Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Počela sam gledati Vincenzo i nisam očekivala toliku "mafijašku" atmosferu. Iznenadilo me da u Koreji toliko nasilja pokazuju ali onda sam vidjela da je u suradnji s Netflixom pa mi ima smisla. Ali serija ima 20 epizoda i mislim da je malo previše za takvu jednu tematiku te da bi 10-12 epizoda bi bilo puno bolje ali vidjet ćemo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam prve četiri epizode Mita o Sizifu. Prilično bombastično počinje, ali je zanimljivo jer ne znate što se zapravo događa. MacGyver i računalni genijalac te Lara Croft iz budućnosti su dobar spoj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2021 at 10:27 PM, hobi said:

Šteta je kad prijevod drame ovisi o tome koliko je neki glumac popularan. Evo, ja na listi imam čak tri koje bih voljela pogledati, Dream Detective, Game Changer, Unbending Will. U nadi je spas.

 

Ja čekam:)@Mio- TvN opet razmišlja van okvira. Zanima me kako će to izvesti, nadam se s ukusom. Sviđa mi se što ima 12 epki. Ako sve bude kako valja, to je sasvim dovoljan broj.

 

I mene zanima kako ce to da izvedu, a sve vise volim kad vidim broj epizoda '12'. :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@elpida2206 mi je davno preporučila dramu Sparrow. Tada još nisam bila naučena na kineske drame, osobito špijunske. Sada kad sam s Kinezima na ti, jako mi se sviđa, a pogotovo što imaju pripovjedača koji objašnjava što likovi u tom trenutku misle i koji su im motivi. Inače bi bilo teže pratiti radnju. To prvi put vidim u kineskoj drami. :elated:

Obično samo u prvoj epizodi nam dadu uvod u koje se vrijeme radnja događa i koji su glavni likovi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bila sam danas u kupovini i mogu reći da ramen kod nas dobro prolazi. Mnogo bolje nego prijašnjih godna kada bi obično završio u košari za proizvode s 50% sniženom cijenom. Danas gledam da je neki pametnjaković  na pakiranje Indomie ramena od pet komada napisao špageti s umakom i pod tim nazivom se prodaje, a nije ni jeftin. Sve sam gledala da li ja to dobro vidim, kakvi sad špageti?

Inače, ima i Maggi svoj ramen u tri okusa, piletina, govedina i gljive. Probala sam sve i iskreno, to je Maggi juha s dugačkim rezancima, nema ljuti karakter ramena.

:Megalol:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dugo sam čekala prijevod filma Diva, a bolje da nisam. Film je zbrčkani psihološki triler bez glave i repa. Šteta dobrih glumaca. Jedina dobra stvar je što ima minutažu na kakvu smo navikli u ovom dijelu svijeta. Dosta mi je korejskih trilera, odsad gledam komedije i autobiografske. Kad sam kod toga, preporučujem vam turski film o vojniku koji je u ratu spasio korejsku djevojčicu.

Ayla: The Daughter of War

Spoiler

Imate ga na YT, kao i snimku njiovog ponovnog susreta u stvarnom životu.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek lepa sećanja na Love me if you dare, tako dobar izbor glumaca.

Spoiler

Drama koja se gleda u jednom dahu. Sa Sparow nesto slično, nakon duge pauze sam je završila. Nekad nije dobro prestati sa gledanjem neke drame jer posle izađeš iz cele priče. 

 

Prve dve u Vicenzo su mi bile super, no sada gledam brzinski.

 

Pozitivni utisci sa River where the moon rises.

 

The Penthous 1 mi je bila dosta zanimljiva. Veoma intezivna u prvim epizodama. 

Spoiler

Drugi deo mi nije tako dobar. Oduševila me Eugene koju desetak godina nisam gledala pa sam otišla samo zbog nje da pogledam i staru dramu punu humora I really really like you. Stari klasik. Epizode su tako brzo prolazile.... 

 

Veoma dobar utisak i gledajući The Lies Within kao i Do You Like Brahms lagana drama, veoma simpatican cast. Za nju posebno raspolozenje treba. Veoma teško pronaći neku dramu a da joj ocena ne varira između sedam i osam. 

 

Xianxia drame kada poželiš da si u nekom drugom svetu. Starije su veoma gledane. 

