Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hi moji dragi :)

Dugo vas nisam citala ali jako mi je drago da se probudio muzicki forum!

Noona @Vanilia mozemo kada god zelis po kako rjec na korejskom. Stvarno me raduje da si se odlucila uciti. Objecam nece ti biti zao! Hawting noona!! Ali kazi kako napredujes, sta vec naucila? Ali nesto si kazala, dali to ja prav procitala... Jaje, moj Jaje se vraca?!

@Mio- vidim da vec neko vreme sa nama ali bolje kao nikad i od mene dobrodosao! Vidim da tebi ovo jako prefinjen okus za muziku... Hwang Chi Yeol, kdje ga promjetio? Ja ga upoznala u prvoj seriji 'I see your voice' kada mislila da niko nemoze tako posnemati Lim Jae Buma a onda kad cujem njegov glas kao da TOP, Jae Jong cak i Hong Ki ne postoje vise. Hahaha laz imam ja puno favorita i ako vec sta procitao od starijih postova vidjet ces ja se jako brzo odusevim moskim vokalima sa koreje... ali nema veze kazi kako si ti upravo dosao do Korejske scjene?

@hobi draga moja dobro nam cuvas ovaj forum ;) stvarno si u toku sa muzikom i drugim vjestima. Vidim da i ti sve vise klipa pjevaca YG familije postujes dali i tebe osvojili?

@Adanann kdje so ti OSTovi sa dram koje gledas? Znao da one OK rock imao turo u europi, znaci najblize nama valda bila njemacka ali ja bili su ovdje i koliko pratila snimke koncerti jim fenomenalni.

Pa neko vec kazao 2NE1 raspale ali to jos nista ne znaci... necu reci da mi ovo nije sok ali sta cemo, nije YG family bez grjeska. Ali jedne u odzadje pa druge van BLACKPINK je ovdje da jih promjeni. Ne vidi se mi da ce imati isti uspjeh ali imaju moj glas jer su cure jako motivirane. TOP naznanio kako ce nastopit vojaski rok pa necu ni pomislit sta to znaci za BIGBANG...

Vidjeli vi sta se dogada na sjeni... nove grupe pa jos bitnije uspon starih legenda: H.O.T, sech kies, Shinhwa(vec neko vrjeme), G.O.D... dali jih znate sve?

Ok previse pisanja. U zadnje vrjrme pratim 'Fantastic duo' show I upoznala YB band :wub: i well... pa kako me znate da pretjeram sa osjecajima reci cu samo rock je energija moje duse i pustiti ovo muziku:

Ps. izgleda kako ipak korejci imajo zgodovino rocka i kako sam nekoliko nazad kazala da so losi rokeri, uzimam nazad svoje rjeci moja grjeska jer nisam dobro iztrazila zadeve ;) Sad znam bolje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@lexisanja Pozdrav :) 'Prefinjen ukus za muziku' -hmm eto prvi put cujem nesto tako od nekoga za muziku koju slusam. :P Hvala :wub: Hwang Chi Yeul-a sam prvi put cuo na 'Immortal Songs 2'. Cim sam ga cuo kako peva... koji glas ima, to je to, a jos kad sam video da ima dobar smisao za humor i da je stvarno dobra osoba, pa to me jos vise osvojilo. Pratim ga vec jedno godinu dana, cak i vise. Ne ono bas na svakom koraku, ali tu i tamo pogledam sta se desava sa njim i tako. Gledao sam taj fanmeet na V app, trajalo 4 sata, ali bilo je tako dobrooo... toliko sam zavideo svima koji su bili tamo. Cetiri sata pravog uzivanja. Ja samo cekam kad ce nesto novo izbaciti... znam da album priprema, cekam vec duze vreme... sa druge strane se nadam da ce otpevati jos koji OST za neku seriju... njegov glas pogadja pravo u srce. Samo poslusaj pesmu is Moonlight Drawn by Clouds (preporucujem da pogledas i dramu) i videces! Obozavam isto njegovu iz serije 'Mrs. Cop'. :wub: Hong Ki? ohh volim Hong Ki-jev glas. :wub:

Slucajno? znam da je @Vanilia ako se ne varam rekla da mi nismo nasli K-Drame i K-Pop, nego su one nasle nas. I nekako kad sam procitao to... msm da se mogu naci u tome. :lol: Ja sam pukom slucajnosti naisao na jednu seriju, pogledao je i to je bilo to. Evo me sad, vec skoro pa dve godine u ovom 'svetu'... sad ce biti dve za koju nedelju. :D Eto jos malo pa ode i 2016.

 

Msm da polako i YoonMiRae mozemo zvati 'kraljicom' (ili ipak Princeza, ha?) OST-a (Lyn, GUMMY...)..haha definitvno vec nekoliko njenih OST bas volim. Cak i onaj u Cinderella and the Four Knights, jeste da nisam odmah prepoznao njen glas... lol Ali ova pesma je tako lepa, kao i ona iz DOTS-a! :wub: Necu da seriju hvalim previse... pokvarice se. :phew:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aw @hobi prave so ti to nedeljske melodije. Onaj globoki glas u Tears videu, taaako je dobar :wub:

@Mio- haha stalkeru zans vise o Hwang Chi oppa kao ja kako je to mozno!! Ma da nevjerovatan vocal i jako simpa osebnost sa puno humora. Ali slomijo mi srce sa pjesmom 'Father' plakala sam posto 2 dneva poslije emitovanja ove ep imortall songa. Znas da i na soompi Chi Yeolov forum?

Evo jos jedna od mene za danas: Im Jae Beom- Bisang

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@lexisanja Nisam znao. Iskreno puno vremena provodim u 'Global Entertainment' -> 'Other' -> Sotus the Series. Tamo sam dan i noc. haha Malo skrenem do Kdramas i movies, tu vise stalkujem, vise sam bio aktivan kad je 'Moonlight Drawn by Clouds' isla. Hteo sam da gledam 'Legend of the Blue Sea' uzivo i pricam tamo sa fanovima, ali sam ipak odustao na kraju jer nemam vremena, 'Sotus' mi oduzme puno vremena. xD A Kpop, i dalje nisam zalazio u taj deo foruma... mozda zavirim malo kad mi bude dosadno. :P 

Link to comment
Share on other sites

@lexisanja dugo nisam cuo neki dobar OST da mi se bas vrti po glavi cijeli dan,ali imam osjecaj da ce Goblin da ima dobrih OST-ova a bice i odlicnih instrumentala,a sudeci po onome sto sam cuo u preve dvije epizode isti je pjevac sto je pjevao OST za Healer.Čuo sam da ONE OK ROCK ima turneju ali nista od toga za mene,prvo sto je daleko drugo obaveze,mozda nekad kada ostarim :D Evo par novih OST            

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..