Quantcast
Jump to content
јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

@hobi ha ha Ja tebi odgovorio u K-pop temi... sad cu ici 'obrisati' post. :tongue: Vidim da probni video radi... pa mozda je onda do tog videa... nece svi da rade xD 

Znam da se KBS kpop snimci sa YT ne mogu postovati kao ovi ostali... vidim da je to KBS World...  pa je mozda ista situacija. :wink:

• Thanks 1

@Mio- ha ha kakav dan... prvo soompi smota mene, a onda ja tebe:lol:Stavi neku pjesmicu umjesto tri točke:tongue: Pokušavala sam popraviti post s tvojim imenom, stisnem quote, lijepo obrišem, stavim pjesmu, a na kraju bude novi post, a ne ispravak i tako 2 puta:lol:

• LOL 1

Prva epizoda i prva sezona Heart Signal zabavnog programa nije losa. Ne sećam se da je neko pisao o njima. Da li je neko gledao, interesuje me da li su u prvoj sezoni sve epizode prevedene? Pogledacu i na listi i oni su uneli zabavne programe.

• Like 1

40 minutes ago, Vanilia said:

Prva epizoda i prva sezona Heart Signal zabavnog programa nije losa. Ne sećam se da je neko pisao o njima. Da li je neko gledao, interesuje me da li su u prvoj sezoni sve epizode prevedene? Pogledacu i na listi i oni su uneli zabavne programe.

Prva sezona je cijela prevedena. Mislim da sam bila spomenila da je meni osobno onaj odvjetnik jeziv ali sve u svemu sviđala mi se sezona. To mi je bila prva takva emisija i onda sam se navukla na Terrace House tako da sam sljedeća dva mjeseca provela gledajući Terrace House, My Daughter's Men (preporučila bih samo prvu sezonu jer druga mi je bila puno lošija sa očevima željnim slave a od treće sam odustala) itd.

• Like 2
  • Thanks 1

Mislim da  ću pogledati i HS 2 kao i TH slučajno sam i o njoj čula. Što se tiče prve sezone HS nisu mi dozvolili da tvoje ime bude označeno prvo pa je post ovog izgleda

Spoiler

Moglo se dosta stvari primetiti kao i da prvi utisak nije uvek prava slika i stanje neke osobe. Kada su tek stigli u kuću učinilo mi se da bi najmlađi par najviše si odgovarao što se i desilo na kraju, a zaista sam za YK i SW najviše htela da se ostvare ali veoma su slični  u neotvorenosti i provokacijama druge osobe tako da im njihova zajednička privlačnost tu i nije pomogla jer kada su zajedno nemaju šta da pričaju.Mislim SW je veći problem bio kako da uvek izgleda kul pred YK nego da joj iskaže sebe.  JC mi je delovao pouzdano i proračunato u prvim epizodama, kasnije je već i on odlučio se za tu jednu osobu.Sve ih je prvukao ne samo zbog poslovne okucapije već više sa strpljivim i mirnim stavom. Od početka su mi bili najstabilniji i ostali do kraja KSW i Ara.Njihov prvi izlazak mi je ostao u sećanju, kako neko od prvih trenutaka može tako dobro da se uklopi. Nekako najmanje smo videli od Se-ri u drugom delu pitala sam se na kraju zašto ne neki izlazak sa HW jer oboje vole kuhati. Drago mi je iako je kratko trajao taj susret da se dogodio. Najmanje sam od njih videla i stekla neki utisak pa su mi ostali kao najdrazi likovi. Na prvu njen ulazak mi je bio čudan ali navikla sam se na nju, najsimpatičnija je samo da nije bila tako naprasno iskrena. YK fascinantno kako je druga osoba kada je u društvu JC idu mi stvarno zajedno. JW snaće se i bez YK . JW iako je u većem delu delovao kao ozbiljna mlada osoba ima tu tvrdoglavu crtu u sebi kao i većina ljudi toga doba, njemu i YK je više vremena trebalo da shvate kakav pristup treba da imaju jedno prema drugom i da shvate da su jednako zatvoreni. I na kraju imam stvarno utisak da je ovaj program ipak pomalo skriptovan. Najinteresantnije je kada su tu neke osobe koje nisu u toj kentertaiment branši. Meni je na prvu kada je tek stigao KSW delovao kao osoba koja će ih sve osvojiti ne toliko svojim izgledom već ostalim kvalitetima. Kao i svi tako i učesnici imaju svi svoje prednosti i mane. Za neke će se druženje nastaviti i posle programa. Trebam još epizode posle programa da pogledam. JC što bi rekli tiha voda što brege roni. Svi imamo te neke osobine i crte ličnosti koje se drugima ne bi svidele tako mislim i za njega. On je hteo neke stvari da prikrije a opet neke druge su isplivale, ne može se uvek sve prikriti za dugo. Više sam pratila ovu sezonu kao neku seriju. Posebno su komentari voditelja pomogli u svim tim plot tvistovima ha.. ha Shin Dong me iznenadio u predvidjanjima. Vizuelno dvoje najlepših u tom programu su završili zajedno YK i JC. Najmlađi par se najbolje razume i druži, njihovi sastanci su bili živahni i dinamični. Čudi me kako se nisu pronašli Se ri  i KSW jer su oboje brutalno iskreni jedino nisu jednako bučni. KSW niko u tome ne može nadmašiti.  HW  malo smo videli od njega kao da je bio ubačen da im pomrsi konce. <Što rekoše idealan da idealniji ne može postojati. Pedantan, vredan, zna dobro kuhati,  zgodan, izgleda fino ima dobre manire .....a mora da ima nešto negativno.....

