Quantcast
Jump to content
јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

Spoiler

36639419_2045004419095759_84073953036442

Spoiler

36707704_2045004379095763_84794514545731

Spoiler

36664472_2045004375762430_27682569351059

Spoiler

36674193_2045004329095768_81884172292812

Spoiler

36677045_2045004299095771_59521748608839

https://www.soompi.com/2018/07/16/lee-joon-gi-talks-past-works-wanting-work-ha-ji-won/

“At first, I was really scared of Choi Min Soo. Before filming began, I even had nightmares about him. Every night, he appeared in my dreams and yelled, ‘Why are you acting like that?’ I was so nervous. But from the first time I met him, he was really cool and fun. He said, ‘What’s up Joon Gi?’ and hugged me. I was so thankful and I learned a lot.” :lol: ovako komicnog glumca nema na planeti i konacno da je rekao za HJWon.

Juce brisem stare poruke u inboxu i setim se anagard. Pogledam njen zadnji post 9 marta 2016 i na strani 681 kao da je bio njen pozdrav. Retko vesela i zanimljiva osoba.

Spoiler

Ko to mene saranjuje  E bas uzinat necem da mrem Nemam lap  onaj moj otisao u vecna lovista, tako da eto, ipak je nesto riknulo u mom slucaju. Ali polako skupljam kintu i preporuke tako da cu uskoro, bar se nadam, opet biti sa vama da komentarisemo...i smejemo se

5 hours ago, Vanilia said:

https://www.soompi.com/2018/07/16/lee-joon-gi-talks-past-works-wanting-work-ha-ji-won/

“At first, I was really scared of Choi Min Soo. Before filming began, I even had nightmares about him. Every night, he appeared in my dreams and yelled, ‘Why are you acting like that?’ I was so nervous. But from the first time I met him, he was really cool and fun. He said, ‘What’s up Joon Gi?’ and hugged me. I was so thankful and I learned a lot.” :lol: ovako komicnog glumca nema na planeti i konacno da je rekao za HJWon.

Juce brisem stare poruke u inboxu i setim se anagard. Pogledam njen zadnji post 9 marta 2016 i na strani 681 kao da je bio njen pozdrav. Retko vesela i zanimljiva osoba.

Reveal hidden contents

Ko to mene saranjuje  E bas uzinat necem da mrem Nemam lap  onaj moj otisao u vecna lovista, tako da eto, ipak je nesto riknulo u mom slucaju. Ali polako skupljam kintu i preporuke tako da cu uskoro, bar se nadam, opet biti sa vama da komentarisemo...i smejemo se

Nadam se daj je ziva i zdrava :wub: slazem se sa tobom u potpunosti .Jedna harizmatična ,dobra duša.

Heart Signal 2 

Spoiler

Zavrsila sam ,iskreno jedva sam dočekala kraj .Smorili su me voditelji sa bespotrebnim naprđivanjem(izvinite na izrazu al brate...) i pretjeranim reakcijama .Jednostavno sam stekla dojam da je pola od onog namješteno kao što neko reče.

HW -  ne mogu nikako shvatiti onoliko favorizovanje njega od strane onih zena !?Svakoj se svidio podsvjesno ...

Dozivjela sam ga kao jednu veoma emotivno nestabilnu osobu ,nespremnu da se veze i upusti u nesto ozbiljno .Vjerovatno to vuče od prethodne veze od 5 godina i zbog toga je na kraju izabrao onu malu  .Mala ni brige ni pameti .Lakomislena i djetinjasta ,mada mislim da nije loša osoba .Jednostavno je nezrela pa nam se zbog toga čini kao najmlađa ,a nije jer je godinu dana samo mlađa od Yj .

Tako da je kuharu bilo na kraju lakše ući u vezu sa malom nego se upustiti u nešto ozbiljno sa YJ ,međutim,  ispao je  negativac zbog toga što je sve vrijeme davao lažnu nadu YJ i doznanje da mu se samo ona sviđa. Tu samo potvrđujem ono s početka- da je nestabilan i da nema karakter Kad je vidio koliko je sati ,povukao se kukavički.

O YJ nemam bas takođe puno komplimenata ,ušla je u ovu pricu kao da trazi muža ili kao da joj zadnji vozovi prolaze..Previše je navalentna ,dosadna i ono plakanje wtf...?? :mellow:Upoznala si bukvalno  juče čovjeka i plačeš kao neka klinka ,žena od 28 godina,Mislim to mi je tako blesavo da ne mogu pojmiti .Previše je navalila na kuhara ,išla mi je na živce sve vrijeme.

Ne zelim sad pricati o fizickom izgledu ,na kraju krajeva on je namjanje vazan.

Da skratim ,najstabilniji par i najnormalniji su  SDaEun i onaj njen kompjuteraš .

Ljudi su bili svjesni sve vijeme svega i normalno se ponašali , malo je on previše živahan za moj ukus ali ne čini se loš .

