Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@anagard rekoh ti ja da se ona u ovoj seriji ljubi za pravo, vjerojatno zato što joj se partner sviđa. Kad se samo sjetim onih scena poljubaca sa Lee Min Ho-om i Jung Yong , da prostite, k'o da joj je netko prislonio nešto smrdljivo na usta.... i scena s Lee Jong Suk-om u Pinocchio koja je prilično strastveno ljubljenje za jednu korejsku seriju, razlika je očigledna.... izgleda da su scenu ponavljali dok  je nisu usavršili ( bar bih ja to radila na njezinom mjestu ;)

Nego gledate li I Remember You? Seo In Guk baš voli igrati sa starijim glumicama, i moram priznati da se odlično snalazi. Nekako između njega i Jang Na Ra je baš dobra kemija, isto tako je imao odličnu kemiju sa Lee Ha Na u King Of High School, mada mi ta serija nije bila tako dobra, on mi je bio odličan. Dobro mu leže starije koke B)

A onaj mali što mu glumi brata mi je k'o med medeni, šteta što glumi takvog psihopatu, bio bi neodoljiv :P

 

Edited by draaagana
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Joj,ljudi moji, žalila sam se  na vrućinu...hajde nekako sam je preživjela, ali mislim da ovu ambroziju neću preživjeti tako lako....:(

Šmrcam: nos mi curi toliko da razmišljam da u jedno uho gurnem  jednu olovku  i na nju nakačim rolnu toalet papira, pa povučem ispod nosa i namatam na drugu olovku, koju  gurnem u drugo uho, naravno.... Možda mi uspije da patentiram taj izumB)

  Svrbe me oči, ako da imama koprive u njima, pokušavam da gledam, ali ne  mogu od mokrog ručnika koji držim na očima..

 Svrbi me  nepce, mislim da sam  ga izderala češući ga jezikom.....  

Bože, što nisam alergična na avokado, nego na ono što u ovoj ravnici raste na svakom koraku...

 I sve to,iako se svako jutro uredno nadrogiram da mogu uopće otići na posao.... Kad će mrazevi da pomrznu taj korov koji je tek počeo da cvijeta ...:angry:

Link to comment
Share on other sites

Znas kako @MitziD, valjda jer je kriza pa ljudi umesto na more idu u obilazak familije:D To su ovi domaci, a i oni iz belog sveta umesto na more takode idu u obilazak familije i prijatelja :D Dobro bi bilo da volim da kuvam ali  ne da mrzim, nego je to bruka! U pravu si za Duha , neverovatan cast, prica, cak su se izuzetno dobro izborili sa resenjem oko zaljubljenosti...znas vec, da ne kvarim ostalima...Moj favorit ovoga leta..Bas se stimam za vampire, posto je drama dobrano odmakla...

@Adnann Uvek te je dobro cuti!

@Vanilia Verovatno ima goste, malo da me odmeni...hahaha

@draaagana To je grozno koliko te muci, ali evo ti jedne pricice, da se razveselis! Podsetila si me sa patentom :D:D:D

Znate vec da zivim u selu. Moj muz, hvala nebesima, vest sa rukama:D, Zove ga jedan dan prijatelj:Brate pomagaj, hocu da napravim ventilator od delova od masine za ves! A sto pravis, kada mozes da kupis Ma treba mi za svinjac, umrla mi od vrucine jedna od 300 kilograma, a imam jos pet takvih!!! Brate pomagaj, pravimo od toga patent pa ako uspe, prodajemo patent!!! 

Ode moj dragi smejuci se..Ceo dan se zamajavali...Sutadan zvoni telefon..

Brate pomagaj, mnogo je jako, zavce svinjama usi :D:D:D:D

Iskidala sam se od smeha zamisljajuci kako svinjama  leprsaju usi a potom okrecu i pozadnu sa sve letecim repovima:D:D:D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E ime moje pošteno si me nasmijala i mene i mog muža, jer je on sa svojim pokojnim ocem, prije par godina  od mašine za  veš pravio kosilicu za travu :D:D:D

I radila ona i to dobro, jer su čitav voćnjak i dvorište kosili godina  s njom. Nije to ni tako mali komad  travnate površine, jedno 20x550 m.

   Lani je kupio motornu kosilicu, sada od one stare od veš mašine može praviti ventilator :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@draaagana Drago mi je da sam te malko nasmejala, a cudo jedno kako te napravljene u kucnoj radinosti stvari znaju da budu bolje i prakticnije, da ne pricam koliko isplatljivije, jer se ne cimas ako im se nesto desi! 

Zavrsila sam Pinocchio i od mene ima cistu desetku. Pametnije napisanu dramu nisam gledala. Ovde volim sve karaktere i njihovu ljudskost, slabost i vrline, odlicna, odlicna, ni sekunda dosade! Setila sam se ponovo te drame jer sam gledala treiler za Sholara i videla  da je jedna od najsladih novinarki glavni lik....

