Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@lexiesanja imam i ja nekoliko jezika na Rosettama, ja mislila ti vec naucila hangul, da li je japanski laksi pitam se, gledala sam malo na ovoj stranici od pre neki dan http://www.kofan.com/?cat=7 jos kazu naucite za 15 minuta, e kad bi to samo bilo ovo    http://www.kofan.com/?p=2835
Da me secanje bolje sluzi sad bi te mogla uciti nemacki, ne vidim tvoju sliku u potpisu ne znam za ostale. 

@adnanado hangul je korejska azbuka

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja Pimsleur je takodje solidan program,za razliku od Rosette ovdje imas samo audio tj,slusas razgovor koji zatim ponovis,razgovor prvo cujes na engleskom,zatim na jeziku kojeg ucis.Ovo je praktican program npr kada tricis,putujes,odmras snimis sebi razogovore na mobilni i ucis jezik.

Link to comment
Share on other sites

Kakve poliglote i profesionalce imamo ovde, samo napred, sad dok studirate i moze se pronaci vremena za strane jezike, meni uvek francuski bio lep jezik ali je veoma tezan za izgovor pa sam odustala, kasnije ide italijanski, eto jedino malo bolje znam grckog i engleskog polovicno uz ove drame sto sam naucila 

Link to comment
Share on other sites

@orhideja i ja sam krenu da ucim francuski ali izgovaranje je nemoguce pa sam brzo odustao,mezes ti nauciti da razumijes ali nije to to.Spanski koji sam naucio gledajuci serije ima nevjerovatno puno slicnosti sa Portugalskim a Italijanski iako sam mislio da su slicni,nisu.Lijepo je znati strane jezike ali kad ih nauciti od silnih obaveza.

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi Portugalski lepse zvuci od Spanskog, a da razumem i ja po koju spansku, ali vi mladji ako su mame gledale u to vreme te serije trebali bi spanski govoriti kao maternji, imam dosta slucajeva u familiji gde mi se pohvale da znaju odlicno spanski. Eto i ja dok sam studirala sam od trideset lekcija italijanskog naucila nekih deset, neka osnova. A uz ove nase drame nema sanse vise sta postici.  =))

Link to comment
Share on other sites

Ja razumijem poprilicno dobro Spanski jer sam odgledao brdo serija,i Portugalskog mogu nesto pohvatat kad pricaju jer bila je popularna ona serija El Clonea,a  bila je na portugalskom.Italijaski ima sam jedan semsetar na faksu u BiH ali to je nista,zapamtio sam par rijeci i to je to.Mogu reci da sam dobar sa Engleskim,Njemackim,Španski dosta bolje razumijem nego što pričam,i jos malo Portugalski.A da ne zaboravim Bosanki,Sprski,Hrvatski,Crnogorski,bas sam pravi poliglota :D
I da od silnih korejskih serija dosta sam rijeci pohvatao ali ipak ti jezici iz Azije su druga prica :)

Link to comment
Share on other sites

To jedino ako budu voljno hteli uciti, ali ne mora znaciti da ce i oni voleti sve korejsko i japansko ako mama voli, mozda se ugledaju na tetku pa odu do Spanije  =)) =)) pripazi ti dobro sta ce oni gledati i slusati jedino te spasiti moze ako budes u trudnoci slusala i gledala sve to mozda i beba zavoli drame i muziku. 

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja malo sam bio krenuo i Ruski uciti na Rosetti,ima slicnosti sa nasim jezicima a nije toliko tezak u izgovaranju.Znas kako je kada imas jedan TV u kuci a roditelji gledaju El Clone a tebi dosadno,naravno i ti krenes gledat :D ,ali EL Clone je imala odlican soundtrack

Link to comment
Share on other sites

Nisam nikad ucila Ruski, nasim jezicima je najslicniji bugarsk i makedonski i koliko sam primetila dosta ga vise mogu razumeti nego npr. ruski ili slovacki, slovenski, ali ne brini Sanja mi tebe odlicno razumemo  ;) Eto vec na godinu kcerka ce mi verovatno izmedju nemackog i ruskog izabrati ruski pa cu mozda i ja uciti ponesto. 

Link to comment
Share on other sites

Ma Esmeralda mi je bila prava spanska serija,dvojnica je takodje bila medju prvim serijama sa Gabrijelom Spanich a toliko sam serija odgledao da sam ih pola zaboravio,ali najvaznije u svim spanskim serija,happy ending je siguran :D
@orhideja kako napravis ovo kad kliknem da La mentira da mi otvori video?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..