Quantcast
Jump to content
јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

@Mio- da, gledam na YT, to mi je glavni izvor za Kinu hehe, svaka im čast, izbacuju epizodu svaki dan. Komentare inače ne čitam, ništa pametno, a čovjek se samo nasekira.

I meni njihove drame sada više odgovaraju, čak razmišlam da bih ponovno gledala Love lost in time. Javljaj koje su vrijedne gledanja, ukus nam je sličan:D

Kod nas isto, sparina i kiša svaki drugi dan...da se zadrži na 24 stupnja bilo bi super

• Like 2

Da li ste bacili pogled na majice koje se prodaju na mdlisti? Danas jedna 10 dolara sa besplatnom postarinom.

Iz dosade gledam Meteor Garden tek prve epizode, moze se gledati za sada.

Vreme isto kao i kod vas, zbog ucestalih kisa posle toliko godina ni veliki bazen nismo postavili ove godine. Dobro sto je osmi mesec blizu, juce cujem od rodake u Italiji ako nemas klimu u stanu od sparine i glasnih turista ne mozes nikad da se naspavas.

• Like 1

Time - ne trošite vrijeme jer izgleda mi slično kao i Great Seducer a i ta je bila nešto na kalup Heirs i BOF.

Life izgleda da će prijevodi ići sporo pa ću malo pričekati da se nakupe epizode. 

Također čekam The Beauty Inside sa Seo HyunJin (iako me razočarala sa Temperature of Love ali znala je izabrati super serije) i još Lee Min-ki glavni glumac :wub:

• Like 1
  • Thanks 2

2 hours ago, puzlator said:

Time - ne trošite vrijeme jer izgleda mi slično kao i Great Seducer a i ta je bila nešto na kalup Heirs i BOF.

U potpunosti se slazem. Ne trosite vreme na ovo. :lol::sweatingbullets:

Still 17 (aka Thirty is Seventeen) za sada mi imala najbolju premijeru.

Witch's Love previse jeftino... dosta stvari koje nemaju veze sa vezom... ono, cisto cu probati jos dve epizode, ali mislim da znam gde ovo ide. xD 

My ID is Gangnam Beauty, malo potresna/teska premijera (prvih dvadesetak minuta) ali druga epizoda je bila dobra... za sada cu jos da vidim sledece nedelje. Glavni glumac, fali mu emocije i izrazaji lica su 0, ali eto... lep je. (da se ne lazemo... jeste. haha :wub::wub::wub:) Gde god odem svi lude za njim i samo o njemu pricaju. LOL Glumica, jeste u nekim trenutcima "stara"... ali nemam puno zamerki. Vec su vesticu dodali i otkrili kakva je u drugoj epizodi... tako da nemam sta da dodam. Nije me kompletno ni osvojila a nije bila ni toliko losa, da je odmah za baciti. xD 

Life nemam u planu, po samom plotu mi vec govori... Dosada! Ne gledaj! lol xD :lol::lol::lol: Cak me ni Lee Dong Wook ne moze naterati da gledam to. Samo cu se prisecati njega i njegovog Grim Reaper-a, za sada. ha ha ha 

• Like 2
  • LOL 2

Meni se vještica ne čini lošom obzirom da volim kvalitetne budalaštine...

:lol:

@Mio-gledas li mr.Sunshine? 

Ja sam jos na sekretarici Kim.

Ima dosta ovih kineskih ,medjutim puno epizoda ,ne da mi se...