@puzlator

• Like 1

@Vanilia kako lijepa profilna slika, odmor za oči:) HS prva sezona je cijela prevedena, a TH samo prvih osam od svake sezone. Ali ja sam svejedno pogledala i zamišljala da sam na Havajima:)

@puzlator vidim da si iskusna variety gledateljica, hvala na preporuci. Trenutno gledam I live alone i I can see your voice 3

• Like 1
  • Thanks 1

Suits

Spoiler

Serija ODIJELA snimana je prema istoimenom američkom predlošku. No, njen producent Kim Jin Woo rekao je da to ujedno bio i glavni izvor njegove brige.

“Htjeli smo interpretirati izvornu seriju, ali ne i imitirati ju. Ako ju promjenimo do te mjere da postane previše otvoreno korejska, narušila bi izvorni osjećaj serije. Pokušamo li ju samo kopirati, ne bi odražavala ni malo našu kulturu.”

“Odijelima” se Jang Dong Gun vratio na male ekrane nakon čak šest godina odsutnosti. Izjavio je da svaki dan radi na vrckavosti i inteligentnom humoru glavnog lika jer mu je to glavni izazov u ovoj ulozi.

@Vanilia mislim i ja  da su sve te njihove zabavne emisije malo unaprijed isplanirane tako da i ovo nije bio izuzetak. Neke scene su izgledale napravljene za malo drame ...

@hobi Mislim da mi dosta odgovara njihov humor pa tako da dosta tih emisija pratim. Za I live alone drago mi je da su se ovih zadnjih godinu-dvije više fokusirali na prijateljstvo između voditelja ali katkad mi izgleda da nemaju epizodu pa onda daju jednom od njih da nešto radi bezveze (u većini slučajeva su mi Henryevi isječci baš isforsirani i ono njegovo mi ponašanje nikako ne odgovara)

Žao mi je što I can see your voice na kraju sezona ne izdaju albume s verzijama od kandidata jer su mi neke izvedbe bile odlične 

TH ima više sezona koje su podijeljene na sezone 

Spoiler

Boys x Girls Next Door trenutno prevode i negdje su na 70/98 epizoda. Bila sam gledala online Boys & Girls in the City ali mislim da su te epizode obrisane. Aloha State ima samo prve dvije sezone online a trenutno traje Opening New Doors.

• Like 3

@puzlator pogledala sam i HSignal 2 do 9 epizode nisam imala velika očekivanja. Sviđa mi se malo više nego prva sezona.  Hvala za preporuke. Započela bih TH ako pronađem epizode.

