Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Poz :heartxoxo:

 

Pogledao sam 'One and Only' i sve preporuke da i vi probate, ali upozorenje da imate maramice pored vas dok gledate. :) 

Prelepa drama, prelepa prica sa veoma emotivnim OST-om koji pristaje citavoj drami. :wub: Poceo sam danas nastavak, drugi deo koji se desava u buducnosti, 'Forever and Ever' i ovo ce biti i vise nego dobro. Brinuo me taj prelezak i da mi glumci nece biti toliko zanimljivi, ali za ove prve dve epizode, sve pohvale!! Vidi se da su se potrudili. Verujem da ce mi ovaj deo biti uzivanje za gledati, kao i prvi deo, samo sa vise smeha i manje suza. :heart:

 

High Class izgleda da ce vise biti kao Sky Castle, a nisam gledao Penthouse tako da ne mogu da uporedim. Probacu da pratim ako mi zadrzi paznju... prva epizoda je to uradila! 

 

Lovers of the Red Sky iznenadenje. Svidja mi se za sada... iako me u prvi mah glavna glumica i nije kupila ali ide. Hyo Seop je stvarno ovde drugaciji... kao da gledam nekoga drugog a ne njega. :)

 

Miss S i slucajevi po dve epizode mi dosadjuju pa sam je ostavio malo na 'on hold'. Glavni glumci su skoro perfektno izabrani za uloge. Jako mi se svidjaju... ali slucajevi su veoma dosadni, dok njihove zajednicke scene obozavam!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sve preporuke da pogledate seriju Crystal Boys. Dosta stara serija ali vredna gledanja!! Jos kad bih negde nasao film (iz 1986 mislim) koji je isto ekranizacija knjige po kojoj je ova serija bazirana bas bi bio :wub:!

 

U poslednje vreme imao sam dosta srece da 'naletim' na nekoliko dobrih drama/serija. :heartxoxo:

Forever and Ever mi je do kraja ostala top!

 

Probao sam jos jednu stariju seriju, japansku, 'Antique' i iskreno korejski film mi je bolji. Dosta dosadnih scena i nesto ovako nije za vise od filma, od 2 sata. ><

 

Love is Science je veoma dobra ali me brine sam kraj i kako ce sve da se zavrsi, opet nadam se najboljem!

Lovers of the Red Sky postaje biti dosadna. Ne verujem da cu izdrzati do kraja! //ali videcemo...

One the Woman mi je jedna od omiljenih serija trenutno, pored gore navedene i Bite me:wub:

 

Nadam se da ste svi dobro. Veliki pozdrav :heart1:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lover of the Red Sky je i meni dosadila. Možda pogledam dvije-tri minute na preskake od cijele serije ali zadnju nisam ni pogledala tako da mislim da je to to što se tiče te serije.

Yumi's Cells mi je komedija gledati animirani dio s stanicama mozga (katkad se stvarno pronađem u tom razmišljanju) :lol:

Hometown ChaChaCha mi je isto ok iako u zadnjoj 1-2 epizode ponašanje Shin MinA malo previše ali ajde. Vidim da ima dosta refrenci s emisijom 2days1night (koju sam gledala do možda unazad godinu dana) gdje je Kim SeonHo član postave pa imam osjećaj da gledam seriju o toj emisiji a ne neku romantičnu komediju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Mio- i @puzlator zdravo! :heythere:

Dobro sam, bila sam okupirana drugim stvarima pa nisam ništa gledala. Sad sam se uhvatila Joy of Life. Postala mi je zanimljivija od druge polovice. Razmišljam kakva je šteta da se nismo dogovorili s Kinezima u vezi serija. Joy of Life bio bi odličan izbor za male ekrane. Koji dobar OST. A pozadinska glazba me podsjeća na onu iz Mentalista:lol:

 

Imam još nekoliko kineskih na čekanju tako da uopće nisam u toku. Sve preporuke su dobrodošle!

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav :wub:  @hobi @puzlator

 

Ja sam citao o 'Joy of Life' u komentarima i onda sam isao malo istrazivati. Trenutno nemam u planu za gledanje... ali mozda probam u mesecima koji dolaze, ako vreme dozvoli. ^^ 

 

Ja sam 'malo' u toku sa novijim dramama! 

 

- Dobar pocetak Rainless Love in a Godless Land . OST je prelep a serija obecava! Tajvanska je, pa jedna epizoda nedeljno ><

- One the Woman me i dalje odusevljava. Omiljena Korejska, trenutno! 

Lovers of the Red Sky sam prestao gledati jer me ubila dosada ali prosle nedelje sam resio da ipak nastavim i iako ne bih da preporucujem seriju, jedina ako vam je BAS dosadno, ima opet po nesto sto me zanima pa ajde ono da ipak idem do kraja i zavrsim. Serija je imala dobar pocetak ali negde usput je posrnula i pala... i to je to. ha :P HyoSeop treba jos koju 'istorijsku' dramu da odradi, ovako mi zao njegovog truda... 

- [BL] KieKoi , citao sam mangu i stvarno sam zadovoljan serijom. Mislim da su glumce veoma dobro izabrali!!! Ova mi je serija cisto uzivanje!

