Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

Sky Castle dobiva američku verziju

Spoiler

 

Izgleda da su i Sjedinjene Američke Države spremne za svoju verziju “Nebeskog dvorca”. Naime, scenaristica ove uspješne drame, Yoo Hyun Mi, izjavila je na Konferenciji za azijske drame da su produkcijske kuće Warner Brothers i NBC već u procesu stvaranja svoje inačice ove drame.

“Ekstremno privatno obrazovanje nije samo problem u Koreji.” izjavila je Yoo Hyun Mi. “Dok sam pisala ‘Nebeski dvorac’, pomislila sam da bi se s ovom pričom mogle poistovjetiti i druge azijska države, poput Japana, Kine, Singapura i Indije. Ali i države Amerike i Europe.”

“Nebeski dvorac” je bio prikazan na korejskog televiziji prije američkog skandala o upisu na fakultete ranije ove godine, no sličnosti između korejske serije i američke stvarnosti očito su vrlo jake.

Naslov američke inačice bit će TriBeCa, što je ujedno i jedno od najbogatijih američkih susjedstava, smješteno u donjem Manhattanu u New Yorku. A u produkciji će sudjelovati i Yoo Hyun Mi, te redatelj originalne verzije serije, Jo Hyun Tak.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Strangers From Hell nije toliko strašna iako je dosta psihološka ali nažalost, nakon druge epizode sam pročitala u komentarima u kojem smjeru ide serija jer je snimana po webtoonu i očito je da su ga neki pročitali a ja nisam očekivala spoiler u komentaru i sada otprilike znam što će se dogoditi <_< Ali glumci su mi svi odlični tako da brzo prođe epizoda.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

@puzlator ja juce poceo 'Strangers From Hell' i ... dobra je. XD Moze se gledati... pre nego sto mrak padne, naravno! ha ha Svidja mi se broj epizoda i imam osecaj da ce prica ici brzo. Veliki plus! 

Spoiler

Nekako sam ocekivao da ce lik koji igra LDW biti veliki zlica... nesto mi izgleda da su oni njegovi 'kunici' ... strasno! 

A sto se tice spojlera... bas zbog tog razloga ja bezim od komentara i slicnih stvari dok sve ne pogledam... ali jeste da opet, kad te spojler 'hoce', ne mozes pobeci. LOL :sweatingbullets: Mislim da ljudi jednostavno nemaju osecaja... pa pisu svasta bez razmisljanja da ljudi ne vole spojlere i ne mogu sve pogledati kad i oni. Jos pogotovo kad imas 'spojler' box a ti pises ovako... strasno(x2) ...

 

'When The Devil Calls Your Name' mi i nije nesto... ali onaj sto prica nas jezik, ima dobar izgovor kod nekih reci. Svidelo mi se to, a ovo drugo, sem muzike, mi je mlako i dosadno....

Spoiler

glumac koji glumi Devil-a mi je dobar, vrhunski glumac ali sam lik Djavola mi je neverovatno mlak... mislim ne znam, u nekim momentima kao da je andjeo... i sve to vise vuce na neku jeftinu komediju, a ne nesto ozbiljnije, sto sam do neke mere ocekivao. Ocekivao sam stransijeg Djavola... a dobio Andjela u Djavoljoj kozi. A onaj glavni lik... ubi, u jednom trenutku nece nikoga da zameni za sebe, da on moze da nastavi da zivi, a onda 5 minuta kasnije trci da proda drugu dusu da bi on mogao da zivi... jadno! :/ Imam vec osecaj da ce mu se sve to obiti o glavu... ali me ni ne zanimaju likovi previse, pa zato mislim da cu je ostaviti.

