Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Dragana mi se javila i pozdravlja vas sve ima veliki problem sa logovanjem na ovaj sajt. Šta biste joj preporučili, čita vas ali ne može komentarisati, jasno vam je. 

 

Mitzi napiši joj kako se zvao onaj moderator što si se s njim dopisivala možda da ga pitaš šta je Dragani činiti 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam što je u pitanju, čak ni sa novom adresom i prijavom ne mogu se prijaviti na forum, na sve ostalo mogu

Svi računi rade normalno na svemu drugome, čim kliknem na log in, samo refrešira stranicu. Ne mogu poslati poruku administratoru dok se ne ulogiram, a ne mogu se ulogirati nikako, čak ni sa novim računom... društvo, mislim da sam im zbog nečega nepoželjna na forumu, nemam drugo objašnjenje.... frown emoticon

citirala sam vam Draganu, da li ima neko želju ako se dobro snalazi sa engleskim da u Draganino ime piše moderatoru da joj reši ovaj problem? Nestrpljiva je da vas sve ponovo čuje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Budi te mi svi pozdravljeni,da nastavim u duhu proslog posta pa da se osvrnem na serije koje se trenutno prikazuju

Pa da krenemo san Producer,serija sigurno nije tipicna korejska serija nego je mjesavina neceg sto ni ja sam nisam siguran ali da je serija dobra ne dolazi u pitanje a jos ako na to dodamo glumacku postavu plus kako Kim Soo Hyun glumi ovo se sigurno ne smije propustiti.

Masked Prosecutor na mene prve dvije epizode nisu ostavile nekakav poseban utisak ali dacu jos jednu sansu samo zbog Joo Sang Wook jer covjek ubija u svakoj rom-com ukljucujuci i ovu, plus glavna glumica je za mene iskreno receno meh,nista posebno.

Svi koji ste rekli da ce te pratitit Mask,danas vam krece serija pa da imate u vidu.

Orange Marmalade nije losa ali bolje cekati da se serija zavrsi jer samo jedna epizoda sedmicno je previse.

Dosta od mene,over and out :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Masked Prosecutor na mene prve dvije epizode nisu ostavile nekakav poseban utisak ali dacu jos jednu sansu samo zbog Joo Sang Wook jer covjek ubija u svakoj rom-com ukljucujuci i ovu,

 

Orange Marmalade nije losa ali bolje cekati da se serija zavrsi jer samo jedna epizoda sedmicno je previse.

 

​dijelim tvoje mišljenje o ove dvije drame, trenutno jedino te pratim, odnosno čekam da ih prevedu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako koga zanima...

Antonio Garido - Čitač leševa

Najbolji istorijski roman u Španiji 2012. godine

Mrtvi uvek odaju svoje ubice.

U Kini u srednjem veku, samo najoštroumnije sudije su uspevale da dobiju titulu „čitača leševa“. Oni su pripadali eliti forenzičkih sudija koji su i po cenu sopstvenog života imali zadatak da nijedan zločin, koliko god nerešiv izgledao, ne ostane nekažnjen. Ci Sung je bio prvi među njima.

Nadahnut istorijskom ličnošću, Garido priča izuzetnu priču o mladiću skromnog porekla, čija će ga ljubav prema naukama, strast i odlučnost odvesti sa posla grobara na Poljima smrti u Linanu na prestižnu Akademiju Ming. Ci Sung će postati jedan od najboljih učenika i svojim pionirskim metodama koje će pokazati veliki uspeh izazvaće veliku zavist kolega. Iako primoran da se krije kao begunac, pobudiće ljubopitljivost samog cara. Ubrzo će ga pozvati da učestvuje u istrazi nekoliko okrutnih zločina koji prete da unište carski dvor.

Ovo je izuzetno uzbudljiv istorijski triler sa obiljem istorijskih detalja u kome častoljublje i mržnja idu ruku podruku sa ljubavlju i smrću u egzotičnoj i raskošnoj srednjovekovnoj Kini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moji  , ma je li to moguće?

 Pa ja sam se uspjela logirati na soompi forume!!!

 Jeeee!!!

 Hvala support timu. Riješili smo problem.. Joj....

 Mislila sam da se nikad više neću moći ulogirati jer sam se nekom  zamjerila... 

 Pa kako ste mi vi? Vidim da vas nešto i nema ovih dana. Baš šteta. 

 Moram se zahvaliti Vaniliji, koja mi je bila velika podrška i za mene odradila puno toga  na soompiju.