Blago nama sa toliko žanrova. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vincenzo i mene "umorio". Mislim da je tu previše epizoda i onda su razvodnili radnju da bi imali materijala za toliko epizoda. Ostavila sam ga dok ne izađu sve epizode pa ću maratonski odgledati ostatak. 

 

Ja sam se isto vratila malo starim serijama i napokon se odlučila pogledati serije koje su već skoro 10-tak godina na listi serija koje ću pogledati tako da trenutno gledam Six Flying Dragons i onda Deep Rooted Tree jer sam vidjela po komentarima da je Deep Rooted Tree kronološki gledano nastavak iako je sniman ranije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni da je Vincenzo bio kao prva epizoda bila bi to stvarno prezanimljiva serija. Otišli su nekako drugim putem. A imali su potencijal uz toliko kvalitetnih glumaca. Meni se svidela East of Eden 2008. 

 

Iako volim istorijske gledati i JHyuk mi je drag glumac nikako da pogledam Deep Rooted Tree, sećam se da sam probala par epizoda i nije išlo. SFDragons isto planiram probati... 

 

Da nas obraduju opet kao s Empress Ki ili Faith.. bile su to drame za pamćenje. 

 

Desi se izgubimo vreme tražeći šta bismo gledali a liste napakovane i čekaju... Nekada me uhvati veliko spremanje liste. Nekim ocenama na listi verujem pa obrišem nešto što sam kao planirala. Neke opet neplanski pogledam a nisu bile u planu. Skromni život drama gledaoca :grin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je prvi deo prve epizode od 'Vincenzo' bio dobar, ovo sve drugo nije vredno mog gledanja. :lol: Ima boljih, cak i onih 'prosecnih drama' od ove, koja je jos jedna od onih 'naduvanih' ili sto bi ovi na engleskom rekli 'hype'-ovanih drama. Sve nesto teze i krecem sa tim dramama... sve previse naduvaju i ishvale na MDL, strasno!

 

Moje iskreno misljenje da za 'Six Flying Dragons' kao i 'Deep Rooted Tree', treba biti u raspolozenju. Ja recimo prvu sam bas voleo, dok sam drugu probao u jednom trenutku, kad bas i nisam bio najbolje raspolozen za ovako nesto, i nije me uhvatila, kao 'SFD'. Za sve ima svoje vreme....

Eto ja ni tu hvaljenu 'Nirvana in Fire' nisam voleo... :vicx:

 

ah Faith. Prelepa drama... jedna od omiljenih :wub:

 

Interesantno je to, traziti drame, a opet ih imamo i na pretek u nasoj 'listi'... @elpida2206 kod mene tu ima i do raspolozenja a i nekad iznenada nadjem neku dramu, jeste da ponekad takve i ispadnu najzanimljivije. :) Ja sam nedavno, malo, ocistio svoju listu, pa sad je prilicno 'tanka'. Ne smeta, jer trenutno imam sta da gledam, pa sam i zaokupljen, sto se tice gledanja, sto mi se opet svidja... jer nekako mi najteze dodje kad krenem probati ovo i ono, a nista da mi se svidi. Ima svega i svacega, a opet u takvim trenutcima mi se cini da mi bas ni jedna ne ide.... bolje se malo okrenuti i citanju, filmovima, nekom hobiju. ^_^:wub:

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, raspoloženje igra veliku ulogu. Ja Vincenzo neću pokušavati jer nisam uopće raspoložena za mafijaše, nema veze što su zgodni.

 

Zeznula me Mit o Sizifu, prve 4 epizode su bile vau, do 8. ok, 10. još nekako, ali kad sam pogledala 12. pitala sam se zašto to uopće gledam. Ali žao mi je odustati jer su ipak ostale još samo 4, pa da vidim hoće li nešto smisleno pokazati.

 

Ali zato mi se svidjela kineska krimi drama The Long Night iz serijala Light On. Radi se o  prošlim zločinima  koji su povezani sa sadašnjom istragom u jedno veliko klupko. Drama zahtijeva koncentraciju jer nekad se u treptaju oka prebace u prošlost ili sadašnjost. Podsjeća me na onu slavnu skandinavsku seriju  Muškarci koji mrze žene. Uspoređuju je s Bad Kids, da je ipak malo slabija. Nisam još gledala pa ne znam. Uglavnom, isplati se, ima samo 12 epizoda

@elpida2206 ako još nisi, pokušaj pogledati Mr. Qeen:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/3/2021 at 4:48 PM, elpida2206 said:

Shin Min Ah počinje nešto novo snimati možda bude neka dobra komedija.

