Jump to content

К-серије и филмови за EX-YU/ K-serije i filmovi za EX-YU


Recommended Posts

@draaagana hvala, srecna i tebi Nova godina. Nadam se da cemo se super druziti.

Verovatno ste svi veoma zauzeti ovih dana,gosti na sve strane >:D< ali ukoliko uhvatite vremena preporucujem film  http://www.drama.net/love-911/  Odmah da vam kazem, prisla sam mu kao i svemu sto u naslovu ima love,ocekujuci samo romansu. A tamo, neocekivana vrteska. Tako veliki broj situacija, sudbna emocija obicno dobijem u 16 epizodnoj drami. A ovde sve upakovano u malu bocicu, koja vredi!

@orhideja Sto se tice porodicnih filmova sa zivotinjama probajte Air Bud iz 1997. godine. Ima ga na JT.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav društvo, Malo sam bila u prijevodima do grla, pa nisam imala previše slobodnog vremena, ali vidim da se družite sve u šesnaest :D i to mi je drago. Završila sam Heirs, a sada sam na MLFTS, i još par koje sam davno započela pa nikad da završim.@anagard, drago mi je što vidim da uživaš na ovom forumu, ako slučajno nisi gledala film My PS Partner, pogledaj ga obavezno. Suze su mi išle od smijanja.Iskreno rečeno dva sam zadnja mjeseca skroz bila na relaciji Hrvatska- Srbija. Baš me potrefilo, ali ne žalim se. Nisam nešto imala previše vremena da se družim na mrežama, jer sam svaki slobodan trenutak na @viki-ju....bojim se da sam si zadala više posla, nego što imam vremena, a i ukućani mi prijete oduzimanjem laptopa-kažu zbog ovisnosti o Vikiju >:)A, čujte, ne pušim, ne pijem, ne drogiram se, ne kurvam se...što smeta ako stalno kuckam? :D Jel' tako, tako je! Nisam ovisna Vikija mi !!!!

Link to comment
Share on other sites

@draaagana nije to ovisnos to je strast prema necemu,velika je razlika izemedju ove dvije stvari :D
@anagard vec sam gledao i takvi filmovi su po mom ukusu.
@aida odgledaj i americki remake,pa mi reci utiske,jer za prvi ja nemam kometara.

Link to comment
Share on other sites

@draaagana Ma samo kada ne sedis na hladnom betonu!!! (cuveni vic,da ne pomislis da samodlepila) =)) Sto rece @adnanado bez strasti prema necemu nema nicega! Sve u svemu drago mi je da sam upoznala pravog Vikijevca! Sve cestitke, stvarno. I hvala ti u ime svih onih koji su upravo zbog tvog truda upoznali novu kulturu i stekli prijatelje kao ja. Sto se tice tvoje preporuke za film, pa recimo da glumi moj omiljeni glumac ali imam trenutno sopstveno odvikavanje od njega....

Kada smo vec kod filmova jedan od omiljenih su mi http://www.gooddrama.net/korean-movie/petty-romance-movie  Obozavam  Lee Sun Gyuna. Nije od onih slatkih savrsenih, najcesce prikazuje upravo suprotne likove. I sto ima glas. Ovaj film je totalno urnebesan i dopada mi se tehnika kojom je uraden. To godine citanja manga :D urade ponekom. Jos jedan urnebesan ali crnjak film. Smejala sam se kao luda na pojedine situacije   http://www.gooddrama.net/korean-movie/kiss-me-kill-me.

@adnanado sa obzirom da cesto pominjes dramu Let s eat ja resila da proverim malo i naletim ovde na forumu na onaj klip sa mikrotalasnom. Ma preturila sam se. A bas sam nesto razmisljala za sta jos da je upotrebim!  ~:>

Link to comment
Share on other sites

@aida Gledala Oldboya. Neverovatan film. Ma da budem iskrena u par navrata sam prebacivala kanal ali se odmah vracala. Film koji te ostavi bez teksta, nije za rewatch jer ga nikada ne zaboravis!

