Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pazite ovu kombinaciju:) Prenosim od Asia Balkan Team

 

Spoiler

JapaLkan (Japan + Balkan) je japanski bend koji je u protekle dve godine popularizovao balkansku muziku u Tokiju. Na poziv Emira Kusturice dolaze da otvore Kustendorf 2018, a nakon toga nastupaju u Beogradu. Koncert 19.01. je popunjen, uskoro ćemo objaviti info o drugom terminu.
Bend je 2014. godine osnovao profesionalni muzičar Naoki Hišinuma, glavni vokal grupe koji inače svira trubu, tubu i flugelhorn, zajedno sa profesionalnim muzičarima koji aktivno nastupaju na tokijskoj muzičkoj sceni, kao i širom Japana.
Često nastupaju zajedno sa svetski poznatim orkestrom "Shibusa shirazu" sa kojima je putovao po Evropi, uključujući Sloveniju, ali će mu putovanje u Srbiju biti prvo.
Članovi benda su i dve devojke Morišima Rei (violina, prateći vokali) i Mariko Kobajaši (bas gitara, prateći vokali), a pored njih su tu i Yuuki Ićioka (tenor saksofon, prateći vokal), Jokota Kijohiro (gitara, prateći vokali) i Rjo Tanaka (bubnjevi, prateći vokali).
O JapaLkanu su izveštavali i mediji u Srbiji u avgustu ove godine i to je bilo toliko dobro propraćeno da im je jedna porodica iz Srbije poslala šumadijske nošnje šivene po meri zajedno sa opancima.
Prvi album “Ajde!Ajde!Ajde!” izdali su 2015. godine, a 2017. godine izdali su mini album “Mesečina”.
Evo, ovako to zvuči kad se njihovi i naši zemljaci dohvate instrumenata!

 

  • Like 2
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Prenosim od Korea Balkan Team

 

Spoiler

 

U svom srcu stalno čujem
Ono rominjanje kiše na ulici
Dok sam hodao s tobom.

Nebo se već razbistrilo
Zrake Sunca zagrijale
Ali dim cigarete pretvorio se u uzdah.

Jednog dana pomislila sam ne tebe
Šetajući, kad sam pogledala u nebo
Bijeli oblak je lebdio bez riječi
Plavo nebo promijenilo se nije.

“Moraš li otići samo tako?”
Pitao si me to bio
Što god to značilo
Kako god se ti nasmješio
Vrijeme je to sve to raspršilo

Hoću li se danas sjetiti jednog od tih prošlih dana?
Smijao si se i glasno me upitao

Taj dan je prošao, ne sjećam se ničega
Postojao je samo zvuk njenog smijeha

Jednog dana pomislila sam na tebe
Šetajući, kad sam pogledala u nebo
Bijeli oblak je lebdio bez riječi
Plavo nebo promijenilo se nije.

“Moraš li otići samo tako?”
Pitao si me to bio
Što god to značilo
Kako god se ti nasmješio
Vrijeme je to sve to raspršilo


 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

Proslonedeljne epizode su me malo razocarale... gde je serija krenula i to neko razvlacenje. Nadam se da ce se ove nedelje popraviti. Po meni, trebali bi da skrate trajanje epizode, a i broj, sa 20 na 16 epizoda... bilo bi manje razvlacenja i dosadnih scena, koje je serija pocela da ima... gledajuci koliko su me iznenadile prve 2-4 epizode... zao mi da je ovako pocela padati, ali opet ima to veze i sa desavanjima iza kamera. ... sigurno. :wink:

Kao sto sam vec i rekao... scene glavnog para, njihovi razgovori su meni uvek nekako nepotpuni, kao da nesto fali da da tu neku car... magiju, nesto posebno a i fali im emocije. Treba jos... previse su oni zurili sa premijerom i msm da se sve negde izgubilo... sa moje strane. Daleko je ovo od onih nekih serija koje su mene odusevile i koje ja zovem 'hit'. Dacu jos sansy ove nedelje i mozda sledece... nadajuci se da ce se popraviti. //vidim da je 7. epizoda dosta kraca... ^^)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..