Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Guest јагодафилмоловац

hobi said: @jasy hvala, i ta mi je serija na čekanju
 na kojim stranicama se informiraš o serijama? Ja idem na krdrama.org

Link to comment
Share on other sites

@hobi ova mi je bila jedna izmedju prvih drama koju sam pogledala.
O serijama citam ovde http://www.koreandrama.org/ tu su sve kdrame i glumci. A gledam jih na vikiju ili gooddrami.
Ponekad citam bloge od dramabeans, joonni ili dangermousie zavisi ko pravi recape za drame koje me zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

Guest јагодафилмоловац

jasy said: @jagodafilmolovac LOL sram me bilo totalno sam zaboravila na soompi a non stop sam ovde!! Gluuuuuupa Jasmina :(|)

Link to comment
Share on other sites

Guest јагодафилмоловац

Малопре сам хтела да гледам једну серију, и опет ми једна ствар упада у око. Врло често се сусрећем у К-серијама да је девојка старија од момка, некад чак и јако много као у серији "I do, I do" а не могу да не гледам кроз неке европске стандарде. Врло ми је чудно да ретко наиђем да видим да је девојка много млађа од момка. Изгледа да кореанцима не смета што жене раније старе, да је то њима нешто сасвим нормално, док код нас, сви би то гледали попреко. Питам се, зашто то њима не смета, да ли је то уопште због њихове културе или због нечег другог....
Malopre sam htela da gledam jednu seriju, i opet mi jedna stvar upada u oko. Vrlo cesto se susrecem u K-serijama da je devojka starija od momka, nekad cak i jako mnogo kao u seriji "I do, I do" a ne mogu da ne gledam kroy neke evropske standarde. Vrlo mi je cudno da retko naidjem da vidim da je devojka mnogo mla]a od momka. Izgleda da koreancima ne smeta sto zene ranije stare, da je to njima nesto sasvim normalno, dok kod nas, svi bi to gledali popreko. Pitam se, zasto to njima ne smeta, da li je to uopste zbog njihove kulture ili zbog neceg drugog...

Link to comment
Share on other sites

@jagodafilmolovac i ja sam to primetila i vise ne obratim paznju na to. Izgleda, da je takva njihova kultura. U Reply 1997 je glumica dosta mladja od glumca i secam se, da je isto bilo u New Tales Of Gisaeng i Bridal Mask... Nisu sve ali vidim, da je sve vise takvih drama, da su glumice 10+ godina starije od glumca.

Link to comment
Share on other sites

@aida koja pjesma?
Faith ost mozes skinuti ovde http://www.mediafire.com/?v6iiqaxz3vzvtqi i ovde http://www.mediafire.com/?a5uvlvhxx3rj8jn i Love pjesma je ovde http://www.mediafire.com/?9ebhp0do57oj109

Link to comment
Share on other sites

Guest јагодафилмоловац

Сад сам се себи смејала. Пошто јако волим КХС, хтела сам да гледам једну њену серију из 2003-ће коју је снимао СБС а зове се серија "My fair lady" на Good Drama. Уђем у епизоду, кад оно радња из друге серије ! Мислила сам да сам ја некако погрешила, и пар пута улазим и излазим, и увек исто ! Постер који је постављен је одговарајући, опис исто тако, али епизоде и даље нису из те серије. Тек после сам погледала коментаре испод и видим да су се и други бунили за исту ствар, међутим, није отклоњена грешка. Тако да знате, ако неко тамо хоће да погледа ту серију, неће моћи. На сајту Dramacrazy је нисам нашла, а на Dramafans ја не могу да учитам епизоду. Постављено је на кинеском Тудоу и не разумем шта пише који је разлог зашто не могу да учитам епизоду. Ако неко зна где могу да је погледам са енглеским преводом, нека ми јави. На Викију је исто као на Gooddrama :(
Sada sam se sebi smejala. Posto jako volim KHS, htela sam da gledam jednu njenu seriju iz 2003-ce koju je snimao SBS a zove se "My fair lady" na GoodDrama. Udjem u epizodu, kad ono epizode iz druge serije ! Mislila sam da sam ja nekako pogresila, i par puta ulazim i izlazim, i uvek isto ! Poster koji je postavljen je odgovarajuci, opis isto tako, ali epizode i dalje nisu iz te serije. Tek posle sam pogledala komentare ispod i vidim da su se i drugi bunili za istu stvar, medjutim, nije otklonjena greska. Tako da znate, ako neko tamo hoce da pogleda tu seriju, nece moci. Na sajtu Dramacrazy je nisam nasla, a na Dramafans ja ne mogu da ucitam epizodu. Postavljeno je na kineskom Tudou i ne razumem sta pise koji je razlog zasto ne mogu da ucitam epizodu. Ako neko zna gde mogu da je pogledam sa engleskim prevodom, neka mi javi. Na Vikiju je isto kao na Gooddrama.