Inace, pocela sam http://mydramalist.com/15084-the-eccentric-daughter-in-law Komedija nije losa ali me svekrve toliko nerviraju da mi se zeludac okrene. Mada, to je uglavnom i najveci razlog zasto sam pocela da je gledam, da upoznam i taj deo njihove kulture koji je, verovali ili ne, uglavnom istinit, sudeci po pricama po internetu.Kada se udajes, udajes se za familiju a najgore je prvoj snahi prvog sina :tears: Najtuznije i najsmesnije u drugoj epizodi mi je bilo kada svekrva koja odrzava starinsko domacinstvo u raspravi sa detinjastim muzem kaze pre njegovog izlaska u kafance, kako ima los ukus za zene i onda zapanjeno konstatuje da je to njen muz..Jadna zena je od silnog posla,  prosto na to zaboravila....

Planiram i ovu melodramu http://mydramalist.com/15090-i-have-a-lover Da budem iskrena, malo zbog price a mnogo vise zbog sexi badass doktora iz Blood:wub:

Ovu planiram zbog drustva KMHM na forumu i naravno glumacke ekipe :D http://mydramalist.com/15055-she-was-pretty

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nove drame

 http://mydramalist.com/13559-cheo-yong-2   duhovi  su rado gledani :)

http://mydramalist.com/15171-noble-my-love  rom kom, u kratkom sinopsisu stoji da glavnog lika spašava veterinar (znači li to da će poprimiti neke životinjske sposobnosti :rolleyes:)

 http://mydramalist.com/14827-second-time-twenty-years-old rom kom za obožavatelje CJW ili LSJ, dat ću joj priliku iako mi izgleda kao noona romansa :phew:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima najava toliko serija novih, prosto ne znam što bih gledala, doduše ni jedna me nije onako privukla na prvu, osim možda She Was Pretty , više zbog Glumaca, nego zbog sinopsisa, ali vidjet ćemo

 Nekako sam umorna i od prijevoda, pa mislim da ću malo odmarati uz ove tri koje još radim i za sada se neću prihvatati novih ....osim ako mi se neka baš jako svidi... :P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znate  i sami kako je, cim smo na kompu istrazujuci sta gledati, najcesce zavrsimo u sasvim drugom pravcu od onoga kada smo istrazivanje zapoceli :D, bar je tako uvek sa mnom. Tako ja krenula sa treilerima Scholara a zavrsila sa Full hause 2 :D Kako, to ni moj mozak, bar onaj deo koji nije sprzen koreanskim, ne zna:D:D:D

Svuda po netu su kmekali o njenoj frizuri u toj drami cak je i radnja zbog toga bacena u deseti plan. Meni je u prvi mah samo bila neobicna, svejedno mi je preslatka. Hemija je ok, nista posebno ali je ima. Dva glumca su mrsuljci ali uhh..:D Muzika, osim OST  koji peva Ailee mi se nije svidela. Ono sto mi se najvise dopalo jeste ona. Bas sam zelela da je vidim u drami gde se smeje, i super je, bas joj odgovara komedija!

Edited by anagard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kad sam davno gledala Full Hause 2, No Min Woo mi je bio  jedan od najljepših korejskih glumaca....šteta što se upropastio tim silnim izgladnjivanjima.

Meni nije jasno da oni toliko vole biti mršavi. Mislim, nije to ni mršavost, nego anoreksičnost. U mnogim serijama sam gledala kako  obavezno uzimaju tablete za mršavljenje, koje kakve suplemente i vitamine, samo da ne pojedu nešto normalno i zdravo, jer ne daj Bože  da im se na kostima umjesto samo razapete kože nađe i malo mesa.

 Ako ste gledale My Love From the Star onda znate o čemu pričam. Jun Ji Hyun mi je jedna od najljepših korejskih glumica, što se lica tiče; tijelo je druga priča. Kad je vidim kako hoda, čisto me je strah da se one čačkalice koje ima umjesto nogu ne slome, jer je grozno i pogledati kako su mršave. Ja sam nekako starinska žena, osim lijepog lica  volim da vidim i malo  mesa, pa bilo to na ženskom ili na muškom...

Meso,  mišići, guze, kobaje...:phew:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

NMWoo je model pa da čovek ne ostane bez angažmana :) vodi računa, ali ne znam koliko dugo će njima u Koreji trebati da čuju da su punije osobe u modi ovih godina....

Schoolar i Yong Pal bih počela ali razmišljam i već sam kao što reče Anagard otišla u drugom pravcu.Malo treba prodrmati LJK da ga vidimo i u nekoj drugačijoj ulozi a ne samo u tim starim vremenima.... 

Usudila se gledati Cinderella Man polovina drame mi je bila toliko simpatična ali sam odustala baš na polovini i odgledala samo zadnju, bilo je komedije a lik Kwon Sang Wu je bio baš zabavan nisam ga videla čak od Temptation.... a ost je od onih starijih Sanji bi se dopao.