Ona je prelijepa ,nisam joj našla nikakvu manu .Nije se toliko isticala.

Doktor jako fin,pazljiv ,dobar ali neodlučan .Tipičan blizanac..Ne zna šta želi .Ne moze da odluči ,svako malo mijenja mišljenje ...ne paše mi takav tip ličnosti.

Onaj mali najmlađi je najbolji .On je sve vrijeme zacrtao u svom srcu koga hoce i nije skrenuo sa puta hahahahaahahahah

Čini mi se kao najkompletnija ličnost.međutim jako je mlad i čovjek još uvijek nije mentalno izgrađen u tim godinama tako da ga ne mogu sad okarakterisati kako treba.

I još ona Jang Mi..suludo mi je da je ona bila uvijek neko ko "izvisi " jer se nikome ne sviđa pošto je svak prethodno već imao "odbranicu  svog srca" .Zena sa onakvom karijerom i ljepotom ..Tipičan karijerista ,nije nju toliko bilo ni briga za muške tamo  B) Sviđaju mi se njene oči . Sve to upravo i govori da je to najobičniji reality i da su svi tamo došli zbog popularnosti i love .Lova na prvom mjestu :D  

U one kombinacije na kraju uopste ne vjerujem ,mislim da su svi ostali dobra raja .

@hobi ,nisam znala za Kanski festival.Potpuno zasluzeno za Mother.Sama cu sebi dati plus jer izaberem uvijek kvalitet da gledam :lol:

Starija glumica glumi i  u LLawyer ,i tu je odlična.Bilo mi je drago poslije Mother opet gledati .

• Like 4

HS

Spoiler

Slazem se takvi su utisci iz HS. Najmladi clan kao da je po razmisljanju tamo bio najstariji clan.

@hobi

• Like 1

Bilo bi dobro i te kamuflirane dame pogledati @hobi citam koliko su se ljudi nasmejali dok su to gledali.

• Like 1

Ja sam gledala Real Men epizode koje su prevedene među njima i s tim ženskim članovima i ima dosta smiješnih dijelova ali kao i u svakoj zabavnoj emisiji postoji jedan-dva lika koji pretjeruju da bi bili na televiziji pa malo upropaste doživljaj. Meni je općenito YoungHee draga i zna se uklopiti u različite skupine a opet kao komedijaš podigne atmosferu.

Nedavno sam ponovno pogledala neke epizode  od Human Condition (sezona 1) tako ako koga zanimaju ima KBS na youtube kanalu prevedene emisije.

• Like 2
  • Thanks 1

Društvo moje drago, ne gledam trenutno ništa zbog događanja u RL, ali imat ću u vidu vaše preporuke.:)

• Like 2

Gospodin Sunčani

Spoiler

U početku četvrte epizode vidjeli smo lik Kudo Hine odjevene u tradicionalnu korejsku nošnju hanbok i pogleda punog nostalgije. Producenti serije su izjavili: “Lik glumice Kim Min Jung pati zbog odluka koje je njen otac odabrao o njenom životu, istih tih odluka koje su i preokrenule način njena života. Kim Min Jung savršeno izražava glumom Hininu složenu prošlost.”

I dok je lik Hine vrlo zanimljiv jer nam nije potpuno jasno kojoj strani će se ona prikloniti (pobunjeničkoj ili japanskoj), slično se pitanje nameće s likom yakuze Goo Dong Mae-a. No, oko samog lika kruži i dodatna kontroverza.

Naime, lik Dong Mae (Yoo Yeon Seok) je prema originalnom scenariju trebao biti član Društva crnog zmaja koje je u povijesti bilo povezano s pro-japanskim pokretom u Koreji. Javnost je kritizirala ovakvu odluku, optužujući scenaristicu Kim Eun Sook (“Tajni vrt”, “Dostojanstvo jednog gospodina”, “Nasljednici”, “Potomci sunca” ,“Goblin”) da romantizira ideju japanske invazije u Koreju te da ne odražava stvarni povijesni kontekst tog vremena. Stoga je produkcija drame odlučila promijeniti karakter lika i ponovno snimiti neke scene koje ga uključuju.

“Nismo imali nikakve namjere podržavati pro-Japanske ideje. Naša namjera je bila prikazati uništenje čovjeka koji je rođen kao pučanin za vrijeme tih nasilnih vremena, čiji su život i obitelj bili iskonski protreseni vojnicima, te je on bio primoran živjeti sudbinom koju nije mogao promijeniti. Kako je radnja ove drame smještena u (politički) osjetljivo doba, sad shvaćamo da smo trebali biti pažljiviji u svojim namjerama i naporima.”

(Izvori: heraldpop, Tvreport, sportschosun)

Spoiler

Kineskinja Li Ziqi ostala je siroče kao beba, i odneli su je na selo da živi sa babom i dedom. Danas živi u tom istom selu i ima svoj YouTube kanal na kojem pravi razna jela u tišini...  Sve sama snima i režira. U ovom klipu pravi kimchi (korejski kiseli kupus).
Pogledajte joj i ostale klipove, ne zna se koji je bolji.