 

Posle duzeg vremena poceo sam gledati jedan lakorn, Bai Mai Tee Plid Plew, plot ove serije je totalno lud. xD Vec neko vreme mi je bila na radaru i poceo sam da je gledam... prva epizoda mi je bila dobra... druga, ok... ali vec ona zena od Chat-a ubi svojom opsednutnosti... lude li zene, bas joj je potreban psihijatar. eh hej Ali pogledacu jos koju epizodu pa cu da vidim. Ima prevoda na YT iako bas i nisu dobri, videcu veceras gledati na JustAnotherMuse, bolji prevod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hej ljudi, citajte ovo... 

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/255/rts-3/3651284/hvarang-elitna-kraljeva-garda-1-20.html

 

Gledao danas rts, i bam... video promo za Hwarang na trojci... bukvalno sam se najezio. ha ha Da li se ovo stvarno desava?! Eto i kod nas neka serija i to na javnom servisu... jeste da je odabir mogao biti bolji, ali ajde sad... i ovo je nesto!

  • Like 1
  • Awesome 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je nedavno proslavljena 30. obljetnica srpsko-korejske kulturne suradnje, bilo je i vrijeme  da napokon drama dođe na male ekrane. Nije loše za početak, mislim da su otkupili jeftiniju dramu. U komentarima vidim prijedloge za sljedeću. Koliko se sjećam prikazana je samo Li San Vetar Palate.

HRT je u proljeće otkupio neke kineske drame, bilo bi lijepo da ih uvrste u jesensku shemu.

  • Like 1
  • Insightful 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, hobi said:

S obzirom da je nedavno proslavljena 30. obljetnica srpsko-korejske kulturne suradnje, bilo je i vrijeme  da napokon drama dođe na male ekrane. Nije loše za početak, mislim da su otkupili jeftiniju dramu. U komentarima vidim prijedloge za sljedeću. Koliko se sjećam prikazana je samo Li San Vetar Palate.

HRT je u proljeće otkupio neke kineske drame, bilo bi lijepo da ih uvrste u jesensku shemu.

 

Nisam znao za Li San ... 

ah, da HRT ovde ne zacrne kad se prikazuje neka strana serija, sad bih skakao od srece... mozda budem gledao preko obicnog risivera onda, na drugom TV-u... cim budes imala vise info @hobi, javi... da znam koja je drama, pa ako budem mogao, ima da je pratim. ha ha 

 

Znam da su na nasoj trojci prikazivali Japansku asadoru, a i jednu njihovu seriju takodje... Sati Mog Zivota (The Hours of My Life) koliko mi se cini i Ljubavne Price iz Fukuoke su prikazivali, ta mi je bas dobra bila, pogledao sam nekoliko epizoda. :wub:

  • Insightful 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- moram se složiti s tobom u vezi WDCYN:(

 

Spoiler

Dobro su počeli i solidno se držali do 12. epizode, onda su skrenuli u melodramu, pa u tešku patetiku. S 13. epizodom su uništili sve dobro iz drame. Dobro si rekao da su jedino glazba i naši izrazi plus. Šteta tako dobre glumačke ekipe. Pogledat ću ipak do kraja da vidim jesu li scenaristice sposobne ponuditi nekakvo smisleno objašnjenje. Ako zabrljaju, mislim da im  neću dati više od 6.5.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, hobi said:

Korejske jesenske drame

 

Planiram pogledati

Melting Me Softly,

The Tale of Nokdu

Leverage

War of Prosecutors

Money Game obavezno

 

 

 

A ja planiram (obavezno) pogledati:

- Secret Boutique

- Vagabond

- Melting Me Softly

- The Tale of Nokdu

- My Country

 

i jos me ove tu i tamo zanimaju:

- Flower Crew

- When The Camellia Blooms

- Extraordinary You

- Catch The Ghost

 

Ocekivanja imam za neke... videcemo da li ce biti dobre! Nadam se da ce vecina od ovih 'obavezno' biti dobre! haha :P

Za drame koje pocinju u Novembru jos mi je rano... videcu kad se priblizimo... mislim da cu probati dramu sa Ha Ji Won!

