Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Ah izgleda da je 2012. bila dobra godina - iznenadilo me je da su sve te serije bile iste godine jer mi je 90% njih ostalo u dobrom sjećanju. Možda ih ne bih ponovno gledala ali znam da sam uživala dok sam ih pratila te davne 2012. :lol: 

  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav :P

 

Velika preporuka da probate Gaya Sa Pelikula (iliti na engleskom 'Like in the Movies'). //Ko ne voli gay-bilo_sta nek zaobidje. :P #SharingIsCaring
Serija je vrh (mozda sam 'malo' pristrasan lol) a muzika prelepa (100%) :wub:

 

:heartxoxo:

 

Link to comment
Share on other sites

@Mio- čije je to? Ima neobičan naslov.

 

Ja ovih dana gledam kinesku dramu Winter Begonia i prekrasna je. Privukao me naslov i tema. Radi se o burnim 30-im godinama i Pekinškoj operi. Za razliku od  većine drama, ovdje se ne mora čekati da se radnja razvije, a ljudi upoznaju. Sve je životno prikazano, ima intriga i humora.

Tek sam poslije vidjela da je snimana prema BL romanu. Redatelj i scenarist su jako lijepo prikazali dramu kao bromance bez da su prekršili granice tako da je to drama za svakoga. Stvarno se vidi da su se potrudili predstaviti ono vrijeme gledateljima na zanimljiv način. Likovi imaju jako dobar odnos, pun humora i razumijevanja, nema patetike i velike melodrame Također ima obrata koje nisam očekivala.

Znam da je nećete gledati, ali morala sam je spomenuti jer je stvarno kvalitetna. Sad sam na  34. epizodi od 49 i nisam ništa preskakala, nekad vratim scene jer likovi imaju odlične replike. I opet ponavljam, nema ničega zbog čega bi nekome moglo biti neugodno.  Šteta je da se propusti. Sve preporuke:fullofhearts:

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno @Mio- već gleda, ali I Told Sunset About You mi je super snimana. Nije ništa novo priča - srednjoškolci (eh ipak je iz Thajlanda <_<:lol:) sviđaju se jedno drugome ali tu su norme društva i eto ti drame, ali same scene i kvaliteta snimanja mi je stvarno neočekivano dobra za kratku tajlandsku seriju. Sat vremena serije prođe brzo i nema nekih dosadnih djelova. Iako vidim po komentarima da svi iščekuju neki tužan kraj jer izgleda da je direktor poznat po njima tako da valjda neću zažaliti što gledam :crymeme:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@hobi Filipinska BL web-drama (ako planiras da zaronis u te vode, pored ove, definitivno probaj 'Gameboys' i 'Hello Stranger' XD ) :) Winter Begonia ide u moju plan-to-watch listu. :wub:

 

 @puzlator Jos ne. Hteo sam poceti, ali eto sad tebe sa komentarom i mislim da cu veceras da pocnem. Ima stvarno dosta BL drama u poslednje vreme i jednostavno nemam vremena da ih sve pohvatam, ma cak ni ono sto sam hteo da gledam, ali ovo mi je ogroman plus, jer sto ih vise ima, vise cu ih imati za gledanje u mesecima koji dolaze. ha ha //Naravno bice tu dosta onih sto ce otici na 'drop' listu... evo kao ova sto (jos) gledam 'Oxygen'. Ne znam sto jednostavno ne prestanem.... > __ <

 

A sto se tice 'kraja'... pa mene je sam naziv te serije, 'I Told Sunset About You', asocirao da ce biti dramaticno i mozda tuzno.... jeste da sad kad bolje razmislim, pa moze i da ode ka lepom a i ruznom. Meni je prva asocijacija na naslov serije bio... plakanje. > ___ < Opet sam hteo da gledam i gledacu... nisam ljubitelj losih krajeva kad znam da je los. Zato malo i mrzim MDL zbog toga, volim citati komentare na sajtu ali imam neverovatno lose iskustvo sa ljudima i kako, sa lakocom, pricaju o 'ogromnim' spojlerima bez 'spoiler tag'. Zbog ovoga, kad nesto gledam sto stvarno volim, zaobilazim sajt, ako gledam live... a iskreno mislim da je ovu seriju bolje poceti pre nego sto zavrsi. Jer kad se sve otkrije, onda svi pricaju i kad saznas kraj... nemas vise volje za gledanje, bar je tako za mene. IMAM i lose iskustvo sa serijama koje sam gledao na Youtube... bolje ne citajte komentare > __ <

 

Citao sam negde da je par iz te serije glumio i u 'My Ambulance'...

