Quantcast
Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

Mr.Queen baš mi dobro dođe preko vikenda. Čak par epizoda nisam mogla dočekati prijevod pa sam gledala i bez prijevoda a onda naknadno i s prijevodom. Gluma mi je odlična posebno Shin HyeSun koju sam gledala u dosta serija i većinom su bile ozbiljnije ali komedija joj odlično ide. Serija ima i dovoljno doza ozbiljnosti da se vrti radnja ali ništa preozbiljno da ne moram previše razmišljati nego samo opušteno gledam :D

• Like 2
  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Adnann

2681

• hobi

2625

• Vanilia

2435

• anagard

1288

Top Posters In This Topic

Popular Posts

hahahahahahaha oplakala sam tvoj komentar na thai jezik @MitziD Mada i meni je bio cudan u pocetku pa sam nasu jadnu @Vanilia smarala oko toga. Naravno, kao i uvek bila je beskrajno strpljiva sa mnom.

@anagard dobro te je ponovno citat. Stvarno mi je zao da nemozes radit sta te pravi sretno i se nadam zatebe da pronades solucijo. A kod nas ima neko rjecenico 'ko se zaprejo ena vrata se odpro druga'

Zdravo drustvance moje!!!!!! Svasta ja mogu da zaboravim, vas nikada! Verujte mi na rec, prolazila sam verovatno i jos prolazim kroz najvece razocaranje u zivotu. Ne brinite, sa porodicom je sve u red

@Mio- oki doki. The Legends je dobra za odmaranje mozga jer priča je klasična borba između dobra i zla, ima mnogo humora i kemije između glavnog para. OST mi se također svidio, stavit ću ga preko.

@puzlator već sam na 8. epizodi Mr. Queen :D Mislila sam da će se priča ispuhati nakon dvije epizode, ali stvari su sve zanimljivije. A tek zgode iz kuhinje:lol: Nisam nikad mislila da ću to reći, ali drago mi je da se TvN vratio starim i dobro provjerenim temama kao što su hrana, zamjena identiteta i putovanje kroz vrijeme. Samo je šteta što se glavni glumac rijetko pojavljuje. Dobro mu stoji crna košulja;)

Odličan članak o kineskim dramama 2020. Odmah mi je za oko zapala prva kategorija Historical Mysteries.

E da, pogledala sam staru dramu Love Me, If You Dare. Može parirati britanskim krimi serijama :ilike:

• Like 1
  • Love 1
  • 2 weeks later...

Sretno Valentinovo :heart4:

Odmah se primijeti da je scenarij za Hush pisan na osnovu pravog romana. Kombinirali su više žanrova i nema očitih klišeja, osim što stalno spominju hanu. Likovi su slojeviti, imaju razloge za svoje postupke koji postupno izlaze na vidjelo. Priča je pomalo depresivna, ali ima dovoljno humora i toplih trenutaka za dobar balans. Postaje lakše i brže nakon prve četiri epizode. Također ima i obrata koji drže pažnju da poželite nastaviti s gledanjem. Glumačku ekipu ne moram ni spominjati, glavni glumac sve drži na visini, pa je to više kao dugačak film, a ne drama. Ost je prikladan, nježan i utješan. Isplati se gledati do kraja, lijepo su sve zaokružili. Čista desetka, ali morate biti u pravom raspoloženju za ozbiljnu dramu.

The Case Solver zaobiđite - prijevod je mehanički i prebrzo prolazi.

• Like 1
  • Thanks 1

Drama Secret Royal Agent je imala peh da ide u isto vrijeme kad i Mr. Queen pa su je popljuvali da je dosadna, a uopće nije. Radnja se prilično brzo odvija.

• Thanks 2

The Disguiser je kineska akcijska drama tipa Jamesa Bonda, ali ja je gledam zbog odlične obiteljske dinamike. Ne bih znala za nju da nisam pročitala članak o obiteljskim dramama. I stvarno, bratsko- sestrinske scene dođu kao predah od sve te pucačine. Trebalo mi je šest epizoda da se uživim u radnju.

• Love 1
  • Thanks 1
9 hours ago, hobi said:

Nove kineske drame

Hide contents

Ovo me podsetilo da bi trebalo da probam 'My Girlfriend is An Alien'. XD 

Mogla bi biti dobra serija sa Wang Yi Bo, malo odmor od romanse i komedije, bas sto kaze osoba koja je napisala clanak. :P Jedino negativno je sto je drama na Mango TV, oni su poznati po losim prevodima ili cak... uopste nema prevoda. >< Ali gledano da je Yi Bo, neko od fanova ce sigurno uzeti seriju pod svoje i prevoditi.  :)

Dosta ima 'mladalackih' drama sa nikakvim novim temama. Dosadno, za mene! 

Netflix i K-drame = Ne, hvala! ///Ne znaju oni za 'ono nesto sto imaju' K-drame i sta je K-drama... po meni. Previse hoce da stave ono 'Americko' u K-drame i na kraju ispadne sve vestacko! >< I nikako mi se ne svidja sto sve vise 'trpaju' sezonske K-drame! Jos malo pa cemo imati K-drame sa 20 sezona. ha ha ha Ali evo clanka za Netflix K-drame koje ocekujemo u 2021:

....

Mogu reci da je ' A Tale of Thousand Stars' za sada vrlo dobra. Cetiri od deset epizoda su prikazane! Nadam se da ce se drzati do kraja!

Moram zavrsiti True Beauty... ali tako mi se ne da.... :sweatingbullets::vicx::lol:

///Bas mi smeta sto su pomerili 'Edit' dugme... nikako da se naviknem :lol:

• Like 2

@Mio-  čitala sam i ja članak o Netflixu i zaključila da ga uopće ne vrijedi ovdje kopirati. Ne znaju oni što znamo mi veterani:D

Ni ja ne volim sezone, kad je išla Stranger 2, morala sam opet skinuti prvu da se uopće prisjetim tko je tko. Na kraju me sasvim umorila.

I ja stalno gledam dolje:lol:

• Like 1

Dugo sam odgađala Story of Yanxi Palace

Mislila sam, haremske intrige iz dinastije Qin, gdje muški nose ćelu, a žene umjetno cvijeće u kosi, što će mi to :D Prevarila sam se. Glavna junakinja je previše drska i prepametna za svoje dobro, pa stalno upada u nevolje. Ništa novo, rekli biste. Ali zanimljivo je gledati kako se iz njih izbavlja, uvijek ima neki plan i nikome tko joj se zamjeri ne ostaje dužna. Ali pri tome ne gubi ljudskost i osjećaj za pravdu. Car je pravi seronja, ali ju je pročitao od prvog dana:D Svaka čast glumcima, sve je na visokom nivou. Ovo nije lagana drama s idolima, nego uvlači gledatelje u priču od prve epizode. Pitala sam se kako ću pogledati dramu od 70 epizoda, a već sam na 30. Pogledajte barem prve četiri pa onda odlučite je li vam dovoljno zanimljiva. Meni je vrhunska i ići će u 5 najboljih. Nikakvo čudo što je toliko popularna u Kini.

• Like 1