• Like 1

Kako je nastao naslov Pretty Noona...

Spoiler

Originalni naslov serije "Ima nešto u kiši", bi zapravo na engleskom glasio "Pretty Noona Who Buys Me Food" što bi se moglo prevesti sa "lepa starija seka koja me časti hranom". Složićete se da zvuči u najmanju ruku čudno, pa je donekle jasno zašto se u prevodu na engleski na većini sajtova koristi ovaj drugi naslov.
Kada su režisera drame, g. An Pan-Seoka pitali otkud takav naslov, odgovorio je da je bio inspirisan intervjuom jedne veoma poznate glumice. Radilo se o intervjuu koji je svojevremeno za "W Korea" dala glumica Song Hye-kyo. Bilo je to vreme kada se još uvek samo govorkalo o njenoj vezi sa glumcem Song Joong-kijem. Poričući da tu ima bilo čega ona je odgovorila novinarki kako, iako je u poslednje vreme vrlo bliska sa Yoo Ah-inom i Song Joong-kijem, ona za njih najverovatnije nije ništa više nego "nuna koja im kupuje hranu". No, posle bi, šta bi.

• Like 2

On 7/20/2018 at 6:29 PM, Mio- said:

Preporucujem vam da probate Guardian ( @hobi :D) i Cinderella Chef.

Probala sam i jako mi se sviđaju:)

G: zanimljiva radnja i simpatični likovi, bromanca je uvjerljiva. Svaka epizoda ima cliffhanger što mi odgovara (kao u PWY )  OST je odličan, početak uvodne pjesme podsjeća na Igru prijestolja.

CC: jako zabavna drama sa  miksom žanrova. Sviđa mi se lebdeća hrana haha

Je li tko gledao About Time?    Čitam da je drama jako razočarala                   

• Thanks 1

5 hours ago, hobi said:

Probala sam i jako mi se sviđaju:)

G: zanimljiva radnja i simpatični likovi, bromanca je uvjerljiva. Svaka epizoda ima cliffhanger što mi odgovara (kao u PWY )  OST je odličan, početak uvodne pjesme podsjeća na Igru prijestolja.

CC: jako zabavna drama sa  miksom žanrova. Sviđa mi se lebdeća hrana haha

Je li tko gledao About Time?    Čitam da je drama jako razočarala                   

hehe Lepo sto ti se svidjaju. ^^ Samo pazi, ako gledas G na YT, nemoj citati komentare... ja danas malo posle 31 "spustio se dole" da procitam sta ljudi misle o epizodi i svi pricaju o kraju serije... dobro pa nisam previse procitao, ali bolje da ne otkrivam. Oprezno! :P 

Kao i G, CC se i meni svidja a i humor mi je tu bas dobar, bez neke ogromne drame za sada... samo sto posle 19 epizode prevod je bas los, pa cekam da viki pocne prevoditi. Dobili su licencu, epizode su izasle, pa bi trebali polako poceti. XD 

Ovih dana me mnogo privlace kineske drame, samo trazim ove novije i gledam imali prevoda. Trenutno polako gledam 'Rule the World' i nije toliko losa... za sada. Negde sam citao da se ljudima nije svidela i to.. meni je za sada ok, jedino sto mi malo smeta je to sto svi muskarci tamo hoce glavnu junakinju. ha ha ha Previse...   Da su malo povukli na komediju, moglo bi biti mnogo bolje... ovako sve ozbiljnije a i poneke scene iz 'buducnosti' nemaju veze s' vezom... osim toga, sve drugo mi odgovara. lol Cak i te frizure mi ne smetaju... :D OST je dobar... postavio sam pesmu koju pustaju na pocetku. Bas lepa :wub: Ne preskacem pocetak, tih 2 minute... samo da cujem opet i opet ovu pesmu :lol::wub:

Cekam prevode za nekoliko njihovih novijih drama... kao SCI (radjena po BL knjizi, koliko sam ja razumeo... zanima me bromance. lol ). Od Leo Wu drama je pocela i vidim da polako prevode na YT, Tomb of the Sea. To ce da priceka... ono pre sto hocu da probam je Legend of Yun Xi, ima prevod do 30 epizode (od 48 mislim) ... pa kad zavrsim sa RTW, cu da probam. :P 

Pa da ne pricam o Martial Universe... pocinje sledeceg meseca. ^^ 

A o vremenu @hobi ovde je toplo ovih nekoliko dana. Bilo kise, a sad opet toplo... sve to vise vuce ka sparini nego toploti. I onda ove oluje... vreme nije normalno. Meni zima vise odgovara. Vrucine ne podnosim :lol::vicx::sweatingbullets:

• Thanks 1