Spoiler

Bili su par tamo ali nisu imali lep kraj. (Da li je raskid ili nesto drugo... nzm) Ja sam probao seriju, ali se meni nije nesto svidela pa je nisam nastavio. 
Nadam se da nece opet zavrsiti lose... zao mi njihovi fanova, znam da ih imaju. Mene sto se tice... ja sad kao da ih gledam prvi put, pa i nisam nesto vezan. ;) 

 

:eats2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- a tako znači. Još nisam bila na Filipinima. Sve se bojim tih voda:) WB obavezno pogledaj, prikladna je za zimske dane. Samo da još dodam jer sam završila, da ne gubi na kvaliteti do samog kraja koji je jako lijepo napravljen, sa stilom.:wub:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@hobi svidja mi se to o kraju :wub:

 

a @puzlator poceo sam sa ITSAY i ... uff... veoma dobro uradjena drama ali ujedno i teska za gledanje. 

Spoiler

Osecaj koji mi daje defintivno nije lak, lep... za sada sam pogledao dve epizode i toliko emocije, reci koje jos nisu izgovorene... ahh... emocije koja tek treba da izadje iz Teh-a... koje on tek treba da shvati a opet nekako mi se cini da je vec poceo sve sa ogromnim greskama, bez razmisljana... kao ono sa devojkom. Jako mi je to zasmetalo ali onda opet sam pokusavao da se prisetim da su oni veoma mladi i jos dosta toga ne znaju. A tek da ne pocinjem o tim emocijama koje, Teh posebno, nije svestan... i koje mogu definitivno dovesti do velikih posledica, posebno, opet, gledam na Teh-a, koji je veoma, veoma brzoplet i menja se iz sata uz sat. Cak na momente dobijem lose osecaje od njega... posebno gde ispoljava svoje manipulatorsko ponasanje. Ali opet... pokusavam da stanem u njihove godine i setim se da su veoma mladi i ne znaju sta osecaju. Mislim Aew zna sebe... ali Teh je... a mess! > __ <

 

Prve dve epizode su stvarno ostavile utisak na mene i nisu lake za gledanje... bar meni... bojim se da nastavim ali znam da moram da nastavim. Jer nikako da izbacim seriju i likove iz glave citav dan. Uvukli su mi se pod kozu > __ < Sta god da se desi... gotovo je, moram da pogledam. Nadam se ipak, da nece ispasti onako lose kako ja zamisljam. :( Trecu epizodu cu pogledati u toku sledece nedelje. Nije ovo za brzo gledanje... nikako... 

 

Sve je stvarno uradjeno na visem nivou i kao komentari, ovo nije tvoj obicni BL, ovo je vise LGBTQ+ film, koji prikazuje jedan deo stvarnost mladih ljudi koji pronalaze sebe. Ja bih ovde stavio i Gaya Sa Pelikula (kao topliju verziju lol ). 

:heart1:

 

e da @hobi citao sam da Filipini imaju dobre filmove. Pa eto... da mozda krenes i posetis malo za pocetak. :P  ha ha

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- slažem se s tvojim komentarom u vezi ITSAY

Spoiler

Teh dosta toga loše napravi ... to s djevojkom sam nekako opravdala s tim što mu se ona sviđala godinama i imali su tu neku "vezu" gdje su čekali da završe srednju školu a onda mu se opet pojavio Aew gdje eto sve mu je još nejasno ali opet jasno ali ne zna što prihvatiti. Svakako da radi dosta grešaka i na neki način ih sve veže oko sebe ali ne želi on biti taj koji će biti povrijeđen tako da ima tu neku sebičnost. Mislim da jako malo razmišlja o osjećajima drugih ali što si i rekao - ima dosta neizrečenih scena gdje se puno toga događa i treba malo stati i razmišljati.... 

 

Danas imala slobodnog vremena i listam što pogledati i odlučih probat Gaya Sa Pelikula što si zadnje prepručio i baš mi je dobro sjela. Nekako laganini prošla nedjelja. 

 

Sljedeće što krećem je Winter Begonia :heartxoxo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, hobi said:

Drame u studenom

Ovako na prvu me ništa nije privuklo, a vas?

 

 

Mene interesuje 'Birthcare Center' i 'The Uncanny Counter' , a ako bude prevoda probam i 'Insect Detective'. :D Ne bih ni da pisem o dva BL-a na listi, sigurno cu u jednom trenutku probati ali ne privlace me bas nesto posebno. :smashes:
'Manner of Death' bi trebala poceti u Novembru... :issohappy:

'Gaya Sa Pelikula' i 'I Told Sunset About You' zavrsavaju sledece nedelje... :crybaby:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam It's Okay

Spoiler

i ne znam što bih rekla. Izgleda kao da je tvN silno želio ponoviti uspjeh Goblina pa se previše trudio. Je, glumci su zgodni i animacija dobra, ali kao da je priča forsirana. Ima svega, ali fali ono nešto. Pogledala sam sve jer me zanimalo koja je stvar s majkom, a na kraju je to ispalo glupo. Glumica ima barbi figuru koju su previše naglašavali onom smiješnom odjećom. A što se priče tiče, nisu originalni, davno su Španjolci snimili odličnu seriju koja se bavila bajkama. Ove korejske su previše morbidne za moj ukus. Glavnog glumca bih svakako radije gledala u Blue Moon, nastavku Hotel del Luna kako su nas tada zezali. OST je bio najumjerenija stvar u cijeloj drami.

