Jump to content

К-поп и забава за EX-YU/ K-pop i zabava za EX-YU


Recommended Posts

Spoiler

Davno, davno, te 2011. godine grupa T-ara probila se na vrh K-pop scene. Na albumu Black Eyes našla se i ova pesma koju lično smatram njihovom najboljom pesmom. Muzički video koji je filmska priča u trajanju od gotovo pola sata (ovo što gledamo je skraćena verzija od 15 minuta ili bolje reći prvi deo) sa budžetom od milijardu korejskih vona, tj. oko 800000 dolara, govori dovoljno o poverenju producenata da će novac uspeti da vrate. Prepoznaćete u videu dobro nam poznate glumce.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je isto Cry Cry njihova najbolja pjesma i s njom sam nekako počela davati njima pažnju. I balada verzija mi je odlična tako da sam imala i jednu i drugu na listi i slušala sam ju stalno. Sjećam se kada su izlazili traileri za pjesmu i bilo je skroz novo imati cijeli mini-film za pjesmu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Spoiler

Korejski duo - grupa TVXQ (medjunarodno ime) koju još zovu DBSK (korejsko ime) ili Tohoshinki (japansko ime) čine Jung Yoon Ho (pevač, glumac, kompozitor, igrač i model kao i magistar organizacije industrije zabave) i Shim Chang Min (pevač, glumac, kompozitor i model).
Ovi svestrani, talentovani momci su nam privukli pažnju izvodjenjem pesme "Manazashi" ili kako bi mi preveli "Pogled" na japanskom jeziku.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ha Hyun Woo ( koga pamtimo iz šou programa "King of the Masker Singer") iz grupe "Guckkasten" je objavio pesmu "Illusion" za koju kaže da je zasnovana na njegovoj istinitoj priči koja se desila dok je studirao na koledžu. Kaže, to je bila velika ljubav koja se završila teškim rastankom.
U ovoj su se pesmi, po ko zna koji put čule sve izvanredne glasovne mogućnosti Ha Hwon Woo-a.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Korejska rok grupa NELL postoji od 2001. godine i svi njihovi albumi su nagradjivani ili se nalaze u samom vrhu muzičkih top lista.Članovi grupe su 4 mladića istog, 1980-tog godišta. Oni stvaraju sentimentalnu, dirljivu i psihodeličnu muziku.
Pevač grupe Kim Yong Hwan ima nežan, srceparajući, a ujedno upečatljiv i prodoran, divan glas.
"Time Walking On Memory" je jedna od najboljih balada grupe NELL.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Grupa "Scorpions" (Nemačka) je po mišljenju mnogih fanova stvorila jednu od najlepših rock-balada za sva vremena, a to je "Still Loving You".
Imam želju da Vam predložim da poslušamo tajvanskog pevača Shin-a kako on tu baladu izvodi u kineskom show programu "I Am A Singer 4".
Veoma moćno i vrlo rokerski, raskošnog raspona glasa!
Ovo je jedno od najboljih izvodjenja ove balade koje se ikada čulo.
Ko voli ovaj žanr neka uživa, a Shin-ov glas je svakako vredan pažnje.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

AKMU su sestra i brat Suhyun i Chanhyuk Lee… Suhyun ima prekrasan glas i izričaj u pjevanju, koje njezin brat pozna vrlo dobro i time može napisati savršene pjesme za nju. Danas poslušajte jednu njihovu noviju pjesmu ispjevanu uživo.

 

Spoiler

Nova pjesma “Vrištati” ženske grupe Dreamcatcher puna je energije i snažnih ženskih vokala. A osim mračnog, no vizualno ugodnog videa, mračne su i riječi pjesme:
“Kao oštri noževi,
Oštre riječi bodu me i ranjavaju,
A ja ipak nastavljam disati.
Molim vas, ne želim vrištati.”

 

Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

Da poslušamo još jednog talentovanog pevača, kojih Koreja nesumnjivo ima jako puno. Ne znam da li se sećate prvog OST-a za seriju Glas, Word Up Otpevao je ovaj dečkić, a zove se Youngkeun Kim. Pre toga je učestvovao je na takmičenju SUPERSTARK i u prvoj emisiji izveo numeru Sam Smith-a, Lay Me Down. Poslušajte ga fantastičan je.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

Maleni Yeon Joon predivno peva, u žiriju je mnogo poznatih korejskih umetnika, pesma je iz crtanog filma "Pocakontas"-"Color of the wind", pa da odgledamo kako je sve to izgledalo na jednom dečjem muzičkom takmičenju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Fan serije "Crash Landing on You" Jessica Taimi je autor videa "Zaštitite je po svaku cenu!" sa podnaslovom na stranici Hyun Bin,- a "OPREZNO!!! VIDEO ĆE VAS ZARAZITI SA POZITIVNOŠĆU!"
Video je objavljen na stranici: Хён Бин | Hyun Bin | Аварийная посадка любви na ВК.
U videu je korišćena pesma: "Uptodown Funk" koji izvodi Bruno Mars
 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..