Midnight Secretary moja top ten manga. Jesi li probala manhwe? Njihova umetnost crtanja meni vise lezi, stvarno su fenomenalni. Par njih, Goong (mada junaci izgledaju anoreksicno i naravno da su bespotrebno oduzili) prekrasna je. Takode Snowdrop i Full hause (da po njoj snimljena serija) sa tim da je prica ovde mnogo kompleksnija i strastvenija. Jedna od najomiljenijih manhua mi je Steel rose koju ukoliko nisi citala veoma, veoma preporucujem.
the-bride-of-the-water-god-2296481.jpg

Ovo je najlepse naslikana koreanska manhwa. Cista umetnost. Zove se Bride of the water god, cista fantastika, ali slika... vidite i sami. 


Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja i @aida drago mi je da vam se dopada. Zaboravila sam da pomenem i Mars, malo je cudan crtez, ali je prica fenomenalna. Razlog sto nisam gledala istoimenu seriju sa lepotom Vicom jeste sto glavnu junakinju igra Barbi koja mi se ne dopada. Ako je neko gledao ovu seriju, molim za utiske.

Procitala sam na stotine  I stoine naslova.Zanrova raznih. @aida probaj Hot Gimmick, malo je uvrnuta prica (ja bas takve volim) i crtez je  ocigledno iz stare skole, potom Happi Mari i naravno Kyou Koi wo Hajimemasu. Kad ne razbih moj mucni laptop gledajuci istoimeni film, nikad necu. Kako su smeli da mi pokvare sliku najzgodnijeg frajera na planeti?

 @hobi u jednom periodu zivota izucavala sam japansku haiku poeziju. Krenula dalje u literaturu, ali da li nisam imala srece ili su kod nas uglavnom prevedeni takvi naslovi, stalno sam naletala na temu smrti kao osnovni motiv koji pokrece glane junake na ovaj ili onaj nacin. A ja kao zakleti happiendovac brzo sam prestala sa izucavanjem i naravno bacila se na mange. Neki naslov za mene?

Link to comment
Share on other sites

@lexiesanja ovaj film bi ti se verovatno svideo jer si mladji clan, a od Japana ima toliko toga ove godine, samo kad stici to sve gledati, tko zna mozda u prolece 


Film za nepopravljive romantike, na df , solidna osmica, mogla je malo biti bolja gluma ali... tko zna mozda se i podmlade oni blizi tridesetim uz ovaj film , juce primetim da sve vise drama i filmova spominje slobodne ljude u tridesetim godinama, neki na ovom delu foruma su ipak rodjeni u pravo vreme tj. poceli  gledati ove drame u pravo vreme,  ako je za utehu ;;) A EKijevci ce mozda za utehu imati ove sedmice cak tri epizode pretpostavljam jer je skoro bilo tako da bi se nadoknadila epizoda...
http://mydramalist.com/korean-drama/8579/twenty-years-old

@hobi kad stignes u inbox mi prosledi neku stranicu na kojoj citas knjige ili odakle ih preuzimas 

Link to comment
Share on other sites

SRETNA VAM NOVA 2014!!!!
znam, da je kasno ali sta mogu kad me internet ne voli pa non stop bjezi od mene. Ne mogu ni da dobijem svoju dnevnu dozu kdrama. Totalna susa je kod mene
:(( :((

Btw jeste cure vidjele LMH na SBS awards? Neko je zaboravio gacice u ormaru... >:) >:)



Bcz6cXnIUAAh6Ck.jpg


Link to comment
Share on other sites

@jasy 

Sretno i tebi Jasy, nek te prati uspeh a nek te voli i internet ove godine, naravno i da se pronadje vremena za gledanje svih kdrama.

Sanja moglo bi se reci da je Kim Hyun Joong naglo odrastao, ipak Bof dani nisu bili bas tako davno, ali sta sve cini sminka koju i momci ovih dana suvise koriste, zasigurno izgleda dosta zrelije i sigurnije nego sto je to bilo onda, cudesan preporod.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..