Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

19 hours ago, Mio- said:

Izvini @hobi ...:P:P  brze bolje pocni pa da cujemo i tvoje utiske. :P 

Nisi me shvatio, mislila sam reći da mi je drago što ste sve stavili u spojlere  pa nisam u napasti

Ok, mislim da je još samo ovaj tjedan? Počet ću...:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao prvih sedam epizoda 'The King's Avatar' i za sada mi se svidja. :wub: Bas mi se svidjaju scene "u igrici"... a nisam bas neki ljubitelj igrica :lol: Svidja mi se sto za sada u fokusu nema nikakve romanse i bezveznih likova... vecina mi se svidjaju... sad, da li ce moci ovo odrzati svih 40 epizoda... shall see! Nesto sam cuo kao da ce biti druge sezone... ?! Ako pogledam sve do kraja, onda cu o tome razmisljati :sweatingbullets::lol: haha

 

Nesto gde god odem (FB posebno! Jedna stranica posebno!!), vidim 'My Mowgli Boy' ... malo su me zainteresovali :lol: i kad nesto trazim da gledam, vise idem ka Kineskim serijama... u poslednje vreme :phew: iako nisam ogroman fan njihovih 'modernih' ali nadje se po koja.. solidna... a cak i dobra. :D:ph34r::wub:

 

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledala sam prve dvije epizode HDL i mogu reći da je drama mnogo bolja nego što sam očekivala.

Mislila sam da će biti miks Master Sun i Spirit Hotel koje mi se baš i nisu svidjele
 

Spoiler

 

Klasična glazba i filmski početak, sličnost s Goblinom, neočekivane fore, glavnom glumcu dobro stoji odijelo, kameleonska IU, duhovi nisu jako strašni...

U drugoj epizodi mi se svidio slučaj s tigrom, scenaristi definitivno imaju mašte.


 

Što mislite, hoće li neki IU fan napraviti kolekciju svega što  je nosila u drami? To bi bilo lijepo vidjeti:wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam na 6. epizodi HDL...


 

Spoiler

 

...i prerano sam rekla da duhovi nisu strašni:sweatingbullets:

Ne mogu vjerovati da glumac iz Waikiki ponovno glumi glumca:lol: i još aluzija na dramu The Crowned Clown vezano za zamjenu uloga....


 

 

  • Like 1
  • LOL 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- ode i ti  u Kinu:) Ni ja nisam ljubitelj igrica, ali ako je scenarij dobar, mogu pogledati. No volim Knjigu o džungli pa me zanima kako su to Kinezi osmislili.

Trenutno gledam Battle Trough the Heaven odn. Fights Break Sphere i zanimljiva je.  Nešto poput Harry Pottera.  Sad sam na polovici. Glavna glumica se zove Jelly Lin:lol::lol:

Počela sam zbog Xiao Zhana da bih shvatila da  članovi idol grupe X NINE glume zajedno u svim dramama:huh:Čini mi se da su šefovi stvorili idole kako bi ih poslije potjerali u glumačke vode:lol: Srećom s The Untamed su mu se otvorila nova vrata. Ima li slučajeva da članovi korejske idol grupe glume u paketu?

Znam za pojedinačne slučajeve: pjevači iz CNBLUE, EXO, BtoB, Junho

Spoiler

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pročitala sam što ste napisali o 13. epizodi HDL


 

Spoiler

 

Mislim da IU ima dobru kemiju s oba glumca, čak i s onim koji je sada policajac.

Nisu to loše zamislili. Ogromno drvo i mala krijesnica. Kao što je @Mio- rekao, logično je da se na taj način spasi tijelo menadžera Ku, a za dušu ćemo još vidjeti. Nije mi toliko bitan kraj, uživam u procesu. Nit vodilja cijele drame nije oprost, nego otpuštanje tj. letting go što mi se sviđa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja evo pogledala zadnju epizodu HDL i voljela sam njihovo prepucavanje oko novca ali kao par mi nisu sjeli - mislim da nisu kliknuli jer i pogledala sam par isječaka iza kamere i izgledalo mi je kao da su previše suzdržani čak i sad u zadnjoj epizodi ....