 

Da odmah i ja podelim:

Thai Jesenje Drame (i moj prvi article na MDL. :D ha ha )

 

Ja definitivno od ovih moram da probam thai remake 'My Love From The Stars', nisam ni znao da pocinje tako... brzo. :P Sto se mene tice, ja cu probati da iskljucim 'uporedjivanja', probacu!!!, nadam se da ce lepo uneti njihovu kulturu u ovu seriju, sto se tice proslosti... i Nadech kao glavni glumac, mislim da on moze to do odradi dobro... e sad prica, iskreno se nadam da nece previse uvelicati lik druge devojke i da je nece pretvoriti u "ludacu", kao sto dosta njihovih drama radi sa 'drugim' devojkama. XD

- Mahatsajan Ruk Karm Gradart 

- TharnType The Series

- Dark Blue Kiss 

- Blacklist zbog glumaca iz The Gifted koju sam voleo... mozda bude jos jedna dobra drama!

- Hotel Stars The Series ali za ovu nista nije sigurno da ce poceti u oktobru... ja bi bas voleo da pocne. :P 

- Until We Meet Again The Series i One Night Steal

 

Sto se tice ovih, mislim da cu za vecinu cekati da se nakupi epizoda. ^^

 

Za sada izgleda da ce jesen biti dobra u dramaland-u :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mio- said:

Za sada izgleda da ce jesen biti dobra u dramaland-u 

Da, tako se čini na prvi pogled, mnogo toga ovisi i o vašim preporukama^_^ Tko zna koliko mi je dobrih drama promaklo;)

13 minutes ago, Mio- said:

Da odmah i ja podelim:

Thai Jesenje Drame (i moj prvi article na MDL. :D ha ha )

Pa bilo je i vrijeme:P Stvarno se odlično  izražavaš na engleskom. Svaka čast:wub:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2019 at 11:39 AM, hobi said:

Da, tako se čini na prvi pogled, mnogo toga ovisi i o vašim preporukama^_^ Tko zna koliko mi je dobrih drama promaklo;)

 

a i nase preporuke nekad zakazu. ha ha ha I meni je sigurno promaklo dosta dobrih drama. :P 

 

On 9/15/2019 at 11:39 AM, hobi said:

Pa bilo je i vrijeme:P Stvarno se odlično  izražavaš na engleskom. Svaka čast:wub:

 

haha Hvalaaaa hobi :wub::sweatingbullets:^_^

 

eh Ja nisam dosta dugo bas gledao filmove... retko koji pogledam u poslednjim mesecima :sweatingbullets:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mio- said:

eh Ja nisam dosta dugo bas gledao filmove... retko koji pogledam u poslednjim mesecima 

I ja ih gledam mnogo manje nego prije, iako se tako vjerojatno ne čini^_^ Prije sam davala preporuke filmova za koje sam smatrala da su za 10. Budući da je takvih filmova malo, sad dijelom trajlere filmova koje pogledam bez obzira na ocjenu.

 Sigurna sam jedino da ću gledati filmove s Lee Sung Minom u glavnoj ulozi jer znam da me očekuje vrhunska gluma. Tako sam pogledala The Beast koji inače ne bih.

Korejski film dobro posluži subotom navečer kada  na tv-u nema ništa zanimljivo:)

 

Koji korejski film vam je najviše ostao u sjećanju?

Meni A Taxi Driver. Vjerojatno ste ga pogledali.
 

Spoiler

 

Film je potresan, svakako, no mene se najviše dojmilo koliko se silno njemački novinar želio ponovno sresti s taksistom kada je sve završilo. Jedva su izvukli živu glavu. Onda je svaki otišao na svoju stranu. Taksist je nastavio sa svojim životom, a novinar kao da je zaglavio u prošlosti. Naravno da je htio zahvaliti taksistu što mu je spasio život, no taksist to nije smatrao potrebnim. Stvar je u individualnim i kulturološkim razlikama, naravno. Došlo mi je žao novinara što se toliko tvrdoglavo drži za sjećanje na incident, iako je stranac, dok je Korejac imao snage otpustiti.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..