Quantcast
Jump to content
Guest јагодафилмоловац

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU

Recommended Posts

Spoiler

Untamed je imao neke dogadaje koji su se malo odužili ali valjda je to sve po romanu pa moraš pratiti takve nekakve situacije. Sve u svemu, pogledala sam sve epizode, nisam preskakala tako da ja zadovoljna.

Spoiler

Istina da sam na kraju očekivala neku dramatičniju borbu a kad ono, oni sjedili u hramu svi bez svoje "energije" i mlitavo čekali da ih netko spasi te pričali i pričali (još je pas bio najaktivniji).

Samo nisam shvatila što je stvarno onaj mali pokvareni (što je lagao da se GuangYao pomaknuo) htio? Postati vođa klana?

• Like 2

Ja sam zadovoljan... :wub:

Spoiler

iako sam preskocio dve-tri epizode, ali nista nisam izgubio. Prica je isla u svim pravcima i izgubila se negde oko 'one' epizode, ali sve se lepo povratilo i bilo veoma dobro do samoga kraja. Jedine zamerke mi je taj kraj... necu da pricam o onom zlici, dobro da je otisao, ali malo su mi i oni svi izgledli glupavo kad su mu iznova verovali i kupovali onu njegovu prvo-razrednu (losu) glumu. Mislim... decko ih je ladno mogao vrtiti oko malog prsta jos 20 minuta... ha ha 

A @puzlator, meni je on od jednom postao 'namazan, msm da je to on uradio da mu se osveti sto je ovaj ubio njegovog brata. Sam kraj, i onaj njegov pogled... ja mislim da ce on biti 'novi' zlikovac, ali mi to nikada videti necemo. Imao je taj osecaj, po ponasanju... jos namazaniji od onog spadala. HA HA HA HA 

Sam kraj...( ja mislim da sam previse)... ali sam kraj je mogao biti jos... mnogo... bolji... e tu je cenzura odradila svoje, ali uz malo maste. prelep je. :D :wub:

Poceo sam gledati 'I'm a Pet at Dali Temple' i za sada veoma slatka. Ko secer. HA HA HA Moram da probam Love Alarm koja je izasla juce... samo zbog Kim So Hyun XD nisam je vec dugo gledao.... ocekivanja su pozitivna nula. Surprise me!

Hotel Del luna... jos malo pa kraj :tears::sweatingbullets:

• Like 2

Untamed

Spoiler

Ja sam se malo pogubila od cijele one priče pa sam mislila možda sam se isključila i neki dio preskočila ali izgleda da na kraju nisu dali nikakvo preveliko objašnjenje

Ja sam počela gledati 3 Will Be Free i za sada me zainteresirala

Spoiler

nisam očekivala toliko ubojstava u prvoj epizodi :lol:

• Like 1

Love Alarm... je :vicx::unsure::thumbsdown: Toliko toga sto mi se ne svidja. ne mogu dalje od prve epizode. XD 

@puzlator ja planiram tu da probam kad izadje vise epizoda... :lol::lol:

• Like 1

The Untamed....

Spoiler

...se odužila jer su  ubacivali nove događaje, valjda da nadoknade ono što su izbacili. Npr. sve ono oko Yin Iron na početku je izmišljeno, zečevi u ledenoj špilji, scena u zatvoru s divovskim psom itd.

Najviše me zbunjivalo rano pojavljivanje Wen Qing i Wen Ninga. Poslije su krenule glasine da je glumica koja glumi lik Wen Qing potplatila produkciju  za više prostora u drami. Plan je bio da se Wei Ying i Chen Jiang obojica zaljube u nju i postanu rivali. Fanovi su se digli na noge objavivši da će bojkotirati dramu, ako se žena ispriječi između Wei Yinga i Lan Zhana. Sve mogu mijenjati samo da njih ne diraju:lol: Već se strahovalo na samom početku kakav će biti kraj, mislim na ono kad svako ode ne svoju stranu. Izgleda da su se stvarno uplašili bijesa fanova:lol:

Trebalo mi je valjda 15 epizoda da pohvatam konce.

Ne čudi me što vam se finale čini mlako, u romanu  je to bolje opisano, uz više drame i humora. Tada Wei Ying  javno priznaje osjećaje i to tako da se dere Ja želim spavati s Hanguang Junom dok ga Guang Yao davi žicom. Zapravo mu je žica ispala od šoka.:lol: Tako da smo ostali uskraćeni za urnebesne  i dirljive romantične trenutke.