Spoiler

...nisu se poljubili (osim ako opet nisam neku scenu preskočila). Ne znam ...  imala je serija svoje čari ali nisu mi to na kraju dobro odradili i zadnjih par mi se epizoda što se tiče priče nije svidjelo. Posebno što su sve ubacili u zadnju epizodu -  svi su morali otići iz hotela a mogli su slobodno članovi hotela polako odlaziti zadnje 2-3 epizode a ne nekako sve u zadnju ubacit pa što bude, i njezin odlazak i ponovno se vratila u svijet živih i svi su odjednom tu.... 

Na kraju, Hotel Blue Moon mi je izgledalo kao reklama za neki parfem :lol:

 

Ali pogledala sam prvu epizodu Stranger From Hell i izgleda da bi moglo biti zanimljivo - ima 10 epizoda pa mislim da neće biti odugovlačenja sa scenama. Prva epizoda mi je bila prestrašna - one scene prljavog kupatila - horor :lol: 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, puzlator said:

voljela sam njihovo prepucavanje oko novca ali kao par mi nisu sjeli

Tek trebam pogledati zadnje tri epizode, ali kad sada razmišljam, mislim da si u pravu. Sve su korektno odradili, ali nema uvjerljive zaljubljenosti. No meni je kvaliteta njihovog odnosa manje važna od priče pa mi ne smeta osobito. Mislim da ne bih ni gledala da se radi o rom komu.:)

 

Jako bih htjela pogledati Strangers from Hell, zbog meni dragog glumca, ali me trta:sweatingbullets::lol: Javi koliko si epizoda izdržala;)

Link to comment
Share on other sites

@hobi ha ha Interesantno, lepo si to istrazila. Svidja mi se... dramu sam nesto malo gledao dok je bila prikazivana u Kini, nije mi nesto isla pa sam je tada ostavio, ali se jos secam OST-a od Hua Chen Yu

Spoiler

 

 

Sto se tice The King's Avatar, mogu reci da mi se sada stvarno svidja (na 26. epizodi trenutno)... dosta emotivnih scena u poslednjih nekoliko epizoda i nekako sam sve vise vezan za tim. :wub::tears: 

 

@puzlator Kad pogledam javicu utiske... cim sam procitao prvih nekoliko reci, odmah sam scrollovao dole. XD Bas sam sad pogledao 15-u epizodu, a poslednju cu sutra... mogu slobodno da kazem da drama od mene licno dobija 10, bio kraj ovakav ili onakav. Spreman sam... ali nisam spreman da vise nema ove serije svake nedelje. Mogu reci da ce mi nedostajati... sve sto gledam, a nije puno, zavrsava :tears:  ...moram ici traziti nesto drugo. Vagabond pocinje krajem Septembra, pa cekam da vidim hoce li nesto biti od toga... :P 

 

Ja sam previse plasljiv za Strangers From Hell... (pre nekoliko godina sam voleo gledati horore a sada... :sweatingbullets:)  ali mozda probijem taj strah i probam, po danu. Poslednje od strasnog je bio The Guest, a to je bila stvarno bolesno strasna serija... u pocetku, onda nisam mogao da ne opazimna  neke glupe stvari pa sam odustao. lol

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mio- said:

Sto se tice The King's Avatar, mogu reci da mi se sada stvarno svidja (na 26. epizodi trenutno)... dosta emotivnih scena u poslednjih nekoliko epizoda i nekako sam sve vise vezan za tim. :wub::tears: 

 

Prodano - počet ću je uskoro gledati... imala sam traumu od Go Go Squid pa se nisam usudila početi još gledati The King's Avatar dok ti ne javiš dojmove :lol:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- kako stavljaš video u spojler, meni neće.