 

Drame o prijateljstvu

Gledala sam sve osim Survivor:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator kineska opera nije ničiji stil:D U redu je, kad sam pisala preporuku, imala sam u vidu da to možda neće biti za vas, što zbog teme, što zbog broja epizoda. Ova drama zahtijeva veći angažman. Možda nisi u pravom raspoloženju, i to je bitan faktor.

 

Pogledala sam tajlandsku dramu Girl from Nowhere i sad se pitam zašto sam slušala klince na MDL koji su očito previše oduševljeni. To vam se može svidjeti jedino ako ste fan Zone sumraka.

Sad gledam Who are you i čini se dobra.

Momci iz Gaya su simpatični, nisam očekivala da će OST biti tako dobar.

Vijesti iz Japana

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, hobi said:

Pogledala sam tajlandsku dramu Girl from Nowhere i sad se pitam zašto sam slušala klince na MDL koji su očito previše oduševljeni. To vam se može svidjeti jedino ako ste fan Zone sumraka.

 

Koliko puta su i mene tako prevarili - užive se u neke stvari i daju super ocjene i onda me zezne kad vidim ocjenu  u prosjeku 8 i više i počnem gledati a na kraju razočarenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam koga 'ovi' sa MDL nisu zeznuli... ne mogu nabrojati na prste koliko puta mi se nije svidela drama koja je toliko hvaljena i visoko kotirana na MDL. >< Ne daj Boze da slucajno ovo kazes na MDL, ima da te pojedu ziva... ha ha ha 

Zato sam ove godine vecinu hvaljenih drama zaobisao. Kad me zelja potera, probacu po koju. XD

Ne kazem da su sve lose... ali mislim da oni malo preteruju sa njihovim 'dozivljajima'. Znam da i ja to radim, ali ne do te mere. > __ < lol 

 

10 hours ago, hobi said:

 

Momci iz Gaya su simpatični, nisam očekivala da će OST biti tako dobar.

Vijesti iz Japana

 

 

 

Meni je OST te serije prelep. :wub::wub: 

Spoiler

Evo jedne!! ~~~

 

 

:heartxoxo:

 

 

#ITSAY : Pogledao sam cetvrtu epizodu i ja vec zelim da dam 10 ovoj seriji. Ma gde nas poslednja epizoda odvela... Glumci su izvrsni, emocije koju pokazu, jednostavno reci nisu potrebne. Osecaj serije. Sve... je... jednostavno drugacije.

...

(Malo me je kraj (4) ostavio u cudu... ali posle malo razmisljanja... i citanja... shvatio sam. ><)

 

Edited by Mio-
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- zaista, kad čovjek pomisli na Filipine, ne očekuje neku osobitu kvalitetu (to je moja predrasuda, znam), a kad ono vrhunski OST na engleskom. :wub:

Meni su nekako Tajvan, Tajland i Filipini bili u istom košu pa sam ostala ugodno iznenađena:cutekitty:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve one koji su cekali seriju 'The Wolf', a cini mi se da @elpida2206 jeste :P Izasla je serija (Napokon!!!!)
 

Spoiler

 

 

Za sada je prevedeno prvih sest epizoda! Cetvrtkom, Petkom i Subotom izlaze po dve epizode :) 
I ja sam ovo cekao tako da planiram da pocnem veceras!

:eats2:

 

#EDIT - Ako hocete da glasate za Najbolju Korejsku dramu u 2020: (mozete za vise od jedne glasati!)
http://www.koreandrama.org/the-best-korean-drama-of-2020/

Ove godine definitivno najmanje Korejskih drama pogledano. Ali mogu reci da ono sto sam pogledao bilo je dobro: Chip In, koju mi je hobi preporucila, bas mi je bila dobra. Good Casting, jos jedna dobra a i When The Weather is Fine takodje:wub: Love With Flaws, mnogima nije prijala ali meni jeste! Mystic Pop Up Bar, taj trio i sve ostalo, cista petica sa zvezdicom :) A i Zombie Detective nije bila losa serija :P Lepo je ovako malo se okrenuti i prisetiti se sta sam voleo a i sta nisam, od ove godine. ^^

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..