Bit će  romantična komedija

Spoiler

https://mydramalist.com/article/these-top-actresses-are-all-set-to-release-exciting-dramas-in-the-second-half-of-2021

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro ste rekli, za povijesne treba biti u raspoloženju. Six Flying Dragons sam pogledala ali nisam bila očarana njome. Dosta me zamorila ali odgledala sam ju. Međutim, nisam nastavila s Deep Rooted Tree jer sam shvatila da mi se trenutno ne gledaju te povijesne i politički nastrojene serije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da ste neki pratili Heart Signal i sad ima "nastavak" Friends odnosno neki od ljudi koji su bili u 3 sezone Heart Signal sada se druže s naglaskom na prijateljski ali naravno da malo i bacaju na romantiku jer ipak je to privlačno ljudima.

Spoiler

Također, moj nikad prežaljeni par iz sezone 2 YoungJoo i HyunWoo su također tu. S jedne strane YongJoo mi je najdraža iz svih sezona jer mi je bila nekako skroz iskrena i prirodna i mislim da se ne bi trebala vraćati cijeloj toj priči s HyunWoo ali s druge strane, opet mi je zanimljivo gledati što se sve odvijalo nakon što je prestalo snimanje i da oni imaju svoj neki završetak. Katkad njihove scene su mi kao iz serije, čovjek mora za njih navijati :coolshades:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:Pandabulous:

 

Ja jos pratim 'Word of Honor' na YT, jos ostale tri epizode i sve pohvale za dramu. Meni se na kraju bas svidela. :wub:

 

Zavrsio sam sa:

- A Tale of Thousand Stars: Po meni bila vredna cekanja. Bilo je tu malih stvari koje mi se nisu svidele, ali celokupno su dosta dobro odradili seriju. Prezadovoljan! :P  :) 

- Navillera: Ostala mi je jos finalna epizoda ali ja ovoj seriji vec moram dati visoku ocenu! Veoma me dirnula i stvarno mi je bilo uzitak pratiti je. Preporuka od srca da probate :wub:

-  Drama Special Season 9: Review Notebook of My Embarrassing Days: Naisao sam na ovo dok sam citao komentare na sajtu 'Dramabeans' i kao specijal mi je stvarno bio lak za gledanje. Solidan mini-film koji mozete bilo kad pogledati! ^_^

- We Best Love: Fighting Mr. 2nd: Ne znam da li sam ovde pisao o prvoj sezoni ove serije. Ponovicu, ako jesam, meni prva sezona i nije bila nesto, pogledao sam ali nisam hteo gledati drugu sezonu, jer me bas nisu interesovali likovi... ALI, u jednom trenutku sam resio da ipak idem da pogledam, ma koliko lose bilo i na kraju mi se ova druga sezona svidela mnogo vise nego prva. (Prvu bi zeleo da obrisem da sam i gledao... XD) I likovi su mi bili interesantniji, sve je nekako bilo bolje kad pozadina nije vise bila skola (nije da je u prvoj sezoni samo to bilo problem... ), nego posao i 'odrasli' zivot. Ne znam da li je za preporuku za vas... ali ako vas nije uhvatila prva sezona, probajte i ovu. Mozda budete slicno iznenadjeni... a mozda i ne. :P 

Zettai BL ni Naru Sekai vs Zettai BL ni Naritakunai Otoko: Mene ovaj humor uopste nije osvojio... gledanje ovog mini filma je bilo kao uzivanje u kolacu, zelis da traje dugo, ali pojedes to parce prebrzo i znas da nema vise. Pa ta 'sreca' brzo prodje. XD Cekao sam ovaj mini film (specijal) koji se smeje BL-u, ali malo tih stvari je bilo smesno. Pocetak dobar, a sve posle veoma dosadno. ><

 

Trenutni favoriti koje pratim:

Fish Upon the Sky: Humor!!!! :wub: Humor i glavni par kao i pricu starijeg brata. Ali opet, humor me osvojio jos u prvoj epizodi. Nisam nesto srecan sto ima 12 epizoda a ne 10, ali nadam se da nece previse dramiti... kasnije. XD

Sell Your Haunted House: Nara je super ovde. Opasna devojka!!! :wub: A YongHwa definitivno treba zastitu. Nije cak ni toliko strasno koliko sam mislio da ce biti... XD Za sada interesantno, drzi paznju!