 

21 hours ago, Mio- said:

mogu slobodno da kazem da drama od mene licno dobija 10, bio kraj ovakav ili onakav. Spreman sam.

slažem se, pogledala sam i stvarno zaslužuje 10.

 

Avatar nije za mene, radije gledam Dr. John

@Vanilia pogledaj ako stigneš, Ji Sung opet rastura:)

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, uspjela sam. Budući da me na forumu nije bilo duže vrijeme, zaboravila sam neke tehničke stvari:sweatingbullets:

 

Inače, pogledala sam film Parasite. Možda ste čuli da je to prvi korejski film koji je osvojio nagradu na festivalu u Canessu. Gledateljima se sviđa, ima čak 9 na MDL.  Osobno ne mogu reći da ga preporučujem, jer me tako duboki filmovi više ne privlače, no možda se vama svidi. To je jedan od onih filmova koje ne možete lako zaboraviti.  Glumačka ekipa je odlična. Pretpostavljam da bi Mitzi odgovarao.

 

Spoiler

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi gledajte poslednju epizodu 'Hotel Del Luna' do samoga kraja... ovo je previse dobro bilo! :wub: Prezadovoljan sam poslednjom epizodom... :tears::wub::tears: 

.

(nemojte otvarati spoiler ako niste pogledali poslednju epizodu. :P )

.

.

Spoiler

Zamislicu da je ona scena sa njih dvoje iz njihovog drugog zivota... zive srecno zaljubljeni sa prijateljima okolo. ha ha A scena sa Ma Go i na kraju Kim Soo Hyun-om je pokidala... al' mi KSH nedostaje. argh Ajde neka drama... brze :joy: *DO MIN JOOOOOON* :lol::wub:

 

  • Insightful 1
Link to comment
Share on other sites

@Mio- dobro da si rekao,  ugasila sam kod Thank you for watching:o:phew:

 

Spoiler

Ja sam shvatila da su se zaposlenici hotela reinkarnirali, jer se ne prepoznaju. Zbog knjige koju  on čita sam zaključila da je zadržao sjećanja i čekao njezin povratak. To se sve dogodilo ekspresno brzo jer je sigurno imala neki as u rukavu:D Onda su si obećali da će i u sljedećem životu biti zajedno. Što ćeš bolje:)

 

Ako vam se gleda nešto poput HDL, toplo preporučujem When the Devil Calls Your Name o glazbeniku koji je prodao dušu vragu. Jung Kyung Ho i Park Sung Woong ponovno surađuju nakon Life on Mars. Ost je odličan.  Nisam znala da Kyung Ho pjeva:)  Stavit ću ga na K pop temu. Dajte joj šansu, priča se  dodatno zahuktava od 5. epizode. Meni je u odluci pomogao članak CW

 

 

 

Za nas je posebno zanimljiv lik tajnika...

Spoiler

.... Luke Aleksevića,  korejskog Crnogorca kojemu je tata Srbin, ali priča hrvatski.  Postala sam sigurna u to tek pred kraj pete epizode kad je rekao Još si ljepša kad se smiješ. Svaka čast na trudu, mislim da bi mu srpski jezik bio lakši za izgovor. Pažljivo slušajte dok govori, jer mnoge riječi nisu prevedene, ili prijevod nije točan. Dajem mu peticu što je nabrojao države bivše Jugoslavije:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Mio- i meni je to bilo veliko iznenađenje, jer se to nigdje ne spominje. Pojavljuje se već u 3. epizodi. I tako ja gledam, kad odjednom čujem Katastrofa, :huh:Nema prijevoda i nije mi jasno što je to sad, a poslije jasno i glasno Dobar dan  pa kažem Aaa, ti si dakle naš:w00t:

Ali zaista se mora dobro slušati zbog naglaska, nekad i vraćam snimku. Baš mi je drago:wub:

Koreja i Srbija imaju čvrstu vezu, a Hrvatsku su Korejci tek počeli otkrivati.

I naravno da u drami glavni CEO mašta kako će korejski glazbeni val osvojiti Balkanski poluotok:lol:

  • LOL 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..