@hobi mi po sezonama prvo sneg, kiša, sada cveće pa  uskoro morske slike. Nema ništa lepše od prirode. Hvala za preporuke. Da li je lako pronaći epizode I live alone. Pretpostavljam da se mogu gledati zasebno.

Gle nisam većinu tih kineskih gledala Sparrow interesantno izgleda.

Lawless Lawyer odlicna

Come and Hug Me za sada veoma upecatljiv pocetak

• Like 3

Završila sam My Mister i dugo ću je pamtiti. IU se prilično popravila, svaka čast na hrabrom izboru uloge. OST je odličan. U prvoj emisiji Immortal Songs koju sam gledala, pobijedio je JK Kim Donguk s pjesmom One million roses i drago mi je što sam ju ponovo slušala u drami. Da ne znam pjevača, pomislila bih da to glavni glumac pjeva:) Evo nastupa

• Like 3

Hvala za te postere sa LMH @hobi :wub::wub::wub: Kad imas vremena, pusti jos koji :tongue: 

A sto se tice te serije... probacu, samo zbog glavnog para ali ovih nedelja sam shvatio da mi nesto, bas, kineske moderne drama uopste ne leze. Sama prica je previse tipicna za moj ukus, znao sam ja to jos od kada je prvi put vest izasla o toj drami i plot se pojavio ali sam rekao sebi, zbog njih... moram, jedna epizoda... jedna. Pa cu da vidim sta dalje. Ipak PWY je nesto najbolje iz Kine i gde su oni bili i opet sto su zajedno i u stvarnom zivotu. ahhh Moram probati... odluceno. Cim probam... javicu utiske. :D Ako ti slucajno probas.. javi. Ja cu ipak gledati. ha ha ha :tongue::lol:

E bas sam gledao te snimke kad su izasli. :tongue: Zanimljivo. :lol:

6 hours ago, hobi said:
  Reveal hidden contents

32852480_2064100220497025_82827448858789

Za početak ljubavnu komediju sa zanimljivom pričom. Moji su jako dobro reagirali na Oh my Lady.

Ja bih prvo video sta taj prijatelj gleda od ovih serija pa na osnovu toga nesto preporucio. :tongue: Ali jeste da su rom-com-i najbolji izbor... ljubav i smeh, nema lepse. ha ha Ali opet moras biti pazljiv koji rom-com biras... ima onih gde odu u totalno pogresnom smeru pa se pitas je li ovo rom-com ili makjang. HA HA HA 

Miss Hammurabi sam poceo i svidja mi se. Glavni par me bas iznenadio i to lepo, a likovi oko njih isto su zanimljivi i drze paznju. Nadam se da ce nastaviti ovako. 

Come and Hug Me sam takodje probao i dobra je serija, ali za moj ukus, malo previse 'melodramatic' trenutno, tako da je planiram ostaviti. Kad mi dodje i budem spreman za drame tog tipa, onda cu se vratiti.... trenutno ne mogu bas da 'uzivam', kao i drugi. XD 

• LOL 1

@hobi on bolje peva nego sto priča, bilo bi dobro pozvati ga ovde da se druži s nama ako nas već ne čita. Dobro mu ide s obzirom koliko je težak jezik za izgovor, sa s imaju znači problem. Od svih stranih jezika korejski i uopšte ti azijski jezici jesu teški za učenje tako da i nešto malo ako naučiš i savladaš budeš prezadovoljan. Puževim korakom se uče. Meni bi za početak da znam čitati korejski bilo dovoljno, uz vežbu i ponavljanje nije nemoguće.

Da kako je našim jadnim vojnicima sada služiti po ovim vrućinama. Nisam znala da ovde postoje neki LMH-oovci mislila sam da sam zalutala na pogrešan forum :lol: očekivala sam neke dramske postere...

Come and Hug Me stigle nove epizode. Odlična je od svih novih favorit.

THouse zarazna. Kako tužni budu rastanci.

• Like 2