Pogodili ste u vezi Nie Huaisanga, on je master mind iza  propasti glavnog zlikovca jer je želio osvetiti smrt starijeg brata. Iako to u romanu nije ništa detaljnije objašnjeno, nego se samo aludira kao i u drami. I ne, on nikada nije htio postati vođa klana, jer su svi prijašnji vođe stradali od napada bijesa, odnosno te njihove qi devijacije.

Sve u svemu, ja sam zadovoljna što su dramu uspješno priveli kraju

• Love 1
  • Thanks 1

trač

Spoiler

Još jedna ljubavna priča i brak s korejskog zvezdanog neba ovih dana završavaju u poprilično dubokom blatu. An Đe-hjun i Gu Hje-sun (a posle i njihova agencija s direktorom na čelu) ovih dana uzburkali su internet serijom postova sa TMI (previše ličnih detalja) koji se odnose na njihov razvod. Još uvek nije jasno šta je pravi razlog, ali se u moru suvišnih reči nazire nekoliko (ne posebno neobičnih) stvari: on je taj koji je prvi poželeo da izađe i napusti taj brak, već je otišao od kuće, dok je ona napustila zajedničku agenciju i sada je bez posla, a ka takvoj odluci vodio je niz događaja koji nisu toliko neobični da bismo na sve njih morali da trošimo mnogo reči. Mada on to nije priznao ni jednog momenta, on je prestao da je voli, iselio se, vadeći se na depresiju sve je više tražio društvo drugih ljudi (i ne malo žena) - mada on poriče da je učinio išta nemoralno. Javna prepiska u kojoj se primećuje ne malo bola od prošle nedelje izaziva salve komentara po korejskom internet-prostranstvu. I što više čitamo - to deluje prljavije. Nema žrtava i nema talaca, u toj priči svi su prestupnici. Čitajući njegovu stranu, stiče se utisak da je živeo potlačen, da mu je supruga stalno presovala psihu i da je na putu da mu popije i poslednju kap krvi i da ga ostavi bez ičega. Međutim, čitajući njenu stranu priče - shvatate da je imala posla sa nezrelim adolescentom koji se ne malo izdevao nad njom, i ponašao kao da je ona njegova prezahtevna mama protiv koje se on pobunio i počeo da beži od kuće, dok se ona ubijala od rada i praktično pretvorila u sluškinju u njihovom domu. Novac za koji je rečeno da su zajedno poklanjali ispalo je da je njen novac. Nekim čudom, agencija (njen direktor) izgleda da je stao na stranu mladog glumca/manekena, i da je Guova otkrila da su je u zajedničkoj prepisci prilično ocrnili, pa je jednostavno rešila da digne sidra odatle i ode, jer joj nije mesto ni u agenciji ni u tom braku. I ne samo da su lični detalji izašli u javnost, način na koji je on rekao njoj zašto je više ne voli - već i priča o novcu koji će biti predmet spora tokom razvoda. Prosto ne znate ko je tu bio ugnjeten, a ko je bio tlačitelj i u kom momentu su promenili uloge. Ili je to, pak, bio okretni ples za sve vreme njihovog braka - koji sada kada se pogleda unazad, očigledno je bio u krizi već neko vreme. Par, koji je započeo da se zabavlja 2015, pošto se upoznao na snimanju serije "Krv", venčao se 21. 5. 2016. u intimnom krugu porodice i prijatelja i sada je, nažalost, već na putu bez povratka. Oboje se nadaju brzom razrešenju situacije, tj. da će već u septembru ponovo biti "singl". Ali, nekako sve to ne deluje tako jednostavno. 
U svakom slučaju, želimo im brz oporavak od brodoloma i sreću u daljem životu i radu.

• Like 1

Iskreno, AHJ je izgledao nekako sretnije i zdravije u posljednjoj sezoni Kang's Kitchen tako da sigurno mu je bolje samom. A što se braka tiče, ona rekla-on rekao, tko zna što će tu sve izaći na vidjelo ali sigurno da nisu se trebali tako javno svađati. Mislim da je GHS isto dosta ekscentrična i da je djelovala u afektu ali na kraju će to utjecati i na nju i na njega jer obadvoje nisu neki dobri glumci i svake prijestupne izađu s nekim projektom a i sada kada se vuće za njima toliko prljavog veša, teško da će im pristizati ponude. SongSong par je skroz drugačije postupio i dok sada izlaze nagađanja jer je još šok ljudima, ali za par mjeseci će se zaboraviti i nastavit će raditi normalno. Te neke situacije treba ostaviti odvjetnicima da riješe i treba uzeti ljudima mobitele da nemaju pristup internetu i da ne govore nebuloze jer nisam trebala znati da GHS ima neseksi bradavice :crazy: :lol:

• Like 2

Kad ste raspoloženi za nešto zabavno i kratko, preporučujem kinesku dramu Oh my Emperor. Radi se o vrckastoj bolničarki koja je zbog meteora transmigrirala u Zemlju zodijaka gdje doživljava razne zgode i nezgode. Drama je šašava kao što zvuči, ali i jako zabavna pa se slažem s visokim ocjenama gledatelja. Ima dvije sezone od po 21 epizode koje traju oko 20 minuta. Sve su na YT. Idealno za opuštanje. Tražila sam u čemu je još glumio Zhan Xiao. Mislila sam da je mlađi te da mu je The Untamed prva drama:D

A što se tračeva tiče, ne opterećujem se time. Vidjela u fejs grupi i proslijedila.-_- Morala sam se prvo domisliti tko su ti glumci i gdje sam ih uopće gledala:lol: Ako smatrate da su takvi sadržaji za naš forum nepotrebni, neću ih više postavljatiB)

• Like 2

Meni ne smeta kada staviš tako neke informacije - smatram da ne tračamo nego informativno raspravljamo ;) Ali i katkad mi neke novosti znaju promaknuti pa mi dobro dođe kada ti tako nešto objaviš :wub: 

• Like 1
  • Love 1

15 hours ago, hobi said:

A što se tračeva tiče, ne opterećujem se time. Vidjela u fejs grupi i proslijedila.-_- Morala sam se prvo domisliti tko su ti glumci i gdje sam ih uopće gledala:lol: Ako smatrate da su takvi sadržaji za naš forum nepotrebni, neću ih više postavljatiB)

Meni ne smeta, slobodno postuj. Ja mislim da svoj 'prljavi ves' nisu trebali pustiti u javnost... ne ide vam, niste srecni, razvod i cao... sta sad imate tu da idete rekla-kazala u nedogled. Kome se moze verovati tu, uopste!!! Obavite to u cetiri zida, objavite da ste se razveli i gotovo. A fanovi ce vec to prihvatiti... jer i to je zivot, a i vi ste obicni ljudi sa takvim poslom koji vas katkad cini 'zvezdom' i 'veoma posebnim'.

Veliki LOL na 'Morala sam se prvo domisliti tko su ti glumci i gdje sam ih uopće gledala:joy:

Probao sam tu dramu (Oh My Emperor), jos kad je isla... i nije mi odgovarala. :P Ali dobro... tad nisam znao Zhan Xiao, nije mi zapao za oci. ha ha Vidim da je i on idol.... kao YiBo. Nisam znao ovo za njega :sweatingbullets: A vidim da glumi i u 'The Wolf', iscekivanoj seriji koja ce (nadam se) poceti jednog... lepog.. dana... :phew::w00t:

Ali stvarno moram da kazem... ne znam sto im stavljaju Engleska imena na MDL. Ajde molim vas, ostaviti njihova imena, neka ima englesko ime Sean, ostaviti njegovo ime Xiao Zhan i da to bude 'glavno'... isto tako i za Ma Tian Yu, sad vidim njegovo ime Ray Ma, vise puta se pitam ko je pa to... kad ono Ma Tian Yu. Smeta mi. :lol::lol::thumbsdown: Mozda su gluposti, ali mi se ne svidja to. XD

• Like 1
  • LOL 1

Dobro, društvo, dogovoreno, bit ću i dalje vaš informator:lol:B) Iskoristite me dok imam volju i izvor:lol:

@Mio- lijepo si primijetio nebuloze oko engleskih imena, još pogotovo ako su slična kao Jason, Simon itd A tek Angel i Baby. Svaka čast tko to uspije popratiti. Uostalom, vido si da kad se korejsko ime prevede, ja više ne znam tko je to:blink::phew:

Nego, sa vas pitam zašto se Tajlanđani nazivaju po stvarima kao Book, Bright ili Farm? Imena u im neobična za naše poimanje, ali ti nadimci mi budu pomalo čudni.:huh:

• Like 1
  • LOL 1

2 hours ago, hobi said:

Dobro, društvo, dogovoreno, bit ću i dalje vaš informator:lol:B) Iskoristite me dok imam volju i izvor:lol:

Ma samo nastavljaj. B)

2 hours ago, hobi said:

@Mio- lijepo si primijetio nebuloze oko engleskih imena, još pogotovo ako su slična kao Jason, Simon itd A tek Angel i Baby. Svaka čast tko to uspije popratiti. Uostalom, vido si da kad se korejsko ime prevede, ja više ne znam tko je to:blink::phew:

Ma gluposti. xD Ja se najezim kad na prevodu vidim kod Korejskih, da zamene... stave ime, pa onda prezime. Ja sam vec navikao da kod njih ide prvo prezime pa ime... onda kad to zamene, bas se izgubim. ha ha A sad kad gledam korejske serije, pa vidim da i prevod nije dobar, 'jedu reci', isto mi ponekad ide na zivce :lol::lol::lol: A da ne pricam o prevodu za 'Hyung, Noona, Ahjussi...'.. Boze, boze.. nemojte to prevoditi UHHHH Izgubi ono nesto kad stave ime umesto tih reci, ali sta ces... kad to nista ne zna... i kako taj neko sto gleda da i nauci nesto kad mu tako serviraju. :vicx:

2 hours ago, hobi said:

Nego, sa vas pitam zašto se Tajlanđani nazivaju po stvarima kao Book, Bright ili Farm? Imena u im neobična za naše poimanje, ali ti nadimci mi budu pomalo čudni.:huh:

Ja ni ne pokusavam da izgovorim njihova prava imena. Preeeevise komplikovano, a neka su i previse smesna... slazem se da su im nadimci, ne pomalo... nego (neka su) i previse cudna :lol::vicx:

• Like 1
  • LOL 1

Hotel del Luna - slijedi spoiler 13. epizode pa tko još nije pogledao neka ne čita ;)

Spoiler

Otpočetka mi je bilo podpitanje da li je YJG stvarno onaj iz prošlosti i samo se ne sjeća, ali između IU i YJG meni nikako nije bilo baš neke kemije kao par - više su mi djelovali nekako srodni prijatelji i nikako nisam mogla otisnuti taj dojam i nakon današnje epizode napokon mi sve ima smisla. Velika mi je razlika između scena IU+ChungMyunga i IU+YJG - valjda opet imam 'second lead' sindrom :lol:

• Like 2

16 hours ago, puzlator said:

Hotel del Luna - slijedi spoiler 13. epizode pa tko još nije pogledao neka ne čita ;)

Hide contents

Otpočetka mi je bilo podpitanje da li je YJG stvarno onaj iz prošlosti i samo se ne sjeća, ali između IU i YJG meni nikako nije bilo baš neke kemije kao par - više su mi djelovali nekako srodni prijatelji i nikako nisam mogla otisnuti taj dojam i nakon današnje epizode napokon mi sve ima smisla. Velika mi je razlika između scena IU+ChungMyunga i IU+YJG - valjda opet imam 'second lead' sindrom :lol:

Spoiler

I ja sam to pomisljao... da nije Chan Sung onaj iz proslosti... ali prosle nedelje su nam otkrili da nije tako. I sada je Chung Myung zaposeo telo od Chan Sung-a. To jeste bio jedini nacin da ovaj izadje odatle... e sada, da li ce on ostati u njegovom telu... sta ce se desiti 'next' ostaje nam da vidimo. Sada je osoba koju ona najvise 'mrzi' u telo osobe koju najvise 'voli'! Bice ovo veoma zanimljivo a i mislim da ce voditi ka njenom shvatanju da nije sve onako kako je ona mislila, ka oprostu i ... kraju. 

Sto se mene tice, svidjaju mi se YJG i IU zajedno...  a i sa drugim glumcem je IU imala dobre scene i hemiju. Mozda sam jedan od retkih kojem se oba para svidjaju... ali definitvno sam sada trenutno vise za YJG i IU. :lol: Prirasli su mi srcu.. :wub:

• Like 2

3 hours ago, Mio- said:

Hide contents

I ja sam to pomisljao... da nije Chan Sung onaj iz proslosti... ali prosle nedelje su nam otkrili da nije tako. I sada je Chung Myung zaposeo telo od Chan Sung-a. To jeste bio jedini nacin da ovaj izadje odatle... e sada, da li ce on ostati u njegovom telu... sta ce se desiti 'next' ostaje nam da vidimo. Sada je osoba koju ona najvise 'mrzi' u telo osobe koju najvise 'voli'! Bice ovo veoma zanimljivo a i mislim da ce voditi ka njenom shvatanju da nije sve onako kako je ona mislila, ka oprostu i ... kraju. 

Sto se mene tice, svidjaju mi se YJG i IU zajedno...  a i sa drugim glumcem je IU imala dobre scene i hemiju. Mozda sam jedan od retkih kojem se oba para svidjaju... ali definitvno sam sada trenutno vise za YJG i IU. :lol: Prirasli su mi srcu.. :wub:

Spoiler

Nisam registrirala da su prošli tjedan otkrili da ChanSung nije ChungMyung :sweatingbullets:

Ostale su još 2-3 epizode pa moraju sve nagurati jer su prekinuli scenu dok je ChungMyung čekao kraj jezera u prošlosti tako da se tu nešto dogodilo zašto je on morao pristati na brak s princezom - vjerovatno da spasi IU izdao je sve ostale.