Nabi, My Stepdarling: Ovo je prava sapunjara! Ako gledas na sve tako... pravo uzivanje. Meni se ovo cas gleda, cas ne... ali uvek se vratim po jos. Samo cekam da neko napravi nesto glupo... razvlacenje je ovde prijatelj. Tacno ne navijas za nikoga, iako dodju oni trenutci da ti je zao nekih likova, a onda opet cekas za taj neki 'slap' i ludost... Nikako nisam za glavni par. Ali tako cekam finalne epizode i rasplet ove sapunjare! :) Koliko god je ovo smece od serije... nedostajace mi :lol: Nije za preporuku... kao ni jedna sapunjara, daily drama... ali ko voli, neka izvoli. :D

 

Probao sam i:

Colorful Love: Genderless Danshi ni Aisareteimasu: Interesantna serija. Japan i njihove 100 koraka ispred teme. Svidja mi se, ali nije nesto sto bas cekam kao neke... tamo... drame, iz nedelje u nedelju. :sweatingbullets:

Love Is Science?: Ovo sam ovaj prosli vikend probao i prve dve epizode me nisu ocarale. Nisam hteo odmah da ostavim pa sam je stavio na on-hold. Malo kad jos epizoda izadje pa cu ponovo da probam... glavni par me nije osvojio, nekako ne vidim njih zajedno... bas ne. :sweatingbullets:

 

Cekam u maju...

Youth of May: Manje sam gledao Korejskih serija proteklih meseci (nego pre godinu-dve), pa posle World of the Married, Mr. Queen i sada Navillera, ova je jos jedna koju iscekujem... posto vecinom pratim ove drame sto trenutno idu, pa i nemam vremena za nesto starije, niti me nesto privlaci, ova drama ako bude dobra, definitvno ce zauzeti moje vreme uvece! Svidja mi se broj epizoda, a pozadina serije i nije bas srecna tema, tako da ocekujem jednu emotivnu seriju!

Immortality: Datuma jos nema, ali ima glasina... bilo bi lepo da pocne u maju. Nadam se da hoce. Nije da cekam seriju kao neki na MDL, ali jesam zainteresovan... posle Word of Honor, nista nije isto! XD 

I Promised You The Moon: Nastavak 'I Told Sunset About You', opet nesto sto nisam hteo da nastavljam sa gledanjem, posle prve 'sezone' i kraja koji je meni bio dobar. Ali kad sam procitao ime ovog dela i video poster... ne mogu da propustim, pa i ako sve propadne, i izgori... ja sam vec u brodu, kasno je. Idemo! :lol:

Nobleman Ryu's Wedding: Interesatne su mi ove Korejske BL web-drame. Trude se i to se vidi. Negde vise, negde manje. Svidja mi se to! Ovo kad zavrsi sa emitovanjem pa gledam kao film.. kao i sve prethodne delove!

Bossam: Steal the Fate: Jos sam neodlucan... ali jako me privlaci sto je istorijska sa Jung Il Woo. Jos se secam Haechi i koliko sam uzivao gledajuci ^_^:wub: Videcu da li ce biti prevoda...

 

Eto nesto ukratko sto sam pratio/pratim ovih proteklih mesec-dva... :hooray2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- Vidim da smo više-manje pratili/pratimo iste serije i više-manje slično mišljenje dijelim.

GMMTV mi dođe na trenutke da se odsubscribam od njihovog kanala ali tu i tamo naprave nešto što je i vrijedno gledanja pa ih ostavim. 

Navillera sam pogledala sinoć zadnju i baš mi je dobro došla jer odavno se nisam tako isplakala na seriju a opet kad se gleda nije toliko tužna ali je tužna i poučna. Podsjetila me na Dear My Friends koja se isto radila o osobama starije životne dobi. 

Ja sam slučajno naletila po preporuci YouTube-a na kinesku seriju The Long Ballad i za sada mi je zanimljiva iako ne razumijem zašto su za borbe i neke akcijske scene u početku stavljali animaciju a nisu to odglumili, možda zbog novaca ili je neka druga priča oko toga ali ajde, to je u prvih par epizoda. Samo me malo zabrinjava što su sada na 30. epizodi a ima ih 49. i mislim da će to na kraju biti 10-15 previše jer mi već sada priča može biti gotova ali bar su glumci lijepi za gledati ;) i ljubomorna sam na njihovu kosu <_< :lol:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..