@aida није то случај само на Балкану, тако је уопште у Европи, барем колико сам чула од људи који живе у другим земљама Европе.
Nije to slucaj samo na Balkanu, tako je uopste u Evropi, barem koliko sam cula od ljudi koji zive u drugim zemljama Evrope.



Link to comment
Share on other sites

Guest whitelily000

uletih da vas pozdravimmm!!! vidim raspisale ste se :) Dobrodošlica novim članovimaa :) i samo da kažem, Cheongdamdong Alice nova serija je odličnaa! preporučujem ! za sada 6 epki ima ... ovo mi je pod must pratiti :) 

Synopsis

A drama about an average commoner woman Han Se Kyung (Moon Geun Young) becoming the daughter-in-law of a Cheongdam-dong family.

Han Se Kyung is a talented young designer who lives each day with the motto "Strive for your dream to succeed". Until she met Cha Seung Jo (Park Shi Hoo) a president of a luxury brand shop in Cheongdam-dong who will change her life.


  • Moon Geun Young as Han Se Kyung (27)
  • Park Shi Hoo as Cha Seung Jo (33)
  • So Yi Hyun as Seo Yoon Joo (27)
  • Kim Ji Suk as Tommy Hong (35)
    ukratko to ja :D ... a evo i teme s foruma ovoga, sve fino popisano :) morat ću se malo uključiti i tamo ... 

Link to comment
Share on other sites

@jagodafilmolovac ja sam je skinula sa one stranice koju sam ti dala zadnji put a nemam pojma gde bi se jos nasla. Znam samo, da ima alternativan naslov My Perfect Girl.

EDIT: evo ti jagodice. Ovo izgleda, da je prava drama. Samo se nadam da rade sve epizode http://www.alodrama.com/watch-my-fair-lady-episode-1/8180.html

Link to comment
Share on other sites

@aida i ja sam pogledala 1 epizodu i mislim, da cu pogledati ovu dramu do kraja. Smješno mi je kad ju zovu hijena :D

@draaagana ako nisi jos pogledala Dream High onda ti ju preporucujem. I tu ima dosta dobre muzike. U ovoj drami je govora o klincima koji su primljeni na Art školu. Svi zele postati slavni. Ima jedna bogata tatina maza (samo da joj je tata bankrotirao), bad boy (koji to ne bi smeo biti jer je izvan zakonsko dete politicara), bogatas sa svim zivim vezama (samo bez volje do zivota), super pevacica (sa 30 kg previse), poljuprivrednik (koji nema pojma o zivotu u gradu) i devojka koja bi napravila sve za slavu (cak prodala svoju dusu). Ti ''talenti'' naprave svoju grupu.
Evo ti trailer


Link to comment
Share on other sites

@jagodafilmolovac nemam pojma sta bi bez mene... nesla bi nekog bolje =)) dok sam gledala ako serija radi pocela je gledati. Za sad mi je dobra. Moram jos pogledati Smile Again.
U onoj iz 2009 igra glavnu ulogu YEH (IMY) i onaj Oska iz SG. Mislim...

Link to comment
Share on other sites

Guest јагодафилмоловац

jasy said: @jagodafilmolovac nemam pojma sta bi bez mene... nesla bi nekog bolje =)) dok sam gledala ako serija radi pocela je gledati. Za sad mi je dobra. Moram jos pogledati Smile Again.
U onoj iz 2009 igra glavnu ulogu YEH (IMY) i onaj Oska iz SG. Mislim...

Link to comment
Share on other sites

@jagodafilmolovac
aww hvala :x ovaj sajt sam tek danas otkrila i izgleda, da ima nekih starijih drama na njemu. Svejedno bi bilo dobro, da ovu dramu pogledas cim prije posto toliko stranica brisu zadnje dane.
Mozda pogledaj i Sad Love Story. Samo zadnjih 10 minuta zadnje epizode preskoci :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..