ChanSung možda nastavi raditi kao menadžer za sljedećeg vlasnika jer ipak se sada više ne boji duhova.

• Like 2

1 hour ago, puzlator said:

Hide contents

Nisam registrirala da su prošli tjedan otkrili da ChanSung nije ChungMyung :sweatingbullets:

Ostale su još 2-3 epizode pa moraju sve nagurati jer su prekinuli scenu dok je ChungMyung čekao kraj jezera u prošlosti tako da se tu nešto dogodilo zašto je on morao pristati na brak s princezom - vjerovatno da spasi IU izdao je sve ostale.

ChanSung možda nastavi raditi kao menadžer za sljedećeg vlasnika jer ipak se sada više ne boji duhova.

Spoiler

Pa kako nisu... ona prica o svici (firefly) koji je oko drveta... to je onaj iz proslosti. Sve vreme bio tu sa njom a da ona nije ni znala... veoma me dirnula prica. Dobro, to su otkrili u 13. epizodi, ali vec se do neke mere i znalo u proslo-nedeljnim epizodama... (pogledaj 12. epizodu - 59. min) i onda ono sa senkom coveka (pored firefly), sto je Chan Sung video, kad se hotel preselio... ima smisla. I mozemo lepo videti svitka pored njega u tunelu... to je on. Mislim da Chan Sung drugacije nije ni mogao naci put nazad... jer je CM duh... duhovi mogu da nadju put, a ljudi ostaju zarobljeni.

Ima jos nesto sto fali u toj prici... lepo se moglo videti da je voli i ono sto je uradio, ne lici na osobu koja voli drugu da uradi toj osobi... sigurno je imao veoma dobar razlog zasto je to morao da uradi. I mislim da mi idemo ka tome... otrkicu.

Nez... da li ce kraj biti bas tuzan... ali ne verujem ni u srecan?! ostaje nam da vidimo... XD

• Like 1

4 hours ago, Mio- said:

Hide contents

Pa kako nisu... ona prica o svici (firefly) koji je oko drveta... to je onaj iz proslosti. Sve vreme bio tu sa njom a da ona nije ni znala... veoma me dirnula prica. Dobro, to su otkrili u 13. epizodi, ali vec se do neke mere i znalo u proslo-nedeljnim epizodama... (pogledaj 12. epizodu - 59. min) i onda ono sa senkom coveka (pored firefly), sto je Chan Sung video, kad se hotel preselio... ima smisla. I mozemo lepo videti svitka pored njega u tunelu... to je on. Mislim da Chan Sung drugacije nije ni mogao naci put nazad... jer je CM duh... duhovi mogu da nadju put, a ljudi ostaju zarobljeni.

Ima jos nesto sto fali u toj prici... lepo se moglo videti da je voli i ono sto je uradio, ne lici na osobu koja voli drugu da uradi toj osobi... sigurno je imao veoma dobar razlog zasto je to morao da uradi. I mislim da mi idemo ka tome... otrkicu.

Nez... da li ce kraj biti bas tuzan... ali ne verujem ni u srecan?! ostaje nam da vidimo... XD

Spoiler

Ajme, sjećam se da je ta bakica počela pričati pa sam nešto sa strane radila jer nisam mislila da će išta važno reći (uvijek priča kako su procvali cvijetovi i slično) tako da sam propustila to da je rekla ali sjećam se da se krijesnica pojavljivala i prije i te scene kada se vidjeo obris čovjeka

Ali današnja me epizoda razočarala (što se ljubavne priče između IU i ChungMyunga tiče) - mislila sam da će biti neki dramatični susret a kad ono :mellow: ... stvarno sam očekivala više jer ipak je to 1000+ godina mržnje/ljubavi i mislila sam bar da će biti par suza ali na kraju ništa. Ubili su moj 'second lead' sindrom.

• Like 2

@puzlator i @Mio- kako uviđavno od vas, ja još ne gledam Lunu već čekam da završi:)

Puzlice, postala si hooked, čestitam:D:wub:

Preporučujem film The Spy Gone North

Spoiler

• Like 1

1 hour ago, hobi said:

Puzlice, postala si hooked, čestitam:D:wub:

Nisam ni primjetila da sam došla do 100-og posta - a mislila sam u početku biti samo tihi čitač postova :lol:

• LOL 3