Duhove isto nisam mogla dalje od prve, ne privlači me, a ni cast mi nije poznat...

Odužiću zato pozdrav za sve. Vidim svi imamo nešto puno za reći dugo se čuli nismo...

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam večeras tek počela da gledam Yong Pal i za sada sam prezadovoljna. Ima dobru priču, lik mi je simpatičan i upleo se u opasna sranja, vidjet ćemo kako će ići dalje. Što je najbitnije  znate li tko glumi jednu od sporednih uloga? Kim Mi Kyung, ahjumma iz Healera,  Lady Choi iz  Faith :D Iskreno meni  sigurno najdraža starija  korejska glumica. Počela sam da je gledam čisto jer mi je bilo nešto dosadno, ali kad sam nju vidjela morala sam nastaviti, jer žena bira odlične drame i odlične uloge. Zato jedva čekam što će biti dalje. 

 Schoolar se zapetljava, nadam se da neće tragično završiti, jer bi me to definitivno razočaralo 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Super ideja @lexisanja jos kada bi mi zapao neki slatkis.....:D:D:D

Kada smo vec kod slatkisa, kada nisam umrla od prevelike doze ovog vikenda, nikada necu bled1-onion-head-emoticon.gif?1292862492 a pri tome usred generalke....hahahha

A samo sam trazila muziku da me stimulise big-eye-onion-head-emoticon.gif?12928624 

@Vanilia Znam da ce ti se dopasti jer je neoodoljiv....

Prica je malko sasava, ali su oni toliko slatki, da je rec hemija u njihovom slucaju suvise mlaka...Mislim da je ovo ujedno jedini lakorn koji sam gledala na YT potpuno prevedenog i u HD ....

Naravno, gledam i ja YP uz Virtual Bride i po neki lakorn ...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@anagard ajme jos jedan narcisistican badboy hm samo kdje da jih nades... prilicno je nov obraz na scjeni lankorna taj tip ali vidim tek poceo vec je pravi hit. Btw oni linki do YT so opasni kad vidis jednog zanima te drugi a onda vec je interesantno i pocinjes 3 dio... mislim da vec gledam ugly duckling *blushes*

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@anagard hvala ostavljam ih za neko drugo vreme, posebno volim svađalice a YP predvodi na listi, završila sam i kinesku Too late.... zaista izuzetna drama sa tim ratnim scenarijom a opet tako zanimljiva devetka najmanje

@Mitzi.D ako ne okrenem kormilo uskoro počinjem Schoolar nekako sve pre nje na redu, pomalo mi mračna na prvu, a LSH je i meni u omiljenim glumcima učinilo mi se ranije napušta program

@lexiesanja trebao bi mi prevodioc za tvoj video nešto ne vidim dobro sve u kompletu, idem opet pogledati možda dobijem kompletniju sliku. Gledaš li WGM gdje počinju prve epizode ovih novijih parova ili da pitam @draaaganu

 

I da nikako stići pročitati nešto @hobi, da li si ti odgledala prvu i drugu sezonu - ako je već snimljena od Outlandera koje ocjene daješ?

 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

hahahahahahaha crying2-onion-head-emoticon.gif?12928624oplakala sam tvoj komentar na thai jezik @MitziD Mada i meni je bio cudan u pocetku pa sam nasu jadnu @Vanilia smarala oko toga. Naravno, kao i uvek bila je beskrajno strpljiva sa mnom.....

Ma pusti jezik vidi samo kakav je :D Bes mi sve......................ih posto ade nema mogu da opsujem koju :D izvinite ali jace je od mene....kada se ovaj covek osmehne ili je u flert modu , stane mi dah...... 

@lexisanja Cekaj samo da stignes do pete....keslecila sam se kao blesava i pazila da me ko od ukucana ne uhvati:D

Ah,da @Vanilia ne znam da li si gledala ali mnogi se kunu u ovu kinesku dramu, pa cisto da ti javnem... Scarlet Heart   http://mydramalist.com/2969-scarlet-heart

Da bih opisala moj dozivljaj Scholara posluzicu se komentarom sa Drama beans ......kao prelepa slika koja se krece...ono film i cine pokretne slike, ali ovo je vrhunska umetnost. Na cetvrtoj sam epizodi i uzivam u svakoj sekundi. Mnogo puta sam procitala i mi smo ovde komentarisali kako njemu hanbok stoji kao nikome. Zbilja je tako i covek jednostavno sija. Neverovatan glumac. U stvari, kompletna ekipa drame  je sjajna. A sto se tice ovog vampira sa slike koju je micika postavila, jaooo non stop moram da se podsecam da ne treba da jedva cekam kada ce se pojaviti. I kao sto JK stoji hanbok tako njemu pristaje ova uloga. Kao da je napisana za njega !

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..