 Draga  moja, hvala ti od sveg srca! :-* Znaš koliko te volim:D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hobi, znaš koliko volim knjige, a ovu nisam čitala .  Pošalji mi je obavezno. Ovih dana sam u knjigama do ušiju. Imala sam i previše vremena, jer sam bila dosta dugo na bolovanju. Hvala dragom Bogu,  sve je sada ok, pa sam orna za nove doživljaje.

 Što se gleda ovih dana, vidim da se baš ne hvalite nekim novim serijama i filmovima. Nema ništa zanimljivo? 

 Ja sam do lakata u prijevodima, čak sam "kao" dobila i malu pomoć, ali dok je dočekam da se pojavi, ja ću cijelu seriju prevesti sama.

Trenutačno prevodim Orange Marmalade i Who Are You: School 2015, Producer, od novijih, a neke stare još davim (ili one dave mene; nisam sigurna)

 Ima li što novo uzbudljivo i egzotično?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A gde vi to pratite koja serija ima jednu epizodu nedeljno, asianwiki ili?

Kako  napreduje knjiga dame? Moraćete ove godine i meni bar dve predobre knjige preporučiti?

 

Osim Who are you čini mi se da ni jednu novu ne pratim kao i  Murphy's Law of Love 

Divorce Lawyer in Love razmišljam da li jednom preći

 

Anagard nisam dugo ništa pa pregledavam da li je dobra Hua Jai Chocolate

 

Ima li još neka kineska osim Cruel Romance da je dobra?

 

Pozdrav i od mene i da čuli ste Won Bin oženjen i to se moralo desiti u 37 godini.... nek nam bude sretan

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@hobi nešto ozbiljnije, možda neka istorijska romansa probala sam Outlander knjigu ali mi nešto ne ide, možda se setiš neke starije što si čitala 

 

@anagard ili net ne radi ili zaboravila stranicu, Ton Ruk Rim Rua nije loša, skoro si gledala čini mi se simpatičan par, ne vidim gde se menja boja slova

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala potražiću nešto od njih, a ti kad imaš neki dobar  krimić preporuči i ja sam davno čitala Agatu, ne privlače me toliko takve knjige više sam za nešto iz evropskih zemalja Engleska, Francuska....

 

Imam samo neko U podvučeno 

 

Koja ocena ide za zadnju kinesku što gledaš da li da počinjem gledati Too Late to Say I Love You (2010)

Edited by Vanilia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hi drustvo :) neko malo vas ima na forumu. Ne da ja sta vise stignem ali... nedostaje mi vas citat. @draaagana odlicno kako si rjesila problem sa logovanjem, drago mi da ti uspjelo. Stvarno su bili brzi sa promjeno foruma cak si nisu uzeli vrjemena da naprave funkcionalno zadevo.

Ah neki u svjetu knjiga, hm? Dali ko cita knjige i na engleskom ili su vam to sve prevodi? 

*gigles* Adnane sta je sa tvojim 'over and out'? Postao tako uradan, da nam ti ne pises iz vojske neka porocila ili nesto?

Noona @MitziD i kamo otisla tvoja sasavost? Ili ti nedostaje smajlici ovdje kao meni? Miss you :((

@Vanilia neznam mozda mi cak ti pripurucila, ako ne onda mislim da bi se i tebi mogla svidat drama Wonderful life... moglo bi se reci mix 'Full house' i 'Autumns concerto'. 

Um... dali ko gledao Passionate love (2013) ili Bride of the sun (2011, da sigurno se ji kaze sun i ne century)? Iz neznanog razloga me jako nerviraju i mozda bi pogledala jedno. Onda me zanima vasa ocjena jer ratingi jim nisu nesto visoki (sta pa nije uvjek realno) pa jer jim puno epizoda, sta znaci puno mog vrremena ako se odlucim da jih odgledam, zato budem vesela vasog mislenja. Btw i kdje da jih nadem sa prevodom?! Mozda sad stvarno ucim korejski ali tek naucila alfabet kdje da jih razumem :P Anyways trazim nesto pametno za gledat jer kako se K pop u poslednje vreme dobro cuje u svjetu K drama bas treba nesto izvanredno da se pronade kako se mi one nove vide sve po istom kopitu. Kdje jim je motivacija ko kod starih drama kao 'Faith' ili 'Secret garden'

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvu iz 2013 sam gledala, prvih 20 epizoda je bilo interesantno a kasnije su po običaju odužili dramu inače meni je bio omiljen stariji par a ovi dvoje mlađih i nisu nešto bili jedno za drugo, a ovu drugu Bride of the sun nisam gledala u planu mi je a  Wonderful life mi nešto nije išla.

Sanja u pravu si što se novijih tiče ali ipak ima da se izabere, pogotovo sad ove novije sa našim omiljenim castovima. Čula si ko se vratio na scenu iz YG :)

Edited by Vanilia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..