• LOL 3

@MitziD Probao sam i nije to za mene... daleko ovo od Goblin-a i DOTS koje sam ja voleo, sve to prelepo izgleda ali sama prica je dosadna. A to sto 'daddy', 'playboy' i 'bad boy', svo troje trce za jednom devojkom me uopste ne zanima. Previse su! Mislim da je ovaj put Kim Eun Sook promasila! :lol: (Naravno ovo je sve moje misljenje, probaj pa vidi. :P )

Ah i ja imam problem sa kineskim, sto se tice epizoda... ali ovih nedelja samo krenem koja me interesuje pa vidim dokle idemo... ako mi dosadi, ostavim pa probam drugu i tako... sam... nasao Cinderella Chef i Guardian. Oh My General sam probao i kostimi su im uzas... sta ono ona nosi... no comment. :vicx: Volim plavu boju, ali sto je previse... previse je. xD 

Legend of Yun Xi mi bas izgleda zanimljivo kao i Bloody Romance koju sam nedavno nasao... ali ova druga tek pocela, prevoda malo... eh prevod je bas velika prepreka kod kineskih drama (pored broja epizoda), ima ih dosta zanimljivih a malo ih je prevedeno... bitno je samo da Viki i DF uzmu istu prevoditi. :wacko:

• Like 1

@Mio- bio si u pravu za uvodnu pjwsmu RTW, a ni drama nije loša:) Možda probam Your Honor, izgleda da je pravo u Koreji nepresušan izvor inspiracije.

• Like 2

@Mio- kad počnem gledati vješticu malo bolje, javim utiske.Ovako sam preletila samo ...

Oh My General sam isto preletila brzinski nekoliko epizoda , bas zbog toga sto su prvi put glavni glumci u neobicnim/suprotnim ulogama :D 

Ipak malo mi je previše ,nije samo ni kostimi ,nego eto ne znam...

Cinderela Chef sam počela  i Legend of Fuyao .Za Legend of Yun Xi nisam ni znala.Boze sta ima serija,Legend of ono ,legend of ovo..

korejske,kineske...ko ce to sve pohvatati.

Sad i Risky Romance,nema sanse sve stici.

• LOL 3

10 hours ago, MitziD said:

Boze sta ima serija,Legend of ono ,legend of ovo..

to sam i ja pomislila i išla provjeravati na koju točno legendu @Mio- misli:D

Inače, Majka je izvanredna, čak mi je i bolja od originala jer je produkcijski kvalitetnija,

• Like 2

@hobi Ja sam stavio RTW na pauzu, necu jos da prekinem sa gledanjem... 

@MitziD hahaha imaju oni dosta Legend of .... :lol::lol::lol:

Oh My General: a da ti nije onaj bio previse 'zenstven'? hahaha :lol::lol: Meni se u prvoj epizodi svidela samo ona reklama koju su pustili nesto na pola serije (ili malo ranije)... haha jeste da nije bilo prevoda ali me nasmejali. xD (na YT gledao)

Pogledao sam prve dve epizode Legend of Yun Xi i dobro izgleda... ali posle pogledane uvodne spice i pogledanog kraja (ne serije, nego odjavna spica :P )... cini mi se da ce ovo biti dosta "dramaticna" prica. xD Uvodna pesma im i nije nesto... bar cu ustedeti dve minute u ovoj seriji . 2+2+2 i eto 30 minuta haha

Ako neko planira da gleda Familiar Wife (pocinje sutra) sa Ji Sung i Han Ji Min... javljajte utiske pa cu onda videti da li da se ukljucim i ja. xD

Posteri za novu vikend dramu Hide and Seek bas zanimljivi... :lol:

Spoiler

Hide-and-Seek-Poster1.jpg

Hide-and-Seek-Poster2.jpg

• LOL 2

4 hours ago, hobi said:

Inače, Majka je izvanredna, čak mi je i bolja od originala jer je produkcijski kvalitetnija,

Znala sam da ce ti se svidjeti .Kvalitetna serija stvarno ,mogu je izdvojiti u jednu najboljih sto sam gledala ikad.

Najemotivniji mi je bio dio recitacija iz Our Town-a  Good-by, world,. Good-bye to clocks ticking, Oh, earth, you're too wonderful for anybody to realize you. .Tu sam se onako posteno isplakala ko malo dijete ,jer sam prije nepunu godinu imala gubitak ....