- [BL] Bite Me , sve do 8 epizode sam mogao reci da mi je ova serija nesto najlepse za opustanje zivaca. Volim seriju! ALI, osma epizoda mi je to sve unistila... sta se stvarno desilo i kako je doslo do onoga? I dalje se pitam i iako neki komentari mozda imaju smisla, sto sam citao, opet onakva reakcija i onda jos otici kod onog cudnog lika... Boze... ovo kao da sam gledao drugu seriju. Nisam bio spreaman za ovakav preokret... sad vise ni ne znam gde ovaj 'voz' ide. >>>><

The King's Affection , ova serija je imala dobru premijernu nedelju i ove nedelje mi drzi paznju. Sad, da li ce uspeti drzati moju paznju svih 20 epizoda, videcemo... ali za sada mi se svidja. Bice ovde svega... a opet bolja je od Lovers/Red Sky, samo da ne posrne. ooops XD //Dosta Korejskih serija se izgubi u drugom delu... istina!

Love is Science? , zavrsava i serija je vise nego dobra. Pored onoga volim te - ne volim te, serija je na kraju nekako ustala na svoje noge i postala veoma interesantna. Bilo je tu i iritantnih momenata i likova ali svi parovi su mi jednako dragi. Nedostajace mi! :heartxoxo:

 

Mislim da je to od onih sto trenutno pratim. Ne gledam nista vise.. malo po koji kratki film ili neku kratku seriju. Sad mi odgovara gledanje nedeljno serija pa i nemam u planu nesto puno 'zavrsenih' da pocnem... kad se malo sve rascisti, bice, nadam se!

 

Aoki Vuanpaia no Nayami , nesto da se nasmejete! :) Nije bila losa drama!

 

Neke od drama koje cekam:

Inspector Koo

Melancholia

The Red Sleeve (!!!)

Bad Buddy (BL)

Paint With Love (BL)

 

Dok ima sta da se gleda, dobro je! :P:heart1::approves:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Završavam The Long Ballad, uživala sam. Svidjeli su mi se i animirani dijelovi.

 

Sad slijedi The Imperial Coroner

 

A zatim:

Ancient Love Poetry

Falling Into Your Smile

Once Upon a Time in Lingjian Mountain

Serendipity

Ovo bi se moglo svidjeti @elpida2206 Jako hvale The Rebel

 

Korejske drame su me pomalo umorile. Planiram samo The Devil Judge i Hospital Playlist, a iščekujem The Youngest Son of a Conglomerate

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Puno pozdrava za sve. Hvala na vasim dragocenim porukama.Pre dva meseca sam pisala ovde ali mi nisu objavu postavili. 

 

Odusevila me Navillera i sada One and Only. Ova poslednja veoma dragi glumci. Gledam i drugi deo ali lagano. 

 

Od kineski sam pogledala stariju dramu Arsenal Military Academy. Bilo je dosta zanimljivih scena. Izdrzala sam broj epizoda. 

 

Hometown mi je bila simpaticna, mesto snimanja ostrvo zbog toga sam je i najvise pocela gledati. Pogledala sam i novu dramu od Ji Sunga ali me bas i nije nesto zainteresovala. 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

@elpida2206 pozdrav, drago mi je da si se javila :dorakiss:

S punim pravom su u članku nahvalili The Imperial Coroner

Drama ima baš sve elemente kvalitetne i popularne drame. Najviše mi se svidjelo što uopće nema gadljivih scena već sve objašnjava preko crteža.

Ako vam se bude gledala punokrvna špijunska drama, preporučujem The Rebel

Ovdje nema komedije, ali svejedno je zanimljiva. Glavni glumac me oduševio kvalitetom glume iako svi odavno znamo koliko je dobar

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam na preporuku @elpida2206One and Only i išla pogledati prvu epizodu drugog dijela ali nisam mogla jer mi je glavni glumac ostao kao karizmatičan u prvom dijelu a u drugom s onom frizurom mi je izgledao kao dječak i nekako su mi njihovi glasovi bili čudni ili je to samo u mom uhu. Možda su mi jednostavno ostavili prevelik dojam da ih ne mogu gledati u modernom vremenu :sweatingbullets: i očekujem svaki čas da će netko dojahati na konju :lol: 

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@puzlator isti utisak i za mene. Nisam mogla prepoznati da je to drugi lik. Nisu uopšte povezani  delovi tako da i nemoj se truditi ako ti ne paše trenutno. Malo više vremena mi je trebalo za drugi deo. Nije uopšte loša ideja što su drugi deo snimili. 

Spoiler

recimo kao neku utehu za kraj prvog dela

 

Young Lady and Gentlemen sam pocela pratiti, nisu me jos premorili. 

Od japanskih mi je bila simpaticna  Gibo to Musume no Blues. Realisticna drama. 

 

U svakom slučaju pogledacu tvoje preporuke @hobi

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Korejske drame počela sam pratiti između ostalog, zato jer nemaju sezone. Jedva se nečega sjećam iz prve sezone Hospital Playlist. Zadržali su šarm, samo ne znam što glume s brojem epizoda. Kao ima ih 12, a traju skoro dva sata.

Ancient Love Poetry je dobra za ovo hladno vrijeme, bajkovita i opuštajuća. Prvi put vidim kinesku dramu bez spojlera. U završnoj špici nema scena, nego idu slova kao poslije filma. :ok:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Young Lady and Gentleman najviše pratim zbog sporednih likova. Glavni glumac mi jednostavno ne sjeda i pokušavam njegove drame izbjegavat ali eto, nekako sam počela gledati ovu seriju iako većinu njegovih scena preskočim. 

 

Spoiler

A kad ubace amneziju u priču onda znam da im ponestaje ideja :lol:

 

  • LOL 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..