si gledala Departures ali za svaki slucaj da ti spomenem.Genijalan film Oskarom nagrađen,vjerovatno znas .

Zaredala sam filmove ovih dana od Bonga,covjek je stvarno genijalac.
Mislim da si mi davno spominjala Memories od Murder, a ja sam preksinoc pogledala The Host .
Veceras kanim Mother(Madeo) 2009.
Ako si sta od ovog gledala ,sibni utiske.

Link to comment
Share on other sites

anagard said: Za mene je ljuto zabranjeno, ali kako mi je svekrva makedonka, malo malo pa nas zaljuti :D  @draaagana uzivaj, nije ni cudo da si hiperaktivna  :D  bije ti para na usi.....

Kada smo vec kod toga, na svakih destak dana kupim novi ukus noodle.... Aha, @lexiesanja svidece ti se ovo. Resila cvrsto da naucim da jedem stapicima, ali uvek zaboravim da ih kupim. Tako, nedeljni porodicni rucak, klopamo rostilj sa sve raznjicima. U jednom trenutku, moja cera uze dva ona naravno, prazna i krete da jede sa njima kao rodeni kinez.... Moja faca  :-O   a ona mi jos opusteno kaze da je hrana tako jos ukusnija.... Ljubi je majka.......


Link to comment
Share on other sites

awww =)) =)) e @anagard vidis sad moram da ti kazem uci od svoje cere. I jos nesto kupi jo prave stapice, bice jos okusnije ;)

@Mitzi.D. uf ja sam takode nekoliko nazad odgledala The Host kad ga mitovala nasa tv... za mene je bilo previse krvavo i kraj je... jednostavno previse no. Nije ti to film za meka srca. Ali moram priznat gluma nije bila losa, snimljeno isto odlicno, muzika dobro povecuje tenziju.
Ali Anagard sta se tice fantastike pripurocam ti radije koje filme sa magijom (sa povjestno tematiko su dobri), kao i drame jih odlicno odrade, ima i nekih filmova sa njihovo mitologijo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..