Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@Mitzi.D. stop it please,stop it,gdje nadje ova zadnji smajlic,ja placem od smijeha i drzim se za stomak od bolova =)) =)) =)) =))
Evo jedna pjesma za tebe,dugo nisam.Ali nemoj bukvalno da shvatis naziv pjesme :D

Jet - Are You Gonna Be My Girl


Link to comment
Share on other sites

http://www.stil-magazin.com/clanak/broj-239-03-oktobar-2011/rukopis-otkriva-vas-karakter
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/zivot/TESTIRAJTE-SE-Sta-rukopis-govori-o-vasem-karakteru-194669.html


Neće vam biti do pisanja kad ovo pročitate, malo sam prilika imala da vidim pisani rukopis kao iz knjiga Kod nas ove godine izborni predmet lepo pisanje s tim da se još nisu pozabavili predmetom  =))

Link to comment
Share on other sites

Grafolozi u obzir uzimaju mnogo značajki, promatraju veličinu slova, širinu slova, razmak, petlje i vitice, naglašenost određene zone, nagib pisanja, udaljenost margina i još mnogo toga.

Uz pomoć naše male analize rukopisa, možda otkrijete nešto više o karakteru vama zanimljivih osoba. Pravila su zapravo vrlo jednostavna:

Slova koja se naginju u različitim smjerovima
 - označavaju svestranost i prilagodljivost.

Slova koja se nepravilno naginju
 - označavaju nedostatak fleksibilnosti.

Jako utisnuta slova
 (s druge strane se pod prstima osjeća utisnut rub od slova) - osoba je uznemirena.

Srednje utisnuta slova
 (rukopis je taman, ali se ne osjećaju rubovi slova s druge strane papira) - pokazuje sposobnost nošenja sa stresom.

Lagano utisnuta slova - označavaju nekoga tko je površan, tko ništa ne shvaća ozbiljno.

Tanka slova - osoba nema mnogo samopoštovanja, ali je inteligentna.

Sitna slova - oznaka su tihih, analitičnih osoba koje paze na detalje i imaju dobru koncentraciju.

Krupna slova
 - oznaka povjerljivih i pristupačnih osoba

Jako krupna slova - označava teatralnu osobu, često glasnu, koja želi neprestano biti u centru pažnje.

Široka slova (njihova širina i visina su otprilike iste) - oznaka otvorenih i druželjubivih osoba.

Uska slova - ukazuju na pomalo sramežljivu i sputanu osobu, koja je vrlo disciplinirana.

Slova koja se ne dodiruju
 - ukazuju na strastvenu i nepraktičnu umjetničku dušu.

Neka slova se dodiruju 
- osoba spaja logiku (razum) i intuiciju.

Sva slova se spajaju - pokazuju vrlo opreznu osobu.

Savinuto prvo slovo - tradicionalna osoba koja se drži pravila.

Produžena početna linija slova
 - pokazuje samovoljnu osobu koja ne voli autoritete.

Produžena završna linija slova - osoba je oprezna.

Zadnje slovo u rečenici zavija se prema gore - pokazuje velikodušnost.

Savršeno čitljiv rukopis - oznaka komunikativne osobe.

Nečitljiv rukopis - tajanstvena, zatvorena osoba koja voli svoje misli držati za sebe.

Link to comment
Share on other sites

@adnanado Hvala...ja sam u stvari mesala s i g ..nisu mi problem bila mala pisana vec velika slova. Joj blama zivog..A   kako si tehnoloski odnosno kompjuterski potkovan... ih kako sam ljubomorna..... kako bi volela da sam o kompjuterima ucila na vreme a ne ovako sama da natucam.....   :((

Link to comment
Share on other sites

Misliš ideš da se vidiš, evo ja završavam 15 epizodu EC, zaista ova i 14 su dosta mirnije epizode, valjda će biti neke akcije do kraja
Ado šta bi govorio pa pogrešnoj si se osobi obratio tu ti je  profesorka Mitzi da je pitaš Znam samo jedno veoma mi smeta kad mi em doktor pa na kraju i sam farmaceut ižvrlja terapiju s objašnjenjem kad koji lek piti, zato vežbaj prepisivanje terapije dete dok je vreme  ;))

Link to comment
Share on other sites

@orhideja za mene je vec kasno,mislim nikad mi nije ni bilo spasa jer uvijek sam imao katastrofa rukopis.Koliko god se ja trudio da pisem lijepo,taj trud je bio  uzaludan.Jedino me brinulo da od prevelikog truda ne zatrudnim :D

Link to comment
Share on other sites

Znam da ste svi otisli..a ja dugujem posebnu zahvalnost @orhideja  da ne bi nje i njenog komentara o izbornom predmetu, zaboravih da glasam.....znam da moj glas ne menja puno ali bar da me ne grize savest da nisam uradila bar nesto iako malo da se stvari promene......

kakav optimista a   3:-O

Setih se necega kada ste vec pricali o rukopisu... pa @lexiesanja imam i ja pricu.... a kada je nemam...
Dokor iz mog mesta cuven je po losem rukopisu..inace odlican deciji doktor...sa te strane smo srecnici...
Elem, sretnem poznanicu, ona ubijena u pojam...
Sta je ..
Ma ne pitaj nista....iskomplikovalo se kod cerkice ne pitaj..
Pa sta...
Pa ovi sa uputa procitali da je vodim kod psihologa..pa ja dok sam zakazala..pa je primili..pa vecali...
Ludaci jedni procitali pogresno uput trebalo je da je vodim kod urologa...



Link to comment
Share on other sites

Opet neko cita misli i ja pre neki dan razmisljam u predahu od drama da potrazim info za neki korejski restoran kod nas u zemlji ali nisam stigla znate kako je tesko rasporediti vreme za drama gledaoca, bas me zanimao meni
Nije nam rekla Dragana koja su bila omiljena nasa jela njenom prijatelju iz Koreje ili je i ovde nastojao jesti samo kimchi i piti soju dok je studirao

Link to comment
Share on other sites

@adnanado to bad :( isto ovdje. Ili ima nekih mesanih azijskih restauracija. Ali kimchi i soju treba da se proba kod original koreanca. Nacicu nesto.
@anagard =)) dok je slali samo kod psihologa, toliko bi moglo ici po zlu #:-S

Gledao ko J dramo Tonbi (2013)? @hobi mozda? Zanima me ako to http://mydramalist.com/japanese-drama/3183/tonbi vezano zajedno, mislim ako sta to dve smostojni prici ali moras odgledati oboje?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..