Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@draaagana  Da se ponovim  :-B   odlicno zapazanje....


:-B   par odgovora:
Od vode, znamo kako jaja lako poprimaju boju, a u par drama sam primetila da im je cesmovaca smeda...
Vrlo su prekuvana.....doduse onda zumance dobije zelenkastu boju
Vestacka su.....
i moj favorit
Ponedeljak- Tim, u petak planiramo scenu dorucka....pripremite hranu...
Petak- Moli se glumacki tim da ne jede nista sem pirinca i kimichi....

Stvarno,  kako si navikla na tako rano ustajanje, jedno je kada to uradis ponekad ali tako stalno...


@adnanado  proradili  >:)  necu se dati isprovocirati......evo ugrizla sam se za jezik...begam ...

Link to comment
Share on other sites

@orhideja kod nas valda tezko, posebno u navadnih marketih. Ako nades kaki azijski market, pokusas lahko i u bio marketih...  ;)) u skrajnoj sili odes do nekega kineskega restaurana i mozda tamo pitas. Ali najbolja varianta ides u korejo i tamo probas originalno hrano pravih korejskih kuhara ;)

Link to comment
Share on other sites

Mitzi ti ko moja sestra koja ne može zamisliti život bez sarme kaže svaki dan bi mogla jesti sarmu, kod nas novi hit u sarmu dodaju pavlaku, davno sam probala punjene paprike sa rižom i povrćem a i sa pasuljem nisu loše kao i sa sojom ili s orasima. 


Mitzi.D. said: @orhideja sve mislim da si odlicna kuharica
^:)^
:)>-

E baš nisi ovaj put u pravu šta ću ti istina se mora reći , ja to odlično zamislim a praktikovanje zakaže, neke žene su stvarno nadarene bez i malo truda dok neke druge prosto nemaju taj osećaj za začine i sastojke ..... 

Link to comment
Share on other sites

Sve je to odlično kad si mlad i ako imaš dobro nasleđe, inače s godinama hrana iz naših krajeva te može i ubiti iznenada, inače ja sam kao mala odrasla na ličkoj i  slavonskoj kuhinji, kiseli kupus glavni sastojak i slatki kuvani krompiri..... 

Link to comment
Share on other sites

Svako godinama izgradi svoj ukus meni sarme jesu lepe ali ne bih ih mogla jesti više od dva dana zaredom, posle mojih zproblema i uklanjanja žkese izgubila sam ukus u tom je problem pa sve napamet dodajem ali naravno uvek pazim da ne bude preslano, što se mene tiče da živim sama više bi mi odgovarala barena hrana. Davno mi je sestra iskopirala listu gde je bilo zapisano koji začini biljni se kombinuju kao i sa kojom hranom. Nisam mogla pre podneti mirođiju ali sam navikla i preimetila da daje veoma lep ukus jelima isto kao i celer.
Probala sam s vinovom lozom sarmice ali s povrćem, još kad se začine limunom to je u Grčkoj isto specijalitet, kod nas se ređe koristi vinova loza 

Link to comment
Share on other sites

adnanado said:
@orhideja meni kiseli kupus i grah,nema bolje kombinacije :D

da i ja tako mislim, a moglo bi se dodati i malo palente ili se negde običavalo kad ostane graha dodati barene testenine drugi dan 
Pravim ja svoju verziju kimchija s kiselim kupusom

Link to comment
Share on other sites

Kod moja dva tinejdzera nista ne ostaje.....Jednom dok smo bile jako mlade, moja prijateljica mi je rekla..znas ja tebe nekako zamisljam sa velikom porodicom, kucom, velikim loncem......i onda i sada je opsujem kada god treba da se kuva.. Ne volim kuvanje pa to ti je...valjda kada prede u obavezu ubije ti i zelju i miris.....

Ispovest ocajne domacice

Specijalista za  sarme..od kiselog kupusa, zelja, vinove loze i moje omiljene u listu od rena....mmmm 

Link to comment
Share on other sites

@anagard, draga, ja se dižem svako jutro u pola pet već 12 godina.Tako stignem popiti kavicu i malo baciti oko na net, tek da vidim što je novo, a onda na posao, koji mi je jedno 40 minuta pješice. Zato meni ne treba teretana i fitnes klub, madas imam jedan par kuća dalje...Nakon 10 sati teške robije na poslu, jedva čekam da se zakopam u komp, samo da odmorim dušu...Vi ste mi instant infuzija za mozak, inače mislim da bih prolupala načisto 

Link to comment
Share on other sites

@draaagana mnogi hvale aparat šefomatik on sprema sve pa i peciva , prošle godine hteli kupiti pekač hleba ali smo odustali kad smo čuli da neki ljudi po više puta vraćaju te aparate u prodavnice dok ne dobiju neki koji zaista peče hleb.  id="watch-headline-title" class="yt" style="margin: 0px 0px 5px; padding: 0px; border: 0px; color: rgb(34, 34, 34); font-weight: normal; overflow: hidden; white-space: nowrap; word-wrap: normal; text-overflow: ellipsis; font-family: arial, sans-serif;"Chef-O-Matic - Aparat za kuvanje



to bi bila investicija a ima i savremenih električnih aparata za sve to danas 
Link to comment
Share on other sites

@orhideja ja sam bez reci...koliko ti treba vremena da napravis meni za rucak? Da ne pominjem dorucak, veceru, uzinu posto imas malu decu.......  ^:)^

Moji nemaju alergija ali primedbi..... Tako ja poodavno napravila palacinke..te tanke te neslane..te mogle su ovakve i onakve...

Lepo ja ih nisam pravila godinu dana i prijedu mi se... Napravim manje od desetak....
Jao te hvale sto sam dobila , sef Hajata mi nije ni do kolena....
Od tada slabo primedbiju, samo da im je vruca supa i tako to....

Link to comment
Share on other sites

@draaagana Radis deset sati...ja treba da se pokrijem usima i da cutim definitivno... Potpuno te razumem sto ujutru hvatas dah samo za sebe i novi dan...to je i meni ritual...samo dva sata kasnije...

Iskreno, vidis i sama koliko vremena provodimo  i koliko smeha imamo ovde...mnogo mi je lepse nego da slusam neke prazne price.....

Link to comment
Share on other sites

@anagard gledaš me, danas i ja pravila palačinke a retko ih pravim jer nisam od onih kojima otprilike idu palačinke a i često zaspem dok se one peku natanane, pa tako i muka da pronađem recept za palačinke meni samo po nekom orginal francuskom receptu uspevaju tanke i po nekom receptu iz  časopisa Bazar dobijem dosta palačinki, a pošto dragom smeta mleko onda je tu kisela voda, a imam i recept baš za posne palačinke koji isto pravim  
Ko danas želi kuvati sa uspehom samo treba otvoriti coolinarku i svi recepti provereni, sad mi novi projekat pravljenje hleba od nekih vrsta bezglutenskog brašna
Kažu razmaženi ma neko se rodi kao prezahtevan, imam dvoje dece i jedno ako jede jedno jelo drugo to jelo ne voli, sretni su oni koji imaju zahvalne i neprobirljive članove u kući  ;))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..