Majka je za ovu godinu meni :heart:

3 hours ago, Mio- said:

@hobi

@MitziD hahaha imaju oni dosta Legend of .... :lol::lol::lol:

Oh My General: a da ti nije onaj bio previse 'zenstven'? hahaha :lol::lol: 

Reveal hidden contents

Hide-and-Seek-Poster1.jpg

Hide-and-Seek-Poster2.jpg

nije nego mi je ona previse muskobanjasta i to mi ide na zivce.

On mi je meden,ne volim grubijane i međede.

Ako je muskarac "zenstven i njezan" ne mora znaciti da je manje musko od prosjecnog drvosječe sa majmunskim nagonima :wub:

@hobi jesi vidjela sta Turci napravise od Majke  :lol:

• Like 3

33 minutes ago, MitziD said:

@hobi jesi vidjela sta Turci napravise od Majke  :lol:

nisam ni pokušavala, bilo mi je dosta da vidim najavu:lol:

Ne znam zašto, ali kad slušam turski jezik preko laptopa ok je, ali kad ga čujem na tv-u zaboli me glava, previše je piskav, naravno, mislim na žene. A muškarci... ne znaš koji je ružniji:blink:

• LOL 1

23 hours ago, hobi said:

mislim na žene. A muškarci... ne znaš koji je ružniji:blink:

kako koji .Kivanc, Bali beg,Caglar Ertugru  su  bas lijepi i zgodni .Ima ih jos.Svugdje imas i lijepih i ruznih .

Jedna preporuka ,sinoc pogledala .Odlican film ,desetka 

@Mio- posto volis bromnce,na fb stranici Viki imas prekoruke za dosta drama.

• Like 1
  • Thanks 2

Čitam da je Familiar Wife ista kao i Go Back Couple. JiSung i JiMin su popularni glumci pa ne znam zašto su izabrali neku dramu koja je već snimana na isti kalup ali možda ima nešto u priči što će se kasnije zapetljati. GBC mi je bila baš opuštajuća i u nekim trenutcima tužna tako da ne znam jesam li za još jednu samo malo mračniju verziju te iste priče. Budem čitala komentare ali već sada vidim da dosta njih nije oduševljeno zbog prevelikih sličnosti. 

• Like 3

Nemam više planova ali njih moram gledati pa makar pet epizoda, kao što je i on rekao u razgovoru sa novinarima da je dugo godina čekao saradnju sa Ha Ji Min tako sam i ja čekala dugo njih dvoje na ekranu. Kao da nas Ji Sung čita, sviđa mi se i rečenica gde kaže

Spoiler

Ji Sung, who plays the character Cha Joo Hyuk in the drama, said, “I always wanted to work with Han Ji Min. I think we’ll be a good match. There are a lot of attractive, single actors out there, so I’m sorry I’m a married man.”

Jedan lep romantični film

• Like 2

@puzlator Bas i ja vidim na MDL, dosta njih poredi seriju sa GBC. Meni je GBC bila stvarno jedna dobra drama i jedna od iznenadjenja, jer nije bila u planu za gledanje ovde... tako da su me prijatno iznenadili, opet i veoma emotivna... tako da ni ja nisam nesto za GBC 2. :lol: A Ji Sung-a nisam gledao vec duze vreme u nekoj drami... Serija Defendant nije bila za mene, kada se prikazivala a ni sada me ne vuce da gledam, iako citam dosta dobrih komentara o seriji, a znam da ste je i vi hvalili. ;) 

Hvala na preporuci @Vanilia Stavljam na listu, pa kad mi se budu gledali filmovi, probacu ^_^ 

• Like 1

Mio kada ti bas bude do kvalitetne drame Defendant je pravi izbor. Nisam ni ja pogledala jos par drama od Ji Sunga neke su starije nisu nigde postavljene ili nema prevoda. Svi gledamo ono za sta smo trenutno raspolozeni. Izbegavam vise pakovati puno drama u listi koje cu kao gledati biram nasumice a i dobar je osecaj.

Mio jel ne gledas TH vise privode kraju sa prevodom....

• Like 1