Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@lexiesanja  to je ovo j glumac  Oh Seung Yoon  u The Legend s tom sivom kosom izgleda da su to dve različite osobe u pitanju.

http://www.hancinema.net/korean_Oh_Seung-yoon.php
http://www.hancinema.net/korean_Seong_Hoon.php

@jasy u pravu si da je bolje gledati jednu pravu dramu nego deset malih dramica koje su so- so, meni je Princes Ja Myung Go u planu uskoro a i Warrior Baek Dong Soo. čujem da je odlična drama,Jumonga ostavljam negde za sredinu godine.Pa mi ćemo poznavati korejsku istoriju bolje od njih uskoro.

http://www.gooddrama.net/korean-drama/warrior-baek-dong-soo

Link to comment
Share on other sites

@aida imaš na dramacrazy neke filmove postovane,nisam gledala. Teško mi je pronaći neki odličan film a da je korejski osim onih starijih što smo ti već preporučili.
@hobi da biće pre da je za snimanje sajt,čini mi se da nema prevode za sve drame.Slučajno sam danas pronašla stranicu kad sam htela pogledati novi par u WGM.

Link to comment
Share on other sites

@orhideja Koliko sam malo pogledala je prvo prica o Jumongu onda je Kingdom of the Wind (glavnu ulogu igra isti glumac) koja je prica o Jumongovom unuku koji je sve sta je osvoji Jumong poslao k vragu i ubio svoje roditelje (kako je i rekla @lexiesanja ). A trece Ja Myung Go jos nisam skontala. Nesto o nekakvom bubnju (?) koji ima isto ime ko Jumongov unuk. Kako je ta drama povezana sa prvim dvima nije mi bas jasno samo znam, da cu opet morati gledati napusenu PMY  #-o. Mama je gledala ovu zadnju i njoj je to jedna najboljih drama.

Ja sam samo sretna sto su zadnje dvije na Vikiju. (JMG je dozvoljena za sve regije ako mozda koga zanima)

Link to comment
Share on other sites

@jasyI meni se ova zadnja čini dobrom dramom PJMG,Jumong bih gledala zbog glumice iz Thorn Birds, Han Hye Jin odlična je i fino mi izgleda sa glavnim glumcem,kažu da je baš istorijska drama nema neke romanse ,verovatno se ostale drame što navodiš mogu posebno gledati,nekako me pre privlači Quenn Seon Duk,bila sam počela davno jednu epizodu gledati.Koliko dobrih drama bojim se da ćemo oslepiti gledajući toliko puno epizoda dnevno. Juče čitam sve pohvale za novu dramu KJH Incarnation of Money ali ne mogu je početi gledati još.


Link to comment
Share on other sites

@orhideja Nemam pojma jer ja nisam romance freak. Ima romance ali se ne fokusiraju na to. Dovoljno, da znas ko koga voli. Svejedno Jumong nije bio Casanova vec heroj ;) Dosta drugih stvari ima u drami koje su vise zanimljive od same romance.

Queen Seon Duk je potpuno druga era. Mislim, da je ona vladala u Silli, to je mislim, da pred Goryeom. Ni to nije romanca.

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako nekako ide:
- 194 - 108 BC Gojoseon  Jumong (pocetak)
- 300 - 57 BC Buyeo Jumong (vecina drame, Jumong zapocne eru 3 Kraljestva sa Gugoryeom)
- 35 - 668 BC Goguryeo (pocetak 3 Kraljestva, jedno od kraljestva bila je Silla (Queen Seon Duk) ) Kingdom Of Winds , Jumongov unuk unisti Gugoryeo, Legend)
- 892 - 936 ''Kasna'' 3 kraljestva (vjerovatno o tome govore drame Kingdom of WInds i JMG)
- 918 - 1392 Goryeo (Faith, Great Seer govori o kraju Goryea)
- 1392 - 1897 Joseon (Tree With a Deep Roots...)
- 1897 - 1910 Korejsko cesarstvo (Bridal Mask - vrijeme pred 2WW)
- 1948 se razdjeli na S i J Koreju (kad se rjese japanca)

Nisam gledala svih drama pa neznam koliko u drami su fikcije i koliko je prava istorija.

Evo linka: http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Korea

Mozda sam sta pogrjesila nemojte me tuci 1 sat u jutro je :P

Link to comment
Share on other sites

@aida sto glava? Meni je to bas zanimljivo. Dobro ovaj moj spisak je samo okvir. Ozemlje se je non stop mjenjavalo i nastale su ''drzave'' u ''drzavi''. Tipicna istorija kao i kod nas. Malo se vole malo ne vole. Onda si nesto podjele, nesto si ukradu...

Link to comment
Share on other sites

Bila mi zelja studirati istoriju, knjizevnost, engleski i geografiju(problem je, da mozes odabrati samo dvoje)... ali se nisam mogla odluciti pa sam na kraju odlucila na medicinu... vise para ima tu.

Link to comment
Share on other sites

@aida joj jadna ti. Cudno, da nas prije nikad nije boljela glava a sad od tih starih kanta umiremo. I meni je prije godinu dana na starom kompu crko monitor pa te razumijem.

Ja nisam bas dosta istorijskih pogledala. Kad sam pocela sa Faith sam pala u tu njihovi istoriju. Prije sam samo znala sta je Joseon. Kad sam cula za Goryeo nije mi bilo nista jasno. :D

Link to comment
Share on other sites

@aida nisam doktorica. Vec diplomirana medicinska sestra. Kod nas je glupo da ne moze medicinska sestra postati doktor. Tako, da sam sad sve zavrsila iz svoje struke. Samo mi treba 8000 eura za magisterij LOL. Nisam htela u gimnaziju jer sam se bojala, da je necu moci zavrsiti sa dobrim ocjenama. A sa gimnazijom si niko i nista. Ovako bar imam neki naziv.

Link to comment
Share on other sites

To je slabo. Znam, da mi je rodjak o tome govorio. Kad sam bila zadnji put u Bosni pokusao se upisati na glumu. Ali nije ponudio dovoljno novca pa nije bilo nista iz toga. Sad studira Turski.
Kod nas su pravo, medicina i pedagoski predmeti samo za gimnazijce. Po jednoj strani je i to slabo. Dodje mi praktikant medicine na praksu i ja znam 2 puta vise od njega. Neznaju ni pritisak izmjeriti ni nista odcitati iz ekrana u intenzivi. Ali nema veze kod nas se doktori uvazaju iz juga.

Link to comment
Share on other sites

Vi ste jos na gorem polozaju jer tezko dobite posao izvan drzave. Ja bar mogu u njemacku ili avstriju. Zivim 20 minuta voznje do avstrijske granice. Samo je problem taj, da mrzim njemacki jezik.

Au nadam se, da je sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..