Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ hobi da li je to zadnji video iz drame, čine se neka dobra drama. 

Kad gledam neke malo ozbiljnije japanske serije japanski jezik mi se čini lepšim od korejskoj ali kada dođe do muzike ne znam zašto više preferiram korejsku muziku, nemam vremena da potražim i neke japanske baladere, juče sam probala neku popularnu japansku muzičarku Yui  slušati ali nisam mogla, neki čudni zvuci. Japanske balade moram jednom proučiti, evo malo o njimahttp://answers.yahoo.com/question/index?qid=20111229212510AAge7re
http://www.youtube.com/watch?v=fedbyU_f6Ws

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja mislim da je ovaj naš forumski deo fleksibilan, slobodno stavi i nešto od japanske muzike, ukusi su različiti kako reče naša Jagoda. Jamapi je i meni simpa glumac pored Miure, a i Naohito mi je isto poseban. Lično ne slušam rok kao što sam rekla ti i aida imate sličan stil kod muzike, ali zašto da ne kad možeš doprinesi i ti širenju japanske kulture. Za mene može nešto laganije, uvek ću rado poslušati. Kad stigneš obraduj nas uvek nekom novom pesmom.Isto što se tiče drama pratimo i po neku japansku ili tajvansku, pa nam preporuči nešto što si gledala. Mislim da smo svi mi zainteresovani da upoznamo korejsku i japansku muzičku kulturu, jezik, neki dobar film ili dramu .  ;)
Gledala sam dramu  Buzzer Beat od njega. Ako imaš nešto od ostalih njegovih drama preporuči  Kitagawa Keiko mi je omiljena  japanska  glumica pored Aragaki Yui. Rado gledam i Tomu Ikutu on mi je onako poseban glumac pamtim ga iz filma Hanamizuki sličan stil sa Nohitom ili Fukushi Seji, Kamenashija, Takiju i još po nekoga gledam. Tako na delu sa dramama preporuči nam neke dobre japanske drame i glumce.

Link to comment
Share on other sites

@orhideja jesi li mislila na ovo...
htjela bih pogledati ali kad vidim broj epizoda....prešišali su čak i kineze
http://mydramalist.com/korean-drama/1043/pink-lipstick

draga mi je Laura, slušala sam je u srednjoj
:)

Link to comment
Share on other sites


Da hobi gledajući gore ost iz te drame kao da je interesantna 150 epizoda kaže i svaka traje 35 minuta. Razmišljam o drami sa više epoizoda jer sam primetila da pored broja epizoda često vremenski su kraće epizode od serija koje traju 20 ili 16 epizoda. Ovo ćemo gledati hobi kroz nekih 10  godina ako više ne budemo mogli naći neku dramu po našem ukusu. Retko slušam ženske glasove, ali Laura mi je odlična ima magičan glas, zaboraviš na sve. HCButler si gledala da li je dobra komedija?

Link to comment
Share on other sites

orhideja said:
 Ovo ćemo gledati hobi kroz nekih 10  godina ako više ne budemo mogli naći neku dramu po našem ukusu. Retko slušam ženske glasove, ali Laura mi je odlična ima magičan glas, zaboraviš na sve. HCButler si gledala da li je dobra komedija?

Link to comment
Share on other sites

@hobi potpisujem te i meni se sama pomisao na gledanje te serije čini smešnom. Mislila sam jednom da im dam priliku toliko su je najavljivali. Još ću početi zbog muzike gledati PL. Ne odustajem od Aticc cat komedije, vidim na mdlisti da neki praktikuju više serija od jednom gledati, nije loša ideja, svaki dan po neka epizoda FBND sam počela ali mi nije nešto a sva postava glumačka fino izgleda  još kad bi ubedljivije glumili.

Link to comment
Share on other sites

Da treba i kinezima dati priliku već dugo odgađam seriju sa Ariel Lin u ozbiljnijoj ulozi. Ima 50 epizoda. Eto kad malo odgledaš kineske drame, podelićeš utiske s nama. Da li je moguće pa to je izgleda Lee Da Hee iz My Girl, komedija bez nje ne može proći ili joj glumica nalikuje.
http://www.gooddrama.net/chinese-drama/legend-of-the-condor-heroes-2008

Link to comment
Share on other sites

dal mozda zna ko sta se dogodilo sa Bodguardom od onog bjelolasog glumca iz Faith? Cula sam, da je glavna glumica umrla ali nisam nista cula o drami. Dali je vec izasla?

Link to comment
Share on other sites

@jasyNe verujem  da znam ali da li je neko od ovih glumaca u pitanju ili ne znaš njegovo ime?

http://asianwiki.com/Faith_(Korean_Drama)

Od kineskih glumaca za sada sam zapamtila ovog glumca iz tajvanske drame SD, impresionirao me izgledom i glumom.
http://www.gooddrama.net/actor/2437_huang-xiao-ming

Link to comment
Share on other sites

Evo, onda nesto japanskog (ali u pop smeri):
Vec je orhideja stavila pjesmu od Jamapia, pa onda nesto od jos jednog glumaca/pjevaca- Kame (kamenashi Kazuya), pa valda ga vec koja zna iz grupe KAT-TUN, ne?


Onda dvije iz mojih omiljenih drama, Koizora (predlagam, da pogledate ako jos niste) i Zettai Kareshi



Link to comment
Share on other sites


@lexiesanja  Koizora mi je jedna od prvih i omiljenih drama, muzika je isto lepa, ova grupa Arashi isto jako lep glas, volim tako čiste glasove, potražiću još nešto od njih na netu, Kamenashi isto ima lep glas. Sviđa mi se što si stavila i tekst, može se lako pratiti pesma. Ako nije lično sa naših si prostora  ili imaš veze sa Japanom, živiš tamo? Kako si ti upoznala svet  japanske drame i muzike. Hvala. 
id="watch-headline-title" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-size: 19px; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"

Link to comment
Share on other sites

@jasy kad odgledaš javi nam kakvi su utisci, za sada ostajem u kdrama svetu. Kod nas na televiziji često daju kineske drame, kako su oni odavno pronašli svoj put a korejske drame još čekaju da se pojave na našim tv ekranima, pre neki dan sam videla neku dramu i učinila mi se korejska kad ono japanska, dobro oni prikažu i koju korejsku dinastiju pa me pobunilo. Lepa muzika u ovoj tvojoj seriji. Nekako u tim kineskim dramama imaju te čudne frizure to mi onako odbojno pa nikako da ih pogledam valjda.

Neko je spominjao korejske drame na kablovskoj, ako može da mi napiše koji su to kablovski kanali i da li imaju  engleski prevod te drame?



BAEK JI YOUNG 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..